KizlarSoruyor Yardım

KizlarSoruyor hakkında Sık Sorulan Sorular aşağıda ilgili kategorilerinde cevaplanmaktadır. Bir soru sormak, önceden verilen yanıtlara göz atmak veya deneyiminizi başka kişilerle paylaşmak için KizlarSoruyor topluluğuna danışabilirsiniz. Daha fazla yardıma ihtiyaç duyuyorsanız iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz. Gönderdiğiniz ileti en kısa sürede dikkate alınacaktır.

 • Nasıl giriş yaparım? Facebook/Google ile bağlanmak ne demek?

  Giriş yapmak için Facebook, Google+ ya da Email adresini kullanabilirsin.

  Her defasında şifre ve Email adresi yazmak istemiyorsan, Facebook ya da Google+ hesapların ile tek tıkla KizlarSoruyor'a bağlanabilirsin.

  Bağlantı yaptığın sosyal medya hesapları hiç bir kişi ve kurum ile paylaşılmaz ve senin adına Facebook veya Google+'da paylaşım yapılmaz.

  Sosyal medya hesapları ile giriş yapan üyeler her bir sosyal medya hesabı için Xper puanlar da kazanırlar.
 • Rozetler nelerdir? Nasıl kazanılır?

  Sitede belli alanlarda yaptığı paylaşımlar sonucu üyelerimiz çeşitli rozetlere sahip olabilir.

  Süper Soran: Bir ay içinde sorduğu 20 soru ‘’Süper Soru’’ seçilen üyelerimiz kazanacaktır.
  Ayaklı Gazete: Eğlenceli bakış açısıyla bir ay içinde 20 Süper Bence paylaşan üyelerimiz kazanacaktır.
  Cevapların Ustası: Tüm zamanlarda, cevapları 100 defa ‘’en iyi cevap’’ seçilen üyelerimiz kazanacaktır.
  Cevapların Efendisi: 30 gün içinde 50 Çok Süper Cevap paylaşan üyelerimiz kazanacaktır.
  Sevdim Seni Yüz Kere: Soru, cevap ve Bence'lere son 7 günde 100 Sevdim veren üyelerimiz kazanacaktır.
  Hızlı ve Cevaplı: Bir hafta içinde 100 ve üzeri cevap paylaşan üyelerimiz kazanacaktır.
  KS Muhtarı: Bir hafta boyunca her gün paylaşım yapan üyelerimiz kazanacaktır.
  Fenomen: Fenomen kimdir? KizlarSoruyor Fenomenleri nasıl seçilmektedir?
  Kahraman Fenomen: Fenomen olduğu konularla ilgili yardım bekleyen 20 soruya, doyurucu cevaplarını paylaşan Fenomenler kazanacaktır.
  SoruCan: İlk sorusunu soran üyelerimiz kazanacaktır.
  Sosyal Kaşif: İlk 5 cevabını paylaşan üyelerimiz kazanacaktır.
  Ayın Fenomeni: Bir ay boyunca fenomen olduğu konu etiketlerinde en çok Süper Soru ve Çok Süper Bence paylaşan, EİC konusunda zirveyi zorlayan Fenomenler arasından seçilmektedir.
  Ayın Moderatörü: Bir ay boyunca yaptığı soru, bence, cevap ve yorum gizlemelerinde yüksek sayı ve neredeyse %100 doğruluk hedefine ulaşan moderatörler arasından seçilmektedir.
 • Dükkanlar nedir? Ne işe yarar?

  Dükkanlar, kullandığınız veya kullanmayı düşündüğünüz ürünlerle ilgili samimi KS deneyimlerini bulabileceğiniz paylaşımlardır.

  Yayınlanan Dükkanlar, yönetim tarafından incelenip, değerlendirilmekte ve beğenilenler seçilmektedir. Dükkan paylaşımı 'Süper' seçilen üyeler 50 Xper puan kazanırlar. Dükkan paylaşımı ana sayfada yayınlanmak üzere 'Çok Süper Bence' seçilenler ise 150 Xper puan daha kazanırlar.

  Üyelerin yayınladığı Dükkanlar hem üyenin profil sayfasında listelenir hem de söz konusu üyeyi takip eden üyelerin Keşfet akışına girer. Yönetim tarafından Süper seçilen bir paylaşım otomatik olarak popüler Dükkanlar arasında yer alır. Ancak, Süper seçilmemiş bile olsa üyelerin ilgi gösterdiği bir Dükkan, Popüler Dükkanlar arasına yerleşebilir ve daha çok üyeye ulaşır.

  Dükkan paylaşımları hakkında daha fazla bilgi için ksBence'nin Bencesi "Samimi KS Deneyimleri Dükkanlar'da Buluşuyor! KizlarSoruyor'un Yeni Güncellemesi "Dükkan" Nedir?i gözden geçirebilirsin!
 • Nasıl "Dükkan" paylaşabilirim?

  Sayfaların en üstünde yer alan "Soru Sor" seçeneğine tıklaman yeterli. Burada paylaşımının başlığını yazmalı ve "Sor" diyerek ilerlemelisin. Karşına gelecek sayfada ''Dükkan Paylaş'' adımını seçmelisin. Üç çeşit Dükkan paylaşım seçeneğiyle karşılaşacaksın.

  - ''Ürün İncelemesi Paylaş'' seçeneği ile, deneyimlediğin ve topluluğu da bilgilendirmek istediğin bir ürünle ilgili içeriğini oluşturabilirsin.
  - ''Alışveriş Listesi Paylaş'' seçeneği ile, birden fazla ürünle ilgili samimi deneyimlerini KS topluluğuyla paylaşabilir, alışveriş listeni oluşturabilirsin.
  - ''Alışveriş Anketi Paylaş'' seçeneği ile, ilgi alanınız olan ürün ile ilgili topluluğun fikirlerini öğrenebilir, samimi ve gerçek KS deneyimine ulaşabilirsin.

  Dükkanlar görsel olarak zengin içeriğe izin vermektedir. Dükkanlar'da resim ve video kullanabilir, Twitter ve Instagram içeriği ekleyebilirsin. İçeriğini zenginleştirmek için detaylar kutusunun üzerindeki araçları kullanabilirsin. Dükkan içeriğini dilersen gizli kullanıcı olarak da paylaşabilirsin.

  Dükkan paylaşımları hakkında daha fazla bilgi için ksBence'nin Bencesi "Samimi KS Deneyimleri Dükkanlar'da Buluşuyor! KizlarSoruyor'un Yeni Güncellemesi "Dükkan" Nedir?i gözden geçirebilirsin!

  *Dükkan paylaşımları, Bilge ve üstü Xper levele sahip üyeler, Fenomen üyeler ve yönetici ekip tarafından oluşturulabilmektedir.
 • Mesaj gönderme ve bildirim alma kuralları nelerdir?

  Mesajlar sekmesine geldiğinizde, Gelen Kutusu ve Diğer Mesajlar olarak iki başlık göreceksiniz.

  Gelen Kutusu, takip ettiğin kullanıcıların mesajlarını görüntüleyebildiğin bölümdür.
  Diğer Mesajlar kutusu, takip etmediğin kullanıcıların mesajlarını görüntüleyebildiğin bölümdür.

  Diğer Mesajlar kutusu için bildirim alıp almamak tamamen senin elinde!
  Ayarlar sekmesinden ''Takip etmediğim üyelerden gelen mesajlar için de bildirim gönder'' seçeneğini dilediğin gibi yönetebilir, Diğer Mesajlar kutusundan bildirim alıp almayacağına karar verebilirsin.

 • Fırsatlar sayfası nedir?

  KizlarSoruyor'da çeşitli ödüller kazanabileceğin birçok güncel yarışma burada seni bekliyor. Aktif yarışmalara Fırsatlar Sayfası 'ndan ulaşabilir, katılabilir ve kazananlar arasında yer alabilirsin.

  Gönderilecek Fırsat bildirimlerinde katılma ve kazanma kuralları sana anlatılacaktır. Bildirim ayarlarından ''KS Fırsatlarını yakalamak istediğinde'' seçeneğinin açık olduğuna emin ol lütfen.
 • Onay mesajı gelmedi!

  Paylaşım yapabilmek için hesabını onaylaman gerekmektedir. Hesap onayı için email mesajı üye olurken kullandığın Email adresine gönderilmiştir. Onay mesajını tekrar göndertmek için sayfanın sağ üst tarafında üye ismin yazılı menüdeki "Onay Emaili Gönder" linkini kullanabilirsin. Onay emailinin hesabına ulaşması 5 dakika içinde gerçekleşecektir.

  Onay mesajı yine de email adresine ulaşmadıysa, bunun birkaç değişik sebebi olabilir:

  Üye hesabı açarken Email adresini yanlış girmiş olabilirsin. Profilinde kayıtlı Email adresinin doğru olup olmadığını kontrol et lütfen. Profilinde kayıtlı Email adresini görmek için Profil sayfandaki 'Hesap Ayarlarım' sekmesine tıklayabilirsin.

  Bu sayfada yazılı Email adresinde hata varsa aynı sayfadaki hesap kapama bölümünü kullanarak hesabını iptal ettikten sonra doğru Email adresinle yeni bir hesap açmanı öneririz.

  Eğer profil sayfandaki Email adresi doğruysa ve onay mesajını yine de almadıysan Email hesabının SPAM (istenmeyen/gereksiz mesajlar) klasörünü kontrol et lütfen. Kimi zaman Email mesajları bu klasöre düşebilirler.

  Sorun devam ederse lütfen bize mesaj yaz ya da İletişim sayfasındaki formu doldurarak bize ilet.
 • Nasıl SORU sorabilirim? Gelen cevapları nasıl görürüm?

  Soru sormak için sayfaların en üstünde yer alan "Soru Sor" seçeneğine tıklaman yeterli. Burada paylaşımının başlığını yazmalı ve "Sor" diyerek ilerlemelisin. Sonraki sayfada soru başlığı ve soru detaylarını yazıp "Soruyu gör ve sor" seçeneğini tıkladıktan sonra konu etiketi seçebilirsin. Karşına gelen sayfada sorunu gözden geçirip, dilersen düzeltmeler yaptıktan sonra "Gönder" linkine tıkladığında sorun siteye eklenecek!

  Soruna gelen yeni cevaplar hesap menünde yeni bildirimler olarak gözükecek. Soru sayfana gittiğinde yeni cevaplar tüm cevapların en üstünde "Yeni Gelişmeler" altında gözükür, yanlarında 'Yeni' etiketi bulunur.

  Sorduğun soruları profil sayfanda Sorular bölümünden de takip edebilirsin.

  Taslak kaydettiğin Sorulara, profilinin Sorular sekmesinden (Taslak başlığı ile yer alır) ya da kolayca "Soru Sor" linkinden erişebilirsin.

  Nasıl soru sorabileceğini ve daha fazlasını öğrenmek için burayı inceleyebilirsin!
 • Anket sorusu nasıl sorabilirim?

  Sayfaların en üstünde yer alan "Soru Sor" seçeneğine tıklaman yeterli. Burada paylaşımının başlığını yazmalı ve "Sor" diyerek ilerlemelisin. Karşına gelecek sayfada “Soruna anket ekle” yazısının yanındaki butonu aktif hale getirmen gerek. Sonrasında soru başlığını ve soru detaylarını girdikten sonra "Anket" kısmı altında "Ekle" seçeneği ile anketine daha çok şık ekleyebilirsin.

  Soru başlığını, detayını ve anket şıklarını belirledikten sonra "Soruyu gör ve sor" seçeneğine tıklaman gerek. Açılan sayfada konu etiketi seçebilirsin. Her şey tamamsa, "Gönder" linkine tıkladığında anketin siteye eklenecek!
 • Bi’Bilen profili nedir, kimler Bi’Bilen olabilir?

  Bi’Bilen olmak ne demek?
  KizlarSoruyor’da kafasını kurcalayan her konuda kendisini yönlendirecek yanıtlar arayan, kocaman bir topluluk varsa karşısında birikimleri, bilgileri, uzmanlık alanları, tecrübeleri ile güven sağlayabilecek otoriter cevapların sahibi bir “Bi’Bilen” gücü olmalı dedik ve alanında bilgili, güvenilir, deneyimlerini paylaşmayı seven kişileri bu unvan altında topladık.

  Bi’Bilen üyeler nasıl seçilir?
  Bi’Bilen üyeler, KizlarSoruyor konu etiketlerinin bir veya birkaçında; bilgi birikimleri, tecrübeleri ve uzmanlıkları olan ve bunları nitelikli cevapları aracılığı ile toplulukla paylaşan kişilerdir.

  Bi’Bilen olabilmek için ilgili konu etiketinde eğitim, uzmanlık ya da sosyal medya tecrübesi aranmaktadır. Bi’Bilen unvanına sahip olmak için başvuru kabul edilmemekte, alanında bilgili kişiler bulunarak iletişime geçilmektedir. BiBilen'leri seçerken mümkün olduğunca titiz davranıyoruz. Ancak yine de birkaç noktayı gözden kaçırmamalısın. Pek çok konu başlığında birden fazla farklı yaklaşım olabilir. Her sorunun tek bir doğru cevabı olmayabilir. BiBilen'ler hakkında daha fazla bilgiyi özgeçmiş sayfalarından alabilir ve sorularınıza verdikleri cevapları da buna göre değerlendirebilirsin. Unutmamalısın ki KizlarSoruyor'la BiBilen'lerin hiç bir şekilde doğrudan bir ilişkisi yoktur ve BiBilen'lerin içeriklerinin doğruluğu bizim tarafımızdan kontrol edilmemekte ve hiçbir şekilde hukuki sorumluluk kabul edilmemektedir.

  Bi’Bilenler kimlerdir?
  Bi'bilen ekibimizi merak ediyorsan durma Tıkla!
 • "Sana Özel" sayfası nedir?

  Sana Özel sayfası paylaşımlarınızla şekillenecek ve tamamen sana özel olacak bir liste sayfasıdır.

  Sevdiğin sorular, takip ettiğin konu etiketleri, paylaşım yaptığın içerik türleri ve daha birçok özelliğe göre algoritmaların belirlediği Sana Özel sayfasına Yayın menüsü altından ulaşabilirsin.
 • "Bence" nedir? 'Süper Bence' nedir? 'Çok Süper Bence' nedir?

  "Bence" diyerek her konudaki bilgi ve tecrübelerini ifade ederek diğer üyelerin cevaplarına sunabilirsin.

  Yayınlanan Benceler, yönetim tarafından incelenip, değerlendirilmekte ve beğenilenler seçilmektedir. Bence paylaşımı 'Süper' seçilen üyeler 25 Xper puan kazanırlar. Bence paylaşımı ana sayfada yayınlanmak üzere 'Çok Süper Bence' seçilenler ise 50 Xper puan daha kazanırlar.

  Üyelerin yayınladığı Bence'ler hem üyenin profil sayfasında listelenir hem de söz konusu üyeyi takip eden üyelerin Keşfet akışına girer. Yönetim tarafından Süper Bence seçilen bir paylaşım otomatik olarak popüler Benceler arasında yer alır. Ancak, Süper Bence seçilmemiş bile olsa üyelerin ilgi gösterdiği bir Bence Popüler Benceler arasına yerleşebilir ve daha çok üyeye ulaşır.

  Bence paylaşımları hakkında daha fazla bilgi için KizlarSoruyor'un Bencesi "Bence" paylaşmaya hazır mısın? "Bence" özelliği hakkında merak ettiğin her şey burada! yı gözden geçirebilirsin!
 • Nasıl "Bence" paylaşabilirim?

  Sayfaların en üstünde yer alan "Soru Sor" seçeneğine tıklaman yeterli. Burada paylaşımının başlığını yazmalı ve "Sor" diyerek ilerlemelisin. Karşına gelecek sayfada “Bence Paylaş” adımını seçmelisin. "Bence Paylaş" adımını seçerek Bence paylaşım sayfasına girebilirsin.

  Benceler görsel olarak zengin içeriğe izin vermektedir. Bencende resim ve video kullanabilir, Twitter ve Instagram içeriği ekleyebilirsin. Benceni zenginleştirmek için detaylar kutusunun üzerindeki araçları kullanabilirsin. Benceni dilersen gizli kullanıcı olarak da paylaşabilirsin.

  Cinsel yaşam konu etiketi ile Bence paylaşmak için en az Xper Level 4, Bence'nde link verebilmek için Xper Level 3 olman gerekiyor.

  Bence paylaşırken, paylaşımına en az bir görsel eklemen gerektiğini de hatırlatmak isteriz.

  Günlük Bence paylaşma hakkın dolduysa bile "Taslak" olarak kaydedebilirsin. Taslak kaydettiğin Bencelere profiliinin Benceler sekmesinden (Taslak başlığı ile yer alır) ya da kolayca "Bence Paylaş" linklerinden erişebilirsin.

  Bence paylaşımları hakkında daha fazla bilgi için KizlarSoruyor'un Süper Bencesi "Bence" paylaşmaya hazır mısın? "Bence" özelliği hakkında merak ettiğin her şey burada! yı gözden geçirebilirsin!
 • Nasıl cevap paylaşabilirim? Cevaplara yorum nasıl yazarım?

  Bir Sorunun ya da Bence'nin hemen altındaki 'Senin cevabın var mı?' kutusuna cevabını yazdıktan sonra "Gönder" butonuna basman yeterli!

  Cevap yazdıktan sonra cevabına yorumlar gelebilir. Cevabına gelen yorumlar yeni bildirimler olarak hesabında gözükecek.

  Cevaplara yorum yazmak için cevabın sağ alt tarafındaki 'Yorumla' ikonuna tıklaman gerek.

  Cevap yazabilmek için KizlarSoruyor'a giriş yapmış olman gerekmektedir.
 • Emojilerle cevaplara reaksiyon vermek nedir?

  Beğendiğiniz veya beğenmediğiniz cevapları, paylaşımın altında yer alan "Değerlendir" butonuna tıklayarak değerlendirebilirsin. Soru/Bence paylaşımların diğer üyeler tarafından sevildiğinde sana bildirim gelecektir. Dilersen profilinin Ayarlar sekmesinde yer alan "Bildirimler" seçeneği ile bu bildirimleri almayı durdurabilirsin.

  Paylaşımların diğer üyeler tarafından Sevdim aldıkça Xper puan kazanabilirsin!

 • Bildirim alma/al seçeneği nedir?

  Cevap yazdığın ya da yorum yaptığın Soru/Bence'lerde ve kendi Soru/Bence paylaşımlarında, o paylaşım için bildirim almaya devam etmek istemiyorsan bildirimleri durdurman mümkün!

  Paylaşım sayfasına giderek, Soru/Bence'lerin sağ üst tarafında yer alan üç nokta simgesi ile "Bildirim alma" seçeneğini işaretlemen yeterli olacak.
 • Konu etiketleri ne işe yarar, nasıl kullanılır?

  Soru sorarken, Benceni paylaşırken paylaşımının ilgili olduğu konuyu "Konu Etiketi" bölümünden seçmen gerekiyor.

  Doğru konu etiketi daha çok cevap demek. Birçok üyenin ilgilendikleri konuları takip ettiğini, doğru konu etiketiyle yapılan paylaşıma daha çok cevap geldiğini istatistiklere bakarak rahatlıkla söyleyebiliriz.

  İlgilendiğin konu etiketlerini takip listene alarak bu konulardaki soruları daha yakından takip edebilirsin. Takip ettiğin konulardaki son paylaşımları KEŞFET sayfandaki filtreleri kullanarak kolayca listeleyebilirsin.

  Tüm Konuların Listesini görmek için sayfaların tepesindeki 'Konular' linkine tıklayabilirsin.
 • Xper puanı ne demek? Xper seviyesi ne demek?

  Paylaşım yaptıkça Xper puanlar kazanacaksın. Xper puanlar kazandıkça yeni Xper seviyelerine ulaşacaksın. Xper puanlarınla çeşitli hediyeler kazanabilir, yeni Xper seviyelerinde sitenin yeni özelliklerini keşfedebilirsin.

  Xper puanları hakkında detaylı bilgi için yukarıdaki Xper sekmesine göz atabilirsin.
 • EİC nedir? EİC% nedir? En İyi Cevap seçersem/seçmezsem ne olur?

  - Soru soran ya da Bence diyen, kızlardan ve erkeklerden en faydalı bulduğu birer cevabı 'En İyi Cevap' (EİC) seçebilir.
  - Soruya/Benceye EİC seçebilmek için sorunun üzerinden 24 saat geçmiş olması gerekmektedir.
  - Seçilen EİC değiştirilemez.
  - Cevabı EİC seçilen üye +14 Xper puan daha kazanır ve cevabı tüm cevapların tepesinde yer alır.
  - Soran/ Bence diyen üye sorusuna EİC seçerse her bir cevap için 1 Xper puan, her iki cinsiyet için EİC seçerse toplamda 2 Xper puan kazanır.
  - EİC seçimi yapmayan soru sahibi üyelere Soru/Bence tarihinden 24 saat sonra EİC seçimini hatırlatan bir mesaj gönderilir.
  - 3 gün içinde EİC seçilmeyen sorular ve Benceler için sistem algoritması EİC seçer. EİC sistem tarafından seçildiyse, paylaşımı yapan üye EİC seçiminden kaynaklanan ödül Xper puanları kazanamaz. Kısacası, paylaşımı yaptığın tarihten itibaren 3 Gün geçmeden EİC seçerek ödül Xper puanlar kazanabilirsin :)

  Profil sayfalarındaki Sorular/Benceler ya da Cevaplar sekmelerinde EİC seçimleri yıldızlarla gösterilir. Pembe yıldız, soru için kızlardan EİC seçildiğini, mavi yıldız erkeklerden, mavi ve pembe kombinasyonundan oluşan yıldız ise her iki cinsiyet için de EİC seçildiğini gösterir. Sarı renkli yıldız ise o cevabın EİC seçildiğini gösterir.

  Her üyenin 'En İyi Cevap Oranı' (EİC%) hesaplanmakta ve profilinde gösterilmektedir. EİC% şöyle hesaplanmaktadır:
  Üyenin EİC seçilen cevap sayısı, üyenin cevap paylaştığı ve En İyi Cevabı seçilen tüm Soru/Bencelerin sayısına bölünmektedir. Örneğin, üyenin 20 En İyi Cevabı varsa ve cevap paylaştığı sorulardan 200 tanesi için En İyi Cevap seçildiyse, üyenin EİC oranı (20/200) %10 olur. (Her cevap paylaşılan soru için soru sahibi tarafından En İyi Cevap seçimi henüz yapılmamış olabilir ve değerlendirmeye henüz katılmamış olabilir.)

  Eğer cevap yazdığın paylaşımda, sen cevap yazmadan önce senin cinsiyetinde bir cevap zaten EİC seçildiyse, bu paylaşım EİC hesaplamanda dikkate alınmaz.

  Soru ya da Bencelerde, cevap paylaşan her üyenin EİC yüzdelik oranının üye isminin hemen yanında yer aldığını göreceksin. Üyenin EİC yüzdelik oranı düz, gri bir yazı olarak üye isminin yanında yer alır.

  Son 6 ay içinde herhangi bir paylaşım yapmamış olan üyeler, EİC zirve listelerinde (Tüm Zamanlar dahil olmak üzere) yer alamazlar.
 • Çok Süper Cevap nedir?

  Bence, Soru, Anket ve Dükkan paylaşımlarındaki cevapların en doyurucu, en detaylı, imlası en düzgün ve soru sahibine en yardımcı olanı, Çok Süper Cevap olarak seçilir.

  Seçim KS botu olan Bi'Bot tarafından yapılır. Bi'Bot, birçok farklı özelliği analiz eder ve algoritma sonucuna göre seçimini yapar.

  Bi'Bot tarafından cevabın Çok Süper Cevap seçilirse, +20 Xper puan daha kazanırsın.
  Soru paylaşımlarında EİC seçimlerin arasındaki herhangi bir cevap Bi'Bot seçimiyle eşleşirse, soru sahibi olarak sen de +5 Xper puan kazanırsın.

  Çok Süper Cevap hakkında daha detaylı bilgi edinmek için Bence'mizi ziyaret edebilirsin: "Bi'Bot Seçimi ile Çok Süper Cevabı Nasıl Buldunuz?
 • Keşfet nedir? Keşfet filtreleri nasıl kullanılır?

  KEŞFET sayfasında paylaşım akışını gerçek zamanlı izleyebilirsin.

  Keşfet filtrelerini kullanarak sadece takip ettiğin üyelere ve takip ettiğin konulara ait paylaşımların akışına göz atabilir, bu filtreleri kaydederek bundan sonraki tüm ziyaretlerinde aynı akışta devam edebilirsin. Eğer hiç filtreleme yapmazsan Keşfet sitedeki genel akışı gösterir.

  KEŞFET filtrelerini kullanmak çok kolay!
  Keşfet sayfasını açtıktan sonra yukarıda sağ kısımda yer alan "Filtrele" seçeneğine basarak istediğin filtreleri uygulayabilirsin.

 • Vitrindekiler nedir?

  KizlarSoruyor'a giriş yaptığında seni karşılayan sayfamız "Vitrindekiler"!

  Bu alanda 'Çok Süper Benceleri, 'Süper Soruları', 'Süper Anketleri' ve Öne Çıkarılan paylaşımları görebilir, kendi paylaşımlarına geçmeden önce KS'nin nabzını tutabilirsin.

 • Süper Soru nedir?

  İmla kurallarına özen gösterilmiş ve iyi ifade edilmiş, orijinal içerikli, site üyelerinin dikkatini çekebilecek nitelikte ya da gündem özelliği taşıyan sorular yönetici editörler tarafından Çok Süper Soru seçilebilir. Bu Çok Süper Sorular vitrinde yayınlanır, Günün Sorusu kutularında listelenebilir. Sorusu 'Çok Süper Soru' seçilen üye 4 Xper puan daha kazanır.

 • "Takip Etmek/Edilmek" ne demek?

  İlgilendiğin konuları, paylaşımlarını beğendiğin üyeleri takip edebilir, bu kriterlerdeki tüm paylaşımları KEŞFET sayfandan kolayca izleyebilirsin.

  Takip ettiğin üyelere ve konulara göre paylaşımları listeleyebilmek için KEŞFET sayfasındaki filtreleri kullanabilir, sadece Takibinde olan içeriğe kolayca ulaşabilirsin. Keşfet filtreleri nasıl kullanılır?

  Seni takip edenler ise paylaşımlarını beğenen ve yeni paylaşımlarından da haber almak isteyen üyelerdir. Eğer bir üyenin seni takip etmesini istemezsen üyeyi engelleyebilirsin. Profilin gizliyse, bir üye seni takip edebilmek için istek gönderebilir. Takibin gerçekleşmesi, bu talebi kabul etmene bağlı olacak.

  Profilindeki Takip sekmende takip ettiğin üyeler, seni takip eden üyeler, takip ettiğin konu etiketleri listelenmektedir. Diğer üyelerin profillerinde, sağ üst köşede kişi sembolü içindeki tik de, o üyeyi takip ettiğin anlamına gelir.

  Mesajlaşma ayarlarını da takip ettiğin üyelerle sınırlandırabilirsin. Dilersen sadece Takip ettiğin üyelerin sana mesaj gönderebilir. Bunun için Profil/Ayarlar sayfandaki Gizlilik Bilgileri bölümündeki seçenekleri kullanman yeterli.

 • Üye, konu etiketi nasıl takip edebilirim?

  Takip etmek istediğin bir üyeyse, üye isminin üzerine imlecini getirdiğinde çıkan pencereden ya da üyenin profil sayfasına gidip "Takip Et" seçeneğini kullanarak üyeyi takip edebilirsin.

  Takip etmek istediğin kullanıcının profili gizli ise, üyeye takip isteğin bildirim olarak gönderilir. Takip isteği gönderdiğin üye, takip talebini kabul ederse, üye takibi başlayacaktır. Üye takip talebine yanıt verinceye kadar, üyenin profilindeki "Takip Et" alanı "Beklemede" olarak görürsün.

  Konu takip etmek için konu sayfalarındaki Takip Et butonunu kullanabilirsin.

  İstediğin zaman bir üyeyi ya da konuyu takip etmekten vazgeçebilirsin. Bunun için "Takip Etme" seçeneğine tıklaman yeterli.

 • Beni takip eden kullanıcıyı takip listemden nasıl çıkarırım?

  Seni takip etmesini istemediğin üyenin profil sayfasından Engelle linkini tıklaman yeterli.

  Engellediğin üyeler paylaşımlarını takip edemezler, sorduğun sorulara ya da Bencelere cevap yazamazlar, yazdığın cevaplara yorum yazamazlar, sana mesaj gönderemezler.

 • Engellemek ne demek? Bir üyeyi nasıl engellerim?

  Engellediğin üyeler paylaşımlarını takip edemezler, sorduğun sorulara cevap veremezler, verdiğin cevaplara yorum yazamazlar, sana mesaj gönderemezler.

  Ancak, yaptığın paylaşım gizli kullanıcı paylaşımı ise engellediğin üyeler bu paylaşımlarınla etkileşebilirler.

  Bir üyeyi engellemek için üyenin profil sayfasına gidip, "Engelle" linkini tıklamak yeterli.

  Gizli Üyeleri engellemek için; paylaşımın altında cevap yazan Gizli Üyenin cevabı yanındaki 3 noktadan "Engelle"yi seçmen yeterli. Engellediğin Gizli Üyeler artık senin paylaşımlarında seninle Gizli Üye olarak etkileşime geçemezler.

  Engellediğin üyeleri profilinin ayarlar sekmesinden "Engel" linkine tıklayarak görebilirsin! Engellediğin Gizli Üyelerin engelini de bu alandan kaldırman mümkün.

  Bir üye tarafından engellendiğinde paylaşımlarıyla etkileşime geçemez, profil detaylarını göremezsin.
 • Görmek istemediğim Konuları nasıl engellerim?

  Eğer herhangi bir konuyu Keşfet sayfanda ya da diğer soru listelerinde görmek istemiyorsan, Konular sayfasından o konuyu engelleyebilirsin.

  Listelerde görmek istemediğin konunun hemen yanındaki "Engelle" linkine tıklaman yeterli.

 • Gizlilik ayarlarımı nasıl seçebilirim?

  Hesabının 'Ayarlar' bölümünde 'Gizlilik Ayarları' bölümünü göreceksin. Bu bölümde 3 seçenek var:

  - Profili Gizle kutusunu işaretleyip Kaydet butonuna basarsan Gizli Profil sahibi olursun. Gizli profilini sadece Takip ettiğin üyeler görebilir. Gizli profilleri takip etmek için takip isteği gönderilir.

  - Sadece takip ettiğim üyeler bana mesaj gönderebilir kutusunu işaretleyip kaydedersen takip ettiğin üyeler dışındaki üyeler sana mesaj gönderemezler.

  - Engellediğim üyelerin paylaşımları Keşfetimde gözükmesin kutusunu işaretleyip kaydettiğinde engellediğin üyelerin paylaşımları ile karşılaşmaktan kurtulursun.
 • Gizli Profil ne demek?

  - Profilini "Gizli Profil" yaparsan sadece takip ettiğin üyeler profilindeki bilgilerini görebilir.
  - Gizli profilleri takip etmek için takip isteği gönderilir. Takip isteği alan üyenin profilinde takip istekleri bildirim olarak gözükür. Profil sahibi bu istekleri kabul eder ya da etmez.
  - Profilinin "Ayarlar" sekmesinden "Gizlilik Ayarları" seçeneğine ulaşıp, "Profilimi Gizle" linkini tıklayarak hesabını gizli kullanıcıya çevirebilirsin.

  Profilini gizlemek için profil sayfanın 'Ayarlar' bölümünü kullanabilirsin.
 • Profil ve paylaşım yapma kuralları nelerdir?

  Site içeriğinin kalitesini koruyabilmek amacıyla profil ve paylaşım yapma kuralları mevcuttur.

  Profil kuralları nelerdir?

  - 18 Yaş Altı: KizlarSoruyor'a üye olabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir. 18 yaş altı olduğu tespit edilen üyelerin paylaşımları kaldırılır ve hesapları iptal edilir.

  - Birden Fazla Hesap: KizlarSoruyor’un kuralları gereği bir kişinin birden fazla hesap kullanması yasaktır. Birden fazla hesap kullandığı tespit edilen üyelerin tüm hesapları iptal edilir.

  - Profil Resimleri: KizlarSoruyor’da profiliniz için hem profil fotoğrafı, hem de kapak fotoğrafı belirleyebilirsiniz. Profil resimlerinde aşırı cinsellik, provokatif gibi görsellere yer vermek yasaktır. Kurallara uygun görsel kullanmayan üyelerin hesabı iptal edilir.

  - Profil Yazısı / Üye Adı: Üye adı ve profil hakkında kısmı için de KızlarSoruyor’un tüm kuralları geçerlidir. Bu alanlarda uygunsuz bir yazı tespit edildiği zaman hesap iptali yapılır.

  - Yanlış Cinsiyet: Cinsiyetini yanlış seçen üyeler için de profil iptali yapılmaktadır. Yanlış cinsiyet seçerek hesap kullandığı tespit edilen üyelerin hesabı iptal edilir.

  - Özel Mesajla Rahatsızlık Vermek: Üyeler arasındaki özel mesaj gönderimlerinde Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına aykırı davranışlarda bulunmak kesinlikle yasaktır. Özel mesajlarda rahatsızlık verdiği tespit edilen üyenin hesabı iptal edilir.

  Üyelerce sağlanan her türden içerik kurallar gereği düzenlenebilir ya da kaldırılabilir. Paylaşım kaldırıldığında üyeye bilgilendirme mesajı gönderilir.

  Paylaşım kaldırma nedenleri nelerdir?

  - Alakasız Paylaşım: Anlaşılacak kadar detay içermeyen ve/veya konu dışında kalan alakasız paylaşımlar kaldırılır.

  - Kaba Paylaşım: Herhangi bir üye, kişi ya da zümreyi hedef alan aşağılayıcı, hakaret ve/veya küfür içeren paylaşımlar kaldırılır.

  - Provokatif Paylaşım Kışkırtma, provoke etme amaçlı paylaşımlar ile herhangi bir din, ırk, dil hakkında aşağılama içeren paylaşımlar bu başlık altında kaldırılır.

  - Sakıncalı Paylaşım: Yasalara aykırı paylaşımlar tespit edildiğinde kaldırılır.

  - Cinsellik Konu Etiketi Yok: Cinsellik konularında paylaşım yapabilmek için Xper 4 ve üzeri seviyede olmak gerekmektedir.

  - İmla Hatası/Gereksiz Büyük Harf Kullanımı: Tüm paylaşım BÜYÜK HARF kullanılarak yapılmışsa ya da imla/yazım hataları paylaşımı anlaşılmaz kılıyor ise, bu paylaşımlar kaldırılır.

  - SPAM Paylaşım: Reklam amaçlı ya da üyeleri aldatmak (troll) amaçlı paylaşımlarla, başka sitelerden birebir kopya-yapıştır şeklinde yapılan paylaşımlar, iletişim bilgileri ya da kişisel bilgiler veren paylaşımlar kaldırılır.

  - Soru Biçiminde Olmayan Paylaşım: Sitenin soru/cevap formatına uygun olmayan paylaşımlar kaldırılır. Soru biçiminde olmayan paylaşımlar Bence olarak yayınlanabilir.

  - Aşırı/Alakasız Cinsel Paylaşım: Herhangi bir detay içermeyen, samimi olarak cevap ve/veya yardım istemeyen cinsellik soruları, yasalara aykırı ya da diğer üyeleri rahatsız edecek aşırılıktaki cinsellik soruları kaldırılır.

  - Üyeleri Hedef Alan Paylaşım: Herhangi bir üyeyi konu edinen paylaşımlar kaldırılır.

  - Yetersiz Başlık: Konu hakkında yeterli detayı içermeyen ya da çok fazla imla hatası içeren, sadece boşluk ya da noktalama işaretinden oluşan başlığa sahip paylaşımlar kaldırılmaktadır.

  - İletişim Amaçlı Paylaşım: Tanışma, takip etme, takip ettirme, özel mesajla iletişim amaçlı paylaşımlar kaldırılır.

  - Anket Seçenekleri: Anket sorularında anket seçeneklerinin soruyla alakasız olması halinde paylaşım kaldırılır.

  - Tekrarlanmış: Aynı kullanıcı tarafından birden fazla defa siteye eklenen paylaşımlar kaldırılır.

  - 3. kişilere ait fotoğrafların izinsiz kullanımı: 3. kişilere ait görsellerin izinsiz kullanıldığı ya da bu görsellere link verildiği tesbit edilirse paylaşım kaldırılır.

 • Moderatörler ve Yöneticiler kimlerdir?

  Üye isimlerinin yanında aşağıdaki ikonlar bulunan üyeler moderatör ya da yöneticidirler:

  Moderatör

  Süper Moderatör

  Über Moderatör

  Rehber Fenomen

  Yönetici

  Moderatörler ve moderasyon hakkında daha fazla bilgi için KS Yardım - Moderasyon başlığı altındaki soru ve cevaplara göz atabilirsin.
 • Şikayetlerimi nasıl bildirebilirim?

  Paylaşımların sağ üst tarafında üç nokta simgesi göreceksin. Üç nokta simgesine tıklayarak kurallara aykırı olduğunu düşündüğün paylaşımları şikayet edebilirsin. Şikayetini bildirirken şikayet sebebini de menüden belirleyebilirsin. KızlarSoruyor’da yapılan tüm şikayetler 24-48 saat içerisinde incelenmektedir.
 • Fenomen kimdir? KizlarSoruyor Fenomenleri nasıl seçilmektedir?

  KizlarSoruyor Konu Etiketlerinin bir veya birkaçında bilgi birikimi olan, tecrübelerini en doğru şekilde diğer üyelere aktaran, ilgili konuların aranan ismi haline gelmiş kişilere “Fenomen” üye denilmektedir.

  Fenomen üyeler, Fenomen olduğu kendi konu etiketlerinde yaptıkları paylaşımlarda “Fenomen” etiketi ile görünür.

  Örneğin; Aşk İlişkileri Konu Etiketinde Fenomen olan bir üye soru sorduğunda, sorusunda “Fenomen” etiketi yer alacaktır. Aynı üye Aşk İlişkileri konusunda sorulmuş bir soruya cevap yazdığında ise cevabı, kendi cinsiyetindeki cevaplarda en üst sırada yine “Fenomen” etiketi ile yer alacaktır. Fenomen oldukları konular haricinde yaptıkları paylaşımlarda ise bu etiket yer almayacaktır.

  Üye profilleri de Fenomenlere özel olarak düzenlenir. Profillerinde Fenomen etiketi ve hangi konu etiketlerinde Fenomen oldukları bilgisi yer alır. Ayrıca profillerine sosyal medya hesaplarını ekleyebilirler.

  KizlarSoruyor Fenomenleri nasıl seçilmektedir?

  KizlarSoruyor’da Fenomen olabilmek için bir veya birden fazla konu etiketinde, en dikkat çekici paylaşımların sahibi sen olmalısın. Çok iyi sorular soruyorsan, orijinal Bencelerle tüm dikkatleri üzerine çekebiliyorsan ya da o konu etiketinde En İyi Cevaplar hep senden geliyorsa Fenomen seçilme şansın artacaktır.

  Fenomen olabilmek için Soru, Bence veya Cevap paylaşımlarından en az birinde, o konuda yeterli birikime sahip olduğunu bize göstermen yeterli olacaktır.

  Fenomenlik talepleriniz ve Fenomenlik iletişimi için Konu Etiketi Yöneticileri ile iletişime geçebilirsiniz.
 • @Bahsedenler özelliği nedir?

  Bir başka üyenin cevabı altına yazdığımız yoruma bir başka yorum gelince haberimiz olmuyordu. Artık bunun bir çaresi var. Yorumlarda cevap yazdığınız bir üyeden bahsederek o üyenin bu yorumdan haberdar olmasını sağlayabilirsiniz. Üstelik sadece yorumlarda değil, soru başlığı dışındaki tüm paylaşımlarda bu özellikten faydalanabiliriz artık.

  Bir üyeden bahsetme çok kolay. Örneğin, KizlarSoruyor üyesinden bahsetmek istiyorum diyelim. Paylaşımımın içine @kizlarsoruyor yazmam yeterli. Üye isminin tam doğru yazılması gerekiyor, ancak büyük harf küçük harf fark etmiyor, yani hem @KizlarSoruyor hem de @kizlarsoruyor yazabiliriz.

  Bir cevaba yorum yazan bir üyeden kolayca bahsedebilmek için, yorum yapan üyenin konuşma balonuna tıklayarak, üye isminin otomatik olarak bahsedilen olarak çıkmasını sağlayabiliriz.

  Bahsettiğimiz üyeye bir bildirim gidiyor. Bu bildirim üye profillerindeki 'Bahsedenler' bölümünde gözüküyor. Bahsedenler sayfasında yeni bildirimli bir sorunun üzerine tıkladığımızda o soru sayfasında üye ismimizden ilk nerede bahsedildiyse oraya gidiyoruz. Bu arada, eğer birden fazla kez üye ismimizden bahsedildiyse ilk bahsedilen yere götürüyor link bizi.

  Engellendiğimiz üyelerden bahsedemiyoruz. Bizi engelleyen üyeden bahsettiğimizde bahsedilen üyenin bundan haberi olmuyor.

  Gizli kullanıcı olarak yaptığımız paylaşımda bu özellikten faydalanamıyoruz.

  Profilinin Gizlilik Ayarları kısmından dilersen bahseden bildirimi almayı durdurabilirsin.
 • #Etiketleme nedir? Ne işe yarar?

  Paylaşımlarımızdaki anahtar kelimeleri, altını çizmek istediğimiz kavramları #etiketleme sayesinde artık ön plana çıkarabiliriz. Bir kelime ya da kelime öbeğini etiketlemek için başına # simgesi koymamız yeterli.

  Etiketlenen kelime öbeklerine tıkladığımızda o kelime için sitedeki arama sonuçları sayfasına gönderiliyoruz.

 • Profil resmimi nasıl değiştirebilirim?

  Hesap menüsünden 'Profilini Düzenle' sayfasına giderek profil resmini değiştirebilirsin. Bu sayfadaki profil resminin yanındaki 'Güncelle' butonuna tıkladıktan sonra yeni bir resim yükleyebilirsin.
 • Reklamları görmemek nasıl bir duygu?

  24 saatte 20 cevap paylaş ya da Bence'n Süper seçilsin, gün boyunca KS'yi reklamsız kullan! Ayrıca 7 Xper level ve üzeri seviyelerde reklamsız KS'nin tadını çıkart!
  Daha keyifli ve hızlı bir KizlarSoruyor deneyimi için paylaşımlarınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

YÜKLENİYOR...