Keşfet
Aklına takılan soruyu sor!
Sor

Evcil Hayvanlar

Evcil hayvanlar üzerine merak ettiğiniz ve aklınıza gelen, gelmeyen pek çok bilgiye sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Kedi – köpek bakımından evcil hayvan aşılarına, eğlenceli testlerden sokak hayvanlarına kadar farklı sayısız konudaki sorularınıza yanıt alabilirsiniz. Vakit kaybetmeden incelemelere başlayabilir, birbirinden farklı paylaşımlarla aradığınız tüm sorulara cevap bulabilirsiniz.

Kedi & Köpek Bakımı İle İlgili İçerikler


Köpek ve kedi bakımı, evcil hayvan sahiplerinin günlük hayatında çokça yer kaplıyor. Dahası, ilk kez bir kedi ya da köpek ile beraber yaşamaya başlayacak olanların da yanıtını merak ettiği onlarca soru var. Siz de bu konularda çeşitli sorulara sahipseniz, bir bakım rutini ile ilgili emin olamıyorsanız önemli pek çok KizlarSoruyor’da ulaşabilirsiniz. Örneğin, kedi maması yorumları ya da köpek maması yorumları gibi bilgiler, yeni bir mamaya geçerken ya da ilk kez mama alırken çokça önem teşkil ediyor. Özellikle evcil hayvanınızın damak tadını, aynı türdeki diğer kedilerin ilgili mamalara nasıl tepki verdiğini ve çok daha fazlasını öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra mama alırken dikkat etmeniz gerekenleri de farklı pek çok deneyime sahip evcil hayvan sahiplerinin yorumları ile öğrenebilirsiniz. Mamalar dışında alternatif arayanların büyük bir çoğunluğu da köpekler ve kediler ne yer gibi soruların yanıtlarını merak edebiliyor. Bu gibi çıkmazlara düştüğünüz zamanda da farklı deneyimlere sahip onlarca evcil hayvan sahibinin yanıtlarını inceleyebilirsiniz. Özel araçla ya da şehirler arası ulaşım hizmeti veren filolar ile bir yolculuğa çıkacaksanız özellikle köpekle seyahat etmenin güçlüklerini de öğrenmeniz avantajınıza olabilir. Dünyanın en tatlı kedisi, hangi hayvanı beslemenin daha kolay olduğu, kedi bakımının mı köpek bakımının mı daha basit olduğu gibi onlarca anket de katılmanız için sizi bekliyor!

Evcil Hayvanlar Hakkında Bilmeniz Gerekenler


Evcil hayvanlar denildiğinde akla ilk önce kedi ve köpekler gelse de; kuş, civciv, tavşan, hamster, kaplumbağalar da dünya genelinde evcil hayvanlar olarak kabul ediliyor. Bu noktada evcil hayvan bakımı da her biri özelinde bilinmesi gereken bir dizi kuraldan meydana gelebiliyor. Örneğin, kediler birkaç gün ve hatta daha fazla süre kendi başına kalabilse de kaplumbağa, tavşan, köpeklerin günlük olarak bakıma ihtiyacı oluyor. Özellikle tatile gidileceği zaman evcil hayvanların konaklaması için nerenin seçileceği de önemli bir soru. Bu tarzdaki  paylaşımları, yanıtları, önerileri takip ederek de sorularınıza yanıt bulabilirsiniz. Balıklar hakkında da yine merak edilen çokça konu var. Akvaryumda balık beslemeyi düşünenler hangi tür balığı tercih edebilecekleri noktasında kararsız kalabiliyorlar. Ayrıca bu gibi konular anket olarak da sunulabiliyor ve oy verdiğiniz takdirde en çok oyu alan seçeneklere de erişebiliyorsunuz. Hayvan eğitiminin nasıl olması gerektiği konusunda da deneyim sahibi kullanıcıların yorumlarına göz gezdirebilirsiniz. Özellikle uzman veteriner hekim gibi profesyonellerin yanıtları da bu noktada çokça değer kazanıyor ve referans teşkil ediyor. Genel  kültür veya eğlenceli bilgi olarak ise hayvanlar hakkında ilginç bilgiler içerikli paylaşımlar çokça ilgi görüyor.

Evcil Hayvanlarla İlgili Püf Noktalarını Öğrenin


Apartman dairesinde golden retriever beslemenin zorlukları, akvaryum balığının hastalık belirtileri ya da yavru kedilerde karın şişliğinin sebepleri… Evcil hayvan bakımında sebeplerini bulamadığınız güç durumlar karşısında da gerek uzmanların gerek deneyim sahiplerinin yorumlarını inceleyebilirsiniz. Esas teşhis için bir veterinere gitmek gerektiğini unutmadan, sayfamızdaki yorumlardan da fikir alabilirsiniz. Paylaşılan ipuçları ve püf noktaları, farklı içeriklerden de oluşuyor olabilir. Muhabbet kuşlarından kedi ve köpeklere kadar pek çok evcil hayvanın bakımıyla ilgili işlerinizi kolaylaştıracak bilgilere de KizlarSoruyor’da  ulaşabilirsiniz.
En iyi kedi maması hangisi? Kedim nasıl kilo alır? Köpekler nasıl eğitilir? Evcil hayvanlar hakkında soruların cevapları burada.
Tümü Sorular Benceler
Bence

Kedilerde Tüy Dökme Nedenleri

3
Soru

Kedilerle aran nasıl 😻?

179
Soru

Kedileri sever misin?

27
Anket

En sevdiğiniz kedi cinsi hangisi?

71
Soru

Evcil hayvanının ismi nedir?

22
Soru

Kedilerle aranız nasıl?

111
YÜKLENİYOR...