Günlük 10.000 adım atmak zayıflatır mı?

Gizli Üye
Selam!..

Boyum 1.83 ve kilom 95. (boy oranıma göre kilom oldukça fazla)

Zayıflamak için günlük minimum 10.000 adım atmak istiyorum. Bunun yanında çok fazla karbonhidrat içeren besinlerden uzak duracağım. Normal olarak şekerli içecekler içmiyor, sigara ve alköl gibi ürünler de kullanmıyorum.

Sizce günlük 10.000 atım atsam ve çok fazla karbonhidrat içeren besinler tüketmezsem, sağlıklı bir şekilde kilo verir miyim? Ve boyuma göre ne kadar kilo vermem uygun olur? Tavsiyeleriniz nelerdir?
Günlük 10.000 adım atmak zayıflatır mı?