Keşfet

Uzmanlık Alanı: Gastronomi

Şef Emrah Köksal Sezgin Kimdir?

Hâlihazırda Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Davutlar Meslek Yüksekokulunda Dr. Öğr. Üyesi olarak görev yapmaktadır. Amasya doğumlu olan yazar, ilkokulu Amasya’da, orta öğretimi Ankara’da ve lise eğitimini Kuşadası’nda tamamlamıştır. Gazi Üniversitesi Ticaret ve Turizm Eğitim Fakültesi Konaklama İşletmeciliği Öğretmenliği lisans ve Turizm İşletmeciliği Eğitimi yüksek lisans mezunudur.

Doktora eğitimini Aydın Adnan Menderes Üniversitesinde Turizm İşletmeciliği üzerine tamamlamıştır. Akdeniz Üniversitesi ve Aydın Adnan Menderes Üniversitesinde Aşçılık, Turizm ve Otel İşletmeciliği ve İkram Hizmetleri bölümlerinin kurulmasında görev almış, Pastacılık ve Ekmekçilik programının Türkiye’de açılmasında büyük rol oynamıştır.

Türkiye’nin ilk olimpiyat altın madalyalı şefi unvanına sahiptir. 5 yıl boyunca Türkiye Aşçılar Milli Takım Direktörlüğü görevini üstlenmiştir. Dünya Şefler Birliği Kültürel Mutfak Mirası Komitesi üyesi ve Dünya Gastronomi Enstitüsü Türkiye delegesidir. Gastronomi Derneği kurucusu ve yönetim kurulu başkanıdır. WorldChefs kıtalar arası B kategori jüri üyeliğini yürütmektedir. Aşçılık Dünya Kupası da dahil olmak üzere sayısız uluslararası ve ulusal madalya sahiptir. Alanında yurt içi ve yurt dışında yayımlanmış makale, bildiri, kitap ve kitap bölümleri mevcuttur.

Alanında en sık karşılaştığı soruları şöyle listeliyor;

Tarifler ve işletmecilik üzerine püf noktalar nelerdir?

Gastronomi yarışmaları nasıl düzenlenir?

Jüri değerlendirmeleri nasıl yapılır?

Eğitimi

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi

Turizm İşletmeciliği ABD Doktora Programı

Uzmanlık Alanları

Gastronomi

Yiyecek İçecek İşletmeciliği

Turizm İşletmeciliği

Şehir: Aydın

Eğitim: Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ABD Doktora Programı

Son Paylaşımlar

Daha fazla detay görebilmek için kaydol ya da giriş yap

1.276 Xper puan
Moderasyon Başarı Oranı
Çok Süper Cevap Sayısı
YÜKLENİYOR...