KizlarSoruyor Yardım

KizlarSoruyor hakkında Sık Sorulan Sorular aşağıda ilgili kategorilerinde cevaplanmaktadır. Bir soru sormak, önceden verilen yanıtlara göz atmak veya deneyiminizi başka kişilerle paylaşmak için KizlarSoruyor topluluğuna danışabilirsiniz. Daha fazla yardıma ihtiyaç duyuyorsanız iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz. Gönderdiğiniz ileti en kısa sürede dikkate alınacaktır.

 • Nasıl giriş yaparım? Facebook/Google ile bağlanmak ne demek?

  Giriş yapmak için Facebook, Google+ ya da Email adresini kullanabilirsin.

  Her defasında şifre ve Email adresi yazmak istemiyorsan, Facebook ya da Google+ hesapların ile tek tıkla KizlarSoruyor'a bağlanabilirsin.

  Bağlantı yaptığın sosyal medya hesapları hiç bir kişi ve kurum ile paylaşılmaz ve senin adına Facebook veya Google+'da paylaşım yapılmaz.

  Sosyal medya hesapları ile giriş yapan üyeler her bir sosyal medya hesabı için Xper puanlar da kazanırlar.
 • Rozetler Nelerdir? Nasıl Kazanılır?

  Sitede belli alanlarda yaptığı paylaşımlar sonucu üyelerimiz çeşitli rozetlere sahip olabilir.

  Süper Soran: Bir ay içinde sorduğu 20 soru ‘’Süper Soru’’ seçilen üyelerimiz kazanacaktır.
  Ayaklı Gazete: Eğlenceli bakış açısıyla bir ay içinde 20 Süper Bence paylaşan üyelerimiz kazanacaktır.
  Görüşlerin Ustası: Tüm zamanlarda, görüşleri 100 defa ‘’en iyi görüş’’ seçilen üyelerimiz kazanacaktır.
  Görüşlerin Efendisi: 30 gün içinde 50 Çok Süper Görüş paylaşan üyelerimiz kazanacaktır.
  Sevdim Seni Yüz Kere: Soru, görüş ve Bence'lere son 7 günde 100 Sevdim veren üyelerimiz kazanacaktır.
  Hızlı ve Görüşlü: Bir hafta içinde 100 ve üzeri görüş paylaşan üyelerimiz kazanacaktır.
  KS Muhtarı: Bir hafta boyunca her gün paylaşım yapan üyelerimiz kazanacaktır.
  Fenomen: Fenomen kimdir? KizlarSoruyor Fenomenleri nasıl seçilmektedir?
  Kahraman Fenomen: Fenomen olduğu konularla ilgili yardım bekleyen 20 soruya, doyurucu görüşlerini paylaşan Fenomenler kazanacaktır.
  SoruCan: İlk sorusunu soran üyelerimiz kazanacaktır.
  Sosyal Kaşif: İlk 5 görüşünü paylaşan üyelerimiz kazanacaktır.
  Ayın Fenomeni: Bir ay boyunca fenomen olduğu konu etiketlerinde en çok Süper Soru ve Çok Süper Bence paylaşan, EİG konusunda zirveyi zorlayan Fenomenler arasından seçilmektedir.
  Ayın Moderatörü: Bir ay boyunca yaptığı soru, bence, görüş ve yorum gizlemelerinde yüksek sayı ve neredeyse %100 doğruluk hedefine ulaşan moderatörler arasından seçilmektedir.
 • Konu Etiketlerinin Konu Yöneticileri Kimlerdir?

  - Diziler & Filmler, Tatil & Seyahat, Kültür & Sanat, Müzik & Etkinlik, Magazin ve Kişilik & Karakter konu etiketlerinin Konu Yöneticisi @KürkMantoluHayri

  - Aşk İlişkileri, Astroloji & Burçlar, Evcil Hayvanlar, Moda & Stil konu etiketlerinin Konu Yöneticisi @elifkaymaazz

  - Para & Ekonomi, Gündem ve İnternet & Teknoloji konu etiketlerinin Konu Yöneticisi @livaneli

  - Aile & Toplum, Gamer ve Arabalar konu etiketlerinin Konu Yöneticisi @canerozkum

  - Eğitim & Kariyer, Alışveriş & Hediyeler, Güzellik & Bakım ve Spor konu etiketlerinin Konu Yöneticisi @yorks

  - Sağlık & Diyet, Özel Günler & Hijyen, Cinsel Yaşam, Çocuk & Ebeveyn, Yeme & İçme,, Ev & Yaşam ve Saç Bakım konu etiketlerinin Konu Yöneticisi @ksRehber

 • Dükkanlar Nedir? Ne İşe Yarar?

  Dükkanlar, kullandığınız veya kullanmayı düşündüğünüz ürünlerle ilgili samimi KS deneyimlerini bulabileceğiniz paylaşımlardır.

  Yayınlanan Dükkanlar, yönetim tarafından incelenip, değerlendirilmekte ve beğenilenler seçilmektedir. Dükkan paylaşımı 'Süper' seçilen üyeler 50 Xper puan kazanırlar. Dükkan paylaşımı ana sayfada yayınlanmak üzere 'Çok Süper Bence' seçilenler ise 150 Xper puan daha kazanırlar.

  Üyelerin yayınladığı Dükkanlar hem üyenin profil sayfasında listelenir hem de söz konusu üyeyi takip eden üyelerin Canlı Yayın akışına girer. Yönetim tarafından Süper seçilen bir paylaşım otomatik olarak popüler Dükkanlar arasında yer alır. Ancak, Süper seçilmemiş bile olsa üyelerin ilgi gösterdiği bir Dükkan, Popüler Dükkanlar arasına yerleşebilir ve daha çok üyeye ulaşır.

  Dükkan paylaşımları hakkında daha fazla bilgi için ksBence'nin Bencesi "Samimi KS Deneyimleri Dükkanlar'da Buluşuyor! KizlarSoruyor'un Yeni Güncellemesi "Dükkan" Nedir?i gözden geçirebilirsin!
 • Nasıl "Dükkan" Paylaşabilirim?

  Sayfanın tepesinde bulunan Paylaş sekmesi altında bulunan ''Dükkan Paylaş'' adımını seçmelisin. Üç çeşit Dükkan paylaşım seçeneğiyle karşılaşacaksın.

  - ''Ürün İncelemesi Paylaş'' seçeneği ile, deneyimlediğin ve topluluğu da bilgilendirmek istediğin bir ürünle ilgili içeriğini oluşturabilirsin.
  - ''Alışveriş Listesi Paylaş'' seçeneği ile, birden fazla ürünle ilgili samimi deneyimlerini KS topluluğuyla paylaşabilir, alışveriş listeni oluşturabilirsin.
  - ''Alışveriş Anketi Paylaş'' seçeneği ile, ilgi alanınız olan ürün ile ilgili topluluğun fikirlerini öğrenebilir, samimi ve gerçek KS deneyimine ulaşabilirsin.

  Dükkanlar görsel olarak zengin içeriğe izin vermektedir. Dükkanlar'da resim ve video kullanabilir, Twitter ve Instagram içeriği ekleyebilirsin. İçeriğini zenginleştirmek için detaylar kutusunun üzerindeki araçları kullanabilirsin. Dükkan içeriğini dilersen gizli kullanıcı olarak da paylaşabilirsin.

  Cinsellik konu etiketi ile Dükkan paylaşmak için en az Xper Level 4, Dükkan'da link verebilmek için Xper Level 2 olman gerekiyor.

  Dükkan paylaşımları hakkında daha fazla bilgi için ksBence'nin Bencesi "Samimi KS Deneyimleri Dükkanlar'da Buluşuyor! KizlarSoruyor'un Yeni Güncellemesi "Dükkan" Nedir?i gözden geçirebilirsin!

  *Dükkan paylaşımları, şu an yalnızca Fenomen üyeler ve yönetici ekip tarafından oluşturulabilmektedir.
 • Mesaj gönderme ve bildirim alma kuralları nelerdir?

  Mesajlar sekmesine geldiğinizde, Gelen Kutusu ve Diğer Mesajlar olarak iki başlık göreceksiniz.

  Gelen Kutusu, takip ettiğin kullanıcıların mesajlarını görüntüleyebildiğin bölümdür.
  Diğer Mesajlar kutusu, takip etmediğin kullanıcıların mesajlarını görüntüleyebildiğin bölümdür.

  Diğer Mesajlar kutusu için bildirim alıp almamak tamamen senin elinde!
  Ayarlar sekmesinden ''Takip etmediğim üyelerden gelen mesajlar için de bildirim gönder'' seçeneğini dilediğin gibi yönetebilir, Diğer Mesajlar kutusundan bildirim alıp almayacağına karar verebilirsin.

 • Fırsatlar Sayfası Nedir?

  KizlarSoruyor'da çeşitli ödüller kazanabileceğin birçok güncel yarışma burada seni bekliyor. Aktif yarışmalara Fırsatlar Sayfası 'ndan ulaşabilir, katılabilir ve kazananlar arasında yer alabilirsin.

  Gönderilecek Fırsat bildirimlerinde katılma ve kazanma kuralları sana anlatılacaktır. Bildirim ayarlarından ''KS Fırsatlarını yakalamak istediğinde'' seçeneğinin açık olduğuna emin ol lütfen.
 • Onay mesajı gelmedi!

  Paylaşım yapabilmek için hesabını onaylaman gerekmektedir. Hesap onayı için email mesajı üye olurken kullandığın Email adresine gönderilmiştir. Onay mesajını tekrar göndertmek için sayfanın sağ üst tarafında üye ismin yazılı menüdeki "Onay Emaili Gönder" linkini kullanabilirsin. Onay emailinin hesabına ulaşması 5 dakika içinde gerçekleşecektir.

  Onay mesajı yine de email adresine ulaşmadıysa, bunun birkaç değişik sebebi olabilir:

  Üye hesabı açarken Email adresini yanlış girmiş olabilirsin. Profilinde kayıtlı Email adresinin doğru olup olmadığını kontrol et lütfen. Profilinde kayıtlı Email adresini görmek için Profil sayfandaki 'Hesap Ayarlarım' sekmesine tıklayabilirsin.

  Bu sayfada yazılı Email adresinde hata varsa aynı sayfadaki hesap kapama bölümünü kullanarak hesabını iptal ettikten sonra doğru Email adresinle yeni bir hesap açmanı öneririz.

  Eğer profil sayfandaki Email adresi doğruysa ve onay mesajını yine de almadıysan Email hesabının SPAM (istenmeyen/gereksiz mesajlar) klasörünü kontrol et lütfen. Kimi zaman Email mesajları bu klasöre düşebilirler.

  Sorun devam ederse lütfen bize mesaj yaz ya da İletişim sayfasındaki formu doldurarak bize ilet.
 • Nasıl SORU sorabilirim? Gelen cevapları nasıl görürüm?

  Soru sormak için sayfaların en üstünde yer alan "Paylaş" sekmesinden "Soru Sor" seçeneğine tıklaman yeterli. Sonraki sayfada soru başlığı ve soru detaylarını yazıp "Soruyu gör ve sor" seçeneğini tıkladıktan sonra konu etiketi seçebilirsin. Karşına gelen sayfada sorunu gözden geçirip, dilersen düzeltmeler yaptıktan sonra "Soruyu gönder" linkine tıkladığında sorun siteye eklenecek!

  Soruna gelen yeni görüşler hesap menünde yeni bildirimler olarak gözükecek. Soru sayfana gittiğinde yeni görüşler tüm görüşlerin en üstünde "Yeni Gelişmeler" altında gözükür, yanlarında 'Yeni' etiketi bulunur.

  Sorduğun soruları profil sayfanda Sorular bölümünden de takip edebilirsin.

  Taslak kaydettiğin Sorulara, profilinin Sorular sekmesinden (Taslak başlığı ile yer alır) ya da kolayca "Soru Sor" linkinden erişebilirsin.

  Nasıl soru sorabileceğini ve daha fazlasını öğrenmek için videolu anlatımı buradan izleyebilirsin!
 • Anket sorusu nasıl sorabilirim?

  Anket sorusu sormak için sayfaların en üstünde yer alan "Paylaş" sekmesinden "Anket Oluştur" seçeneğine tıklaman yeterli. Gelen sayfada soru başlığını ve soru detaylarını girdikten sonra "Anket" kısmı altında "Ekle" seçeneği ile anketine daha çok şık ekleyebilirsin.
 • Bi’Bilen Profili Nedir, Kimler Bi’Bilen Olabilir?

  Bi’Bilen olmak ne demek?
  KizlarSoruyor’da kafasını kurcalayan her konuda kendisini yönlendirecek yanıtlar arayan, kocaman bir topluluk varsa karşısında birikimleri, bilgileri, uzmanlık alanları, tecrübeleri ile güven sağlayabilecek otoriter görüşlerin sahibi bir “Bi’Bilen” gücü olmalı dedik ve alanında bilgili, güvenilir, deneyimlerini paylaşmayı seven kişileri bu unvan altında topladık.

  Bi’Bilen üyeler nasıl seçilir?
  Bi’Bilen üyeler, KizlarSoruyor konu etiketlerinin bir veya birkaçında; bilgi birikimleri, tecrübeleri ve uzmanlıkları olan ve bunları nitelikli görüşleri aracılığı ile toplulukla paylaşan kişilerdir.

  Bi’Bilen olabilmek için ilgili konu etiketinde eğitim, uzmanlık ya da sosyal medya tecrübesi aranmaktadır. Bi’Bilen unvanına sahip olmak için başvuru kabul edilmemekte, alanında bilgili kişiler bulunarak iletişime geçilmektedir. BiBilen'leri seçerken mümkün olduğunca titiz davranıyoruz. Ancak yine de bir kaç noktayı gözden kaçırmamalısın. Pek çok konu başlığında birden fazla farklı yaklaşım olabilir. Her sorunun tek bir doğru cevabı olmayabilir. BiBilen'ler hakkında daha fazla bilgiyi özgeçmiş sayfalarından alabilir ve sorularınıza verdikleri cevapları da buna göre değerlendirebilirsin. Unutmamalısın ki KizlarSoruyor'la BiBilen'lerin hiç bir şekilde doğrudan bir ilişkisi yoktur ve BiBilen'lerin içeriklerinin doğruluğu bizim tarafımızdan kontrol edilmemekte ve hiç bir şekilde hukuki sorumluluk kabul edilmemektedir.

  Bi’Bilenler kimlerdir?
  Bi'bilen ekibimizi merak ediyorsan durma Tıkla!
 • "Sana Özel" sayfası nedir?

  Sana Özel sayfası paylaşımlarınızla şekillenecek ve tamamen sana özel olacak bir liste sayfasıdır.

  Sevdiğin sorular, takip ettiğin konu etiketleri, paylaşım yaptığın içerik türleri ve daha birçok özelliğe göre algoritmaların belirlediği Sana Özel sayfasına Yayın menüsü altından ulaşabilirsin.
 • "Bence" Nedir? 'Süper Bence' nedir? 'Çok Süper Bence' nedir?

  "Bence" diyerek her konudaki bilgi ve tecrübelerini ifade ederek diğer üyelerin görüşlerine sunabilirsin.

  Yayınlanan Benceler, yönetim tarafından incelenip, değerlendirilmekte ve beğenilenler seçilmektedir. Bence paylaşımı 'Süper' seçilen üyeler 25 Xper puan kazanırlar. Bence paylaşımı ana sayfada yayınlanmak üzere 'Çok Süper Bence' seçilenler ise 50 Xper puan daha kazanırlar.

  Üyelerin yayınladığı Bence'ler hem üyenin profil sayfasında listelenir hem de söz konusu üyeyi takip eden üyelerin Canlı Yayın akışına girer. Yönetim tarafından Süper Bence seçilen bir paylaşım otomatik olarak popüler Benceler arasında yer alır. Ancak, Süper Bence seçilmemiş bile olsa üyelerin ilgi gösterdiği bir Bence Popüler Benceler arasına yerleşebilir, ve daha çok üyeye ulaşır.

  Bence paylaşımları hakkında daha fazla bilgi için KizlarSoruyor'un Bencesi "Bence" paylaşmaya hazır mısın? "Bence" özelliği hakkında merak ettiğin her şey burada! yı gözden geçirebilirsin!
 • Nasıl "Bence" paylaşabilirim?

  Sayfaların tepesindeki “Paylaş” linkine tıkladıktan sonra, "Bence Paylaş" adımını seçerek de Bence paylaşım sayfasına girebilirsin.

  Benceler görsel olarak zengin içeriğe izin vermektedir. Bencende resim ve video kullanabilir, Twitter ve Instagram içeriği ekleyebilirsin. Benceni zenginleştirmek için detaylar kutusunun üzerindeki araçları kullanabilirsin. Benceni dilersen gizli kullanıcı olarak da paylaşabilirsin.

  Cinsel yaşam konu etiketi ile Bence paylaşmak için en az Xper Level 4, Bence'nde link verebilmek için Xper Level 3 olman gerekiyor.

  Bence paylaşırken, paylaşımına en az bir görsel eklemen gerektiğini de hatırlatmak isteriz.

  Günlük Bence paylaşma hakkın dolduysa bile "Taslak" olarak kaydedebilirsin. Taslak kaydettiğin Bencelere profiliinin Benceler sekmesinden (Taslak başlığı ile yer alır) ya da kolayca "Bence Paylaş" linklerinden erişebilirsin.

  Bence paylaşımları hakkında daha fazla bilgi için KizlarSoruyor'un Süper Bencesi "Bence" paylaşmaya hazır mısın? "Bence" özelliği hakkında merak ettiğin her şey burada! yı gözden geçirebilirsin!
 • Nasıl Görüş paylaşabilirim? Görüşlere yorum nasıl yazarım?

  Bir Sorunun ya da Bence'nin hemen altındaki 'Senin görüşün var mı?' kutusuna görüşünü yazdıktan sonra "Gönder" butonuna basman yeterli!

  Görüş paylaştıktan sonra görüşüne, görüş yorumları gelebilir. Görüşüne gelen görüş yorumları yeni bildirimler olarak hesabında gözükecek.

  Görüşlere yorum yazmak için görüşün sağ alt tarafındaki 'Yorumla' ikonuna tıklaman gerek.

  Görüş paylaşabilmek için KizlarSoruyor'a giriş yapmış olman gerekmektedir.
 • Emojilerle görüşlere reaksiyon vermek nedir?

  Beğendiğin, yardımcı olduğunu düşündüğün, eğlenceli bulduğun ya da görüşüne katılmadığın Görüşleri, paylaşımın altında yer alan "Değerlendir" butonuna tıklayarak değerlendirebilirsin. Detaylar için paylaşımımızı inceleyebilirsin.

  Soru/Bence paylaşımların diğer üyeler tarafından sevildiğinde sana bildirim gelecektir. Dilersen profilinin Ayarlar sekmesinde yer alan "Bildirimler" seçeneği ile bu bildirimleri almayı durdurabilirsin.

  Paylaşımların diğer üyeler tarafından Sevdim aldıkça Xper puan kazanabilirsin!

 • Bildirim alma/al seçeneği nedir?

  Görüş ya da görüş yorumu yaptığın Soru/Bence'lerde ve kendi Soru/Bence paylaşımlarında, o paylaşım için bildirim almaya devam etmek istemiyorsan bildirimleri durdurman mümkün!

  Paylaşım sayfasına giderek, Soru/Bence'lerin sağ üst tarafında yer alan üç nokta simgesi ile "Bildirim alma" seçeneğini işaretlemen yeterli olacak.
 • Konu etiketleri ne işe yarar, nasıl kullanılır?

  Soru sorarken, Benceni paylaşırken paylaşımının ilgili olduğu konuyu "Konu Etiketi" bölümünden seçmen gerekiyor.

  Doğru konu etiketi daha çok görüş demek. Birçok üyenin ilgilendikleri konuları takip ettiğini, doğru konu etiketiyle yapılan paylaşıma daha çok görüş geldiğini istatistiklere bakarak rahatlıkla söyleyebiliriz.

  İlgilendiğin konu etiketlerini takip listene alarak bu konulardaki soruları daha yakından takip edebilirsin. Takip ettiğin konulardaki son paylaşımları CANLI YAYIN sayfandaki filtreleri kullanarak kolayca listeleyebilirsin.

  Tüm Konuların Listesini görmek için sayfaların tepesindeki 'Konular' linkine tıklayabilirsin.
 • Xper puanı ne demek? Xper seviyesi ne demek?

  Paylaşım yaptıkça Xper puanlar kazanacaksın. Xper puanlar kazandıkça yeni Xper seviyelerine ulaşacaksın. Xper puanlarınla çeşitli hediyeler kazanabilir, yeni Xper seviyelerinde sitenin yeni özelliklerini keşfedebilirsin.

  Xper puanları hakkında detaylı bilgi için yukarıdaki Xper sekmesine göz atabilirsin.
 • EİG nedir? EİG% nedir? En İyi Görüş seçersem/seçmezsem ne olur?

  - Soru soran ya da Bence diyen, kızlardan ve erkeklerden en faydalı bulduğu birer görüşü 'En İyi Görüş' (EİG) seçebilir.
  - Soruya/Benceye EİG seçebilmek için sorunun üzerinden 24 saat geçmiş olması gerekmektedir.
  - Seçilen EİG değiştirilemez.
  - Görüşü EİG seçilen üye +14 Xper puan daha kazanır ve görüşü tüm görüşlerin tepesinde yer alır.
  - Soran/ Bence diyen üye sorusuna EİG seçerse her bir görüş için 1 Xper puan, her iki cinsiyet için EİG seçerse toplamda 2 Xper puan kazanır.
  - EİG seçimi yapmayan soru sahibi üyelere Soru/Bence tarihinden 24 saat sonra EİG seçimini hatırlatan bir mesaj gönderilir.
  - 3 gün içinde EİG seçilmeyen sorular ve Benceler için sistem algoritması EİG seçer. EİG sistem tarafından seçildiyse, paylaşımı yapan üye EİG seçiminden kaynaklanan ödül Xper puanları kazanamaz. Kısacası, paylaşımı yaptığın tarihten itibaren 3 Gün geçmeden EİG seçerek ödül Xper puanlar kazanabilirsin :)

  Profil sayfalarındaki Sorular/Benceler ya da Görüşler sekmelerinde EİG seçimleri yıldızlarla gösterilir. Pembe yıldız, soru için kızlardan EİG seçildiğini, mavi yıldız erkeklerden, mavi ve pembe kombinasyonundan oluşan yıldız ise her iki cinsiyet için de EİG seçildiğini gösterir. Sarı renkli yıldız ise o görüşün EİG seçildiğini gösterir.  Her üyenin 'En İyi Görüş Oranı' (EİG%) hesaplanmakta ve profilinde gösterilmektedir. EİG% şöyle hesaplanmaktadır:
  Üyenin EİG seçilen görüş sayısı, üyenin görüş paylaştığı ve En İyi Görüşü seçilen tüm Soru/Bencelerin sayısına bölünmektedir. Örneğin, üyenin 20 En İyi Görüşü varsa ve görüş paylaştığı sorulardan 200 tanesi için En İyi Görüş seçildiyse, üyenin EİG oranı (20/200) %10 olur. (Her görüş paylaşılan soru için soru sahibi tarafından En İyi Görüş seçimi henüz yapılmamış olabilir ve değerlendirmeye henüz katılmamış olabilir.)

  Eğer görüş yazdığın paylaşımda, sen görüş yazmadan önce senin cinsiyetinde bir görüş zaten EİG seçildiyse, bu paylaşım EİG hesaplamanda dikkate alınmaz.  Soru ya da Bencelerde, görüş paylaşan her üyenin EİG yüzdelik oranının üye isminin hemen yanında yer aldığını göreceksin. Farklı kutucuklar senin de dikkatini çekmiş olabilir.

  Eğer bir üyenin EİG yüzdelik oranı %10'dan azsa, oran düz, gri bir yazı olarak yer alır.
  Üyenin EİG yüzdelik oranı %10 - %19 arasında ise, yıldızlı gri kutucuk içinde
  Üyenin EİG yüzdelik oranı %20 ve üzerindeyse, cinsiyetine göre mavi ya da pembe kutucuk içinde yine yıldızlı yer alır.

  Son 6 ay içinde herhangi bir paylaşım yapmamış olan üyeler, EİG zirve listelerinde (Tüm Zamanlar dahil olmak üzere) yer alamazlar.
 • Çok Süper Görüş nedir?

  Bence, Soru, Anket ve Dükkan paylaşımlarındaki görüşlerin en doyurucu, en detaylı, imlası en düzgün ve soru sahibine en yardımcı olanı, Çok Süper Görüş olarak seçilir.

  Seçim KS botu olan Bi'Bot tarafından yapılır. Bi'Bot, birçok farklı özelliği analiz eder ve algoritma sonucuna göre seçimini yapar.

  Bi'Bot tarafından görüşün Çok Süper Görüş seçilirse, +20 Xper puan daha kazanırsın.
  Soru paylaşımlarında EİG seçimlerin arasındaki herhangi bir görüş Bi'Bot seçimiyle eşleşirse, soru sahibi olarak sen de +5 Xper puan kazanırsın.

  Çok Süper Görüş hakkında daha detaylı bilgi edinmek için Bence'mizi ziyaret edebilirsin: "Bi'Bot Seçimi ile Çok Süper Görüşü Nasıl Buldunuz?
 • Canlı Yayın nedir? Canlı Yayın filtreleri nasıl kullanılır?

  CANLI YAYIN sayfasında paylaşım akışını gerçek zamanlı izleyebilirsin.

  Canlı Yayın filtrelerini kullanarak sadece takip ettiğin üyelere ve takip ettiğin konulara ait paylaşımların akışına göz atabilir, bu filtreleri kaydederek bundan sonraki tüm ziyaretlerinde aynı akışta devam edebilirsin. Eğer hiç filtreleme yapmazsan CANLI YAYIN sitedeki genel akışı gösterir.

  CANLI YAYIN filtrelerini kullanmak çok kolay!
  CANLI YAYIN'da sadece takip ettiğin üyelerin paylaşımlarını görmek için, CANLI YAYIN filtrelerinin sağında bulunan takip edilen üye sembolüne tıklaman yeterli.

 • Vitrindekiler Nedir?

  KizlarSoruyor'a giriş yaptığında seni karşılayan sayfamız "Vitrindekiler"!

  Bu alanda 'Günün Sorularını', 'Çok Süper Benceleri' görebilir, kendi paylaşımlarına geçmeden önce KS'nin nabzını tutabilirsin.

  Vitrindeki sorular Site içinde paylaşım yaparken dilediğin an Vitrindekiler sayfasına geçiş yapabilirsin. Bunun için ana sayfanın en üstünde yer alan menü bandındaki Yayın linki içindeki "Vitrindekiler" sekmesine tıklaman yeterli.

 • Süper Soru nedir?

  İmla kurallarına özen gösterilmiş ve iyi ifade edilmiş, orijinal içerikli, site üyelerinin dikkatini çekebilecek nitelikte ya da gündem özelliği taşıyan sorular yönetici editörler tarafından Çok Süper Soru seçilebilir. Bu Çok Süper Sorular vitrinde yayınlanır, Günün Sorusu kutularında listelenebilir. Sorusu 'Çok Süper Soru' seçilen üye 4 Xper puan daha kazanır.

 • "Takip Etmek/Edilmek" ne demek?

  İlgilendiğin konuları, paylaşımlarını beğendiğin üyeleri takip edebilir, bu kriterlerdeki tüm paylaşımları CANLI YAYIN sayfandan kolayca izleyebilirsin.

  Takip ettiğin üyelere ve konulara göre paylaşımları listeleyebilmek için CANLI YAYIN sayfasındaki filtreleri kullanabilir, sadece Takibinde olan içeriğe kolayca ulaşabilirsin. Canlı Yayın filtreleri nasıl kullanılır?

  Seni takip edenler ise paylaşımlarını beğenen ve yeni paylaşımlarından da haber almak isteyen üyelerdir. Eğer bir üyenin seni takip etmesini istemezsen üyeyi engelleyebilirsin. Profilin gizliyse, bir üye seni takip edebilmek için istek gönderebilir. Takibin gerçekleşmesi, bu talebi kabul etmene bağlı olacak.

  Profilindeki Takip sekmende takip ettiğin üyeler, seni takip eden üyeler, takip ettiğin konu etiketleri listelenmektedir. Diğer üyelerin profillerinde, sağ üst köşede kişi sembolü içindeki tik de, o üyeyi takip ettiğin anlamına gelir.

  Mesajlaşma ayarlarını da takip ettiğin üyelerle sınırlandırabilirsin. Dilersen sadece Takip ettiğin üyelerin sana mesaj gönderebilir. Bunun için Profil/Ayarlar sayfandaki Gizlilik Bilgileri bölümündeki seçenekleri kullanman yeterli.

 • Nasıl Takip edebilirim?

  Takip etmek istediğin bir üyeyse, üye isminin üzerine imlecini getirdiğinde çıkan pencereden ya da üyenin profil sayfasına gidip "Takip Et" seçeneğini kullanarak üyeyi takip edebilirsin.

  Takip etmek istediğin kullanıcının profili gizli ise, üyeye takip isteğin bildirim olarak gönderilir. Takip isteği gönderdiğin üye, takip talebini kabul ederse, üye takibi başlayacaktır. Üye takip talebine yanıt verinceye kadar, üyenin profilindeki "Takip Et" alanı "Beklemede" olarak görürsün.

  Konu takip etmek için konu sayfalarındaki Takip Et butonunu kullanabilirsin.

  İstediğin zaman bir üyeyi ya da konuyu takip etmekten vazgeçebilirsin. Bunun için "Takip Etme" seçeneğine tıklaman yeterli.

 • Beni takip eden kullanıcıyı takip listemden nasıl çıkarırım?

  Seni takip etmesini istemediğin üyenin profil sayfasından Engelle linkini tıklaman yeterli.

  Engellediğin üyeler paylaşımlarını takip edemezler, sorduğun sorulara ya da Bencelere görüş paylaşamazlar, paylaştığın görüşlere görüş yorumu yazamazlar, sana mesaj gönderemezler.

 • Engellemek ne demek? Bir üyeyi nasıl engellerim?

  Engellediğin üyeler paylaşımlarını takip edemezler, sorduğun sorulara cevap veremezler, verdiğin cevaplara yorum yazamazlar, sana mesaj gönderemezler.

  Ancak, yaptığın paylaşım gizli kullanıcı paylaşımı ise engellediğin üyeler bu paylaşımlarınla etkileşebilirler.

  Bir üyeyi engellemek için üyenin profil sayfasına gidip, "Engelle" linkini tıklamak yeterli.

  Gizli Üyeleri engellemek için; paylaşımın altında görüş paylaşan Gizli Üyenin görüşü yanındaki 3 noktadan "Engelle"yi seçmen yeterli. Engellediğin Gizli Üyeler artık senin paylaşımlarında seninle Gizli Üye olarak etkileşime geçemezler.

  Engellediğin üyeleri profilinin ayarlar sekmesinden "Engel" linkine tıklayarak görebilirsin! Engellediğin Gizli Üyelerin engelini de bu alandan kaldırman mümkün.

  Bir üye tarafından engellendiğinde paylaşımlarıyla etkileşime geçemez, profil detaylarını göremezsin.
 • Görmek istemediğim Konuları nasıl engellerim?

  Eğer herhangi bir konuyu CANLI YAYIN'da ya da diğer soru listelerinde görmek istemiyorsan, Konular sayfasından o konuyu engelleyebilirsin.

  Listelerde görmek istemediğin konunun hemen yanındaki "Engelle" linkine tıklaman yeterli.

 • Gizlilik ayarlarımı nasıl seçebilirim?

  Hesabının 'Ayarlar' bölümünde 'Gizlilik Ayarları' bölümünü göreceksin. Bu bölümde 3 seçenek var:

  - Profili Gizle kutusunu işaretleyip Kaydet butonuna basarsan Gizli Profil sahibi olursun. Gizli profilini sadece Takip ettiğin üyeler görebilir. Gizli profilleri takip etmek için takip isteği gönderilir.

  - Sadece takip ettiğim üyeler bana mesaj gönderebilir kutusunu işaretleyip kaydedersen takip ettiğin üyeler dışındaki üyeler sana mesaj gönderemezler.

  - Engellediğim üyelerin paylaşımları Canlı Yayınımda gözükmesin kutusunu işaretleyip kaydettiğinde engellediğin üyelerin paylaşımları ile karşılaşmaktan kurtulursun.
 • Gizli Profil ne demek?

  - Profilini "Gizli Profil" yaparsan sadece takip ettiğin üyeler profilindeki bilgilerini görebilir.
  - Gizli profilleri takip etmek için takip isteği gönderilir. Takip isteği alan üyenin profilinde takip istekleri bildirim olarak gözükür. Profil sahibi bu istekleri kabul eder ya da etmez.
  - Profilinin "Ayarlar" sekmesinden "Gizlilik Ayarları" seçeneğine ulaşıp, "Profilimi Gizle" linkini tıklayarak hesabını gizli kullanıcıya çevirebilirsin.

  Profilini gizlemek için profil sayfanın 'Ayarlar' bölümünü kullanabilirsin.
 • Paylaşım yapma kuralları nelerdir?

  Üyelerce sağlanan her türden içerik kurallar gereği ve site içeriğinin kalitesini koruyabilmek amacıyla düzenlenebilir ya da kaldırılabilir. Paylaşım kaldırıldığında üyeye bilgilendirme mesajı gönderilir.

  Paylaşım kaldırma nedenleri şunlardır:

  - Alakasız Paylaşım: Anlaşılacak kadar detay içermeyen ve/veya konu dışında kalan alakasız paylaşımlar kaldırılır.

  - Kaba Paylaşım: Herhangi bir üye, kişi ya da zümreyi hedef alan aşağılayıcı, hakaret ve/veya küfür içeren paylaşımlar kaldırılır.

  - Provokatif Paylaşım Kışkırtma, provoke etme amaçlı paylaşımlar ile herhangi bir din, ırk, dil hakkında aşağılama içeren paylaşımlar bu başlık altında kaldırılır.

  - Sakıncalı Paylaşım: Yasalara aykırı paylaşımlar tespit edildiğinde kaldırılır.

  - Cinsellik Seviyesi Yetersiz: Cinsellik konularında paylaşım yapabilmek için Xper 4 ve üzeri seviyede olmak gerekmektedir.

  - İmla Hatası/Gereksiz Büyük Harf Kullanımı: Tüm paylaşım BÜYÜK HARF kullanılarak yapılmışsa ya da imla/yazım hataları paylaşımı anlaşılmaz kılıyor ise, bu paylaşımlar kaldırılır.

  - SPAM Paylaşım: Reklam amaçlı ya da üyeleri aldatmak (troll) amaçlı paylaşımlarla, başka sitelerden birebir kopya-yapıştır şeklinde yapılan paylaşımlar, iletişim bilgileri ya da kişisel bilgiler veren paylaşımlar kaldırılır.

  - Soru Biçiminde Olmayan Paylaşım: Sitenin soru/görüş formatına uygun olmayan paylaşımlar kaldırılır. Soru biçiminde olmayan paylaşımlar Bence olarak yayınlanabilir.

  - Aşırı Cinsel İçerikli Paylaşım: Yasalara aykırı ya da diğer üyeleri rahatsız edecek aşırılıktaki cinsel içerik kaldırılır.

  - Üyeleri Hedef Alan Paylaşım: Herhangi bir üyeyi konu edinen paylaşımlar kaldırılır.

  - Yetersiz Başlık: Konu hakkında yeterli detayı içermeyen ya da çok fazla imla hatası içeren, sadece boşluk ya da noktalama işaretinden oluşan başlığa sahip paylaşımlar kaldırılmaktadır.

  - İletişim Amaçlı Paylaşım: Tanışma, takip etme, takip ettirme, özel mesajla iletişim amaçlı paylaşımlar kaldırılır.

  - Yanlış Kategori Cinsellik konularından biri etiketlenerek sorulması gerekirken farklı bir konu altında ya da konu etiketi eklenmeden yapılan soru paylaşımları kaldırılır.

  - Anket Seçenekleri Anket sorularında anket seçeneklerinin soruyla alakasız olması halinde paylaşım kaldırılır.

  - Tekrarlanmış: Aynı kullanıcı tarafından birden fazla defa siteye eklenen paylaşımlar kaldırılır.

  - Daha önce sorulmuş: Aynı konu hakkında çok benzer sorular birleştirilebilir ya da tamamen kaldırılabilir.

  - 3. kişilere ait fotoğrafların izinsiz kullanımı: 3. kişilere ait görsellerin izinsiz kullanıldığı ya da bu görsellere link verildiği tesbit edilirse paylaşım kaldırılır.

  - 18 Yaş Altı: KizlarSoruyor'a üye olabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir. 18 yaş altı olduğu tespit edilen üyelerin paylaşımları kaldırılır ve hesapları iptal edilir.

 • Moderatörler ve Yöneticiler kimlerdir?

  Üye isimlerinin yanında aşağıdaki ikonlar bulunan üyeler moderatör ya da yöneticidirler:

  Moderatör

  Süper Moderatör

  Über Moderatör

  Rehber Fenomen

  Yönetici

  Moderatörler ve moderasyon hakkında daha fazla bilgi için KS Yardım - Moderasyon başlığı altındaki soru ve cevaplara göz atabilirsin.
 • Şikayetlerimi nasıl bildirebilirim?

  Paylaşımların sağ üst tarafında üç nokta simgesi göreceksin. Üç nokta simgesine tıklayarak kurallara aykırı olduğunu düşündüğün paylaşımları şikayet edebilirsin. Şikayetini bildirirken şikayet sebebini de menüden belirleyebilirsin.
 • Fenomen kimdir? KizlarSoruyor Fenomenleri nasıl seçilmektedir?

  KizlarSoruyor Konu Etiketlerinin bir veya birkaçında bilgi birikimi olan, tecrübelerini en doğru şekilde diğer üyelere aktaran, ilgili konuların aranan ismi haline gelmiş kişilere “Fenomen” üye denilmektedir.

  Fenomen üyeler, Fenomen olduğu kendi konu etiketlerinde yaptıkları paylaşımlarda “Fenomen” etiketi ile görünür.

  Örneğin; Aşk İlişkileri Konu Etiketinde Fenomen olan bir üye soru sorduğunda, sorusunda “Fenomen” etiketi yer alacaktır. Aynı üye Aşk İlişkileri konusunda sorulmuş bir soruya görüş yazdığında ise görüşü, kendi cinsiyetindeki görüşlerde en üst sırada yine “Fenomen” etiketi ile yer alacaktır. Fenomen oldukları konular haricinde yaptıkları paylaşımlarda ise bu etiket yer almayacaktır.

  Üye profilleri de Fenomenlere özel olarak düzenlenir. Profillerinde Fenomen etiketi ve hangi konu etiketlerinde Fenomen oldukları bilgisi yer alır. Ayrıca profillerine sosyal medya hesaplarını ekleyebilirler.

  KizlarSoruyor Fenomenleri nasıl seçilmektedir?

  KizlarSoruyor’da Fenomen olabilmek için bir veya birden fazla konu etiketinde, en dikkat çekici paylaşımların sahibi sen olmalısın. Çok iyi sorular soruyorsan, orijinal Bencelerle tüm dikkatleri üzerine çekebiliyorsan ya da o konu etiketinde En İyi Görüşler hep senden geliyorsa Fenomen seçilme şansın artacaktır.

  Fenomen olabilmek için Soru, Bence veya Görüş paylaşımlarından en az birinde, o konuda yeterli birikime sahip olduğunu bize göstermen yeterli olacaktır.

 • @Bahsedenler özelliği nedir?

  Bir başka üyenin görüşü altına yazdığımız görüş yorumuna bir başka görüş yorumu gelince haberimiz olmuyordu. Artık bunun bir çaresi var. Görüş yorumlarında görüş paylaştığınız bir üyeden bahsederek o üyenin bu görüş yorumundan haberdar olmasını sağlayabilirsiniz. Üstelik sadece görüş yorumlarında değil, soru başlığı dışındaki tüm paylaşımlarda bu özellikten faydalanabiliriz artık.

  Bir üyeden bahsetme çok kolay. Örneğin, KizlarSoruyor üyesinden bahsetmek istiyorum diyelim. Paylaşımımın içine @kizlarsoruyor yazmam yeterli. Üye isminin tam doğru yazılması gerekiyor, ancak büyük harf küçük harf farketmiyor, yani hem @KizlarSoruyor hem de @kizlarsoruyor yazabiliriz.

  Bir görüşe yorum yazan bir üyeden kolayca bahsedebilmek için, yorum yapan üyenin konuşma balonuna tıklayarak, üye isminin otomatik olarak bahsedilen olarak çıkmasını sağlayabiliriz.

  Bahsettiğimiz üyeye bir bildirim gidiyor. Bu bildirim üye profillerindeki 'Bahsedenler' bölümünde gözüküyor. Bahsedenler sayfasında yeni bildirimli bir sorunun üzerine tıkladığımızda o soru sayfasında üye ismimizden ilk nerede bahsedildiyse oraya gidiyoruz. Bu arada, eğer birden fazla kez üye ismimizden bahsedildiyse ilk bahsedilen yere götürüyor link bizi.

  Engellendiğimiz üyelerden bahsedemiyoruz. Bizi engelleyen üyeden bahsettiğimizde bahsedilen üyenin bundan haberi olmuyor.

  Gizli kullanıcı olarak yaptığımız paylaşımda bu özellikten faydalanamıyoruz.

  Profilinin Gizlilik Ayarları kısmından dilersen bahseden bildirimi almayı durdurabilirsin.
 • #Etiketleme nedir? Ne işe yarar?

  Paylaşımlarımızdaki anahtar kelimeleri, altını çizmek istediğimiz kavramları #etiketleme sayesinde artık ön plana çıkarabiliriz. Bir kelime ya da kelime öbeğini etiketlemek için başına # simgesi koymamız yeterli.

  Etiketlenen kelime öbeklerine tıkladığımızda o kelime için sitedeki arama sonuçları sayfasına gönderiliyoruz.

  Ana sayfada üst menüde yer alan # simgesi üzerine gelerek en çok etiketleme yapılan ifadelere kolayca erişebileceğiz. Etiketin paylaşımlarına gitmek içinse etikete tıklamamız yeterli olacak.
 • Profil resmimi nasıl değiştirebilirim?

  Hesap menüsünden 'Profilini Düzenle' sayfasına giderek profil resmini değiştirebilirsin. Bu sayfadaki profil resminin yanındaki 'Güncelle' butonuna tıkladıktan sonra yeni bir resim yükleyebilirsin.
 • Reklamları görmemek nasıl bir duygu?

  24 saatte 20 görüş paylaş ya da Bence'n Süper seçilsin, gün boyunca KS'yi reklamsız kullan! Ayrıca 7 Xper level ve üzeri seviyelerde reklamsız KS'nin tadını çıkart!
  Daha keyifli ve hızlı bir KizlarSoruyor deneyimi için paylaşımlarınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

YÜKLENİYOR...