Kilo Vermek İstiyorsan Bu 12 Besini Akşam Yememek önemli!

Sinirrr

Fast food'lar giderek daha fazla insan arasında popüler hale geliyor. Her şeyin hızlı gittiği bir toplumda, yemek pişirmek zorunda kalmadan ve bankayı bozmadan hızlı yemek yemek için mükemmel sığınaklardır. Ancak bu abur cuburun aşırı tüketimi sadece vücut üzerinde olumsuz etkiler yaratır.

Obezite, tip 2 diyabet, kardiyovasküler problemler, hipertansiyon, böbrek yetmezliği, fiziksel hareketsizlik, osteoporoz, hepsi bu gıdanın uzun vadede neden olduğu hastalıklardır.

Fast Food..
Fast Food..

Peyniri çok seviyoruz. Özellikle güneşli günlerin ve akşamların terasa gelmesiyle birlikte peynir tabağı sipariş etme cezbediciliği harika oluyor. Ancak peynir ne kadar iyi olursa olsun bizim hattımızın düşmanıdır.

Peynir..
Peynir..


Sabahları kahvaltıda tüketebiliyorsanız, akşamları tüketmeniz kesinlikle önerilmez. Glisemik indeksi çok yüksektir ve bu nedenle çok miktarda insülin salınımına neden olur. Bu daha sonra yağın neredeyse anında depolanmasını teşvik edecektir. Akşamları ekmeksiz yapamıyorsanız, tahıllı ekmeği tercih edin.

Beyaz ekmek..
Beyaz ekmek..


Zor bir gün oldu ve fırına dolambaçlı yoldan gitme arzusu güçlü mü? Seni anlıyorum :) Ancak bu hamur işleri, yutmak istemediğimiz her şeyi içerir: şeker, tuz ve yağ. Ve büyük miktarlarda! Amacınız gerçekten kilo vermekse, hamur işi tüketimi ara sıra kalmalıdır.

Hamur işleri..
Hamur işleri..


Nuggets, ekmekli balık ve hatta cordons bleus gibi tüm kızarmış yiyeceklerden kaçınabilirsiniz. Hissedebileceğiniz hoşgörü eksikliğini telafi etmek için, kızartmanın rahatlatıcı tarafını mükemmel bir şekilde kandıracak bir çiseleyen yağ ve her türden şifalı ot eşliğinde pişmiş balık veya tavuk tariflerine dönün.

Kilo Vermek İstiyorsan Bu 12 Besini Akşam Yememek önemli!

Genel olarak, tüm balıklar sağlığınız için iyi olsa bile, bazıları akşam için çok yağlıdır. Somonu hake veya morina ile değiştirin.

Kilo Vermek İstiyorsan Bu 12 Besini Akşam Yememek önemli!


Yaz yemeklerinize, salatalarınıza veya tepsilere çok sık davet edilir. Ne kadar cazip olduğunu biliyoruz. Şarküteri sağladığı proteinler açısından oldukça ilgi çekici olduğunu bilerek, özellikle akşamları daha fazla depoladığınızda, ölçülü tüketilmesi gereken bir yiyecek olarak görmemelisiniz.

Soğuk kesimler..
Soğuk kesimler..

Makarnayı her şekliyle sevmemize rağmen, makarnanın kalori alımı yüksektir. Özellikle sos eklerken..

Makarna..
Makarna..

Günahı çok büyük olduğunu biliyoruz. Özellikle koltuğunuzda rahatça otururken, film izlerken. Ama akşamları dondurma yemek pek iyi bir fikir değil. Aslında, çok yağlı ve çok tatlı. Ev yapımı bir şerbet veya dondurma tercih edin!

Dondurma..
Dondurma..

Kilo vermek istiyorsanız bundan kaçınılmalıdır. Cipsler, aperatif kekler, kızarmış ekmekler, fıstıklar ve hatta ezmeler: Sağlığınız için hiçbir şey iyi değil!

Aperatif..
Aperatif..

Son kullanma tarihi belirtilmese bile, yavaş yavaş kahverengiye dönen renginden anlayacaksınız. Ayrıca kötü bir koku yayar. O yüzden risk almayın. Biraz daha uzun süre saklamak için dondurabilirsiniz. Bu aynı zamanda kümes hayvanları için de geçerlidir.

kırmızı et..
kırmızı et..

Kilo verme sürecinde kesinlikle bir numaralı düşmandır. Bir bardak alkol tüketimi çoğu zaman endüstriyel ürünlerin tüketimine eşdeğerdir. Örneğin, bir bardak beyaz şarap 105 kalori almanızı sağlar veya bir mojito size 165 kaloriye mal olur.

Alkol..
Alkol..
Kilo Vermek İstiyorsan Bu 12 Besini Akşam Yememek önemli!
11 Görüş