Uzm. Dyt. Zehra Bora

Uzmanlık Alanı: Sporcu Beslenmesi

Uzman Diyetisyen Zehra Bora Kimdir?

Uzman Diyetisyen Zehra Bora, ilk ve orta öğrenimini Mehmet Akif İlköğretim Okulu'nda birincilikle tamamlayıp ardından İstek Özel Kemal Atatürk Lisesi'nde %100 burslu eğitim alarak lisans öncesi eğitimini bitirdi.

Ortaokul ve lise hayatı boyunca lisanslı olarak Enka Spor Kulübü'nde atletizm sporu ile ilgilenip aynı dönemde basketbol takımında yer aldı. 2012 yılında Beslenme ve Diyetetik bölüm birincisi olarak Haliç Üniversitesi’nden mezun oldu.

Daha sonra alanında uzmanlaşmak için Başkent Üniversitesi'nde 2012 yılında lisansüstü eğitimine başladı. ‘Spor Salonunda Çalışan Vücut Geliştirme İle İlgilenen Spor Hocalarının Beslenme ve Supplement Tüketim Durumlarının Saptanması’ konulu bitirme tezi ile yüksek lisans derecesi alarak 2014 yılında ‘Uzman Diyetisyen’ unvanını aldı. Lisansüstü eğitimine başladığı 2012 yılında Ağaoğlu My Club World Spor Merkezi’nde diyetisyen olarak mesleğine ilk adımını attı.

Bugüne kadar birçok beslenme ve diyetetik konferans ve seminerlerinde yer aldı. Diyeti bir yaşam biçimi haline getirerek danışanlarını hayatları boyunca sağlıklı yaşama adapte etmek en büyük hedefleri arasında olan Zehra Bora; şu an birçok gazete, dergi ve yayın grubunda beslenme konularında yazılar yazmaya aynı zamanda televizyon programlarında yer almaya devam etmektedir.

Eğitimleri

Haliç Üniversitesi

Beslenme ve Diyetetik

2008 - 2012

Başkent Üniversitesi

Lisansüstü

2012 - 2014

Deneyimleri

Ağaoğlu My Club World Spor Merkezi

2012 - 2016

Zehra Bora Danışmanlık Merkezi

2016 - Günümüz

Sertifikalar

Basi Pilates Akademisi

Pilates Eğitimi

2011

Şehir: İstanbul

Eğitim: Haliç Üniversitesi

Uzm. Dyt. Zehra Bora Son Paylaşımlar

Daha fazla detay görebilmek için kaydol ya da giriş yap

11.752 Xper puan
Moderasyon Başarı Oranı
Çok Süper Cevap Sayısı
YÜKLENİYOR...