Kas yapmak için kilo almak şart mı?

"Kilo alip kasa cevirmek"ten bahsediyo herkes ama benim bildigim kas ile yag farkli kutleler. Ayrica birinin kas yaptim diyebilmesi icin kilo almis olmasi sart mi? Kas kilo ile birlikte mi gelir?

0|0
58

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 5

• Yağlar kasa dönmez! 10 yıldır spor yapıyorum kas yapabilmen için önce vücudundaki fazla yağlardan kurtulmalısın daha sonra kas yapmaya başlamalısın. Fakat kas ve yağın yapısı birbirinden farklıdır. 1 kilo yağ ve 1 kilo kas farklı hacimdedirler. Yani örneğin 80 kilo olup kocaman bir göbeğe sahip olabilirsin ama aynı boyda 95 kilo olup kaslı bir vücuda sahip olabilirsin. Eğer spor yapmaya başladığında vücudündaki yağ oranı normal seviyedeyse kas yaptığında kilo alırsın.

0|0
    0|0
  • Kilo almak derken proteinle beslenip kilo aliyon kanka

0|1
    0|0
  • Kas olusturman icin vucutta yag olmali sonucta kas yoktan varolmaz yaglar kasa doner. kisinin kutlesi uygunsa almasina gerek yok. kilon istedigin vucuda uygun degilse evet alman gerekir

0|0
    0|0
    • Kas yoktan varolmaz tabi tüy kadar ince kaslar kıl gibi kalın kaslara dönüşür ve şişer bunun yağla alakası yok konu hakkında bilginiz yoksa yorumda yapmayın.

• Boylesi kesin yargilariniz varsa elma diyeti yapip zayiflayin ve ayni anda kas yapmayi deneyin 1 ay sonrada sonucu yazin tamam?

• yağ kasa dönüşmez ki

0|1
    0|0
  • genelde protein takviyesi yapiyorlar diye biliyorum esim oyleydi

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• şart evet

0|0
    0|0
  • Zayıfsan ve spor yaparken oluşan kaslar daha güzel duracaktır. Kilonun çoğu zaten yağdır. Bunu spor yaparken yakmaya çalışırsın.

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Aldığın yağları kesinlikle kasa çeviremezsin ama kaslar zamanla yağa döner senin söylediğin bulk dönemine girip hacim yapmak evet kas yaptım diyebilmen için kilo almış olman şart

0|0
    0|0
  • spor %30 beslenme %60 uyku %10 diyelim.
    ağırlık kaldırdığında sadece sende varolan kaslara şekil verirsin. amaç güç kazanmaksa kazanırsın evet ama kas kütlen artmaz. 65 kiloysan mesela ve yağsız kas kütlen 57 kg ise bu sabit kalır.

0|0
    0|0
  • Yağ alıp kas yapmaktan bahsediyorsan, öyle bir şey yok.

0|0
    0|0
  • Kas'da insana bir ağırlık getireceğinden dolayı kilo alabilirsin ama yağ almak kadar kolay değildir.

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;