Sağlıklı bir yemek tabağında hangi besinler olmalı ya da olmamalıdır?

VişneliBrowni_

Merhabaa 🌸

Porsiyon ayarlama konusunda biraz sıkıntılıyım sanırım. Ne sağlıklı ne sağlıksız henüz yeterince ayırt edemiyorum. Mesela yulafı kahvaltıda yiyince akşam ne yiyeceğime karar veremiyorum. Kalorili bir besin tüketirsem "Acaba yulafla beraber kilo aldırır mı?" endişesine kapılıyorum.

Sizce sağlıklı bir yemek tabağı nasıl olmalıdır?

Sağlıklı bir yemek tabağında hangi besinler olmalı ya da olmamalıdır?