Şehitlerimizden Başkasına Üzülüp Dua Etmek Yasak!


Merhaba. Bir konu hakkındaki düşüncelerimi yazıya dökmek istedim. Katılırsınız katılmazsınız.

Neden şehit olayları dışında başka herhangi bir konu hakkındaki üzüntülerimizi dile getirip dua etmek yasak olmuş?

Sanki terbiyesizlik yapmış gibi hemen neden "o kadar şehidimiz varken" uyarısında bulunuyorsunuz?

Kalbimiz o kadar mı küçük? Şehitlerimiz tabii ki çok önemli fakat başka kimseye üzülmeye izin yok mu? Tecavüze uğrayıp öldürülen bir kıza üzülsek "o kadar şehit varken!" sanatçıya üzülsek "o kadar şehit varken" çok kötü bir kaza ya da afet olsa da oralarda ölenlere üzülsek "o kadar şehit varken" açlıktan ya da soğuktan donarak ölenlere rahmet dilesek "sss, o kadar şehit varken, saçmalama!" tepkisi. O kadar çok görüyorum ki... Çok hüzünler yaşayıp intihar eden birini görüp üzülsek yine "o kadar şehit varken" benim abim uzman çavuş. Hep iyi rütbelerde, doğuda dağın başında tehlikeler içinde gönüllü bir şekilde askerlik yapmış, ondan gurur duymuş asker bir aileden geliyorum ve şehitlerin önemini ve askerlerimizin değerini elbette biliyorum fakat, onların bizim hayatımızda taşıdığı önem onlardan başka kimseye üzülmemeliyiz demek mi oluyor?

Başka birine üzüldüğümüzde ne bu hemen "o kadar şehit varken" tepkisi. Şehit var.

Evet var. Ne kadar üzücü olduğunu biliyorum ama neden üzücü olan tek olaymış gibi yaklaşıyorsunuz?Hayatımızdaki önemlerini biliyorum ama bu kimseye üzülmeyin oturun sadece şehitlere üzülün onların dışında kimse insan değil demek mi? Sanatçı olsa üzülemeyecek miyiz? Üzülmemeli miyiz? Hem şehide hem de sanatçıya üzülemez miyiz bu şehide önem vermiyoruz demek mi oluyor? Evet şerefli bir şekilde canlarını bize feda ediyorlar ama sadece onlara mı üzüleceğiz demek mi diğer herkesin canı kıymetsiz mi?

Yanlış anlaşılmak istemiyorum. Dediğim gibi, biz de asker yolu gözlüyoruz. Bizim için ölüyorlar, sadece bizim için, vatan için, çok hakları var üzerlerimizde, ben bunların bilincindeyim ama sanki şehit haricinde birine dua etmek şuursuzlukmuş gibi ne bu hemen silkelercesine, yanlışı düzeltir gibi "o kadar şehit var ya" demek?SEHİTLERDEN BASKASİNA UZULUP DUA ETMEK YASAK!

Benim şehitlere yüreğim yanabilir. Abim doğuya gidecek bu yüzden başkalarından daha bile çok yanabilir çünkü herkesin doğuda askerlik yapan yakını yok. Ben şehitlere dua edebilirim. Ama bu demek değil ki başka hiçbir kimseye üzülüp dua edemem ve edersem ayıp olur.

Onlar en şerefli şekilde canlarını feda edip, gönüllerimizde taht kurup yaşamımızdaki güvenliği ve topraklarımızdaki bütünlüğü koruyorlar ama bütün bunlar demek değl ki dünyadaki tek önemli ve anılası can askerlerimizinkidir, onlar dururken başka kimseye dua edip üzülmek, başkalarının canını umursamak ayıptır.

Bu neyin kafası? Bazı insanlar gerçekten bazen garipleşiyorlar.


1|0
11

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 1

 • Tecavüz vb gibi konular harici gram katılmıyorum cümlelerine. Neymiş sanatçıya üzülmekmiş saçmalığın daniskası.

  0|0
  0|0
  • Neden sacmalik olsun ki senin icin nasil olsa tanimiyoruz diye olmayabilir ama bazi insanlar bazilari icin kiymetli olabiliyor eserleriyle…

   Yani elestirdigim sey uzulup uzulmemek degl, o herkesin kendi icinde olan kendini ilgilendiren bir sey ama sanki sehitler umurumuzda degil yemisiz sehidini yea demisiz gibi tepki veriyo bazilari sehit disinda baska biri icin bisi dedigini duyunca. Onlar icin de dua edebilirim, ardindan baskalari icin de. o hemen aklindan "pis vatan haini, sehitleri tinlamiyip hep baskalarini dert ediyo" zihniyetinde olan insanlar var onlara ithafen yazdim aslinda. Yorum icin de tskler ayrica

  • Yorumum değişmeyecek. Elin her haltı yiyen sanatçısına üzülen birisi varsa şehitler varken ben buna eyvallah diyemem.

Kızlar Ne Diyor 1

 • Süper olmuş

  1|0
  0|0
Yükleniyor... ;