Beril Tarakçıoğlu

Uzmanlık Alanı: Sağlıklı Yaşam

Personal Trainer Beril Tarakçıoğlu Kimdir?

1986 Türkiye/İstanbul doğumludur. Spora 1991 yılında Burhan Felek Jimnastik Kulübü’yle başlamıştır. Daha sonra Eczacıbaşı Spor Kulübü’nde yarı profesyonel voleybol oynayarak devam etmiştir. Akademik eğitimi sebebiyle spora ara vermek durumunda kalmış; 1997-2002 yılları arası Sainte Pulcherie Fransız Koleji ve 2002-2005 yılları Saint Benoit Fransız Lisesi’nde eğitim görmüştür. 2005-2009 yılları arasında Yıldız Teknik Fransızca Mütercim-Tercümanlık bölümünden mezun olarak reklam, organizasyon ve dış ticaret gibi çeşitli sektörlerde çalışmıştır. Enka Yüzme Okulu, Levent Tenis kulübü gibi farklı branşların yaz okullarına katılarak sporla kalmaya özen gösterse de, küçük yaşlarda başladığı profesyonel sporu bir anda bıraktığı için bu yıllarda aşırı kilolu bir çocukluğu olduğunu belirtmektedir.

12 yaşında; bir senede 40 kg almıştır ve orta okul hayatının yaklaşık 3 yılı 95 kg ve 163 cm boyunda olduğunu belirtmektedir. Hayatının çok uzun bir bölümünün, kendisini bedensel ve ruhsal olarak iyileştirmekle geçtiğini ifade etmektedir. Dolayısıyla hatırı sayılır bir süre, öncelikli uğraşı; kilo vermek, sayısız beslenme şekli deneyimi, sağlıklı yaşam prensipleriyle sosyalleşme çabaları ve sürdürülebilir fitness & kardiyovasküler egzersiz planlamaları olmuştur.

Bu alanda öğrendiği her bilgiyi hayata geçirerek çıkarımlar yapmaktadır. Bir süre sonra danıştığı fitness eğitmenlerinden daha bilgili ve ilgili olduğunu fark etmiştir. Çevresinin, kararına olan negatif görüşlerine rağmen profesyonel bir fitness eğitmeni olmanın tek hedefi olduğunu belirtmektedir.

Alanında en sık karşılaştığı soruları şöyle listeliyor;

Kaslanmadan nasıl yağ yakarız?

Kaslar yağa dönüşür mü?

Eğitimi

Yıldız Teknik Üniversitesi

Fransızca Mütercim Tercümanlık Lisansı

Katıldığı Eğitim ve Sempozyumlar

Serotonin Akademi Pilates Eğitmenliği

Kuantum Manyetizma Biyoenerji Uzmanlığı

Sahip Olduğu Sertifikalar

Türkiye’de Milli Eğitim onaylı ve dünyada geçerli tek personal trainer eğitim programı ACE'ten (American Council on Exercise) başarıyla mezun olarak eğitmenlik kariyerine başlamıştır.

Uzmanlık Alanları

Sağlıklı yaşam üzerine multidisipliner yaklaşım

Fitness ve korektif egzersiz

Biyoenerji ile olumsuz alışkanlıkların sebeplerini saptayarak danışanlarımın başarılarının sürekliliğini sağlamak

İş Deneyimleri

2011-2014 yılları arasında, United Clubs ve Mars Entertainment Group Mac Fitness gibi kurumsal spor kulüplerinde çalışmıştır. Bunu takip eden 5 yılda da, butik spor salonlarında birebir ders verdiği çeşitli özelliklerde öğrencileri ile mesleğini keyifle icra etmeye devam etmektedir.

Şehir: İstanbul

Eğitim: Yıldız Teknik Üniversitesi Fransızca Mütercim Tercümanlık Lisansı

Son Paylaşımlar

Daha fazla detay görebilmek için kaydol ya da giriş yap

424 Xper puan
Moderasyon Başarı Oranı
Çok Süper Cevap Sayısı
YÜKLENİYOR...