Benim İki Elim Var, Hayata Dört Elle Tutunabilmem İçin Senin Ellerine de İhtiyacım Var

Merhaba arkadaşlar, nasılsınız?

Hayat nasıl gidiyor umarım iyidir her şey. Hayatınızda her şeyin daha da iyi olmasını mutlu ve huzurlu olmanızı diliyorum ve geçiyorum konuya arkadaşlar bu gün ben size bugünün hikayesinin kahramanı olan bir savaşçıdan bahsedeceğim. O küçük savaşçının bugün doğum günü ve savaşçı oğlum kocaman oldu çok şükür. Sizlere onun doğum hikayesini anlatacağım.

Prematüre Bebek Annesi Olmak

Bunu anlatmakta amacım burayı okuyan prematüre annelerine daha dirençli daha fazla kendilerine inanmalarının olması ve içlerinde o umudun hep olmasını, bitmemesi gerektiğini söylüyorum. Umarım bu yazacaklarımla prematüre annelerine bir manevi destek olurum.😊

Ben bir prematüre çocuk annesiyim Bugün oğlumun 3 yaşı oldu, doğum günüydü bugün.

Sizlere dünyaya geldiğinde yaşadığımız o zorlu süreçten kısa olarak anlatmak istiyorum.
Öncelikle şunu söyleyim premetüre annesi olmak çok zor.

Benim İki Elim Var, Hayata Dört Elle Tutunabilmem İçin Senin Ellerine de İhtiyacım Var

"Prematüre" bebek annesi demek bebeğini ne zaman kucağına verecekler diye beklemek demek, her gördüğünde ellerindeki, kollarındaki, ayaklarındaki damar yollarının izlerini sayıp ağlamak demek, küvez demek, oksijen desteği demek, her gün ziyaret saatini beklemek demek, gözün kulağın telefonda beklemek demek...

Hasret demek, hastane odasında yan odadan gelen bebek sesini kıskanmak demek, soğuğa sıcağa bakmayarak her gün hastaneye sütünü götürmek demek, eve eli boş gözün yaşlı dönmek demek ama yine de şükretmek gerek onlar minik savaşçılar demek...
Doğum yapmak ama hemen bebeğini görememek dünyanın en berbat duygularından biri olsa gerek. Çok zor günlerdi.. Bir yanımız uçurumdu, bir yanımız hayat.

Doğumdan çıkınca ilk düşüncem canımın acısını değil de bebeğim şu an küvezde ne durumda diye düşünmemdi.

O kadar acı ve ağrıya rağmen bebeğimi kucağıma alamadığım gibi sadece 10 dk görebilmek için koşar adımlarla yoğun bakım kapısına gitmemdi.

Dokunmaya kıyamadığım vücudunun kıldan ince damarlarına serumlar takılı görünce için için ağlamamdı!

Bebeğim için akan sütlerimi saat kurup ağlayarak sanki o benim yanımdaymış gibi sağmamdı.

Bir de üzerine onu orada hastanede bir başına bırakıp eve geri gelip Allah’a n'olur evladıma bir şey olmasın diye yalvarmamdı!

Kısıtlı zamanda (10dk) ona dokunamadan sevgimi göstermeye çalışmamdı.

Ağlayarak görmeye gidip ağlayarak geri dönmemdi.

Doktorumuza bebeğim nasıl ne durumda diye sorduğumda burası yoğun bakım her şeye hazırlıklı olmanız lazım dediğinde yine de dik bir şekilde ayakta durabilmemdi

Üzerinden çıkan her kabloya sevinmek küvezden kota geçtiğinde üzerinde kıyafet gördüğüne şükretmemdi

Hastaneden çıktık eve geldikten sonra çok şükür dediğim halde bile her kontrolde doktorun ağzından çıkan her kelimeyi nefes almadan dinlememdi.

Prematüre Doğum Sonrası

Son kez elimi karnımda gezdirdim. Minicik tekmeleriyle, hamileliğimle, ve belki de içimde büyüttüğüm can ile vedalaşıyordum. Hiç bu kadar çaresiz ve yorgun hissetmemiştim.
Doğum sonrası söylediğim kelimeler bunlardı:

Bebeğim nerede iyi mi ? Göremiyorum yaşıyor mu bebeğim ?

Onu görememek , karnındaki boşluk , ona kavuşamamak dünyanın en berbat hissi ! Bebeğim doğduğunda daha 28 haftalıktı ve ben onu kaybetmekten ölesiye korkuyordum. Doktor her şeye hazırlıklı olun yaşamayabilir dedi. Çünkü benim küçük savaşçım çok küçük ve gelişmemiş doğdu, akciğeri de gelişmemişti.

Doğum yaptıktan sonra karnınız, kucağınız boş eve gelmek nasıl acıdır bir anne için, günlerce süt taşıdım, beşer dakika görerek avunmaya çalıştım. Kan aldıkları zaman hıçkıra hıçkıra ağladığım günler, prematüre anneleri neler yaşar, anlatılmaz 😔

Sadece elim kadardı boyu doğduğunda.

Benim İki Elim Var, Hayata Dört Elle Tutunabilmem İçin Senin Ellerine de İhtiyacım Var

Doğum yaptığınız bebeğinize canınıza dokunamamanın acısı

Cam fanusun içinde size çaresizce bakması

Elinizden bir şey gelmemesinin yetersiz hissetmenin verdiği acı

O yaralı kalple milletin sorularına cvp vermek zorunda kalmanın ne kadar üzücü olduğu

O yorgunlukta üzüntüde "sütün olmuyor mu, süt ver" diye cahilce konuşup acınızı anlamayan insanlarla muhatap olmanın ne sinir bozucu olması

Her küvez kapısına vardığımızda acaba yaşıyor mu diye korkuyla beklemenin nasıl çöküşe sebep olduğunu hissetmeler.

Çok zorlu bir süreç. Ve bu acı zorlu günlerde yaşananları insan zihninde kalıyor.

Benim İki Elim Var, Hayata Dört Elle Tutunabilmem İçin Senin Ellerine de İhtiyacım Var

İnsan gebeliği 40 hafta sürer bazen 41 hatta 42 haftayı bulabilir 36 haftadan önce doğan bebekler prematüre kabul edilir, yani 28 haftada doğmuş bir bebek gelişimini anne karnında tamamlamadan doğmuştur ve yoğun bakımda her yerinde kablolar , damar yolları, göbek deliğinden midesine sokulmuş hortumlar, oksijen seviyesini ölçen alet, ağzından akciğerlerine giden bir oksijen desteği, gözleri bazen bantlı, minicik bedenleriyle küvezde yatar .

Anne-babaysanız evladınızı yaşam savaşı verirken hastanede bırakıp eve gitmek nasıl bir acıdır tahmin edemezsiniz.Günlerce hatta haftalarca sürer. Dokumamazsınız, öpemezsiniz, koklayamazsınız.

10 gram alması o gün gülümseyerek uyumanıza yeter. "Burası yoğun bakım ve her şey olabilir" denmesinin verdiği acıyı nasıl tarif edebiliriz ki ? Biz ona dokunamazken Hemşireler sizden daha yakın diye onları kıskanmak , doğum yaptım yerine ameliyat oldum demek, karnınız boş , kucağınız boş ama vücudunuzun hala süt üretmesi...

Evet zormuş prematüre anne babası olmak bugünlerimize bin şükür her zorluğa değer minicik bedenleri. 💜
Her o hasretle göreceğim o 2 saati beklediğimden günler 1 yıl gibi geliyordu. İşte biz prematüre anneleri olarak bu acıları dibine kadar yaşadık ve biliyoruz 😢 Ve bir gün oğlumun yoğun bakim doktoru yanına çağırıp çocuğunuzun belinden sıvı almamız gerekiyor menenjit ve çocuğunuz engelli kalabilir demesiyle dünya başıma yıkıldı sanki. Ama tedavi olması için yapılması gerekiyordu, çok şükür küçük savaşçım onu da atlattı.

Günlerce çocuğumdan ayrı kalmak, geceleri çocuğumun hasretiyle yanıp tutuşmak git gide daha acı veriyordu o küvezde öylece her tarafı kablolar içinde cihaza bağlı kıpırdamadan yatıyordu.

Benim İki Elim Var, Hayata Dört Elle Tutunabilmem İçin Senin Ellerine de İhtiyacım Var

Her gittiğimde kucağıma alamasam da yoğun bakımda öylece sessiz hareketsiz yatan bebeğime moral olmak istiyordum elimden hiç bir şey gelmese de biliyordum o beni duyuyor hissediyor ve dualarımla inanarak her gittiğimde onunla geçirdiğim o dakikaları ona onu sevdiğimi yanında olamasam da kalben ruhen yanında olduğumu onu çok sevdiğimi onun güçlü dirençli bir bebek olduğunu onu kucağıma almak için gün saydığımı beklediğimi onun iyi olması için Allah'a yalvardığımı, onun için dualar ettiğimi onu bırakmayacağımı söylerdim. Sadece küvezin minicik camından elimizle dokuna biliyorduk elini tutarak anlatırdım her gittiğimde.

Benim İki Elim Var, Hayata Dört Elle Tutunabilmem İçin Senin Ellerine de İhtiyacım Var

Bilmem mucizelere inanır mısınız ben inanırım o gün daha çok inandım bunları bebeğime anlatirken o minicik eliyle parmağımi tuttu onu hissettim doktoru yanımıza gelerek bu çok önemli demişti çocuğunuz sizi hissediyor çok iyi düşünmüşsünüz demişti ve diğer annelere de tavsiye etmişti bebekleriyle konuşmasını onları hissettiğini söylemişti.
ve bir gün evden hastaneye bebeğimin yanına gitmeye karar verdim.

Onun yanında kalmaya,ama, biliyordum söylemişlerdi doktorlar henüz burada kalmanıza gerek yok, sadece her gün sütunu getire ve haftada 3 kez göre bilirsiniz demişlerdi. Ama ben artık dayanamayarak hastaneye gittim yoğun bakım doktoruyla konuştum ,yalvardım orada çocuğumun yanında hastanede kala bilmem için. Çok ağladım hatta doktora nolur yalvarırım eğer kalmama izin vermiyorsanız burada merdivenlerde kalırım yeter ki bebeğime yakın olayım demiştim.(biraz delilik yapmıştım sanırım 😂) Ve doktor beni sakinleştirerek eve göndermişti bir kaç güne alacağız sizi diyerek yine çocuğuma süt götürdüğümde kala bilirsiniz hastanede diğer annelerle.

O bile bana sevinç vermişti en azından çocuğuma yakın ola bilecektim. Emziremesem de , kucağımda yanımda uyutamasam da buna bile razıyım diye bilmiştim. Her 2 saate bir gece gündüz demeden o önlükleri maskeleri takarak elleri dezenfekte ederek çocuğunun yanına gidip bakımını yapa biliyorsun sadece. Evi her şeyi bırakıp çocuğundan başka hiçbir şey düşünemiyorsun.

Prematüre anne ve babaları çok güçlü , prematüre bebekler daha da güçlü 😍 Allah tüm bebekleri ailelerine bağışlasın

Canını hastanede bırakıp evine gidiyorsun , kokusunu günler belki haftalar sonra duyuyorsun , onu tam 29 gün sonra kucağıma alabilmiştim . O gün o kadar heyecanlıydım ki o an onun kokusunu içime çekmek Ağlamaktan kokusunu içime çekemediğim için bile üzülüyordum . Karamsar olmamaya çalışıyorsun ama her yanına gittiğinde ya bir hortumu eksik ya bir fazla hemen kafanda milyon tane şey üretiyorsun ne oldu acaba ? Hemşirelerin gözünün içine bakıyorsun iyi şeyler duymak için ,ve duyuyorsun da her geçen gün aldığı gramlarla havalara uçuyorsun ..😊💜Onun için yapabileceğin en iyi şey süt üretmek. Ama stressten, korkudan,üzüntüden yiyemiyorsun geceleri uyuyamıyorsun sütunun git gide azaldığını farkediyorsun Yoğun bakım ünitesinin önünde beklerken , içeriye girmek için kendini dezenfekte ederken , önce eller, kollar yıkanır, bone takılır, önlük giyilir ve içeri girmeden son olarak dezenfektan (antibakteriyel sıvı) sürülür. şu an bunları yazarken bile o anlar gözümde canlanıyor, o anlar,o günler prematüre annesi olmak çok başka bir duygu💕 Anlatmak da, yaşamak daha zor dokunmak isteyip acaba incitir miyim diye düşünürken kendi çocuğundan çekiniyorsun .

Yeni doğum yapmışsın , normalde yataktan kalkamayacak durumdayden saatlerce küvezin başında ayakta duruyorsun , lohusasın ama ne nazın var ne lohusa tacın .. belki bebeğim yanımda olsaydı kalkamazdım yataktan !

O günden beri yaşamın kıyısında geziyorduk.

Benim İki Elim Var, Hayata Dört Elle Tutunabilmem İçin Senin Ellerine de İhtiyacım Var

Bir elin avuçlarına sığacak kadar küçüktü dünyaya geldiğinde, sadece 1225 gramdı.
Ve 3 ay geçmişti bir gün hemşire gözünüz aydın yarın taburcu oluyorsunuz deyince hemşireye sarılıp ağlamak istemiştim. Yarını dört gözle beklerken bebeğim yeniden solunum yolu enfeksiyonu tedavisi başlatılmıştı,solunum güçlüğü olmuştu. Yeniden aynı kablolara cihazlara bağlanmıştı benim beklentim hüsran oldu yerle bir oldu üzüntüden endişeden kendimi alamıyordum..

Benim İki Elim Var, Hayata Dört Elle Tutunabilmem İçin Senin Ellerine de İhtiyacım Var

Çok şükür o günlerin hepsini atlattık duayla, sabırla sevgiyle.😍

Erken doğum yapan anneleri duygusal olarak , kısa ve uzun vadeli pek çok dönüm noktası beklemektedir ve her birimiz farklı olduğumuz için zorluklar, stres karşısında farklı tepkiler vermemiz çook doğal. kadın ve erkek arasındaki algı ve tepki farklılığına burda hiç değinmiceğim zira satırlar yetersiz kalır ,hastane sürecinde annenin duygusal yolculuğuna sıklıkla yer veriyorum 🌿ancak birde taburculuk sonrası kısa ve uzun vadeli yaşamlar var ilk günlerdek kaygı kendini yavaş yavaş sonsuz şüküre dönüştürsede , geleceğe dair endişe anne beynini hiç terk etmez 🌿bu zamanında doğan bebek anneleri içinde geçerli ama prematüre bebek anneleri için bu duygu geçmişteki yaralardan dolayı daha yoğun konu uzun , özetlemeye çalışacağım duygularımız gecici olduğu gibi bebeğimize , çocuğumuza bulaşıcıdır anne hayatta nereye , hangi yöne bakarsa çocuk oraya bakar arada kendinize çocuğunuzun gözü ile bakmayı ihmal etmeyin evet onun temel ihtiyaçlarını eksiksiz bir şekilde yerine gidermek zaman zaman çok yorucu olabilir ama her zaman söylediğim gibi çocuklar ne yaptığımızla değil , nasıl yaptığımız , hangi duygular içinde olduğumuzla ilgilenir sürekli kaygılı, stresli bir anne algısı mı , yoksa elinden geleni yaptığından emin ve olanı kabul eden , huzurlu bir anne mi olmak istersiniz evladınzın gözünde hayata hiç birşey mükemmel değilve annelik her zaman her koşullda daha iyisini yapbilirdim pişmanlığı içinde geçen sonsuz bir delilik hali olan olacak , olduğu kadar olmadığı kader ama kader gayrete aşıktır
İşte o hafifçe gülümsediği umudumuzu gücümüzüzu yenilediğimiz güçlendiğimiz günler. prematüreanneleri bilirler hergün hastaneye gidiyoruz süt götürüyoruz kanguru bakımı yapıyoruz Güçlü durmaya çalışıyorum Hiç hatırlamak istemediğim günler ama aynı zamanda beni güçlendiren günler. Herşeyin bir sebebi var bunu da yaşamamız gerekiyormuş. Şimdi diyorum ki o günleri atlattık artık daha güçlüyüz, daha çok şükrediyoruz, daha sağlam duruyoruz hayat karşısında ... Annelerim💜babalarım kardeşlerim dostlarım akrabalarım,doktorlar hemşireler sevdiklerim bize destek olan hepsi iyiki varlar, . Aferin bana, aferin bize ... Yaşadığımız her ana, iyi kötü herşeye şükürler olsun! Bizimle aynı şeyleri yaşayanlara umut olsun, güç olsun... Bize de nerelerden geldiğimizi unutturmasın ...🤗

O zor günler geçiyor ,zor geçiyor ,acılı geçiyor ama hemşire yaklaşıp yarın hazırlıklı gelin dediği an insanın eli ayağına dolaşıyor . Dünyanın en mutlu insanı oluveriyorsun gerçekten !
Güçlü olmak lazımmış , en az onun kadar .
Evlat denilen şey insanı hiç tatmadığı duygularla tanıştırıyormuş . Etrafta herkes ,daha çabuk büyür merak etme diyorlar , avuntu sanıyorsun ama çok çok çabuk büyüdüğünü gözlerinle görüyorsun ! Onlar yaşama tutunan minik insanlar ,senden benden güçlüler , ve bunu yaşayan herkese demek istediğim; korkmayın , yaşama sarılan o küçük insanın elinden tutun !
Eve taburcu olduktan sonra sık sık solunum sorunları yasana biliyordu,geceleri hastaneye tekrar götürür oksijen sensörü ile hava verirlerdi tedavi yöntemleri ilaçları yazılırdı çok şükür onlarida atlattk. Ve 5 aylığında ameliyata girdi küçük savaşçı o ameliyyat kapısında beklemeler ağlayarak Allah'a yalvararak dua etmeler biran önce sağ salim çıksın diye dua etmeler çok şükür iyileşti oğlum artık. Ve bu gün 3 yaşını kutladık büyüdükçe yaramazlıkları da büyüyor 😄🥰

🤗...Şimdi savaşçı oğlum kocaman oldu derken ne demek istediğimi anladınız mı? O kadar minikti ki hep iyi ol bebeğim, sen öyle zor günlerden geçtin ki, üzülmene, kırılmana, tek bir gözyaşının dökülmesine asla izin vermem. Yaşadığın kötü günleri dünyanın en mutlu, en huzurlu çocuğu olman için elimden geleni yaparak sağlayacak anneyim inşallah☺️

Prematüre bebeklerin en büyük ihtiyacı , iyileşeceğine inanan güçlü ebeveynlere sahip olmaktır 💛bunun yolu ise bilgi ile güçlendirilmiş , prematürelik gerçeği hakkında eğitim ile yetkinlendirilmiş anne baba olmaktan geçmektedir💛çünkü insan bilmediği şeylerden korkar 💛unutmayın prematüre bebekler göründüğünden çok daha cesur ve güçlüdür 💛yeterki siz inanmaktan vazgeçmeyin.

Bu süreçte yanımızda olan , bize dua, enerji, iyi dilek gönderen,.moral veren tüm sevdiklerimize kucak dolusu teşekkür ederiz🙏, sağolun, varolun, hepolun... Bozuk ruh halim nedeniyle🤪😳 telefonlarına cevap veremediğim arkadaşlarımdan ve büyüklerimden tek tek özür dilerim😊.
Prematüre bebek annesi olmak demek , sabır , sabır , sabır , çooook emek ve sonsuz sevgi demek 💜Gücünüz ve ışığınız daim olsun 💜dualarım tüm prematüre bebek aileleriyle

Bazen sadece sabredersin , dayanırsın ve geçmesini beklersin
Sonra gün gelir , hayata tutunduğun günlerin kitabını veya bir sitede “Bu benim hikayem “ diye tanıttığı günleri görürsün

Bekleyen herkesin evlatlarına sağlıklı güzel günlerde kavuşmasını ve büyütmesini diliyorum.

Karanlıktan aydınlığa , zordan feraha çaba ister ...emek ister

Karanlık olmasa aydınlık olmazdı 💫
Prematüre anneleri şanslıdır çünkü bebekleri onları çok güçlü ve sabırlı bir kişiye dönüştürür.
Tek çare inanmak olana dek , insan ne kadar güçlü olabileceğini bilemiyor.

Prematüre bebeklerin yolculuğu bir adım ileri , iki adım geriye doğru olabilir.
Ancak güçlendiklerinde üç tür birden atarlar.

Sevginiz ve gücünüz daim olsun.

Benim İki Elim Var, Hayata Dört Elle Tutunabilmem İçin Senin Ellerine de İhtiyacım Var
5
11
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşü

 • Merhaba,
  Dünyanın en güçlü kadınlarından biri, o minik bebeğin hayat kaynağı, annesi.
  Yazdığım her satır senin yazdıkların ile paralel olacak...
  Şükür diyelim... Hayat şu an sıkıcı ama gayet iyi gidiyor. Umarım seninki de iyi gidiyordur.
  Amacın, yolun muazzam. Umuyorum ki bunları okuyup güç alacak anneler olacaktır.
  Küçük kahramanın doğum gününü kutlarım. Allah ona hayır dolu, mutluluk dolu, sağlık dolu bir ömür versin inşallah.
  Ne içten yazmışsın bir bilsen. Evlat sahibi olmayan ben bile hissettim o acıyı.
  Ah o çevredeki çok bilmiş cahiller yok mu onlar... Acıya acı katarlar. Bu gibi durumlarda uzak olsunlar.

  Bu kadar güzel ve ince düşünmek ancak size yaraşırdı. Harika bir ruhunuz var. Ama ne bunun için ne de başka benzer bir durum için kimseden özür dilemeyin. Özür dilenecek bir durum yok bana göre. Canınızın parçasını endişe ile beklerken diğer herkes ve her şey bir kenarda durmalı zaten. İnsanlar da bu tarz durumlarda anne ve babalara karşı kesinlikle tavır almamalı ve onları incitip üzecek her eylem ve sözden kaçınmalıdır.

  Umarım çocuğunuz ile mutlu, huzurlu, sağlıklı nice güzel yıllar görürsünüz. O minik savaşçıya buradan kucak dolusu sevgiler gönderiyorum. Ve tabiki bu minik savaşçıdan daha güçlü siz kıymetli anneye ve babaya da sonsuz saygılarımı gönderiyorum.
  Görüş hala geçerli mi?
  • _Agapi_

   Çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz güzel sözleriniz hepsi için çok çok teşekkürler. Umarım azda olsa güzel bir katkim olmuştur her bunları okuyan annelere babalara.
   Yazdıklarınızın hepsi harfi harfine muhteşem. Okurken gücüme güç kattı daha pozitif daha fazla morel verdi güneş ışığı gibi oldu diye bilirim.
   Bizde küçük savaşçıyla beraber sizlere kucak dolusu sevgiler gönderiyoruz. Güzel ve ince düşünceli sözlerinizden dolayı da ayrıca teşekkür ederim. Eminim ilerde çok muhteşem bir anne olacaksınız ve çocuklarınız sizin gibi ince düşünceli güzel kalpli bir anneleri olduğu çok mutlu olacaklar. Yazdıklarınız bana ve tüm annelere güç sevgi kaynağı oldu.
   Hayatınızı daim muhteşem huzurlu sağlıklı mutlu her anınızı sevdiklerinizle harika mutlu ve sevgi dolu geçirmenizi diliyorum. Saygı ve sevgilerimi gönderiyorum.

  • Sitare_

   Teşekkür ederim 💕

En İyi Erkek Görüşü

 • Sun_shine_
  Bunları okurken sanki aynı hisleri yaşadım. Sadece prematüre değildi oğlum. Deneyimsizlik, kimsenin yanında olmaması, hastane kapılarında, soğukta pastane kenarlarında beklemek, tam 17 gün beklemiştim.
  Küvöz, solunum desteği, bileğinde değerlerini ölçen kablolar, çıkan epikriz..
  Sizi çok iyi anlayabiliyorum, anladım da. Yaşadığınız o duyguları bir bir yaşadım, doktorlarla da tartıştım, neler neler yaşadım.. Ve fena duygulandım.
  Anne baba olmak harika bir duygu.
  O güçlü aslan parçasına yeni yaşının bolluk bereket ve sağlık getirmesini dilerim.
  Rabbim sizi O'ndan Onu da sizden ayırmasın.
  Hastane kapılarına tekrar düşürmesin.
  Allah bağışlasın.🙏
  Görüş hala geçerli mi?
  • _Agapi_

   ALLAH RAZI OLSUN. Rabbim tüm çocukları korusun, sizin yaşadıklarınız da çok zor çok iyi anlaya biliyorum sizi. Hele bu bir babanın dilinden söylenmiş bir baba yaşamış bunları gerçekten kahraman bir baba demek daha doğru olur size. Sağlıklı Sevgi dolu günleriniz olsun evladınızla beraber. Evladinizin üstünden eksik eymesin sizin yokluğunuzu göstermesin. Rabbim sizi de hastane kapılarına tekrar düşürmesin inşallah. Gerçekten çok zor bir süreç.. Bu da bizlerin imtihanımız..

   Çok teşekkür ederim bizimle paylaştığınız için, güzel dilekleriniz için hepsi için cik tesekkurler yüreğinize sağlık.

  • Sun_shine_

   Seçimin için teşekkür ederim annesi..
   Allah mutluluğunuzu ve sağlığınızı daim etsin.

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

410
 • LadyKartal
  Yazınızı okurken kayboldum adeta siz bu dünyadaki kanatsız meleksiniz. Bu acıların tarifi geçen süreç evladınızı bir pencere arkasından o kablolara bağlıyken acı çekiyor mu cani yanıyor mu diye düşünerek iyi olması için dua ederek beklemek dünyanın en acı sahnesi gerçekten. Ben bu dünyada en çok anne olmayı sevdim evladını kucağına aldığında ki o huzurun o evlat kokusunun tarifi yok.

  Annesi kadar güçlü dünyaya kocaman kalbiyle minnacık elleriyle tutunan yakışıklı prense Allah sağlık huzur bereket mutluluk versin. Hayırla bir daha hiç hastanelere düşürmesin inşallah.
  • _Agapi_

   Yazdıklarınız hepsi çok güzel çok teşekkür ederim bu güzel sözleriniz dilekleriniz hepsi için 🌷. . kalbinize sağlık. Size de sağlıklı mutlu huzurlu günler diliyorum.

  • LadyKartal

   Çok teşekkür ederim. 💐

 • kedoom
  Allah bağışlasın.😀😊
 • Gizli Üye
  Bilgiler için teşekkürler.
  Allah sağlık ve mutluluk dolu uzun bir ömür versin çocuğunuza
  • _Agapi_

   Çok teşekkür ederim sizlere de huzurlu sağlıklı mutluluk dolu günler diliyoruz.

 • pastelmavi
  Yeni yaşı kutlu olsun kahraman oğlunuzun
  🌺🧿
  Siz bir mucizeyi basarmissiniz..
  Anne olmak baslı basina hic kolay değilken anneliğe ilk adiminizdaki bu zorlu surecle mücadele edisiniz sizi ne kadar da güçlü kılmıştır.
  Oglunuzun hayatı boyunca güç alabileceği bir hikayesi bir de sizin gibi bir annesi var. Ne mutlu ona, ne mutlu size☺️🌺
  • _Agapi_

   Çok teşekkür ederim güzel sözleriniz dilekleriniz için ve ne mutlu bize sizler gibi güzel kalpli insanlar var. Yazdıklarınızı okudukça daha da mutlu oluyorum. Burada yazılan tüm güzel dileklerin ve tüm yazılanları hepsinin küçük savaşçıya da okudum onun yüzüne mutluluk tebessüm kattığınız için hepinize çok çok teşekkür ederiz ve burdan sevgilerimizi gönderiyoruz hepinize. Hayatınız boyunca güzel mutlu sağlıklı sevgi dolu huzurlu günler diliyoruz

  • pastelmavi

   Ben de çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için 🤗🌺

 • Mutlu ve huzurlu yıllar evladınıza. Sizin gibi bir anneye sahip olduğu için çok şanslı bir bebek. Hayat herşeye rağmen şükretmeye değer.
  • _Agapi_

   Aynen öyle hayat herşeye rağmen şükür etmeye değer. Çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz güzel sözleriniz için.

 • Bugün sen bizi ağlatmak istiyorsun anlaşılan gadası
  • _Agapi_

   Yok estafurullah gadasi 😊 Biliyorum duygulanmamak elde değil. Sadece prematüre anne babalarına bir morel bir destek olmak için yazdım bir başkasının dilinden bir yaşanmışlığı duymak bile insana güç veriyor.

 • sessizzadam_
  yalnız o tutulan ayak oluyor 😂
 • By_Redo
  harika olmuşş
 • Fenileilim
  Allah bağışlasın 😊insanın derdini unutturuyolar
  • _Agapi_

   Amin. Evet Aynen öyle. Teşekkür ederim

 • biradetmehmet
  Zor bikr süreç ama sonu genelde guzel oluyor
  • _Agapi_

   Aynen öyle teşekkür ederim

 • Bir evladın, birinci derece kahramanı annesidir. Babanın vazifesi de önemlidir fakat bir anneyle kıyaslanamaz. Hikayeniz beni duygulandırdı. İnancınızla, sabrınızla ve Allah'ın izniyle bugünlere mutlu bir şekilde ulaşmışsınız. Bu da sizin imtihanınız bir kısmıydı. Bundan sonraki yaşamınız da ailecek hep birlikte nice hayırlı seneler dilerim. Yalnız bundan sonra ki evrelerde çocuğunuzu yetiştirirken, çocuğa aşırı merhamet gösterilmesi noktasına dikkat etmeniz. Bu ilgi çocuğu şımartır. Özellikle bugün yetişen çocuklar "hayıra" alışması, bilmesi gerekiyor. Kısacası çok severken ölçüyü kaçırmamak...
  • _Agapi_

   Öncelikle çok teşekkür ederim. Güzel dilekleriniz, tavsiyeleriniz hepsi için cok tesekkurler. Cocugunun her zaman yanında olan çocuğuna sahip çıkan zor gün iyi gün demeden her zaman çocuğunu bakıp büyüten her şartlar altında çocuğunu bırakmayan anne babalar kahramandır. Tüm çocuklara ve onların yanında olan anne babalarına birlikte sağlıklı güzel günler diliyorum. Çocuklarımızı yetistirirken büyüklerimizin tavsiyelerine her zaman ihtiyacımız var. Prematüre bebeklerin ilgiye sevgiye sabırla yanında olan ellerini tutan güçlü anne babaya ihtiyaçları var her daim yanlarında olmalarını diliyorum. Sizlerede güzel günler diliyorum

  • Rica ederim. İyi günler dilerim...

 • Okurken duygulandım. Yiğenim prematüre doğmuştu, onun o ilk sesini duyduğumda içim de bir şeyler koptu sanki.

  6 ay çıkmamıştı hastaneden. En zor olanı da dokunmak istediğinde dokunamamak.

  Eline, emeğine sağlık.
  • _Agapi_

   Öncelikle size de bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim. Yiğeninize de sağlıklı günler diliyorum. Rabbim anne babasına ve tüm sevdiklerine bağışlasın. Sizinde yüreğinize elinize sağlık

  • ToxiCs

   Teşekkür ederim...

 • superpsikolog
  Allah vatanına milletine inancına ve sizlere hayırlı evlat kılsın. Okurken göz yaşlarıma hakim olamadım. Eminim sizde o anları yeniden yaşadınız. Her evladın anne babası kahramandır. Kahramanlar, kahraman evlatlar yetiştirir. Nice mutlu senelere hep birlikte ulaşmanız duasıyla.

  İyiki doğdun iyiki varsın güzel ve kahraman bebek. Hayatının her anının bundan sonra daha kolay ve daha başarılı geçmesi dileklerimle. Hayat mücadeledir dedik ama sen çok erken atıldın savaş meydanına. Ellerinden öpüyorum küçük kahraman.
  • _Agapi_

   Amin! Çok Teşekkür ederim güzel dilekleriniz için hepsi için. Evet öyle dün gece yazarken bile göz yaşlarıma hakim olamadan yazdım o anları yeniden yaşadım bir anlık sanki.. Ama iyikide o zorlu günleri yaşamışım diyorum. Bu gün beni güçlü kılan nedenlerimden biride bu..
   Bizim Küçük savaşçı kahramanınla daha da güçlü olmanız lazım. Hayat baştan sona bir mücadele. Küçük kahramanda o minik canıyla o mücadeleli günleri atlattı çok şükür.. Sizlerde iyiki varsınız. Çok teşekkürler

  • Mutluluğunuzun daim olması dileklerimle. Rica ederim.

 • bjkandahmet
  Günaydın,
  Allah size bağışlamış ne mutlu 😍☺️
  Allah çocuklarımızı bize bağışlasın acılarını göstermesin...
  • _Agapi_

   Günaydın Güzel dileklerinize Amin diyorum. Cok teşekkür ederim.

   Tüm çocuklara da sağlık anne babalarına da güçlü olmayı diliyorum.

  • AMİN kere AMİN ☺️❤️

YÜKLENİYOR...