Eskiden tadını sevmediğiniz ama sonra bayıla bayıla yemeye başladığınız yemekler nelerdir?

YourName333 m
Eskiden tadını sevmediğiniz ama sonra bayıla bayıla yemeye başladığınız yemekler nelerdir?
Görseldeki ise bamyanın çiçekteki halidir, çünkü bu soruyu sorduğumda kendime ve insanlara, asla sevmediklerini dile getiriyorlar.

Yıllar içerisinde benim de sevdiğim bir yemek oldu ama elbette bazı kriterlerde yapılırsa.
Mesela bol domates ve salça ile, içerisinde az da olsa et konularak yapılsa çok seviyorum bamyayı çorba olarak, inanılmaz da besleyici. Çanakkale'de kınalı bamya dedikleri, bordoya benzeyen koyu bir kırmızı renkte bamya var, aroması da farklı. Orada yediğimde sevmiştim. Ya da Antalya ve İzmir'de bamyayı çıtır bir şekilde fırınlıyorlar ya da kızartıyorlar ve zeytinyağlı sebze tabaklarında çok güzel olabiliyor yoğurt temalı soslarda.

Eskiden tadını sevmeyip, ön yargıyla yaklaşıp, sonrasında ise bayıla bayıla yemeye başladığınız yemekler var mı?
40
3
Görüşünü yaz