KizlarSoruyor Yardım

KizlarSoruyor hakkında Sık Sorulan Sorular aşağıda ilgili kategorilerinde cevaplanmaktadır. Bir soru sormak, önceden verilen yanıtlara göz atmak veya deneyiminizi başka kişilerle paylaşmak için KizlarSoruyor topluluğuna danışabilirsiniz. Daha fazla yardıma ihtiyaç duyuyorsanız iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz. Gönderdiğiniz ileti en kısa sürede dikkate alınacaktır.

 • Profilimdeki bilgileri kendim değiştirebilir miyim?

  Profil fotoğrafınızı ve arka plan fotoğrafınızı değiştirebilirsiniz. Sağ üst köşede duran kalem işaretine bastığınızda resimler açılacaktır, oradan seçebilirsiniz.

  Bunun yanında; Bi’Bilen formunda ilettiğiniz bilgileri bir tema içerisine yerleştirdiğimiz için profil detayını değiştiremiyorsunuz ancak bizimle iletişime geçtiğinizde gerekli düzenlemeler konusunda seri bir şekilde aksiyon alıyoruz.

 • Paylaştığım cevaba kötü bir yorum gelirse ne yapmam gerek?

  KizlarSoruyor’daki 3 aşamalı moderasyon sistemi sayesinde paylaştığınız cevaba kötü yorum gelme olasılığı oldukça düşük. Gün içerisinde moderasyon ekibi Bi’Bilenlerimizin cevap ve yorumlarını gözden geçiriyor. Topluluk kurallarına aykırı olmayan ama yine de paylaşımınızın altında görmek istemediğiniz bir cevap fark ederseniz, bu paylaşımı gizleyebilirsiniz.

  Gizlemek istediğiniz bir paylaşım olduğunda ilgili paylaşımın yanındaki üç nokta işaretine tıklayabilir ve ardından ‘’Bunu görmek istemiyorum’’ seçeneğini kullanabilirsiniz. Böylelikle ilgili yorum herkese gizlenmiş olacak ve kimse göremeyecek.

 • Soruları ne sıklıkla yanıtlamalıyım? Günlük / haftalık hedefler var mı?

  Uzmanlık alanınızla ilgili konu etiketlerine göz atarak soru ya da “Bence” paylaşabilir, topluluğun sorduğu sorulara cevaplar yazabilirsiniz. Günlük ya da haftalık bir hedef yok, paylaşım sıklığınızı müsaitlik durumunuza ve kişisel kararınıza göre belirleyebilirsiniz. Bunun yanında görüşme butonunuzun aktif olması için aylık ve yıllık cevap hedeflerini tamamlamalısınız. Ayda en az 1, yılda en az 20 cevap yazmanız, görüşme butonunuzun aktif kalması için yeterli olacaktır. Tabi ne kadar çok cevap yazarsanız görünürlüğünüz o kadar artacak, görüşme yap butonu çok daha fazla kez, daha fazla kişiye görünür olacaktır.
 • Cevaplarımı Web’den de yazabiliyor muyum?

  Cevaplarınızı Web’den yazabilirsiniz ancak daha iyi bir deneyim için KizlarSoruyor’un uygulamasını kullanmanızı öneririz. Bildirimleri uygulama üzerinden daha hızlı ve kolay takip edebilirsiniz. Bizler kullanımı çok daha kolay ve her zaman ulaşılabilir olan uygulamamız üzerinden birçok güncellememizi ve geliştirmemizi sizin için yaptık ve geliştirmeye devam ediyoruz.
 • Nasıl görüşme yapabilirim?

  BiBilen ile görüşme yapmak isteyen danışan, KızlarSoruyor’daki buton ile görüşme isteğinde bulunur. Bu görüşme talebi sistem tarafından BiBilen’in profilinize gelir. Bu görüşme talebi hakkında sizi ayrıca e-posta ve (tercih ederseniz) SMS ile bilgilendiriyoruz.

  Profil sayfalanızdaki “Görüşme Talepleri” sekmesine tıkladığınızda, görüşme yapmak isteyen danışanın isim, soyisim, e-posta, telefon numarası, görüşme istediği konu ve tercih ettiği görüşme süresi gibi konular hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bu bilgileri inceledikten sonra şu üç aksiyondan birini alabilirsiniz.

  -Kabul etme: Görüşme talebini kabul ederseniz danışan ile iletişime geçerek görüşme için gün ve saat belirlemelisiniz. Görüşmeyi onayladıktan sonra size ve danışana görüşme linkini gönderiyoruz.

  -Reddetme: Görüşme talebinin detaylarını inceledikten sonra reddetme opsiyonunu kullanabilirsiniz. Bu aksiyon, reddetme nedeni ile birlikte görüşme talep eden danışana bildirilir.

  -Tamamlanmış gibi İşaretleme: KızlarSoruyor videolu/sesli görüşme sistemini kullanmak istemezseniz, görüşme isteğini tamamlanmış gibi işaretleyebilri ve farklı bir platformdan görüşmelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için tamamlanma tarihi ve tamamlandığı platformun seçilmesi yeterlidir.

 • Acil bir işim çıktı. Görüşmeyi nasıl iptal edebilirim?

  Platformumuzdan yapacağınız görüşmeye katılım sağlayabilmeniz için e-posta ve SMS üzerinden gönderdiğimiz linke tıklayarak görüşmenin tarihini değiştirebilir ya da görüşmeyi iptal edebilirsiniz. Görüşme vaktine bir saat kalana kadar görüşme iptali veya değişikliği yapabilirsiniz.
 • Görüşme ödemesi nasıl yapılır?

  Görüşme ücretinin nasıl yapılacağını BiBilen olarak siz belirlersiniz. Belirlediğiniz ödeme kanalı ve bilgisini danışanla paylaşarak bu aşamayı danışan ile aranızda tamamlayabilirsiniz. Görüşme ücretinin tamamı siz BiBilenler tarafından alınır. Bunun için KizlarSoruyor veya BiBilen platformu bir kesinti yapmaz.
YÜKLENİYOR...