Özdemir Hiçdurmaz

Ebeveyn Koçu ve Dijital İçerik Üreticisi Özdemir Hiçdurmaz Kimdir?

Özdemir Hiçdurmaz, sosyal medya hesabı Babalar ve Kızları'nın hikayesini şöyle özetliyor; "Birkaç aşamalı bir hikayesi var Babalar ve Kızları hesabının.

Öncelikle hiç bu günlere geleceğimizi böyle bir sosyal medya dünyası var olduğunu düşünerek kurmadım bu hesabı. Eşim hamile kaldığı zaman en çok duyduğum sözlerden birisiydi; 'Zor ama çok güzel günler, nasıl geçtiğini anlamayacaksınız ve hatta çoğunu unutacaksınız.'

Unutmamalıyız diyerek öncelikle kızlarıma güzel dijital bir geçmiş olması için blog tutmaya başladım. Oradan Instagram hesabımızı da açtık, bambaşka bir dünyada büyüyerek bu noktaya geldik. Derken ilk kızımın doğumu ile iş ve özel hayat dengesinde ilk ciddi farkındalığı yaşadım.

İş hayatı sürecinde yaşadığım bir iki tecrübe ile daha net kararlar alma imkanım oldu. Evet, iş ve para önemliydi fakat bu nedenlerle ailemi işimin gerisinde ve gölgesinde bırakmak istemedim. Bu nedenle yapmam gereken değişiklikler doğrultusunda planlamalar yaparak istediğim noktaya geldim. Eşime 'Sen işini bul, ayarla çocukların tüm sorumluluğu bakımını ben üstleneceğim.' dedim.

Ve Son 7 senedir ise hem çocukların bakımını yapıyor hem de evden çalışıyorum. Dışarıdan hikayeme bakan birisi şöyle diyor 'Aa, sen ne şanslısın bak böyle yapabiliyorsun.'

Hayır, ben çok şanslı değilim, ben bunu yapabilmek için çok şeyi hayatımda yerinden oynattım. Ve bu sadece benim alabileceğim bir karar değildi. Beraber karar verdik ve bugün yaşadığımız hayatı ikimizde istedik. Bunları paylaşıyorum ve hesabımda evde çalışan bir babanın aile yolculuğunu paylaşıyorum çünkü isterseniz sizler de bu yolda yürüyebilirsiniz. Geçiş zor ama oluyor."

Alanında en sık karşılaştığı soruları şöyle listeliyor;

İş hayatı ve ev arasındaki denge nasıl sağlanır?

İyi bir baba olmanın püf noktaları nelerdir?

Ebeveyn olmanın gereklilikleri nelerdir?

Eğitimi

Yıldız Teknik Üniversitesi

Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği 1996

Sahip Olduğu Sertifikalar

Ebeveyn Ehliyeti

Uzmanlık Alanları

İlaç ve İlaç Araştırmaları

Satış, Pazarlama ve İş Geliştirme

Ebeveynlik

Eğitim: Yıldız Teknik Üniversitesi Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği Bölümü

Özdemir Hiçdurmaz Son Paylaşımlar

Daha fazla detay görebilmek için kaydol ya da giriş yap

756 Xper puan
Moderasyon Başarı Oranı
Çok Süper Görüş Sayısı
YÜKLENİYOR...