Squat yapamıyorum, bana bir çare :(

Squat yaparken dizler kırılıyor ve vücuda yandan bakılınca sandalyeye oturur bir pozisyon oluyor ya hani. Benim duruşum öyle olmuyor, kalçam yukarda kalıyor.

Bunun nedeni nedir, böyle yaptığımda eklemlerime bir zararı var mıdır ve zamanla mı olacak şeyler bunlar?

0|0
15

En İyi Erkek Görüşü

• Bacak kasların çok güçlü değiller . Bunun yanında bir yerden destek alamazsan vücudunun dinamik yapısından dolayı ne kadar güçlüde olsan bu Machael Jackson duruşu yapmak gibi imkansızdır düşersin ya da yamuk yumuk durursun. u nedenle biryerden destek alarak yapmaya çalış.Bacak kaslarını çok kısa sürede güçlendirmek istersen komando dansı denilen şeyi araştırmanı tavsiye ederim. Ayrıca tüm bunların yanında bu hareketi yapman dizlerindeki varolan ama haberinin olmadığı bir hastalığı tetikleyebilir. Çünkü tamamiyle dizlerine binen ağırlığın diz eklemlerini çok zorlar ve tendonlarının zarar görmesine yol açabilir.

0|0
    0|0
    • Evet diz kapaklarım ağrıyor, squatsız mı kalcam ben şimdi :(

• :D e spor yapcam diye malamat olursan tehlikeli tabi :) bütün kaslarını çalıştırmak istiyorsan güvendiğin birine bir program yazdır ben kendi programımı kendim oluşturuyorum mesela. Ama şu var benim şahsi görüşüm bir kızın kaslı olması çok garip kaçıyor. tabi pitbul suratı gibi salkım saçakta olmaması gerek :)

• Daha komando hareketi bile yapamıyorum, benim kaslarımın kendine gelip güçlenmesi için yıllar gerek. Ne kadar uğraşsam da kaslı olamam yani. :) Kendime mix bir program yapayım bari. Çok teşekkür ederim.

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 4

• egilirken kelimenin tam anlamıyla domalman lazım, hareketi ortalayınca sıcar pozisyonda cöküyorsun. acıklama icin kusura bakma :p

0|0
    0|0
    • Ancak bu kadar anlatılabilirdi. :) Yapamıyorum kaslarım güçsüzmüş.

• :D o zaman bos bar ile smith machine de yap eger serbest calısıyorsan, zaten smith machine de yapman en iyisi bence sakatlanmayı azaltırsın ve denge sorunun olmaz.

• squat yaparken dikkat ederken poponu dışarı çıkarman ve gerekli gücü popondan alarak kalkman böylece dizlerin ayak parmak uçlarını geçmicek ve popona ve ön baldırlarına gerek yük binecek.

0|0
    0|0
    • Popomdan güç almamı nasıl sağlayabilirim, bu benim elimde mi?

• tabiki elinde biz spor salonlarına öncelikle bunu öğretmeye çalışıyoruz popo büyük bir kas grubudur ama genelde baldır diye tabir ettiğiniz quadricepslerden güç alır dizlerinizi fazla kırarsınız ve bu popo kaslarının gelişimini engeller

• bir yere dayanarak yapmayı dene pilatesle mesela.

0|0
    0|0
  • Bu soru hep soruluyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Diz boyuna dikkat ederek aynada yapmayı dene. Dizlerin asla parmak ucunu geçmesin. O şekilde başarılı olursun diye düşünüyorum. Ben de yanlış yapıyordum bir ara, dizlerim falan çok kütlüyordu aynada kendim yapa yapa doğrusunu öğrendim.

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;