KizlarSoruyor Yardım

KizlarSoruyor hakkında Sık Sorulan Sorular aşağıda ilgili kategorilerinde cevaplanmaktadır. Bir soru sormak, önceden verilen yanıtlara göz atmak veya deneyiminizi başka kişilerle paylaşmak için KizlarSoruyor topluluğuna danışabilirsiniz. Daha fazla yardıma ihtiyaç duyuyorsanız iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz. Gönderdiğiniz ileti en kısa sürede dikkate alınacaktır.

 • Üye hesabı nasıl onaylanır? Onay mesajı gelmedi!

  Paylaşım yapabilmek için hesabını onaylaman gerekmektedir. Hesap onayı için email mesajı üye olurken kullandığın Email adresine gönderilmiştir. Onay mesajını tekrar göndertmek için sayfanın sağ üst tarafında üye ismin yazılı menüdeki "Onay Emaili Gönder" linkini kullanabilirsin. Onay emailinin hesabına ulaşması 5 dakika içinde gerçekleşecektir.

  Onay mesajı yine de email adresine ulaşmadıysa, bunun birkaç değişik sebebi olabilir:

  Üye hesabı açarken Email adresini yanlış girmiş olabilirsin. Profilinde kayıtlı Email adresinin doğru olup olmadığını kontrol et lütfen. Profilinde kayıtlı Email adresini görmek için Profil sayfandaki 'Hesap Ayarlarım' sekmesine tıklayabilirsin.

  Bu sayfada yazılı Email adresinde hata varsa aynı sayfadaki hesap kapama bölümünü kullanarak hesabını iptal ettikten sonra doğru Email adresinle yeni bir hesap açmanı öneririz.

  Eğer profil sayfandaki Email adresi doğruysa ve onay mesajını yine de almadıysan Email hesabının SPAM (istenmeyen/gereksiz mesajlar) klasörünü kontrol et lütfen. Kimi zaman Email mesajları bu klasöre düşebilirler.

  Sorun devam ederse lütfen bize mesaj yaz ya da İletişim sayfasındaki formu doldurarak bize ilet.
 • Şifremi unuttum, ne yapmalıyım?

  Giriş yaparken “şifremi unuttum” linkine tıklayıp, üye hesabında kayıtlı Email adresini belirtilen yere girdiğin takdirde şifre yenileme mesajı Email adresine gönderilecektir.

  Şifre yenileme emailinin gelmesi için 5 dakika sürebilir.
 • Gizlilik ayarları nasıl kullanılır? Ne işe yarar?

  Profilinin "Ayarlar" sekmesindeki 'Gizlilik Ayarları' bölümünde 3 seçenek göreceksin. Bu seçeneklerin yanındaki kutuları işaretledikten sonra 'Kaydet' butonuna tıklayarak gizlilik ayarlarını düzenleyebilirsin.

  - Gizli Profil
  Profilini "Gizli Profil" yaparsan sadece takip ettiğin üyeler profilindeki bilgileri ve paylaşımları görebilir. Gizli profil sahibi üyeler diğer üyeler tarafından takip edilemezler. Gizli Profil ile yeni takipçiler edinemeyeceğini unutmamalısın. Eğer seni takip edenlerin çoğalmasını istersen, profilinin Gizli olmaması gerekir.

  - Sadece takip ettiğim üyeler bana mesaj gönderebilir
  Takip etmediğin üyeler seni takip etseler dahi sana mesaj gönderemezler.

  - Engellediğim üyelerin paylaşımları Keşfetimde gözükmesin
  Engellenen üyelerin paylaşımları karşına çıkmaz. Bir üyeyi engellemek ne demek?
 • Hangi bildirimi alıp almayacağımı nasıl seçebilirim?

  Profilinin "Ayarlar" sekmesine giriş yapıp, "Bildirimler Ayarları" kısmında yer alan seçenekler ile almak istediğin bildirimleri belirleyebilirsin.

  E-mail bildirimleri içinse, yine aynı sayfada yer alan "Email Ayarları" alanından, günlük ve haftalık bildirim alıp almamayı seçebilirsin.

 • Profil resmimi (avatarımı) nasıl değiştirebilirim?

  Hesap menüsünden 'Profilini Düzenle' sayfasına giderek profil resmini değiştirebilirsin. Bu sayfadaki profil resminin yanındaki 'Güncelle' butonuna tıkladıktan sonra dilersen yeni bir resim yükleyebilir, dilersen de profilinde belirttiğin kişilik tipine uygun site avatarını seçebilirsin.
 • Üye ismimi değiştirebilir miyim?

  Üye ismi değişikliği yapılmamaktadır. Dilersen aktif üye hesabını iptal edip aynı Email adresiyle ve değişik bir üye ismiyle yeni bir hesap açabilirsin.
 • Doğum tarihimi değiştirebilir miyim?

  Üye olurken kullanılan doğum tarihi üye tarafından değiştirilemez. Yanlış girilen doğum tarihleri ancak yönetim tarafından, bir defaya mahsus olmak üzere değiştirilebilir. Bunun için KizlarSoruyor hesabına ya da İletişim sayfasındaki forma doğum tarihini gün/ay/yıl olarak bize ilet.
 • Hesabımdaki cinsiyeti nasıl değiştiririm?

  Üye hesabı oluşturulduktan sonra cinsiyet değiştirilemez. Dilersen aktif üye hesabını iptal edip aynı Email adresiyle ve doğru cinsiyeti seçerek yeni bir hesap açabilirsin.
 • Üye hesabımı nasıl kapatırım?

  KizlarSoruyor üyeliğini sonlandırmak için hesabına giriş yaptıktan sonra sağ üst menüden ayarlar seçeneği sayfasına girip, sol alttaki “Hesabını İptal Et” bölümünü kullanabilirsin.
  Onayladığında 14 gün boyunca hesabını askıda tutacağız. Bu tarihe kadar hesabına giriş yaparsan hesabın tekrar aktif hale gelecek. 14 gün içerisinde giriş yapmazsan süre sonunda hesabını isteğin üzerine iptal edeceğiz.

  Hesap iptali, gönderilerini silmez ve hesabın silindiğinde aynı üye ismiyle yeniden hesap oluşturamazsın. Eğer üyeliğini iptal etmeden KizlarSoruyor’dan Email alımını durdurmak istiyorsan aynı sayfadaki Email ayarları bölümünden gerekli değişiklikleri yapabilirsin.
YÜKLENİYOR...