Kilo Vermek İstiyorsan Bence Bunlara Uymalısın!

no-hero

Öncelikle merhabalar, şunu demem lazım başlamadan, ben bir diyetisyen değilim, ben defalarca milli takım kamplarına gitmiş, dövüş sporlarıyla uğraşan biriyim. Normalde böyle bir başlık açmak aklımın ucundan dahi geçmiyordu, ama birçok defa nasıl zayıflarım, doğru besleniyor muyum tarzı sorular gördüm, evet doğru diyetisyen değilim, ama sporcuyum, ve birçok defa kilo vermek, kilo almak durumunda kaldım, özellikle tartı zamanları çokça kilolar verdim, tecrübem doğrultusunda bu konu ile olan bilgilerimi sizler ile paylaşıyorum, saygılarımla..

Not: Bi bilen diyetisyenlerden biri, yanlışlarımı söylerse düzeltmeye çalışırım.

Kilo Vermek İstiyorsan Bence Bunlara Uymalısın!

Öncelikle, nasıl kilo verilir onu anlatmam lazım; Kilo vermek isterseniz, günlük aldığınız kaloriden daha fazla kalori yakmanız gerekmektedir, bu nasıl olacak peki? tabii ki hareket ederek, egzersiz yaparak. Ya da aldığınız kaloriyi azaltarak, yani önünüzde iki seçenek var, ya egzersiz ya az ve düzenli beslenme. (Ben egzersiz yanlısıyım, ama egzersiz yaparkende düzenli beslenme şart.).

Kilo Vermek İstiyorsan Bence Bunlara Uymalısın!

Düzgün beslenme: Dostlarım düzgün beslenme, size daha kaliteli bir hayat ve düzgün bir vücut sağlar. Öncelikle abur cuburdan uzak durmanız lazım, yağlardan uzak durmanız lazım(Sağlıklı yağlar seçilmeli),hamur işleri ve ekmekten uzak durmanız lazım, bunlar sizleri tıkar, böyle vücudunuzda hiç istemediğiniz şeyler olur, şekerden uzak durmanız lazım hatta ve hatta hayatınızdan çıkarmanız lazım(ama arada sırada hafiften abartmadan yemek iyi olur).

Peki ne yiyeceğiz? Dostlarım sağlıklı besinler yemeniz lazım, proteini sağlıklı gıdalardan, karbonhidratı sağlıklı gıdalardan almanız lazım. Ürünleri tek tek sayıp yazıyı uzatmak istemiyorum, biraz bu konuda araştırmanız lazım, ve unutmayın yağıda sağlıklı yağlardan almanız lazım, meyve tüketmeniz lazım, Yeşillik baş tacı olmak zorunda, et falan da tüketin hee zayıflıcam diye et yememezlikk yapmayın.

Kilo Vermek İstiyorsan Bence Bunlara Uymalısın!

Uyku: Dostlarım 8 saat uyuyun, nedeni ise hormonal olarak vücudun dinlenmesi lazım, evet beyin için 4 saatlik uyku yeterli, ama tüm vücut için 8 lazım. Uyku ile kalori yakımı da mevcuttur haberiniz olsun.

Kilo Vermek İstiyorsan Bence Bunlara Uymalısın!

Su için: Dostlarım kısaca söylicek olursam, sağlıklı bir bireyin günde en az, 2 buçuk ila 3 litre arası su içmesi lazım. Ayrıntıya daha sonra başka bir yazıda değinirim.

Öğünler ve yemek saatleri.

Kilo Vermek İstiyorsan Bence Bunlara Uymalısın!

Sabah kahvaltısı: Günün en önemli öğünü kahvaltıdır, çünkü gün boyunca yakacağımız kaloriyi genelde kahvaltıda alırız, bu yüzden kahvaltımızı gayet iyi ve temiz bir biçimde yapmamız lazım, ama ekmekten uzak durun heee :) abartmayalım. Kahvaltımızı kalkıp kalkmaz değil de, kalktıktan 30dk -45 dk sonra yapmakta fayda var, ayrıntı ise hormonlar kendine gelsin bekleyin.(Bol bol yumurta ;) sporcular sinsi bir gülüş atıyor.). Vakitler: saat 10'u geçmeden bitirmeniz lazım kahvaltıyı.

Kilo Vermek İstiyorsan Bence Bunlara Uymalısın!

Öğle yemeği: Arkadaşlar öğle yemeğini abartmanızı kesinlikle engelleyin, gün içerisinde şişmeyin, lütfen ama lütfen, takım arkadaşlarımdan biliyorum, yorgun düşersiniz öğle yemeğini abartırsanız, ekmek yok lütfen . Genelde zebse yemenizi tavsiye ederim. zayıflamak için. vakitler 12 ila 13.3 arası iyidir.

Kilo Vermek İstiyorsan Bence Bunlara Uymalısın!

Akşam yemeği: dostlarım akşam yemeğini de fazla kaçırmayın, ekmek yine yok, akşam daha çok sizi dinlendirecek besinler yiyiniz, bunlar sizin gücünüzü yerine getirecek ve düzgün besinler olmalı. vakitler: saat 8'i geçmesin, hatta 8 den sonra mümkünse yemek yemeyin. sadece ufak bir salatalık hazırlayıp yiye bilirsiniz ama uyumadan önce yemek yemek sizi şişmanlatır.

Kilo Vermek İstiyorsan Bence Bunlara Uymalısın!
1
0
Görüşünü yaz

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Milennay
  Eline sağlık hepsi çok doğru bilgiler.
  Birçok insan kilo verme telaşına düşüp şok diyetler uygulayıp kiloların yağdan gittiğini sanıyor ve ne kadar sağlıksız olduğunun bilincinde değiller.

  Her besinden yeterince almak çok önemli fakat karbonhidratı kısmak gerek, yemeklere yağ olarak zeytinyağı kullanılması daha sağlıklı ve yararlı olacaktır zayıflama açısından.

  Sağlıklı kilo verebilmek için su içmek inanılmaz derecede önemli bir madde, suyun faydaları say say bitmez. Metabolizmayı hızlandırmaya da etkisi var ayrıca. :)

  Kilo vermeyi hızlandırmak ve sıkı bir şekilde zayıflamak açısından spor yapmak önemli. Yediklerimize dikkat ettiğimiz gibi hareketlilik durumu da önem taşıyor. 👼
  Görüş hala geçerli mi?
  • no-hero

   Görüşün için teşekkür ederim.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

00

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

YÜKLENİYOR...