Geçmişteki Mutluluklarımızı Şimdi Siyah Geceler aldı

Çok çabuk geçiyor yıllar. Bir dakikanın geçmediği o kırk dakikalık dersleri bile özlerken. Şimdi yirmi dört saat nasıl geçiyor anlamakta zorlanıyorum. Mutluluklarımı unutmaya başladığımda hayat güzel gibi sansak da hep bir acı olacak içimiz de öyle değil mi. Nerede hata yaptık soruları, keşkeler, ahh öyle olmasaydılar kafamızda üreyecek.

Tozpembe olan hayatım simsiyah oldu

Geçmişteki Mutluluklarımızı Şimdi Siyah Geceler aldı

Aslında dünyanın en güzel rengi pembedir. Bunu nedense kızlara yakıştırdılar bize de maviyi bıraktılar. İnsan pembe renk bir şey gördüğü zaman duygusallaşır aslında. Ne bileyim siyah tişört giymektense pembe tişört giymek daha iyi değil mi. Yıllar geçse de olmayan sevgiliyi her gece yaşarız aslında. Geçmişteki mutluluğumuz sıkıcı geçen zamana ilaç olur. Ya ben o mutlulukları da yaşamasaymışım neyi düşünecekmişim ki neyi anlatacakmışım ki dersin. En önemlisi de aslında. Pembe ile siyah arasında yüzlerce renk görmemize rağmen hiç bir renkte kalıcı kalamadık. Ya pembeyi yaşadık ya siyahı. Keşke orta bir renk olsaydı denginde mutlu olsam denginde üzülseydim.

Aşk ile tanıştık merhabası vardı

Sanki sen sevgilin ile değil aşk ile fısıldaşıyor gibi olursun. Onla konuşmaktan çok gelecekle ilgili kendi kendine konuşursun. Masumdur ilktir ve ne yapacağından haberin yoktur. Evin içinde duvarlar bile sana güzel gelmeye başlar. Gözlerin parlar ne oldu sana dediklerinde, güzel güzel şeyle roluyor dersin.Anneni sevdiğin gibi birini sevdiğinde, onu evine alma vakti gelmiştir.

Korkarsın kaybetmekten

Masalmıdır, rüyamıdır adını herkes farklı koyar aşkın. Rehberler değişik kelimeler ile anlam kazanır. Korku sevgiyi bazen yener. Hep o korku konusu açılır ya giderse diye. Gitmeyeceğim diyen giderken konuştuğu her şeyi umursamadan gider. Çünkü giden daha iyi birisine gittiğini düşünerek yola çıkar.

Giderse eğer, pembeler kaybolur yerini siyahlar alır. Geceleri sevmeye başlar, yapmam dediklerini yapmaya başarsın. Ne kadar ağlamıyorum desen de anılara ağlar insan.

Sonra unutacağım yalanına kanarsın

Birileri teselli eder, birileri de değmezmiş der. Sen kendi kendine umut beslersin hep. Güven çöker, aşka küsersin. Sadece bir kişi yüzünden onlarca konuyu silersin hayatından. O yorgan sizi en iyi bilen olur. Ağlaya ağlaya hıçkıra hıçkıra ağlarken, hep o yalan çıkar dilimizden unutacağım. Tamamen siyaha büründüğümüzde unuturuz. Ve sevecek cesaretimiz kalmamıştır artık.

Bir pembe yalana kanarız, Ve siyah renkler açar gözümüzü...


0|0
31

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 2

  • ellerine sağlık.. dediğin gibi pembeden siyaha geçişlerimiz bol :D

    0|1
    0|0
  • Güzel bir paylasim

    0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...