Deniyor

İstanbul'da En İyi Adana Kebap Nerede Yenir?

GerminalB

Herkes Adana Kebabının şanını, şöhretini bilir. Zırhta çekilen et ile yapılan kebabın tadı damaklarda kalıyor. Ancak Adana'da en lezzetlisini yediğimiz kebabın muadilini İstanbul'da nerede yiyebiliriz?

Sizler için araştırdım

İstanbul'da En İyi Adana Kebap Nerede Yenir?

Hafta sonu bu sorunun cevabını bulabilmek için önce Google arama motorunun altını üstüne getirdim. Genel olarak her listede ilk sırayı alan ve birkaç arkadaşımın da tavsiyesiyle sorumun cevabını buldum. Akşam ilk işim o kebapçıya gitmek oldu. Vedat Milor tarafından bile övülen mekanın çok lüks bir yerde olacağını düşünüyordum ama mahalle arasında olduğunu görünce bir şaşırdım ama rahatladım da. Çok lüks mekanlar beni kasıyor nedense. Çok samimi ve küçük olan Adana Ocakbaşı'na girdim :)

Ne varsa ver abim

İstanbul'da En İyi Adana Kebap Nerede Yenir?

"Ne istersiniz?" sorusuna espriyle "Ne varsa getir abi" dedim. "Tamam deyip ilk görseldeki kebap geldi. Yanındaki de uykuluk. Soğan salatası, Adana'da yediklerime çok yakın. Sadece domates ezme eksik. "Var mı?" diye sormak aklıma gelmedi. Şimdi yazarken aklıma geldi :)

Belki de domatesin mevsimi olmadığı için yoktu.

Çöp şiş

İstanbul'da En İyi Adana Kebap Nerede Yenir?

"Ne varsa getirin" demeseydim keşke. Adana Kebabının o kadar büyük ve doyurucu olacağını düşünmemiştim. Normalde gittiğim tüm kebapçılarda küçücük Adana ve bol bulgur pilavı, yeşillik vs. olurdu. Önümde kocaman bir tabak ve içinde Adana hariç her şey. Burada ise sadece Adana :) Garsona "Yeter başka bir şey almayayım" dedikten sonra çöp şişleri de zorla da olsa yedim. Pamuk gibi ve çok lezzetliydi. Sonuç olarak tadı damağımda kaldı diyebilirim. Canım Adana çektiğinde mutlaka ilk tercihim olacaktır. Mekanın alkollü olduğunu da hatırlatmamda fayda var diye düşünüyorum.

İstanbul'da En İyi Adana Kebap Nerede Yenir?
31 Görüş