KizlarSoruyor Yardım

KizlarSoruyor hakkında Sık Sorulan Sorular aşağıda ilgili kategorilerinde cevaplanmaktadır. Bir soru sormak, önceden verilen yanıtlara göz atmak veya deneyiminizi başka kişilerle paylaşmak için KizlarSoruyor topluluğuna danışabilirsiniz. Daha fazla yardıma ihtiyaç duyuyorsanız iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz. Gönderdiğiniz ileti en kısa sürede dikkate alınacaktır.

 • Profilimdeki bilgileri kendim değiştirebilir miyim?

  Bize Bi’Bilen formunda ilettiğiniz bilgileri bir tema içerisine yerleştirdiğimiz için profil detayınızı değiştiremiyorsunuz ancak bizimle iletişime geçtiğimiz zaman gerekli düzenlemeler konusunda seri bir şekilde aksiyon alıyoruz. Profilinizde arka plan fotoğrafınızı değiştirebilirsiniz. Sağ üst köşede duran kalem işaretine bastığınızda resimler açılacaktır, oradan seçebilirsiniz. Bi’Bilenlere profil düzenleme opsiyonu gelirse ilk paragrafı revize ederiz; Profilinizi düzenlemek için ”Profilini düzenle” kısmına bastığınızda karşınıza bir şablon çıkacak; burada istediğiniz gibi düzenleme yapabilirsiniz. Değişiklikleri kaydetmek için tüm alanların dolu olması gerektiğini unutmayın.
 • Aktif olmadığım halde takipçi ve takip edilen kişi sayım neden fazla?

  Platformumuzda herhangi bir bot hesap kullanılmamaktadır. Bu takipçiler tamamen gerçek kişilerdir. Sitemizde bazı öne çıkartma alanları vardır ve bu alanların ilki her zaman Bi’Bilen’i takip etmesi için önerir. Üyeler, buradan sizi görüp takip edebilir. Veya zaten sizi tanıyordur ve Bi’Bilen listesinden sizi görerek takibe alabilir. Takip edilen kısım ise bizim yönetici ve Fenomen hesaplarımızdır. Dilerseniz takipten çıkabilirsiniz.
 • Daha önce yazmış olduğum bir yazıyı burada kullanabilir miyim?

  Her ne kadar diğer sitelerde yazdığınız yazılar sizin olsa da aynı içeriği başka bir yerde kullanmak kullandığımız algoritmalar tarafından kopya içerik, yani ‘spam’ olarak algılanıyor. Bu durumda bizdeki görüşünüzü kaldırmamız gerekiyor. Dilerseniz başka yerde yazdığınız yazının linkini görüşünüze ekleyebilirsiniz ancak burada vereceğiniz görüşlerin özgün olmasını rica ediyoruz.
 • Bana göndereceğiniz soruları nerden bulacağım, kendim soru cevaplayabilir miyim?

  Size her hafta belli periyotlarda soru gönderilecektir. Bu soruları 3 farklı yerde görebilirsiniz. Öncelikle bize formda vermiş olduğunuz email adresinize soru gelecektir. Bu sorular tıklanabilir link şeklinde olacaktır ve tıklandığında otomatik olarak soru açılacaktır. Uygulamayı kullanırken sağ üst köşedeki çan işaretinde “Sorularınız güncellendi” bildirimi tarafınıza ulaşacaktır. Ayrıca uygulamaya girdiğinizde açılan ilk sayfada (Bi’Bilen özel) sayfasının ilk sorusu; size o gün gönderdiğimiz soru olacaktır. Ancak bu soruya görüş vermek istemezseniz kendiniz de soru bularak görüş verebilirsiniz.
 • Paylaştığım görüşe kötü bir yorum gelirse ne yapmam gerek?

  Şu zamana kadar Bi’Bilenlerimize kötü yorum yapan birkaç kişiyle karşılaştık, yani çok nadir olan bir durum. Burada moderasyon ekibimiz çok güçlü çalışıyor. Her zaman Bi’Bilen görüşleri ve gelen yorumlar kontrol ediliyor. Herhangi bir olumsuz paylaşım varsa siteden kaldırılır. Ama eğer gözden kaçan, rahatsız edici bir paylaşım var ise; siz yorumun yanındaki üç noktaya basarak “Bunu görmek istemiyorum” seçeneğini kullanabilirsiniz. Böylelikle ilgili yorum herkese gizlenmiş olacak ve kimse görmeyecek.
 • Bir soruda birden fazla Bi’Bilen görüşü olabilir mi?

  Biz bir soruyu sadece bir Bi’Bilen’e gönderiyoruz. Ancak bizim soru göndermemizin dışında kendiniz soru bularak da görüş verebildiğiniz için bir soruya iki Bi’Bilen görüş vermiş olabiliyor. Ancak bu bir sorun değil biz asla herhangi bir görüşü silmiyoruz. Yine de bir soruda iki görüş olmasından da iki soruda birer görüşü tercih ederiz.
 • Gelen sorular direkt bana mı soruluyor yoksa topluluğa sorulmuş sorular mı?

  Sorular direkt olarak size sorulmuyor. İlgili ekibimiz, sizin bize vermiş olduğunuz anahtar kelimelerle eşleşen daha önce KS’de sorulmuş ve çok etkileşim alan soruları size gönderiyor. Ancak kişiler sizi sorularına davet edebilirler bu da bir nevi size sorulmuş bir soru gibi oluyor aslında. Yani kullanıcılar soruyu sorarken sizin de görüşünüzü almak için sorusuna sizi davet ediyor ve bunun bildirimi çan işaretine geliyor. Siz de bildirime tıklayarak soruya görüş verebiliyorsunuz.
 • Soruları ne sıklıkla yanıtlamalıyım? Günlük / haftalık hedefler var mı?

  Biz, size her gün 1 tane soru gönderiyor olacağız ancak görüş verme sıklığı, süresi, sayısı tamamiyle sizin kontrolünüzde. Herhangi bir hedef veya taahhüt yok. Dilerseniz soruları biriktirip bir günde 10 soruya da görüş verebilirsiniz veya günlük olarak da görüş verebilirsiniz. Size gönderdiğimiz her soruya da görüş vermek zorunda değilsiniz.
 • Görüşlerimi Web’den de yazabiliyor muyum?

  Görüşlerinizi Web’den yazabilirsiniz ancak Web’de sadece yazılı şekilde görüş verebilirsiniz. Bizler kullanımı çok daha kolay ve her zaman ulaşılabilir olan uygulamamız üzerinden birçok güncellememizi ve geliştirmemizi yaptık. Örneğin sesli, videolu görüş verme özellikleri sadece uygulamada mevcut. Bu nedenle uygulama kullanmanızı tercih ederiz.
YÜKLENİYOR...