Doris Hofer

Uzmanlık Alanı: Sağlıklı Beslenme ve Fitness

YouTuber, Koç ve Kitap Yazarı Doris Hofer Kimdir?

Doris, uzun süre İsviçre’nin en çok okunan gazetesi Tagesanzeiger ve Türkiye’de Hürriyet gazetesinde blogger olarak çalıştı. 2016 yazında H&M’in sponsorluğunda Libros Yayınları etiketiyle sağlıklı yaşam ve fit olmak konusunda bir rehber niteliğinde olan ilk kitabı Hayalindeki Sen yayınlandı. Aynı kitap 2017 yılında İsviçreli Weltbild Verlag yayınevi tarafından İsviçre’de Almanca olarak basıldı ve kısa sürede ülkenin en çok satılan kitap oldu.

2019 yazında LAV sponsorluğunda ikinci kitabı "İçindeki Sen" yayınlandı. Kitabın Avrupa baskısı 2020 yılı bahar aylarında yapıldı. Bir motivatör ve rol model olarak pozitif enerjisi ve spora olan tutkusuyla Youtube’da 550.000’in üzerinde takipçisi var.

Doris, yıllarca spor yapmamış, sarkık vücutlarından ve her pazartesi kendini yeni bir diyete başlamak zorunda hissetmekten bıkmış insanlara ömür boyu sürecek kolay çözümler bulma konusunda destek veriyor. Sempatik tavırları ve fit görünümü ile insanları kolayca motive ederek sağlıklı bir görünüme kavuşmalarına yardımcı oluyor. Ekibi ile birlikte bloğundan ve Youtube kanalı üzerinden ücretsiz egzersiz videoları, fit yemek tarifleri, sağlıklı yaşam konusunda bilgi edinebilecekleri yüzlerce blog yazısı gibi çok farklı hizmetler veriyor.

Zoe ve Noah isimli 2 çocuk annesidir bir de Şila isimli sahiplendiği bir sokak köpeği ile birlikte yaşamaktadır. Aslen İsviçreli olsa da Türkiye'yi çok sevdiği için boşandıktan sonra burada kaldığını belirtmektedir.

Alanında en sık karşılaştığı soruları şöyle listeliyor;

Squat bacaklarımı kalınlaştırır mı?

Diyette pilav yenilir mi?

İdeal kilom nedir?

Nerede başlasam?

Günde ne kadar spor yapılmalı?

Eğitimi

Zürih Üniversitesi, 1999

Katıldığı Seminer ve Sempozyumlar

IDEA Health & Fitness Association

Sahip Olduğu Sertifikalar

Halk İlişkiler Uzmanı, Business School Zürich

Certified Personal Trainer, American Council on Exercise

Behavior Change Specialist, American Council on Exercise

Life Coach, Adler School of Professional Coaching

Uzmanlık Alanları

Sağlıklı Beslenme

Fitness

Eğitim: Zürih Üniversitesi

Son Paylaşımlar

Daha fazla detay görebilmek için kaydol ya da giriş yap

1.068 Xper puan
Moderasyon Başarı Oranı
Çok Süper Cevap Sayısı
YÜKLENİYOR...