Halk Ekmek Ürünlerine Zam Geldi Mi? Detaylar Haberimizde

Halk Ekmek Ürünlerine Zam Geldi Mi? Detaylar Haberimizde

Özellikle sosyal medyada 'Halk Ekmek ürünlerine yüzde 40 zam' yapıldığı yönünde yorumlar gündem olunca İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu bu konu hakkında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. İmamoğlu "Normal ekmekle ilgili zammımız şimdilik yok." dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Halk Ekmek tarafından çıkarılan bazı ürünlere zam yapıldı. 75 kuruştan satılan 250'şer gramlık normal ve kepekli ekmeğe ise zam gelmedi. 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nı ziyaret eden İmamoğlu, burada gazetecilerin Halk Ekmek ürünlerine yapılan zamla ilgili sorusuna, ''Fiyat düzenlemesi var. Bir zam söz konusu, uzun süredir bir zam yok.'' şeklinde karşılık verdi.

İmamoğlu, kendilerinin hizmet etmek istediğini dile getirerek, şu ifadeleri kullandı:

Özellikle francala ekmek gibi yoğun tüketilen kalemlerde zam yapılmaması konusunda karar vermiştik. Ama diğer bazı özel ürünlere ya da birtakım özel çalışılan ürünlere de 'zam yapılabilir' diye bir karar verilmişti. O uygulamaya geçecekti bugünlerde. Listeyi istedim kendilerinden. Ama dediğim gibi normal ekmekle ilgili zammımız şimdilik yok.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun Twitter hesabından zamla ilgili şu ifadeleri kullandı:

Yeni fiyat listesine göre, bazı ürünlere yapılan zamlar şöyle:

"85 kuruş olan 350 gramlık pidenin gramajı 300'e düşürülürken, fiyatı 1 lira oldu. 200 gram Akdeniz ekmeğinin fiyatı 80 kuruştan 1 liraya, 50 gramlık kepekli Akdeniz ekmeğinin fiyatı 20 kuruştan 25 kuruşa, 50 gramlık tam buğday ekmeği ve çavdarlı ekmeğin fiyatı 25 kuruştan otuzar kuruşa, 50 gramlık altın çöreğin fiyatı 50 kuruştan 75 kuruşa, 670 gram tost ekmeğinin fiyatı 3,25 liradan 4,50 liraya, 500 gramlık light tost ekmeğinin fiyatı 3,5 liradan 4,75 liraya, 500 gram organik tam buğday ekmeğinin fiyatı 3,5 liradan 4,75 liraya, 400 gram Akdeniz tuz ilave edilmemiş tam buğday ile çavdarlı ekmeğin fiyatı 2,5 liradan 3,40 liraya, 350 gram ruşeymli ekmeğin fiyatı 2,75 liradan 3,75 liraya, 400'er gram çavdarlı ekmek ile tam buğday ekmeğinin fiyatı 2,5 liradan 3,40 liraya, 350 gram hamburger ve sandviç ekmeğinin fiyatı 2,5 liradan 3,5'ar liraya, galeta-grissininin fiyatı 2,75 liradan 3,75 liraya, 500 gram galeta ununun fiyatı 3 liradan 4,5 liraya, biner gramlık organik tam buğday ile buğday ununun fiyatı 4 liradan 5,5'ar liraya, bin gram su değirmeninde öğütülmüş tam buğday ununun fiyatı 3,75 liradan 4,75 liraya, Çölyaklılar için 50 gram glutensiz ekmeğin fiyatı 30 kuruştan 50 kuruşa, Çölyaklılar için bin gramlık glutensiz ekmeğin fiyatı 9 liradan 12,5 liraya, PKU 50 gram glutensiz ekmeğin fiyatı (fenilketonuri) 30 kuruştan 50 kuruşa, bu ekmeğin bir kilosu da 9 liradan 12,5 liraya, 400 gram glutensiz kurabiyenin fiyatı 9 liradan 12 liraya, 250 gram glutensiz kuru pastanın fiyatı 8 liradan 11 liraya, bir kilo siyez ununun fiyatı 8,75 liradan 12 liraya, 400 gram tam buğday unlu sandviç ekmeği ile 400 gram çavdarlı sandviç ekmeğinin fiyatı 2,5 liradan 3,40 liraya, 50 gram ekmek cipsinin fiyatı 1 liradan 1,5 liraya, 400 gram arpalı ekmeğin fiyatı 2,5 liradan 3,40 liraya, 500 gram çok tahıllı ekmeğin fiyatı 3,80 liradan 5 liraya, 175 gram bebe bisküvisinin fiyatı ise 2 liradan 2,75 liraya çıktı."

Halk Ekmek Ürünlerine Zam Geldi Mi? Detaylar Haberimizde
5
9
Görüşünü yaz

Senin görüşün nedir?

En İyi Erkek Görüşü

 • Gizli Üye

  Zam gelse ne olacak ki bu kadar abartmayın hayatta her şeye bir zaman sonra zam gelmek zorunda. Hem zam gelmesin ama her şey mükemmel olsun bedava olsun böyle dangalakça kafa yok bence. Gerek iktidarın belediyelerin zamlarını gerekte chpnin yapacağı zamları destekliyorum. küçük paralar için ağlamayın bu kadar paranız yoksa ekmek parasını ben vereyim size

  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşü

 • Gizli Üye

  Cahil insan kaynıyo imamoğluyla ne alaksı var. Devlet dışardan ithal alıyo herşey adamlar da arttınca fiyata zam geliyo. Bunu dengeliyicek tk şey ihracat dünya üzerinde ki ülkelere daha katma değerli ürün satarak ancak bu zamlar diner. Bu da imkansız şu an ki şartlarda.

  Görüş hala geçerli mi?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

48
 • Zam geldi tabi tabi. Ama aday olmadan önce hepsi bedava olacaktı. Unutma bunları İstanbul .

  • elifgız_

   Aynennn öyle İstanbul'da imamogluna oy verenler düsünsün kendi düsen aglamaz !!! Herkes hak ettigi gibi hizmet görür

  • @elifgız_ Bu ahlakende çok yanlış bir şey yapmayacağın bir şeylerin vaadini vermek kadar ucuz bir şey yok.

  • elifgız_

   aynen öyle.

  • Hepsini Göster
 • elifgız_

  Imamoglunun vaatleri nerede secim öncesi onca pankart vardi ekmek su süt va bedava palavraci herif !

  • elifgız_

   Eksileyenler isinize elmez tabi cibiliyetsizler

 • I_Run_Each_Team_2

  Gizli zam söz konusu. Gramajı düşmüş ayrıca ücrete zam gelmiş.

 • 4 senedir ekmek yemiyorum... Umarım bu ekmeğin sağlığa zararlı bir bağımlılık olduğunu herkes anlar

  • kahvaltıda ot mu yiyosun

  • @Deliyimbendeliyim Mevsimine göre sebze ve ot çeşitleri, peynir, zeytin, yumurta, ceviz, kuru üzüm, hurma... Ekmeğe sürülerek yenilen bal, pekmez, reçel, nutella.. vs hiç bir gıda artık kullanılmıyor.

  • Sebze derken domates, biber, salatalık.. Üzerine kekik kirmizi biber z. yağı

  • Hepsini Göster
 • CansuParis

  Kemal sunalın bir filminde zami duyduğunda fenalık gecirir gibi oluyoruz 😂😂

 • Columbia

  Gayet makul fiyat arttırımları olmuş.

 • around2356

  Zam olmasa saşarım zaten

 • FucsMachine

  Hayırlı olsun dıyelım o zaman

 • ferit74

  Her sey guzel olacak

 • Eagle09

  Herşeye zam zama zam

 • Gizli Üye

  Artık zam istemiyoruz

 • Gizli Üye

  Oy verenler düşünsün bir taraf ekmeğe zam yapar diğer taraf gençlere bedava internet vs işte ortada olan sonuçta garibana oluyor

YÜKLENİYOR...