KizlarSoruyor Yardım

KizlarSoruyor hakkında Sık Sorulan Sorular aşağıda ilgili kategorilerinde cevaplanmaktadır. Bir soru sormak, önceden verilen yanıtlara göz atmak veya deneyiminizi başka kişilerle paylaşmak için KizlarSoruyor topluluğuna danışabilirsiniz. Daha fazla yardıma ihtiyaç duyuyorsanız iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz. Gönderdiğiniz ileti en kısa sürede dikkate alınacaktır.

 • Nasıl soru sorabilirim? Gelen cevapları nasıl görürüm?

  Soru sormak için sayfaların en üstünde yer alan "Soru Sor" seçeneğine tıklaman yeterli. Burada paylaşımının başlığını yazmalı ve "Sor" diyerek ilerlemelisin. Sonraki sayfada soru başlığı ve soru detaylarını yazıp "Soruyu gör ve sor" seçeneğini tıkladıktan sonra konu etiketi seçebilirsin. Karşına gelen sayfada sorunu gözden geçirip, dilersen düzeltmeler yaptıktan sonra "Gönder" linkine tıkladığında sorun siteye eklenecek!

  Soruna görsel veya video ekleyebilmen için 2 Xper level ve üzeri olman gerektiğini unutma!

  Soruna gelen yeni cevaplar hesap menünde yeni bildirimler olarak gözükecek. Soru sayfana gittiğinde yeni cevaplar tüm cevapların en üstünde "Yeni Gelişmeler" altında gözükür, yanlarında 'Yeni' etiketi bulunur.

  Sorduğun soruları profil sayfanda Sorular bölümünden de takip edebilirsin.

  Taslak kaydettiğin Sorulara, profilinin Sorular sekmesinden (Taslak başlığı ile yer alır) ya da kolayca "Soru Sor" linkinden erişebilirsin.

  Nasıl soru sorabileceğini ve daha fazlasını öğrenmek için videolu anlatımı buradan izleyebilirsin!
 • "Deniyor/Geziyor/İzliyor/Sohbet" özelliği nedir? "Kimler "Deniyor/Geziyor/İzliyor/Sohbet" paylaşımları yapabilir?"

  Üyelerimiz, "Bence Paylaş" sayfasındaki ayarlarda, "Deniyor", "Geziyor", "İzliyor" ya da "Sohbet" seçeneklerinden birini seçerek, hayata dair tüm deneyimlerini KScanlar'la paylaşabiliyor.

  Bencelerimize yeni bir soluk getirecek "Deniyor/Geziyor, İzliyor ve Sohbet" özellikleri ile, deneyip de herkese duyurmak istediğiniz ürünleri, gezip gördüğünüz yerleri, tattığınız eşsiz lezzetleri, izlediğiniz dizi ve filmleri, söyleyişi yaptığınız tanınmış isimleri herkesle paylaşmanız mümkün. Bu etiketleri kullanabilmeniz için yapmanız gerekenler:

  - "Deniyor" ya da "Geziyor" Bencesi ile deneyip de memnun kaldığınız bir ürünü, gezip gördüğünüz bir mekanı, yeni çıkan bir oyuna ait tanıtım yazılarınızı paylaşabilir; "Bence'nizin çok daha fazla kişi tarafından görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.

  - "İzliyor" etiketi ise izleyip yorumlamak istediğiniz süper filmler, diziler, belgesel ve yayınlar için kullanılacak bir özelliktir.

  - "Sohbet" özelliği, ünlü veya tanınmış uzmanlarla yapılan söyleşiler, röportajlar için kullanılır.

 • "Bence" Nedir? 'Süper Bence' nedir? 'Çok Süper Bence' nedir?

  "Bence" diyerek her konudaki bilgi ve tecrübelerini ifade ederek diğer üyelerin cevaplarına sunabilirsin.

  Yayınlanan Benceler, yönetim tarafından incelenip, değerlendirilmekte ve beğenilenler seçilmektedir. Bence paylaşımı 'Süper' seçilen üyeler 25 Xper puan kazanırlar. Bence paylaşımı ana sayfada yayınlanmak üzere 'Çok Süper Bence' seçilenler ise 50 Xper puan daha kazanırlar

  Üyelerin yayınladığı Bence'ler hem üyenin profil sayfasında listelenir hem de söz konusu üyeyi takip eden üyelerin Keşfet akışına girer. Yönetim tarafından Süper Bence seçilen bir paylaşım otomatik olarak popüler Benceler arasında yer alır. Ancak, Süper Bence seçilmemiş bile olsa üyelerin ilgi gösterdiği bir Bence Popüler Benceler arasına yerleşebilir ve daha çok üyeye ulaşır.

  Bence paylaşımları hakkında daha fazla bilgi için KizlarSoruyor'un Bencesi "Bence" paylaşmaya hazır mısın? "Bence" özelliği hakkında merak ettiğin her şey burada! yı gözden geçirebilirsin!
 • Nasıl Bence paylaşabilirim?

  Sayfaların en üstünde yer alan "Soru Sor" seçeneğine tıklaman yeterli. Burada paylaşımının başlığını yazmalı ve "Sor" diyerek ilerlemelisin. Karşına gelecek sayfada “Bence Paylaş” adımını seçmelisin. "Bence Paylaş" adımını seçerek Bence paylaşım sayfasına girebilirsin.

  Benceler görsel olarak zengin içeriğe izin vermektedir. Bencende resim ve video kullanabilir, Twitter ve Instagram içeriği ekleyebilirsin. Benceni zenginleştirmek için detaylar kutusunun üzerindeki araçları kullanabilirsin. Benceni dilersen gizli kullanıcı olarak da paylaşabilirsin.

  Cinsellik konu etiketi ile Bence paylaşmak için en az Xper Level 4, Bence'nde link verebilmek için Xper Level 3 olman gerekiyor.

  Bence paylaşırken, paylaşımına en az bir görsel eklemen gerektiğini de hatırlatmak isteriz.

  Günlük Bence paylaşma hakkın dolduysa bile "Taslak" olarak kaydedebilirsin. Taslak kaydettiğin Bencelere profiliinin Benceler sekmesinden (Taslak başlığı ile yer alır) ya da kolayca "Bence Paylaş" linklerinden erişebilirsin.

  Bence paylaşımları hakkında daha fazla bilgi için KizlarSoruyor'un Süper Bencesi "Bence" paylaşmaya hazır mısın? "Bence" özelliği hakkında merak ettiğin her şey burada! yı gözden geçirebilirsin!
 • Bence'mi nasıl düzenleyebilirim? Bence'me nasıl fotoğraf ya da video ekleyebilirim?

  Bence yaratırken zenginleştirilmiş metin editörü (WYSIWİG) sayesinde düz bir metinden fazlasını oluşturabilirsin.

  Fotoğraf/resim ya da video eklemek için Bence detayları kutusunun tepesindeki araçları kullanabilirsin. Bence'ye maksimum 20 resim, 20 video ve 20 link eklenebilir. Ekleyeceğin fotoğraf ve resimlerin uzantısı jpg, png ya da gif olabilir; ancak boyutunun 3 MB'ın üzerinde olmaması gerekmekte. Videoların Bence içinde görünebilmesi için video kaynağının YouTube ya da Vine olması gerekmektedir.

  Yazı karakterini istediğin alanlarda koyulaştırabilir, italik harfler kullanabilir, ya da başlık (H) haline getirebilirsin. Listeler hazırlayabilirsin.

  Bence'ne link verebilmek Xper seviyenin Level 3 ve üzeri olması gerekmektedir.

  Mobil bağlantı üzerinden oluşturulan Bence paylaşımlarında şu an için yazı karakteri değişikliği yapılamamaktadır ancak resim, video ve link paylaşılmaktadır.

 • Nasıl Cevap paylaşabilirim? Cevaplara yorum nasıl yazarım?

  Bir Sorunun ya da Bence'nin hemen altındaki 'Senin cevabın var mı?' kutusuna cevabını yazdıktan sonra "Gönder" butonuna basman yeterli!

  Cevap paylaştıktan sonra cevabına, yorumlar gelebilir. Cevabına gelen yorumlar yeni bildirimler olarak hesabında gözükecek.

  Cevaplara yorum yazmak için cevabın sağ alt tarafındaki 'Yorumla' ikonuna tıklaman gerek.

  Cevap yazabilmek için KizlarSoruyor'a giriş yapmış olman gerekmektedir.
 • Çok Süper Soru nedir?

  İmla kurallarına özen gösterilmiş ve iyi ifade edilmiş, orijinal içerikli, site üyelerinin dikkatini çekebilecek nitelikte ya da gündem özelliği taşıyan sorular yönetici editörler tarafından Çok Süper Soru seçilebilir. Bu Çok Süper Sorular vitrinde yayınlanır, Günün Sorusu kutularında listelenebilir. Sorusu 'Çok Süper Soru' seçilen üye 4 Xper puan daha kazanır.

  Çok Süper Soru hakkında daha fazla bilgi için KizlarSoruyor'un Bencesi "Benim Sorum da Günün Sorusu Olsun!" Diyenler İçin Vitrin Süsleme Sanatı nı gözden geçirebilirsin!
 • EİC nedir? EİC% nedir? En İyi Cevap seçersem/seçmezsem ne olur?

  - Soru soran ya da Bence diyen, kızlardan ve erkeklerden en faydalı bulduğu birer cevabı 'En İyi Cevap' (EİC) seçebilir.
  - Soruya/Benceye EİC seçebilmek için sorunun üzerinden 24 saat geçmiş olması gerekmektedir.
  - Seçilen EİC değiştirilemez.
  - Cevabı EİC seçilen üye +14 Xper puan daha kazanır ve cevabın tüm cevapların tepesinde yer alır.
  - Soran/ Bence diyen üye sorusuna EİC seçerse her bir cevap için 1 Xper puan, her iki cinsiyet için EİC seçerse toplamda 2 Xper puan kazanır.
  - EİC seçimi yapmayan soru sahibi üyelere Soru/Bence tarihinden 24 saat sonra EİC seçimini hatırlatan bir mesaj gönderilir.
  - 3 gün içinde EİC seçilmeyen sorular ve Benceler için sistem algoritması EİC seçer. EİC sistem tarafından seçildiyse, paylaşımı yapan üye EİC seçiminden kaynaklanan ödül Xper puanları kazanamaz. Kısacası, paylaşımı yaptığın tarihten itibaren 3 Gün geçmeden EİC seçerek ödül Xper puanlar kazanabilirsin :)

  Profil sayfalarındaki Sorular/Benceler ya da Cevaplar sekmelerinde EİC seçimleri yıldızlarla gösterilir. Pembe yıldız, soru için kızlardan EİC seçildiğini, mavi yıldız erkeklerden, mavi ve pembe kombinasyonundan oluşan yıldız ise her iki cinsiyet için de EİC seçildiğini gösterir. Sarı renkli yıldız ise o cevabın EİC seçildiğini gösterir.

  Her üyenin 'En İyi Cevap Oranı' (EİC%) hesaplanmakta ve profilinde gösterilmektedir. EİC% şöyle hesaplanmaktadır:
  Üyenin EİC seçilen cevap sayısı, üyenin cevap yazdığı ve En İyi Cevabı seçilen tüm Soru/Bencelerin sayısına bölünmektedir. Örneğin, üyenin 20 En İyi Cevabı varsa ve cevap yazdığı sorulardan 200 tanesi için En İyi Cevap seçildiyse, üyenin EİC oranı (20/200) %10 olur. (Her cevap paylaşılan soru için soru sahibi tarafından En İyi Cevap seçimi henüz yapılmamış olabilir ve değerlendirmeye henüz katılmamış olabilir.)

  Eğer cevap yazdığın paylaşımda, sen cevap yazmadan önce senin cinsiyetinde bir cevap zaten EİC seçildiyse, bu paylaşım EİC hesaplamanda dikkate alınmaz.

  Soru ya da Bencelerde, cevap paylaşan her üyenin EİC yüzdelik oranının üye isminin hemen yanında yer aldığını göreceksin. Farklı kutucuklar senin de dikkatini çekmiş olabilir.

  Eğer bir üyenin EİC yüzdelik oranı %10'dan azsa, oran düz, gri bir yazı olarak yer alır.
  Üyenin EİC yüzdelik oranı %10 - %19 arasında ise, yıldızlı gri kutucuk içinde
  Üyenin EİC yüzdelik oranı %20 ve üzerindeyse, cinsiyetine göre mavi ya da pembe kutucuk içinde yine yıldızlı yer alır.

  Son 6 ay içinde herhangi bir paylaşım yapmamış olan üyeler, EİC zirve listelerinde (Tüm Zamanlar dahil olmak üzere) yer alamazlar.

  En iyi cevabın ne olduğunu, nasıl yazılacağını ve daha fazlasını öğrenmek için burayı inceleyebilirsin!
 • Anket sorusu nedir? Nasıl anket sorusu sorabilirim?

  Sayfaların en üstünde yer alan "Soru Sor" seçeneğine tıklaman yeterli. Burada paylaşımının başlığını yazmalı ve "Sor" diyerek ilerlemelisin. Karşına gelecek sayfada “Soruna anket ekle” yazısının yanındaki butonu aktif hale getirmen gerek. Sonrasında soru başlığını ve soru detaylarını girdikten sonra "Anket" kısmı altında "Ekle" seçeneği ile anketine daha çok şık ekleyebilirsin.

  Soru başlığını, detayını ve anket şıklarını belirledikten sonra "Soruyu gör ve sor" seçeneğine tıklaman gerek. Açılan sayfada konu etiketi seçebilirsin. Her şey tamamsa, "Gönder" linkine tıkladığında anketin siteye eklenecek!
 • Paylaşım yapma kuralları neler?

  Üyelerce sağlanan her türden içerik kurallar gereği ve site içeriğinin kalitesini koruyabilmek amacıyla düzenlenebilir ya da kaldırılabilir. Paylaşım kaldırıldığında üyeye bilgilendirme mesajı gönderilir.

  Çok fazla kurallara aykırı paylaşım yaptığı tespit edilen üyenin hesabı Yöneticiler ya da Über Moderatörler tarafından dondurulabilir. Dondurulan hesap ile paylaşım yapılamaz. Hesap üzerinde yapılan incelemeden sonra yönetim tarafından hesap uyarı gönderilerek tekrar aktive edilebilir ya da durumun gerekliliği halinde tamamen iptal edilebilir.

  Paylaşım kaldırma nedenleri şunlardır:

  - Alakasız Paylaşım: Anlaşılacak kadar detay içermeyen ve/veya konu dışında kalan, tek kelime ya da sadece linkten oluşan alakasız paylaşımlar kaldırılır.

  - Aşırı/Alakasız Cinsel Paylaşım: Herhangi bir detay içermeyen, samimi olarak cevap ve/veya yardım istemeyen cinsellik soruları, yasalara aykırı ya da diğer üyeleri rahatsız edecek aşırılıktaki cinsellik soruları kaldırılır.

  Cinsellik soruları ve kaldırılma nedenleri hakkında daha detaylı bilgi alabileceğin ilgili Bencemizi okumak için tıkla!

  - Kaba Paylaşım: Herhangi bir üye, kişi ya da zümreyi hedef alan aşağılayıcı, hakaret ve/veya küfür içeren paylaşımlar kaldırılır.

  - Provokatif Paylaşım Kışkırtma, provoke etme amaçlı paylaşımlar ile herhangi bir din, ırk, dil hakkında aşağılama içeren paylaşımlar bu başlık altında kaldırılır.

  - Sakıncalı Paylaşım: Yasalara aykırı paylaşımlar tespit edildiğinde kaldırılır.

  - Cinsellik Konu Etiketi Yok: Cinsellik konularında paylaşım yapabilmek için Xper 4 ve üzeri seviyede olmak gerekmektedir.

  - İmla Hatası/Gereksiz Büyük Harf Kullanımı: Tüm paylaşım BÜYÜK HARF kullanılarak yapılmışsa ya da imla/yazım hataları paylaşımı anlaşılmaz kılıyor ise, bu paylaşımlar kaldırılır.

  - SPAM Paylaşım: Reklam amaçlı ya da üyeleri aldatmak (troll) amaçlı paylaşımlarla, başka sitelerden birebir kopya-yapıştır şeklinde yapılan paylaşımlar, iletişim bilgileri ya da kişisel bilgiler veren paylaşımlar kaldırılır.

  - Soru Biçiminde Olmayan Paylaşım: Sitenin soru/cevap formatına uygun olmayan paylaşımlar kaldırılır. Soru biçiminde olmayan paylaşımlar Bence olarak yayınlanabilir.

  - Üyeleri Hedef Alan Paylaşım: Herhangi bir üyeyi konu edinen paylaşımlar kaldırılır.

  - Yetersiz Başlık: Konu hakkında yeterli detayı içermeyen ya da çok fazla imla hatası içeren, sadece boşluk ya da noktalama işaretinden oluşan başlığa sahip paylaşımlar kaldırılmaktadır.

  - İletişim Amaçlı Paylaşım: Tanışma, takip etme, takip ettirme, özel mesajla iletişim amaçlı paylaşımlar kaldırılır.

  - Anket Seçenekleri: Anket sorularında anket seçeneklerinin soruyla alakasız olması halinde paylaşım kaldırılır.

  - Tekrarlanmış: Aynı kullanıcı tarafından birden fazla defa siteye eklenen paylaşımlar kaldırılır.

  - 3. kişilere ait fotoğrafların izinsiz kullanımı: 3. kişilere ait görsellerin izinsiz kullanıldığı ya da bu görsellere link verildiği tesbit edilirse paylaşım kaldırılır.

  - 18 Yaş Altı: KizlarSoruyor'a üye olabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir. 18 yaş altı olduğu tespit edilen üyelerin paylaşımları kaldırılır ve hesapları iptal edilir.

 • Şikayetlerimi nasıl bildirebilirim?

  Paylaşımların sağ üst tarafında üç nokta simgesi göreceksin. Üç nokta simgesine tıklayarak kurallara aykırı olduğunu düşündüğün paylaşımları şikayet edebilirsin. Şikayetini bildirirken şikayet sebebini de menüden belirleyebilirsin.
 • Cinsellikle alakalı paylaşımım neden kaldırıldı? Cinsellik paylaşımı neden yapamıyorum?

  KizlarSoruyor’da Cinsel Yaşam konu etiketi bulunmaktadır.

  Cinsellikle ilgili bir paylaşım yapılmak istendiğinde mutlaka soruya etiketlenmesi gerekir.

  Cinsellik konularında paylaşım yapabilmek için Xper 4 ve üzeri seviyede olmak gerekiyor.

  Xper seviyesi 4 veya üzeri olsa da Cinsellik konularındaki paylaşımlarını Cinsellik konu etiketleri kullanmadan siteye ekleyen üyelerin paylaşımları da kaldırılır.

  Yasalara aykırı ya da diğer üyeleri rahatsız edecek aşırılıktaki cinsel içerik kaldırılır.

 • Soru ve Bence sayfalarında cevap sıralaması nasıl yapılıyor?

  Soru Cevapları Sıralaması:

  1- En İyi Cevaplar (EİC)
  2- Yeni Gelişmeler: Bildirimini yeni aldığın Cevaplar/Yorumlar/Bahsedenler
  3- Varsa soruyu inceleyen üyenin kendi cevabı
  4- Takip edilen üyelerin cevapları, cevap zamanına göre (Gizli Üye olarak yapılan cevaplar hariç olmak üzere)
  5- Tüm diğer cevaplar, cevap zamanına göre (Gizli Üyeler de dahil)

  Bence Cevapları Sıralaması:

  1- Yeni Gelişmeler: Bildirimini yeni aldığın Cevaplar/Yorumlar/Bahsedenler
  3- Varsa Bence'yi inceleyen üyenin kendi cevabı
  3- Takip edilen üyelerin cevapları (Gizli Kullanıcı olarak yapılan cevaplar hariç olmak üzere, yeniden eskiye doğru)
  4- Tüm diğer cevaplar, cevap zamanına göre (Gizli Üyeler de dahil)

  Cevap Sıralama Kriterleri:

  1- Zaman
  2- En İyiler (En İyiler, sistemin belirlediği bir algoritmaya göre soruyu sorana en yardımcı cevaplar şeklinde sıralanır)
  3- EİC %
  4- Xper Seviyesi

 • Sorularıma üyeleri nasıl davet ederim?

  Cevaplarını yazmaları için üyeleri sorularına davet edebilirsin. Bunu yapmak için:

  - Profilinin Takip/Takipçi kısmına giderek üye isimlerinin yanındaki üç nokta simgesine tıklaman ve "Soruma Davet Et" demen veya,
  - Üye profillerine giderek artı simgesine tıklaman veya,
  - Soru paylaşımının en altında yer alan "Davet Et" butonuna tıklaman yeterli olacaktır.

  Sorun için davet gönderdiğin üyeye bir bildirim gönderilir.

 • Sorularıma daha fazla cevap nasıl alırım?

  Sorduğun soruna daha fazla cevap alabilmek için çeşitli noktalara dikkat edebilirsin.

  İlgi çekici ve konuyu açıklayıcı bir soru başlığı sorunu daha farkedilir kılar.

  Sorunla ilgili konu etiketleri seçerek o konulara ilgi duyan üyelere ulaşabilirsin.
  İmla ve dilbilgisi kurallarına dikkat edilen sorular daha kolay anlaşılır, daha çok cevap alır.

  Yazını büyük harflerle yazmak sorunun okunmasını zorlaştırdığı için cevap sayısı da yüksek olmaz. Tamamı BÜYÜK HARFLERDEN oluşan paylaşımlar kaldırılır.

  Sorunu sorarken net ve açık ol. Konuyla alakalı detayları vermeyi unutma.

  Profilini zenginleştirerek kendini daha iyi tanıtabilir dolayısıyla diğer üyelere soruna cevap paylaşırken faydalanacakları ipuçları verebilirsin. Bu şekilde üyeler bu ipuçlarını kullanarak sana daha uygun cevaplar yazabilirler.

  Diğer üyelerin sorduğu sorulara cevap paylaşmayı da unutma. Sitede aktif olmak daha çok tanınmanı ve daha çok cevap almanı sağlayacaktır.

  Aynı şekilde, profilinde kullanacağın resim de site içinde tanınmanı kolaylaştıracaktır.

  Takipçilerinin keyfini kaçırmamak adına, eğer yayımlanmamış ya da yeni yayımlanmış bir dizi, film vs hakkında bilgi vereceksen lütfen üyeleri baştan uyar.

  Sorunu aynı zamanda "Günün Sorusu" yapabilirsin. Sorduğun soru 24 saat boyunca soru listelerinde ve KEŞFET sayfasında en üstlerde sabit olarak kalır. Böylece daha çok üyemiz sorunu görür ve daha fazla cevap alma şansı elde edersin.
 • Paylaşımlarımı düzenleyebilir ya da silebilir miyim?

  Kurallara uygun olan Bence, cevap ve yorumları siteye eklendikten sonra düzenlenemez ya da silinemez. Ancak Sorunu silebilir ve Bence ile bağını koparabilirsin.

  Sorunu tamamen silmek için soru sayfasına giderek sağ üst köşede yer alan üç nokta simgesine tıklayıp "Sil" diyebilir ya da profilinin Sorular sekmesinde, soruların hemen altında göreceğin çöp kutusu simgesine tıklayabilirsin.

  Sorumu hangi koşullarda silebilirim?
  - Soruyu paylaştıktan sonra 24 saat geçmiş olmalı.
  - Henüz EİC seçimi yapmamış olmalısın.
  - Sorunun üzerinden 3 gün geçmemiş olmalı.

  Hangi koşullarda silemem?
  - Soruna en az bir cinsiyette EİC seçimi yaptıysan ya da soruna sistem EİC seçtiyse,
  - Soruna Bi'bilen cevap paylaştıysa,
  - Sorun Çok Süper Soru seçildiyse ya da KizlarSoruyor'un öne çıkan, çok popüler sorularından biri olduysa paylaşımını silmen mümkün olmayacaktır.
  - 24 saat içinde en fazla 2 soru silebilirsin. Zaten 2 soru sildiysen yeni bir soru silmek için 24 saat beklemen gerekmektedir.

  - Sorunu silemediğin durumlarda soru ile bağını koparabilirsin.

  Sorunu sildiğinde 6 Xper puan kaybedersin. Ancak silinen soruya cevap yazan üyeler, sorudan kazandıkları Xper puanlarını kaybetmezler.

 • "Bağı Kopar" ne demek? Bu özelliği nasıl kullanabilirim?

  Herhangi bir nedenle herhangi bir Bence veya Soru paylaşımının artık senin tarafından bile profilinde görünmesini istemiyorsan, o Bence veya Soru paylaşımı ile bağını kopartabilirsin.

  Bağı koparttığın paylaşım otomatik olarak gizli kullanıcı paylaşımına dönecek ve bu andan itibaren bu paylaşıma cevap ya da yorum gelse bile bildirim almayacaksın.

  Profilinin "Bence" sekmesine girdiğinde her bir Bence paylaşımının en sağ tarafında kırık bir zincir sembolü göreceksin. Bu sembolün üzerine geldiğinde sistem bağı koparma onayı isteyecek. "Evet" linkine tıklayarak anında işlemi tamamlayabilirsin.

  Ve lütfen unutma: Bağı kopardığın Bence ve Soru ile bağ yeniden kurulamaz. Tekrar paylaşımlarının arasına girmesi mümkün olmayacak.

  Bağ koparılan paylaşımlar, "Xper Zirve" hesaplamasında dikkate alınmaz.
 • Benceler Xper puan kazandırıyor mu?

  Bencen KS yöneticileri tarafından Süper Bence seçilirse +25 Xper puan
  Süper Bencen, Çok Süper Bence seçilirse +50 Xper puan
  Süper Benceye cevap paylaşırsan +1 Xper puan
  Süper Benceye kendi cinsiyetinde ilk cevabı paylaşarak +1 Xper puan
  Bence'n 10 ve üzeri üye tarafından takip edilirse +10 puan kazanacaksın.

  Xper puan sistemi hakkında detaylı bilgiyi Xper Yardım sayfasında bulabilirsin.
 • Bence kaldırılırsa Xper puan kaybedecek miyim?

  Paylaştığın Bence Yönetim tarafından kaldırıldığı takdirde -5 Xper puan
  10 ve üzeri takip alan Bence kaldırılırsa -10 Xper puan,
  Başka bir üyenin Bencesine bildirdiğin cevap kaldırılırsa -3 puan kaybedilir.

 • Gizli Kullanıcı paylaşımlarını kimseler görür mü?

  Paylaşımını yaparken "Gizli Kullanıcı" kutusunu işaretleyerek paylaşımını gizli kullanıcı olarak yapabilirsin.

  Gizli kullanıcı paylaşımlarında kimliğini takip ettiğin arkadaşların ve moderatörler de dahil olmak üzere hiçbir üye göremez.
 • Soru ve Cevaplara nasıl resim ya da video ekleyebilirim? Nasıl link verebilirim?

  Soru paylaşımına resim ya da YouTube/Vine videosu eklemek için soru detay penceresindeki resim ya da video simgesine tıklaman ve açılacak penceredeki direktifleri takip etmen yeterli olacak. Dilersen URL linki üzerinden dilersen bilgisayarından görsel ekleyebilirsin. Sorulara en fazla 3 görsel ekleyebilirsin.

  Cevaplarda ise resmin ya da videonun tam URL linkini adres çubuğundan kopyalayıp paylaşımının içine yapıştırman yeterli. Başka bir sayfaya link vermek için yine sayfanın tam URL linkini paylaşımına yapıştırabilirsin.

  Bence paylaşımına da dilersen bilgisayarından fotoğraf yükleyebilir, YouTube ya da Vine videosu ekleyebilirsin. Bunun için Bence'ni yaratırken, Bence penceresindeki resim ya da video simgesine tıklaman ve açılacak penceredeki direktifleri takip etmen yeterli olacak. Bence paylaşımına en fazla 20 görsel, 20 video ve 20 link ekleyebilirsin.

  Paylaşımlarında tıklanabilir link kullanabilmek için Xper 3 seviyesinde olman gerekmektedir.

  Ufak bir hatırlatma: Link vereceğin resim ya da videonun aşırı cinsellik ya da şiddet içermemesi gerektiğini unutma lütfen.
 • Soru, cevap ve yorumlarda neden harf sınırlaması var?

  Kullanıcılarımızın rahatça okuyabilmesi ve içerik kalitesinin korunabilmesi için paylaşımlarda harf sınırlaması var. Her paylaşım için minimum ve maksimum harf sayısını paylaşımın yanındaki harf sayacından görebilirsin.
YÜKLENİYOR...