Kalça Kaldırmak ve Basen Eritmek İçin Egzersizler

Bu harekerleri yaparken kondisyonunuza göre set sayılarını ayarlayın. 3x10, 4x10 gibi.. :)

Side Leg Raises;

Kalça Kaldırmak ve Basen Eritmek İçin Egzersizler

Yan yatarak bedeni sabit tutacak şekilde dengenizi kurduktan sonra, bir sağ bir sol bacağınızı kaldırabildiğiniz kadar yukarı kaldırın, parmak uçlarınızı gergin tutabiliyorsanız gergin tutun. İsteğinize göre ellerinizi başınızın altına veya boynunuzu destekleyecek şekilde koyabilirsiniz.

Hip Raises;

Hareketi yaparken ellerinizi kalça genişliğinde yere koyun. Hareketi yaparken kalça kaslarınızı sıkmaya özen gösterin. Şekilde gösterildiği gibi kalçaınızı yukarı kaldırın, daha sonra aşağı indirerek hareketi tekrar edin.

Clamshell;

Yana doğru uzanın ve elinizle başınızı destekleyin. Daha sonra iki dizinizi de hafifçe kırın. Topuklarını birbirinden ayırmadan bacağınızı kaldırabildiğiniz kadar yukarı kaldırın. Hareketi her iki bacak içinde tekrar edin.

Hip Extension;

Şekilde gösterildiğini gibi pozisyon alın ve özellikle belinizin pozisyonuna dikkat edin. Beliniz ne çok yukarıda, ne de çok aşağıda olsun. Tamamen natürel bir pozisyonda durun. Daha sonra bacaklarınızı sırasıyla kaldırabildiğiniz kadar yukarı kaldırın.

Fire Hydrant;

Bir önceki harekette yaptığımız gibi, belinizin konumuna dikkat ederek pozisyon alın ve mümkün olduğunca natürel durun. Daha sonra dizinizi bükerek bir sağ bir sol bacağınızı açabildiğiniz kadar yana açarak hareketi tamamlayın.

Superman;

Yere yüz üstü uzandıktan sonra belinizin konumuna dikkat ederek resimdeki gibi bacaklarınızı ve kollarınızı aynı anda yukarıya kaldırın. Beliniz sabit olsun. Kollarınızı ister düz, ister resimdeki gibi bükük vaziyette tutabilirsiniz.

Vücut ağırlığınızla yapabileceğiniz bacak egzersizi videoları;


Ve son olarak genel bir cardio egzersizi.. Bildiğiniz gibi vücudumuz yağı tek bir yerden yakmıyor, bu yüzden bize cardio da lazım. :)

Keyifli okumalar dilerim. :)


36|3
6842

En İyi Erkek Görüşü

 • Tekrar ve tekrar söylüyorum Bölgesel yağ yakımı mümkün değildir...

  Eline sağlık bayanları birazda olsa bilinçlendirmiş oldun teşekkür ediyorum emeğinden ötürü :)

  3|0
  0|0
  • rica ederim ve teşekkür ederim :) evet bölgesel yağ yakımı olmamasından dolayı bencemin sonunda örnek bir cardio videosu paylaştım.. umarım bayanlar bu yorumu da okurlar ve daha fazla bilinçlenirler. yani sırf bu hareketlerde yağ yakımının olamayacağını anlasınlar, o yeter. :)

En İyi Kız Görüşü

 • Imanim gevriyordu bunları yaparken ama işe de yarıyordu. Yorulup acı çekseniz de bırakmayın seti tamamlayın kızlar. Zaten yağ yakmaya yarım saat sonra başlıyor vücudumuz.
  Sakın ola da bırakmayın spora basladiysaniz her ne olursa olsun diyorum ve arkadasa teşekkür ediyorum güzel olmuş

  2|0
  0|0
  • insanları motive ettiğin için asıl ben sana teşekkür ederim :) dediğin gibi spor çok önemlidir, asla bırakılmamalıdır.

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 41

Kızlar Ne Diyor 67

Yükleniyor...