Deniyor

Ödemlere Elveda! Yağ Yakmak İçin Bire Bir Bitki Çayı Tarifleri

Bikız99

Selam, günaydın, iyi akşamlar ve her ne zaman okuyorsanız merhaba ballı turtacıklarım. 🥰🥳

Deneyimlerimden yola çıkarak, bizzat içtiğim ve işe yaradığını düşündüğüm bitki çaylarını sizlerle paylaşmaya karar verdim.

KEKİK ÇAYI

Ödemlere Elveda! Yağ Yakmak İçin Bire Bir Bitki Çayı Tarifleri

1 tatlı kaşığı kekiği 1 kupa sıcak suya atarak yaklaşık 3-5 dk demlenmesini bekleyin. Sabah aç karnına ilk olarak içeceğiniz çay bu olmalı.

İsterseniz taze kekik yapraklarıyla da yapabilirsiniz. Ayrıca kekik demlendikten sonra hafif acı bir tadı oluyor bu yüzden 1 çay kaşığı bal ile de tatlandırabilirsiniz.

Görsele aldanıp süzmeden içmeye kalkmayın, kekikler boğazınıza yapışıyor ve hiç hoş sonuçlar olmuyor. Tecrübeyle sabit. 😅

  • Kekik metabolizmayı hızlandırdığı için yağ yakmaya yardımcı olur. Ayrıca vitamin ve mineraller açısından da oldukça zengindir ve bu şekilde bağışıklık sistemini de destekler.

TARÇINLI YEŞİL ÇAY

Ödemlere Elveda! Yağ Yakmak İçin Bire Bir Bitki Çayı Tarifleri

1 çay kaşığı yeşil çay, 1 adet çubuk tarçın ve 2 adet karanfili 1 kupa sıcak suda 3-5 dk demleyin. Öğleden sonra ya da akşam üstü yarı aç (yemekten yaklaşık 2 saat sonra) ve yanında bir porsiyon meyve ile için.

Yeşil çayı da taze veya paket çaylarla yapabilirsiniz. Herhangi bir şekilde şeker ya da bal koymanıza gerek yok çünkü tadı zaten çok güzel. 😄

Yine süzülmemiş bir çay görüyorsunuz ama bu tamamen benim fantezim 😂 Siz süzerseniz daha iyi olabilir.

  • Yeşil çay, tam bir ödem ve idrar söktürücüdür. Bunun yanında kalori yakmak için de özellikle yemeklerden sonra içilmesi tavsiye edilir. İçine eklenen tarçın, kan şekerini düzenleyerek açlık hissinin ve şeker ihtiyacının önüne geçer. Karanfil ise kan dolaşımını hızlandırır ve enerji verir. Ayrıca bu çayın en güzel özelliği ise diş çürükleri ve saç uzamasına fayda sağlaması bence. 😍

ZENCEFİLLİ YEŞİL ÇAY

Ödemlere Elveda! Yağ Yakmak İçin Bire Bir Bitki Çayı Tarifleri

1 çay kaşığı yeşil çay, 1 ince dilim zencefil, 1 ince dilim limon ve nane yapraklarını 1 kupa sıcak suda 3-5 dk demyelip akşam yemeğinden yarım saat sonra için.

Tadı bildiğiniz nane limon gibi. Yani ben sevdiğim için rahatlıkla içebiliyorum ama sevmeyen varsa yine balla destek atabilir.

Artık süzme olayını söylememe gerek yoktur herhalde😅 Eğer taze naneniz yoksa kuru nane ile de yapabilirsiniz.

  • Zencefil, yediğimiz yemeklerdeki besin emilimine yardımcı olur. Bunun dışında sindirimi de hızlandırır ve düzenler bu yüzden yemeklerden sonra tüketimi yağ yakımına yardımcı olur.

SOĞAN SUYU

Ödemlere Elveda! Yağ Yakmak İçin Bire Bir Bitki Çayı Tarifleri

1 adet orta boy soğanı dörde bölüp 1 kupa suda haşlayın. Kaynamaya başladıktan sonra 5 dk daha bekleyin ve soğanları ayırıp suyunu için. Yatmadan 3 saat önce bu suyu için ve üstüne yeme içmeyi kesin.

Soğan suyu diyince yüzlerin buruştuğunu gördüm bile. Ama hiç korkmayın çünkü herhangi bir tadı yok😅 öyle su içer gibi içiyorsunuz. Fakat kaynarken baya soğan kokuyor o yüzden mutfağı iyi havalandırın derim ben. 😅

  • Soğan, sahip olduğu güçlü antioksidan özelliği sayesinde ödem ve idrar söktürücü özelliğe sahiptir. Ayrıca toksinlerden de arınarak yağ yakmaya yardımcı olur. En önemli özelliği ise adet söktürücü özelliği olmasıdır. Gecikmelerde ilaç kullanmak yerine her gün bir bardak soğan suyu tüketmek 1 hafta ile 15 gün arasında sonuç almanızı sağlayacaktır.

İşte böyle pompiş bebişlerim. Tariflerimi sizlerle de paylaşmak ve ihtiyacı olan varsa kesinlikle sonuç aldığımı belirtmek istedim.

Afiyetler olsunnnn. 🤤🥰

Ödemlere Elveda! Yağ Yakmak İçin Bire Bir Bitki Çayı Tarifleri
46 Görüş