Kilolu kızların hayatı biraz daha zordur. Hele ki yalnızsa...

Merhaba KS ailesi ^_^

İlk bencemi yazacağım için ana konudan sapabilirim pek bir deneyimim yok. Eleştirilerinizi bekliyorum :)

Bu benceyi kilolu bir kız olarak yazıyorum. Şu an 19 yaşındayım 166 boyunda ve 104 kiloyum. Hiçbir zaman kilomu saklayan birisi olmadım olmam da. Soran olursa çekinmeden söylüyorum.

Kilolu kızların hayatı biraz daha zordur. Hele ki yalnızsa...

Ben kendimi bildim bileli kiloluydum ailem çalıştığı için bana bakıcım bakıyordu. Aile sevgisinden tamamen uzak büyüdüm hatta bana terbiye veren kimse olmadı desem yeridir. Gördüğüm tek kişi bakıcımdı. Kimse yanlış anlamasın burada bakıcımı asla kötülemiyorum çok iyi birisiydi ama kültürel olarak bana bir şey katamadı...

Sen kime çektin bilmiyorum hiçbir huyumu almamışsın senelerdir kilo veremiyorsun azimsizsin hiçbir şeyi başaramıyorsun.

cümlesini ben büyürken benim yanımda olmayan bir anneden duymak beni her zaman üzmüştü. O da kendisine göre haklıydı aslında sonuçta bana bakabilmek için işte çalışıyordu. Peki anne olmak kızının temel ihtiyaçlarını karşılamak mı demekti? Yoksa onun ruhunu da besleyebilmek mi demekti?

Çocukluğum tam bir fiyaskoydu... Okuldaki herkes benimle dalga geçerdi hiç kimse benimle arkadaş olmazdı. Eve gidip ağlardım ama evde de annem babam hep kavga ederdi kimse benimle ilgilenmezdi. Yaşadığım tacizleri anneme anlattığımda annem hiç umursamamıştı sen yanlış anlamışsındır demişti. O her zaman elalem duyarsa ne olur düşüncesindeydi çünkü... 12 yaşına geldiğimde cinsellikle tanışmıştım annem bana hiçbir şey anlatmazdı zaten ben de kendi bedenimi kendim keşfediyordum. Bir gün annem beni gördü

Bu kadar erken cinselliğe uyanan birini görmedim. Rezil!

demişti sadece. Ben de utanıp ağlamıştım. Sadece ağlamıştım. Yaşadığım bütün bu olaylar beni çok acımasız birisi yapmıştı. Etrafımdaki herkesle dalga geçerdim. Sanıyorum çocukluğumda benimle dalga geçenlerin intikamını alıyordum ufak aklımla... Kilolu birisi olduğum için de hiç sevgilim olmazdı. Büyük bir şehre taşınınca internetten birisiyle görüşmeye başladım. Kamerada ona soyunuyordum sonra onunla buluştuk. İlk defa öpüşüyordum 14 yaşındaydım. Annem bana ne dini olarak bunun yanlış olduğunu anlatmıştı ne de bunun bana bu yaşta psikolojik olarak zarar vereceğini anlatmıştı. Ben o ve arkadaşı birlikte buluştuğumuz bir gün bana seni evine bırakalım dediler ben de tamam dedim. Ondan sonra ne olduysa oldu. Kendimi bir bahçede onlarla ilişkiye girerken buldum. İstemediğimi defalarca söyledim ama zorluyorlardı. Ağlıyordum bırakın diyordum ama durmadılar. Yine de bu olanlara rağmen beni seviyor sanmıştım... Bana bunda yanlış bir şey o da benim arkadaşım demişti. O 16 yaşında ben 14 yaşındaydım. Saat 10 gibiydi eve gidecektim taksi durdu

Kızım bu saatte yolda gezme ben seni evine bırakayım.

dedi. Taksiye bindim ve eve gittim. Parayı annem verdi. İçeri girdim odama gittim. Olayı anlamamıştım bile... Bu sırada sevgilimle mesajlaşıyordum. Nasıldı diye soruyordu. Ben de çok güzeldi demiştim çünkü beni bırakmasından korkuyordum sevildiğimi sanıyordum. Daha sonra tehtitler başladı abim bizi görmüş eğer onunla da birlikte olmazsan beni babama söyleyecek tüm hayatım bitecek dedi. Ben ne yapacağımı bilemiyordum anneme de hiçbir şey söyleyemiyordum. İntihar etmeye çalıştım ama beceremedim... Annem bu olayı mesajlarımdan öğrenmiş daha sonra dava falan açıldı oralara hiç girmek istemiyorum zaten hatırlamıyorum da. Daha sonra antidepresan tedavileri klinikte kalmalar... Gittikçe daha çok kilo aldım.

Lise yıllarım da tam bir fiyasko şeklinde geçti. Herkes benimle dalga geçerdi hiç arkadaşım olmazdı. Sürekli ben yanlarındayken benim hakkımda konuşurlardı. Ben de bu sırada yalnız kaldıkça internetten insanlara kamera açıyordum. Kendimi kullandırıyordum bu şekilde. Lise bitti. Birisi ile sevgili oldum bana ona güvenmem gerektiğini beni çok sevdiğini söyledi ve ben bekaretimi de kaybettim. Daha sonra beni hiç umursamadı.

Şu an o kadar yaralıyım ki kalbim her seferinde kanıyor yüreğim yanıyor ama etraf beni umursamaz birisi olarak görür hep. Ne kadar da neşeli bir kızsın derler. Arkadaş ortamımda da başlangıçta çok neşeliyken bir süre sonra durgunlaştığım için bana sürekli dengesizsin derler.

Bekaretimi de kaybettikten sonra kendime çekidüzen vermeye karar verdim ve dinime yöneldim. Şu 5 aydır kendimi biraz daha az yaralı hissediyorum. Umarım Allah beni affedebilir...

Kilolu kızlar eğer kendinizi böyle sevmiyorsanız lütfen biran önce kilonuzu verin ve asla ama asla birinin sizi kullanmasına izin vermeyin. Kendinizi böyle de sevin unutmayın ki siz kendinizi sevmezseniz kimse sizi sevmez.

Sonuna kadar okuyabildiyseniz teşekkür eder ve hepinize iyi günler dilerim...


1|3
3824

En İyi Erkek Görüşü

 • şimdiye kadar hiç tanımadığım halde kalbimin kanamasına sebep olan ikinci kişisin kardeşim o yaşta senin küçücük bedenine sahip olanlardır kirli olanlar sen değil ve emin ol ki bir çoğumuzdan daha temizsin..
  ergenlikten geçiş dönemlerinde her insan bir buhran a kapılır eğer birde başında olup bitecek olanları gösterebilecek birisi yok ise ozaman hata yapması kaçınılmazdır bir çoğumuz annemizin eksik sevgisi ile büyüdük ama her fırsatta annemiz bize öğütlerini verdi ne yapmamız gerektiğini söyledi benim çocukluğumda insanlar daha temizdi ve en basitinden internet illeti yoktu sen töveb et ALLAHa sarıl o affedicidir senide hiç şüphesiz affedecektir. kimse beni sevmez diye düşünme emin olki şuanda etrafında olanlar sahte dostların ya da arkadaşların sadece kendine güven hiçbirşeyden ve hiç kimseden korkma hiçkimse senden daha üstün ve değerli değildir senin bedenin için yanında olacak olanlar varsın olmasınlar sevmesinlerde seni gerekirse ama bir daha asla senin bedenini kirletmelerine izin verme

  5|0
  0|0
  • Birine başımdan geçenleri anlatınca o kişi de beni kullanmaya kalkıyor kullanamazsa hemen hakaret ediyor. O yüzden hiçbir kimseye bu olayları anlatmamaya karar verdim. Tabii ki dedikodu yayılıyor ama umursamıyorum artık... Dua ediyorum ama çok korkuyorum Allah beni affetmeyecek diye kendimden çok utanıyorum umarım bu hisler zamanla geçecek. Yanımda olduğunuz için çok teşekkür ederim.

  • tabiki korkuların varıdır endişelerinde ama ALLAHc. c. seni afedecektir ben inanıyorum şüpheye düşme hayatına girecek olan insanları arkadaşlarında olsa daha dikkatli ve seçici davranarak seç beden onlara ait olmadığı için o bedene bir şekilde sahip olmak isterler sor sonuna kadar müslümanız ama onlar için ar da namus da kendi eşlerinde çocuklarında annelerinde saklı hepsinin ALLAH belasını versin :(

En İyi Kız Görüşü

 • Yaşadıklarını zayıf bir kız da yaşayabilirdi. Bunların kilolu olmanla alakası yok. Yalnız hissetmenle alakalı her şey. İlgiye ve sevgiye aç olmanla alakalı. Yaşadıkların gerçekten üzücü ancak hayatının devamı için yine hatalar yapacağına eminim. Çünkü benim de kendimce hatalarım var ve düzeltmeye çalıştıkça daha da dibe vurduğum zamanlar oldu. Sen de belki de daha da dibe vuracaksın. Ama unutma en dipte olursan yapacağın diğer hamle seni yükseltecektir.
  İnsanlara bunları konuşup anlatma. Kendi pisliklerini görmezler sana pis derler. Arkandan konuşurlar seni anlamak yerine yargılamak daha kolay ve daha eğlencelidir çünkü. Senden çok daha farklı şeyler yaşamış olsam da acı çekmenin ne demek olduğunu çok iyi biliyorum. Kendinden nefret etmenin ölmeyi istemenin bazen hayatı ve insanları acımasız bulmanın ne demek olduğunu biliyorum. Ben yılmamak için çabalıyorum. Çünkü ayağım kaydığı an toparlanamam.
  Mutlu olmak için yalnız olamazsın bunu sen de ben de çok iyi biliyoruz. Kilo verme konusunda bunu başkaları için değil kendin için yap. Verilemeyecek bir kilon yok ve azimli olursan emin ol sen de istediğin vücutta olabilirsin. Böylece kendini başkalarına sunmana gerek kalmaz. Çünkü kendin kendine yetersin. Evet çok hatan olmuş ve inan ki bunların suçlusu ailen değil. Fakat sen de değilsin. Bir şeyler öyle gelişmiş ve olmuş bitmiş. Artık yoluna bakmalı ve sağlam adımlar atmalısın. En azından çabalamalısın. İnsanlara çabuk güvenmemeyi öğrenmişsindir diye umuyorum. Sana tavsiyem güçlü birisi olmak için çabala. Şu an yaşın küçük. İş hayatına girdiğinde başka bir şehire git seni kimsenin tanımadığı bir çevreye gir ve bu hataları tekrarlama. Kendine bedenine her şeyine saygı duy. İnan ki o zaman mutluluğu yakalayabilirsin. Zor olur ama başarırsan huzuru bulman çok da uzakta değil.

  2|0
  0|0
  • çok ilham verici bir konuşma olmuş. hatta rock 6 filmindekinden bile daha iyi.

   best motivational speech ever!

  • @isviçresiz Gelen görüşün sana ait olduğuna adım gibi emin olarak tıkladım ve beni şaşırtmadın :D Dalga mı geçiyorsun ciddi misin pek anlamadım ama sanırım ortaya karışık bir şey yaptın. Ha bir de şu ingilizce kısmı çevirsen olur mu? İyi moral verme bişeyleri demişin de ne demişsin anlamadım :D

  • Anlaşılması güç biriyim sanırım. Ben de ne niyetle yazdığımı anlamadım şimdi :-/

   Valla çeviremedim. İngilizcem tıkandı

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 23

 • tuhaf olmuş. gerçi tuhaflıklar bitmiyor ya.

  yaşadığın şeylerin kilolu olmanla çok ilgisi yok gibi. başka bir kızın da başına gelebilirdi. sonuç olarak ailenin başı boş bırakması, cinselliğin ilgi çekici olması vs vs temel faktörler gibi duruyor.

  sürdürmek istediğin hayat ile sürdürdüğün hayat aynı cihette değilse, değişiklik yapmak en doğrusu. o yüzden hayatında yaptığın değişiklikler umarım sana mutluluk getirir.

  kilo olayına gelince, verilmeyecek kilo değil. 20 kilo versen bir normalleşme olur. 40 kilo ile normal olursun zaten. daha da aşağısı 0 bedeni zorlar.

  son iki ayda yaklaşık 10 kilo verdim. kızların metabolizması daha yavaş, belki biraz daha uzun soluklu olur. Bir diyetisyene git. planlı programlı ol. hayatını değiştirdiğinde bir senede normal değerlere düşebilirsin.

  halam çok kilolu bir kadındı. senden de kilolu. bir senede 40 kilo filan verdi. şimdi senin kilolarına indi. gerçi boyu 180 filan. olmayacak iş değil yani.

  1|0
  0|0
 • Kimseyi yargılamak bize düşmez madem basından geçenleri anlatmışsın bir şeyde ben söylemek istiyorum, bende 110 kiloydum ve arkadaş ortamında yine seviliyordum ama sevgili konusunda çok şanssızdım cünkü kızlar benimle arkadaştan öteye gitmiyordu, ve canıma tak etti, 1 sene içinde 33 kilo zayıfladım artık bende diğer insanlar gibi görünüyordum.

  Kısacası ölüm gibi şeyler hariç her şey bizim elimizde..

  1|0
  0|0
  • çok teşekkür ederim siz de paylaştığınız için, 1 sene içinde o kiloları kendiniz mi verdiniz yoksa diyetisyene mi gittiniz

  • Kendim verdim

 • Zor süreçler yasamissin ama hayat devam ediyor
  Geçmişi unutup daha iyi yarınlar için çalışmalısın

  Gayret edersen Fiziksel ve ruhsal olarak rahata erersin

  Kilo problemin için diyetisyene gitmeni öneririm

  2|0
  0|0
  • Çok haklısın geçmişle yaşanılmıyor ki. Artık amacım başka insanlara yardım etmek kendi acılarımı dindiriyorum başkalarına yardım ederek.

 • Bence şişman kavramı eğer bir hastalık yoksa tembel insanların boğazını tutamamasından ve psikolojik sıkıntılar nedeniyle tıkınmalarından daha derin bir konu olmamıştır. O nedenle sorunlarınızı geride bırakın ve bir spor salonuna yazılıp zayıflayın. Böylece biraz olsun kendinizi bize karşı ezik hissetmemiş olursunuz. Gördüşüm çoğu şişman kızlar kendini ezik hissediyorlar. Siz böyle de güzelsiniz falan demiyorum. Güzel olabilirsiniz ama eğer imkanınız var da zayıflamıyorsanız benim gözümde tembelsiniz arkadaşım.

  1|0
  0|0
 • Keşkelerle pişmanlıklarla olmaması gerekenleriyle başlamışsın hayata.. bir nevi benim başlangıçlarım gibi;keşkeler, pişmanlıklar...
  İnsan yaşadıkları , yaşattıklarıyla ve de kendini tanımlamasıyla vardır mevcuttur. kendini tanımlama şeklin ve düşüncelerin okadar sade ve okadar yalın ki.
  Yaşadıkların çok acı ya da çok kötü falan diyemeyeceğim, bunların faydası yok çünkü, kendine bakış açını daha fazla etkilememek için..
  Sana bu tecrübelerinle ayakları yere daha sağlam basan, daha güvenli bir birey olabileceğini düşündüğüm için yazıyorum.. sen , cinselliğe aç bir toplumun yaşadığı bir coğrafyada her genç kızın yaşayabileceği olaylarla yüzleşmiş, ve bunlarla bir şekilde başaçıkabilmiş kendini yaşadığı acılara teslim etmeden başına gelenleri kabullenerek doğruları bulan, bulabilecek bir güce sahipsin.. ismin her ne kadar gizli olsa da duygularını dile getirebilme cesaretine sahip olmuş, duygularının ne olduğunu bilen bir birey olarak kendini eğitmişsin..
  Kendinin ne hissettiğini bilen ve bunları açıkça dile getirebilen herkes güçlüdür... geçmişimizle cesaretle yüzleşebildiğimiz her acı bizi daha dik tutar ayakta.
  Geleceğin aydın ve güzel olsun.. ben senin bütün bunları geride bırakarak geleceğinde daha aydınlık günler yaşayabilme ihtimaline inanıyorum
  Sevgiyle ve dostça kal

  2|0
  0|0
 • Emegine sağlık

  1|0
  0|0
 • Anlatımın , kendini ifade edişin çok güzel..

  Bu sorunların kaynağı ilgisiz şekilde büyümenden kaynaklanmış. Benzerleri de ta benim başıma geldi ve bir anda herkese rest çekmek durumunda kalmıştım. Bunu yapmasaydım ezilecektim ve kazanan ben oldum.

  Kilo için diyebilirim ki sağlıklı değil. Kilo demek ölüm demek.. İdeal kilona kavuşman gerekir.

  Bazı ve bir çok şey için kafana takma. Hayatı gelişi güzel yaşamak gerekir bazen. Eğer takarsan sağlığından olursun. Kendin ile barışık olman çok önemli. Bence ne istediğini bilen birisisin ama biraz çevrenin ya da uzmanların yardımına ihtiyacın var gibi gibi..

  Art niyetim yoktur , arkadaş olarak eklemek istersen ekleyebilirsin çünkü hayat profilin dikkatimi çekti. Ne zorluklar geçirmiş olursan ol sende ayakta durmayı becerebiliyorsun , bu çok önemli bir özellik.

  1|0
  0|0
 • Yazık etmişssin kendine ama hatanın neresinden dönersen kardır kimseye güvenmemen gerektiğini deneyimlerle öğrendin artık yapıcak birşey yok.

  1|0
  0|0
 • Kilolu kadinlar candir. Zayiflari kurdan saniyorum , disimi karistirasim geliyo

  4|1
  1|0
 • Olmaz ama intihar etme :( ne iğrenç insanlar var ya üzülme ben arkadaş olurum

  1|0
  0|0
 • Bu yazı için ben teşekkür ederim. Çok güzel anlatılmış herşey. Ama bir şey es geçilmiş, sen de başarabilirsin zayıflamayı. Sadece bunu istemen ve biraz çaba göstermen yeterli. Umarım bundan sonraki yaşamında herşey istediğin gibi olur. İyi geceler.

  0|0
  0|0
 • Rabbim yardimcin olsun insallah kardesim

  0|0
  0|0
 • Ohaâ be saçmalığa bak ağbin senden sevismeyi mi istedi cüüşş

  0|0
  0|0
 • Allah yardımcınız olsun

  0|0
  0|0
 • ben zayıf bir erkek olduğum için, kilolu kızlar bana çok sempatik geliyor

  0|0
  1|1
 • tanışabiliriz

  0|0
  5|2
 • Kendini teslim etmeyebilirdin karşı koyabilirdin

  1|0
  3|0
 • Valla midemi bulandırdın ya, birde suçu ailenin ilgisizliğine atmışsın. Bak kızım benim babam çok disiplinli biri, kucağına oturtmadı, başımı okşamadı, sevgi de görmedim ilgi de, arkadaşımda yoktu hep yalnızdım. Ama her zaman ağırbaşlı ve efendi biri oldum, ailemin yüzünü öne eğecek hiçbir şey yapmadım. Yani sen internette oğlanlara vucudunu sergilemişsin, kendini kullandırtmışsın bunun neresi ailenin suçu, bu senin ruhunda olan bişey hiç kusura bakma. Ben niye bu evrelerden geçtiğim halde efendiliğimden, terbiyemden ödün vermedim? Ben niye ağzıma hiç içki, sigara sürmedim? Çünkü benim kimsenin ilgisine, sevgisine veya bir hata yaptığımda bunu yüzüne vuracağım insanlara ihtiyacım yok. Ben kendi halinde takılan mutlu bir insanım ve sen midemi bulandırdın kusura bakma

  7|3
  13|1
  • bir şey demiyorum inşallah sizin kızınızın başına bunlar gelmez siz ona iyi davranın yine de

  • Hepsini Göster
  • Bende her zaman böyle biri değildim elbet, kimseyi kırmaz, herkesle kibarca konuşurdum. Birine kızcaksan kendi hemcinslerine kız erkek dediğin maço olsun, kibar olmasın, erkek erkekliğini bilsin diye diye sizinle adam gibi konuşan erkeklerin damarına bastınız şimdi bende hepinize ne hak ediyorsanız onu söylüyorum.

  • her kız senin için aynı ise zaten ben burada boşuna konuşuyorum geçmişte seni üzen seni kıran kızların acısını sana hiçbir şey yapmayan bir kızdan çıkarıyorsun... neyse bir şey demiyorum kalbimle diliyorum umarım böyle bir şeyi hiçbir tanıdığın yaşamaz ve kızın olursa onunla çok ilgilen ona farkettirmeden de onu takip et hayırlı yaşamlar

 • Kilolu Olmak Bir Seçim Değildir (Bazı Nedenler Disinda)
  Kiloluyum Diye Kendini Kötü Hissetmek Kendine Zarardan Vermekten Başka Bir şey Değildir
  Birgün O Kilolarını Verecek ve Üzüldüğünü Şey İçin Gülüyor Olacaksın

  1|0
  0|0
 • Erkekler Devam
  3

Kızlar Ne Diyor 37

 • Eğitim ailede başlıyor aile çocuk yetiştirme konusunda başarılı olamazsa toplum sınıfta kalır. Anne ve babanızda ebeveyn olarak çok eksiklik var, karı koca olmuşlar işçi olmuşlar fakat anne baba olamamışlar.
  Öncelikle yaşınız daha çok küçük azimle kilolarınızı verebilirsiniz. İstediğiniz kiloya kavuşunca ruhsal yönden bu çöküntüden kurtulacaksınız. Kimseden medet ummayın hele ki erkeklerden, kendiniz için yaşayın ve başardığınız her şeyi kendiniz için yapın. Duygu, düşünce ve niyetinizde ciddi olduğunuz sürece başarıyı elde edersiniz.

  2|0
  0|0
  • Kiloların da çok etkisi var tabii ki... Haklısın kimseden medet ummamak lazım bu hayatta kendin varsın sadece. Çok teşekkürler yorumunuz için.

 • Hayat herkesi farklı yönden deniyor, herkesin farklı sıkıntıları var. Umarım hayat senin için bundan sonra daha iyi olur...

  4|1
  0|0
 • Kötü şeyler yaşamışsın ama azıcık kendini düşünebilirdin. Bende inan ömrümü adadığımı, canımdan bile çok sevdiğim, senin yaralıyım dediğin nokta olarak ilk beraber olduğum insandan öyle zararlar gördüm ki.. Onun fantezilerine canım acısa bile katlandım, beni bırakmasın diye. Sonra aldattı ben antidepresan kullanmadan ayağa kalkamam sandım, yedim yedim daha bir kilo aldım.160 üstü boyum vardı ve 75-76 kiloyu görmüştüm. Sonra geri döndüğünde zayıflamamı istedi, takmadım. Açtığı yaralar zaten kapanmadı. Bir yıl daha beni kullandı ve bir kere daha aldattı ve giderken son sözleri o kadar inciticiydi ki anlatamam. Elimi ilk tutan insan bile oyken ne orospuluğum kaldı, ne fahişeliğim, ne şerefsizliğim.. Aldatan oyken şerfsiz olan ben oldum. Şu kilona bak, yüzüne bak, seninle iliskiye girmekten bile tiksiniyorum demişti. Halbuki ben istemeye istemeye onun işkencelerine sustum yıllarca. O Mutlu olsun derken hep kendimden çalmıştım. Sonra ona, yaşadıklarıma inat öyle bir ayağa kalktım ki inan önümde dağ olsa duramaz. Azmettim 11 kilo verdim ve spor yaptım. Şimdi daha ince görünüyorum,38 beden kıyafetlerin içine girebiliyorum, makyaj yapıyorum, kendimi seviyorum ve hayatımda yeni biri var. Hiçbir şey için asla geç değil. Düştüysen daha sıkı sarılıp ayağa kalkmayı öğrenmelisin. Ha aile demişsin, benimde ailemin bu yaşadıklarımdan hiç haberleri yok. Olmasını da istemem çünkü bir namus muhabbetini çekmek istemiyorum. Ne yaşadığımı benden ve Allah'tan başka kimse daha iyi bilemez, anlatmak da istemem. Sende aynı şekilde yap. Geçmişinden ders çıkar ki geleceğin daha güzel olsun. Ailenin durumu iyiyse sana benim pilates hocamı önereyim, onunla çalış ve bir diyetisyenle görüş. Her gün tak kulaklığını, seni Mutlu eden müzikler dinleyerek bir saat yürü. Hem ruhunu dinlendir, hem kendini dinle, hem dünyadaki güzelliklere bak. Hayat olumsuzlukları düşünüp evde miskin miskin oturmak için bile çok kısa.

  Her şey güzel olur eğer sen öyle olacağına yürekten inanırsan ☺️

  1|0
  0|0
  • Sağlık sorunlarım nedeniyle spor yapamıyorum sadece yürüyebiliyorum çok teşekkür ederim anlattıkların için... Diyetisyene gidiyordum ama onu da bıraktım kendim kilo vermeye çalışıyorum şimdi

   Umarım karşıma iyi birisi çıkar ben de yaralarımı sarmış olarak onun karşısına çıkarım, mutlu olman mutlu olmak dileğimle...

  • Hepsini Göster
  • ameliyat oldum vücudumda platin var zarar görmemesi için ağır sporlar yapmamam gerekiyor

  • Pilates ağır spor değildir. Doktorunla görüş bence bunu. Sana ciddi faydası bile olur

 • kesinlikle yaşadıkların kolay şeyler değil ailenin sana yaptıkları yanlışları sende yanlış yaparak onlara ödetmen sadece senin zararına olmuş başka şekilde kendi kendine bilgi edine bilirdin bende zor zamanlar geçirdim benim de fazlalıklarım var ama senin yaptığını yapmadım senin başkalarına kamera açıp soyunmanı da başkalarından , vücudun hakkında güzel şeyler duymak için yaptığını zannediyorum bence bu şekilde olmamalıydı en azından bakıcının ya da arkadaşlarının yaşam tarzına bakarak ta bir şeyler öğrenebilirdin. yine söylüyorum zor şeyler yaşamışsın konu din e gelince eğer kalpten inanarak kuranda yazıldığı şekilde tövbe edip tekrarlamaz ve allaha daha yakın olursan bunlarıda atlatacağını düşünüyorum.

  1|0
  0|0
  • Yanlış anlaşılma oldu galiba... Ben ailemin yanlışlarını onlara ödetmek için yapmadım, yaparken bunların bir hata olduğunun farkında değildim bile. Ailemi üzmeyi hiç istemedim asla. Büyüdükçe hata yaptığımı anladım ve pişman oldum, başka kimse de bunları yaşamasın diye uyarıda bulunmak istedim.

  • özür dilerim yanlış ifade kullanmışım sen küçük olduğun için o zamanlar ailenden alamadığın ilgiyi dışardan almak istediğin için bilinçsizce bir davranış olmuş tekrar özür dilerim

  • özür dilemene gerek yok ben senin niyetini anladım... Teşekkür ederim görüşün için :')

 • Sonuna kadar kirpiklerim sırılsıklam okudum.. Kader ortaklığı böyle bir şey olsa gerek... Bizler (kilolu ya da başka herhangi bir dışlanma unsuruna sahip olanlar) toplum tarafından hep ötekileştiriliyor maalesef.. Hele ki çocukluk döneminde yaşanan bu travma gerçekten de karşılaşılabilecek en kötü durumları doğuruyor.. Ama büyüdük ve artık gerçekleri daha iyi görebiliyoruz.. Kendimizi daha çok sevebiliyoruz.. Tebrik ederim seni, kendini sıyırmışsın.. Güzel bak kendine.. ☺️

  2|0
  0|0
  • Güzel yorumun için teşekkür ediyorum... Yaşamının bir döneminde kilolu olmayan insanlar genelde anlamakta zorlanırlar. Bahane derler ama küçükken yaşanan travmalar insanı çok etkiliyor. Şu anda mutluyum çünkü hatalarım beni yıkmadı olgunlaştım. Umarım hepimiz musmutlu huzurlu yaşarıız. Sen de kendine güzel bak :')

 • gerçekten çok kötü şeyler yaşamıssın anne baba ilgi yetersizliği yüzünden. Ama sen iyileşmeyi seçmişsin, olan oldu geçmişe çare yok, Rabbine yönelmen çok güzel bir şey. Beni affetmez diye olumsuz düşünme, kalpten gelen samimi bir tövbe ile inşallah affedilirsin.

  1|0
  0|0
 • Bende hayatımın her döneminde kiloluydum bende sürekli eleştiriler aldım evet benim ailemde sadece beni kilomla eleştirdiler benimde sevgilim olmadı benim kilom bebeklikten geliyodu ve benim suçum yoktu ta ki liseye geçinceye kadar. Artık farkındaydım bir şeylerin kilo verme kararı aldım diyet yürüyüş yeşil çaylar hareketler ve bir sürü şey. Ama sonuç harika. Hap felan hikaye kolaya kaçıyosun bence hayatında. Kolay olan bir şey yok. 18 kilo verdim fiziğim şu an çok güzel herkes fiziğime bayılır kızlar bile erkekleri sen düşün :) giydiğim yakışıyo ve sevgilimde var kiloluken bana bakmayacak bir insan zayıflayınca canım kanım oldu yani :D eminim ki bunu yapabilirsinyapılmayacak bir şey değil bahanelerin arkasına gizlenme halledebilirsin yapabilirsin ama bir yerden başlaman lazım diyete spora bunları yaparklen sakın ha utanma çekinme kendine ve vücüduna iyi bak

  1|0
  0|0
 • Yaralarının sarılması, hayatının en kısa zamanda senin istediğin yola girmesi dileğiyle yazıyorum bu yorumu... Kendine kendine yetebildiğini senin yanında olarak, güven verebilecek ve o güvene sahip çıkacak insanlar umarım hemen çalar kapını. Sen git desen de gitmesin artık mutluluk, hep böyle kocaman sevgiler içinde kal! Geçmişten ders alıp, gelecekte kuş gibi olabilesin inşallah :) Diğer yazacaklarımı buradaki arkadaşlar yazmış, lütfen sevgimizi kabul et :)

  1|0
  0|0
  • Gerçekten iyi geldi yazdıklarını okumak. Güzel kalbin gibi güzel bir yaşamın olur inşallah...

 • Senin yaşadıklarını yaşamışlar mıdır bilmiyorum ama senin gibi duygular barındıran o kadar çok danışanım oldu ki. Yarasını hissettiklerime daha da özenle yaklaştım, yardımcı olabilmek adına daha çok yaklaştım. Umarım ne amaçla olursa olsun uzman yardımı almaya karar verirsen karşına çıkan kişi seni anlar ve elinden geleni yapar. Hayat ne yaşarsan yaşa umarım yüzüne güler.

  1|0
  0|0
  • Çok teşekkür ederim... Umarım hayat hepimizin yüzüne güler her şeye rağmen dayanabiliriz

 • Üzdün be güzelim :/
  Ama bence bunu kiloya bağlamamalısın, annen diyorum ama hiçbir anne bunu yapmaz, annen sana terbiye vermemiş. Hatalı.

  1|0
  2|0
 • Geçen en yakın arkadaşlarımla sohbet ediyorduk. İkisi de kilolu. Önceden ben de kiloluydum ama çok fazla olmadığı için kolayca verebilmiştim. Sonra sohbet ederken konu büyük beden mankenler açıldı. Son zamanlarda onların fotoğraflarını falan gördüğüm için bu konuda konuşmak istiyordum. Neyse dedim ki, bence bu kadınların yaptığı çok akıllıca, çünkü aksi takdirde toplumda kabul görmeyeceklerdi. Ama manken oldukları için kabul görüyorlar dedim. Sence çok mu kötü bir şey dedim? Bir tanesi kırılmadı ama diğeri çok kırıldığını söyledi, bana saygısız dedi. Sence çok mu kötü bir şey düşünüyorum?

  0|0
  0|0
 • Vay bee..
  Bence sen kendini kullandırmışsın, senden daha kötü halde olan ve çok iyi yerlere gelebilen insanlar var, mesela benim hayatım, kardeşimin hayatı, sana bir örnek vereyim bak kardeşim 17 yaşına yeni girdi ve Eskişehirde hukuk okuyor, ona imreniyorum hayatımızın ve aile ortamımızın çok kötü olmasına rağmen o çok iyi bir okulda, benim de fena değil. Ailen hiç olmazsa senin için para kazanıyormuş peki biz ne yapalım?
  Sakın ailenin üzerine suç atma. Bütün suç senin. Aklın eriyordu iyi ve kötüyü ayırt ediyordun ama nefsine hayır diyemiyordun. Kilonu bahane etmişsin.
  Anneni eleştiriyorsun ama sen kendinin hakkını verebildin mi? Ot kadar bir yararın oldu mu hayata, yaşama?
  Bazı insanlar ezdiğimiz ottan değersiz hayatta...
  Yazık çok yazık!

  0|0
  1|0
 • Hepimizin kaderi farklı yazılmış hepimizin hayatında zorluklar oluyor. Allaha sığın ve vazgecme yasamaktan illa güzel şeuler olucaktır kendıne iyi bak 😊

  1|0
  0|0
 • Canım 😔

  1|0
  0|0
 • Keşke kendini yalnız ve kötü hissettiğin zamanlarda düşünmeden karar verip böyle hatalar yapmasaydın. Keşke bu dünyada senden bir tane daha olmadığını o yüzden ne kadar değerli olduğunu hatırlasaydın.

  1|0
  0|0
  • keşke ama bana bunları anlatan kimsem olmadı kendim öğrendim

  • yaşayarak öğrenmek zorunda kalmışsın. en iyi öğrenme şekli ama bedelini de ödemek şartıyla tabi :(

 • Kiloluyum ama ruhum bedenim senin gibi... degil bunun kilo ile ilgisini anlamadım

  1|0
  1|0
 • ulan duygulandım ya naptın bana böyle

  1|0
  0|0
  • Hislerimi hissedebilmene sevindim gerçekten... Güçlü durabilmeyi istiyorum ve tüm kızların da güçlü olmasını istiyorum umarım sana bir şeyler katabilmişimdir teşekkür ederim güzel kalbin için

 • Seni çok iyi anlıyorum.. Yaşadıkların hiç ama hiç kolay değil.. Aile sevgisinden uzak kaldıgın için sevgiyi başka kişilerde kendini baska seylere vererek aramışsın yanlış yapmışsın olabilir ama bundan sonra kesinlikle yapmamalısın kolay kolay kımseye güvenme güvenecegn kişi de evlenecegn insan olsun ama tabı buyuklernn fıkrını al onlar bizim göremedıklermızı görürler.. Kilo konusuna gelince kilo dediğin nedir ki alınırda verilirde.. Şükret yerinden kalkamayanlarda var 130 150 kilo olanlar var bende kıloluydum verdim bı tanıdıgım akrabam erkek 165 kiloydu tam 78 kilo verdi şu an 87 kiloda ıdeal kılosunda bunlar kalıcı şeylr değil sonuçta bana ister burdan ister özelden ne zamn ıstersen yazabilirsin nasıl istrsen..

  0|0
  0|0
 • Bir an boyunca çorapları bizim evdeki çorap sandım gidip bakıyordum yoksa bizim çorap mı diye, d

  0|0
  0|0
 • Kilo vermek istemiyor musun?

  1|0
  0|0
 • Kızlar Devam
  17
Yükleniyor...