Keşfet
Aklına takılan soruyu sor!
Sor

Çocuk & Ebeveyn

Çocuk Gelişimine Dair Merak Ettikleriniz


Doğum, bebeklik dönemi, çocukluğa geçiş derken bitmek bilmeyen bir öğrenme sürecine dönüşen ebeveynlikte çocuk gelişimine dair tüm merak ettikleriniz bu kategoride sizi bekliyor. Hamile olduğunuzu yeni öğrendiyseniz ve annelik heyecanını tatmaya hazırlanıyorsanız ya da eşiniz hamile kaldıysa ve babalık düşüncesinin heyecanını taşıyorsanız bu kategorimizde size yardımcı olabilecek onlarca farklı başlık bulabilirsiniz. Hamilelikte bulantı problemleri, halsizlik ve kilo alımıyla ilgili sorunlar için sayfamızdaki daha önce açılmış olan başlıklardan yararlanarak aradığınız yanıtlara kolayca ulaşabilirsiniz. Eğer yaşadığınız problemi farklı açılardan değerlendirmek veya hiç değinilmeyen bir konuda diğer kullanıcıların düşüncelerini öğrenmek istiyorsanız yeni soru başlıkları oluşturabilirsiniz. Merak ettiğiniz bir konuda yanıt verenleri seçmek de sizin elinizde. Kadınlardan veya erkeklerden özel olarak yanıt isteyebilir ya da her iki cinsiyetin de sorularınızı cevaplamasına izin verebilirsiniz.

Ebeveynlerin Aklını Kurcalayan Sorular


Çocuk yetiştirmeye dair merak edilen sorular büyüme dönemiyle eş zamanlı olarak değişiklik gösteriyor. Sürekli yanıtlanan ve farklı düşüncelerle beslenen bu soruları her bir birey kendi ebeveyn olma süreçlerinde tekrar tekrar keşfediyor. Siz de çocuk büyütürken doğru adımlar atmak ve sorularınıza farklı bakış açılarından cevaplar almak istiyorsanız kategorimizi inceleyebilirsiniz. Doğru karakter gelişimi için çocuklara özgüven kazandırmanın yolları, içe dönük çocuklarla iletişim kurmayı kolaylaştıran öneriler, evdeki sorumluluklara çocukların dahil edilmesi ve çocuklarda yalan söyleme davranışını engelleyebilmek için neler yapılmalı gibi önemli konu başlıkları bu kategoride yer alıyor. Siz de çocuğunuzun psikolojik sağlığını korumak ve üzerinize düşen görevleri en iyi şekilde yerine getirmek istiyorsanız internet mecralarındaki teorik bilgilere ek olarak faydalanabileceğiniz görüş ve tavsiyeleri bu kategorideki soru başlıkları üzerinden öğrenebilirsiniz. Üstelik bu konuşmalar yalnızca ciddi konular etrafında da şekillenmiyor. Diğer anne ve ebeveynlerle paylaşabileceğiniz konular üzerine siz de eğlenceli sohbetler başlatabilirsiniz. Sorularınız hazırsa hemen KizlarSoruyor hesabınızla giriş yaparak kategori içeriklerine katkı sağlayabilirsiniz. Hangi konuda konuşacağınıza karar vermediyseniz halihazırda açılmış olan başlıkları da inceleyerek bu bilgilendirici tartışma ortamının keyfini çıkarabilirsiniz.
Hamilelik ve doğum ile başlayıp anne sütü, bebek maması, emzirme bebek hastalıkları, ek gıda, bebek giyim, bebek oyunları ile devam eden sürece; anne-baba ve çocuk eğitimi, eğitici oyuncak, çalışan anne, sağlıklı çocuk gelişimi gibi konulara dair aklına takılan her türlü soruyu bu platformda iletebilirsin. Kısa sürede yalnız olmadığını fark etmen işten bile değil!
Tümü Sorular Benceler
Soru

Çocuk hayaliniz var mı?

38
Soru

İnsanlar neden çocuk yapar?

25
Soru

Bu erken anne olanlar niye hava atıyor?

33
YÜKLENİYOR...