Doç. Dr. Ali Murat Kırık

Uzmanlık Alanı: İletişim

Dijital İletişim Araştırmacısı Ali Murat Kırık Kimdir?

Doç. Dr. Ali Murat Kırık, 1986 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. 2004 yılında Özel Bilgi Lisesi’ni birincilikle tamamladı. 2008 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nü de birincilikle bitirdi.

2009 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak akademik hayatına başladı. 2010 yılında “IP Televizyon Yayın Teknolojisi” adlı yüksek lisans tezini tamamladı. Aynı yıl içerisinde Marmara Üniversitesi Radyo, Televizyon Anabilim Dalı’nda doktora eğitimine başladı.

Ali Murat Kırık, 2013 yılında “Yeni Medya Çağı Çerçevesinde Türkiye’de Televizyondan İnternete Dönüşüm ve Sosyal Paylaşım Ağlarında Gençlerin Konumu” adlı teziyle doktorasını tamamladı ve yardımcı doçent oldu. 2018 yılından beri Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nde doçent olarak çalışan Ali Murat Kırık; ulusal medyadaki televizyon, dergi, gazete ve haber ajanslarına sosyal medya, yeni medya, dijital iletişim ve siber güvenlik alanında demeçler vermektedir. Dijital iletişim alanında Türkiye'nin önde gelen isimlerindendir. Yayımlanmış 9 kitabı bulunmaktadır.

Alanıyla alakalı en sık karşılaştığı sorunun; "Sosyal medyada hesap güvenliği nasıl sağlanır?" olduğunu belirtmektedir.

Eğitimi

Marmara Üniversitesi

İletişim Fakültesi Radyo TV Sinema Bölümü

Uzmanlık Alanları

Dijital İletişim

İnternet

Sosyal Medya

Yeni Medya

Siber Güvenlik

Televizyon

Medya

Eğitim: Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV Sinema Bölümü

Son Paylaşımlar

Daha fazla detay görebilmek için kaydol ya da giriş yap

2.173 Xper puan
Moderasyon Başarı Oranı
Çok Süper Cevap Sayısı
YÜKLENİYOR...