Ramazanda spor yapılmalı mı? Ne zaman, ne aralıklarla, nasıl yapılmalı?

Ramazan geldi. Benim gibi spor yapanlar vardır herhalde amatörce. Ama malum enerji sarfediyoruz ramazanda ve açız. Bu konuda ne düşünüyorsunuz? Ramazan süresince spor yapmanın bir zararı olur mu? Hangi aralıklarla, ne zaman yapmalıyız? Veya hiç yapmamalı mıyız?

0|0
29

En İyi Erkek Görüşü

• ramazan da spor yapıyorsan şu 2 durumdan birini tercih etmen gerekir. tabii oruç tuttuğunu düşünerek yazıyorum.

1-kas artırımı amacınsa eğer: iftar vaktine yakın bir zamanda antremanı biterecek şekilde sporunu yapmalısın. çünkü antreman sırasında kaslar parçalanır ve vücut bu durumu düzeltmek için (bodybuilding dilinde recovery) mevcut protein ve karbonhidrat kaynaklarına yönelir.

2-eğer fazla kilolardan kurtulma amacın varsa : tabii ki iftardan en az 1 sonra gitmen gereklidir ve bu durumda 10-15 dk lık bir kardiyoyla antremana başlamanı tavsiye ederim

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

• Kan şekerın ve tansıyonun da önemlıii... Kut dıye dusup bayılma..

0|0
    0|0
  • iftardan sonra hafif bir spor olmalı yapılacaksa.. ben iftardan sonra pilates yapabilidiğim kadarıyla yapmaya çalışıyorum..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Bende spor yapıyorum hergün 2 3 saat felan. hele bugün sabahtan beri evde ağırlık mekik şınav delisi oldum ama akşam yediklerime dikkat ettiğim için inanırmısın bırak açlığı susamadım bile:)

O kadarda ter attım

0|1
    0|0
    • Ağırlık sporu yapan yorulmaz, daha da dinçleşir. Bunu yapmayan anlayamaz, anlam veremez.

• Sen benim koşmadığımı nerden biliyorsun ki?

• İftardan bir saat sonra spor solonuna gidiyorum.Çok fazla yüklenmeden bir saatlik çalışma iyi geliyor.Vücuduna fazla yüklenmeden bol su tüketerek yapacağın sporun zararı olmaz aksine formda kalmanı sağlar ramazanda.

0|0
    0|0
  • İftardan 1-1,5 saat önce yapıyorum spor, tabi çok fazla aşırıya kaçmadan.

0|0
    0|0
  • Valla tatilde baya bi kilo almıştım. Şimdi hazır oruç da tutuyoz evde mekik, barfiks falan çekmeye çalışıyorum olduğu kadar. Bence iftardan sonra da hafif bir yürüyüş iyi gelebilir

0|0
    0|0
  • iftar dan sonra uzun yürüyler hem hazmetmeni sağlıyacaktır hemde seni formda tutacaktır bence oruçluyken başka sporlar deneyip kendini yıpratma

0|0
    0|0
  • hafif antrenman yapabilirsin. Açma germeyle başlayıp vücudu ısıt daha sonra hafif tempo koşularla en azından vücudunu dinç tutabilirsin. Ağırlığa girme su içmediğin için kaslarında oksijen oranı azalıyor kas hücrelerini zedelersin.

0|0
    0|0
  • Ya ikisi arasında tercih yapılmalı ya da çok çok hafif bir spor yapılmalı kanaatindeyim.

0|0
    0|0
  • yemeklerden sonra yapailirsin d,iye düşünüyorum..aç karnına şerke meker gider bayılırsın..

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;