REGL DÖNGÜNÜ KOLAYCA TAKİP ET!

Orkid

Karantina Günlerinde Yüzümüzü Güldürecek 4 Haber 4 İnsan

Konu malum: Korona virüs ve karantinada geçen zorunlu ev günleri. Gözümüz kulağımız haberlerde. Sağlık Bakanımızın akşam saatlerinde, tam da yemek vakti vereceği vaka ve ölüm haberlerinde. Ne acıdır ki bir süre sonra artık bünye alışıyor. Kabulleniyor. Kabullenmek zorunda kalıyor.. Tüm bu olumsuz atmosfere inat güzel şeylerde olmuyor değil. İşte bende dikkatimi çeken ve okuduğumda içimi ısıtan 4 haberi ve bu 4 haberin kahramanı 4 insanı yazmak istedim size. Pozitif şeyler duymak isteyen herkes gelsin lütfen. :)

Başlıyoruz;

1-) O bir çılgın profesör: Prof.Dr. Ercüment Ovalı ve ekibi korona virüs aşısını bulmakta kararlı

Karantina Günlerinde Yüzümüzü Güldürecek 4 Haber 4 İnsan

Son günlerde bu ismi çok sık duyduğunuza eminim. Peki kimdir Ercüment Ovalı derseniz şayet, kendisi Acıbadem Sağlık Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Labcell Hücresel Tedavi Laboratuvarları Sorumlusu hematoloji uzmanı olan bir Prof. Dr. Son günlerde dikkat çeken çalışmalarıyla gündemde. Kendisine çılgın profesör deniyor. Zira son derece bilgili. Araştıran ve bilimsel çalışmalarıyla fark yaratan bir hekim. Hepsi birbirinden değerli genç doktorlardan oluşan ekibi ile Sağlık Bakanlığından aldığı onay ile son aşama için 45 günlük kampa girdiğini açıkladı.

Karantina Günlerinde Yüzümüzü Güldürecek 4 Haber 4 İnsan

Dün Twitter'da yaptığı paylaşımda son derece kararlı görünen Prof. Dr Ercümen Ovalı ve ekibi tam 45 gün boyunca hiç kimseyle görüşmeyip, dünya ile iletişimi keserek sadece aşı konusuna odaklanıp çalışmalarını tamamlayacaklar.

Farklı bir tarzı da olan Ercüment hoca aynı zamanda aktif bir Twitter kullanıcısı. Bir kaç gün önce; 'Ve covid19 immun plasma ve tedavisi onaylandı Kök hücre ise yolda..' Twitiyle müjdeyi verdi ve sonrasında attığı twit ile de 'Aşı üretimi için son hazırlıklarımızı yaptık ve içeri girdik.' dedi.

Bugün attığı mesajda ise;

..diyerek ne kadar kararlı olduğunu bir kez daha gösterdi. Hatta kendisine haber kanallarında sürekli ekranda olan bir kaç Prof. Dr. un eleştirisine de anında cevap vermeyi, atarlanmayı da ihmal etmedi.

Ben laboratuvarda covid19 virusu ile çalışırken her akşam televizyonlarda konuşan cok unvali bir profesör. Ben laboratuarda iken hakkımda ileri geri konuşmuş. Kolay gelsin be hocam. Sen konuşmaya devam et. Bende çalışmaya...

Biliyorsunuz ki aşı o hastalığın bizatihi kendisinden yapılıyor. Ercüment hoca kampın ilk bir haftasında ekip arkadaşlarını riske atmak istemediği için yalnız çalışarak geçirecek. Bizim köşe bucak kaçtığımız o virüsten Tam 10 milyar üretecek. Üzerinde çalışmalarını devam ettirecek. Dedik ya. O bir çılgın Prof. Aynı zamanda Umudumuz.

Karantina Günlerinde Yüzümüzü Güldürecek 4 Haber 4 İnsan

Yani değerli KS topluluğu, öyle ya da böyle Ercüment hoca bu işi bitirecek.Bu aşı ya bulunacak ya da bulunacak. :) Umarım. İnşallah..

Not: Bu karantina günleri bittiğinde, inşallah Ercüment hocayla bir söyleşi yapacağım. Yani yapmayı planlıyorum. Şuraya bir çizik attım. Unutmayın. :)

2-) 'Eşimle benim ortak kazancım 15 bin TL. Şu an çalışmıyorum ve bu parayı hak etmiyorum' diyerek maaşını öğrencilerine dağıttı.

Karantina Günlerinde Yüzümüzü Güldürecek 4 Haber 4 İnsan

Pozitif haberlerimden 2. si yine bir Prof. Dr.umuzdan geldi. Ankara'da Hacı Bayram Veli Üniversitesinde Uluslararası İlişkiler alanında eğitim veren Prof. Dr Bilal Karabulut Twitter mesajında aynen şunları söyledi;

Eşimle karar aldık. Evimize 15 bin lira maaş giriyor. Okullar kapalı. İkimizde şu an çalışmıyoruz, aldığımız maaşı hak etmiyoruz! 5 bin lira çocuklarım ve ailem için ayırdım. 10 bin lirası darda olan öğrencilerimdir. Mailim sizde var, darda olan öğrencilerim bana ulaşsın.

Genç Profesörün bu yaklaşımı ne kadar güzel ve ne kadar iç ısıtıcı. Öyle değil mi?

3-) Gönüllerin kahramanı

Karantina Günlerinde Yüzümüzü Güldürecek 4 Haber 4 İnsan

Fotoğrafta gördüğünüz beyefendinin adı Murat Tiryaki. O, kendi çapında yaptığı iyilik hareketiyle gerçek bir kahraman, gönüllerin kahramanı olduğunu gösterdi. Peki Funda ne yaptı da böyle diyorsun derseniz şayet;

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde nalbur Murat Tiryaki, koronavirüs salgını nedeniyle ödeme güçlüğü çeken müşterilerinin toplam 10 bin liralık borcunu silmiş. Milyarlık şirketler hala fatura yollayıp, kamu bankaları bile destek paketinde öteledikleri kredi borcu için bile faizi işletmekten vazgeçmiyorsa Murat Tiryaki'nin yaptığının ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlayabiliriz sanırım. :)

4-)Bu öğretmen bir başka anlatıyor: EBU TV de İngilizce dersi sırasında kendinden geçen sımsıcak bir Türk öğretmen.

Hayat eve sığar dediğimiz günlerde evde eğitimle tanıştı milyonlarca öğrenci. İşte bu kapsamda yayın yapan EBU TV de ilginç şeyler oluyor. Bunlardan biri de öğrencilere İngilizce dersi verirken adeta kendinden geçen, olayı ve dersi fazla içselleştiren harika bir öğretmen geçtiğimiz günlerde pozitif bir etki yarattı. Bende bunu yüz güldüren haberler listemde 4. sıraya koymak istedim. Wonderful sevgili hocam wonderful. Aynı zamanda beautiful.. :)

Karantina Günlerinde Yüzümüzü Güldürecek 4 Haber 4 İnsan

Sosyal mesafeyi 5 santime kadar indirip kalabalıklara karışacağım, tanıdığım tanımadığım herkese sarılıp hayatımdan dezenfekten, kolonyayı çıkaracağım günleri görene kadara zaman zaman böyle pozitif haberleri sizlere iletmek isterim. Sizde uygun sanız tabi ki. :)

Sevgiyle..

Karantina Günlerinde Yüzümüzü Güldürecek 4 Haber 4 İnsan
Karantina Günlerinde Yüzümüzü Güldürecek 4 Haber 4 İnsan
39
15
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

1539
 • Harika bir paylaşım!..
  Hele ki şu aşı bulunsa öyle çok sevinirim ki...
  Biz çok güzel bir Milletiz bu bir gerçek. Bu ruh, bu İnsan yanımız...
  Teşekkürler tekrar emeğinize sağlık.
 • sağduyulu1691
  Güzel tespitleriniz ve paylaşımınız için teşekkürler. Güzel insanlar, içimize huzur veriyor, mutluluk veriyor, umut veriyor, yön veriyor.
 • nomorebets35
  umut her zaman guzeldir :)
  Ercument Hoca bir çılgın mı yoksa bir dahi mi bilmiyorum ama herkesin minnetar olması gereken bir bilim insani :)
  maaslarini bagislayan kari koca hocalarimizsa buyuk insanlik dersi vermisler ki en cok buna ihtiyacimiz olucak buna eminim :)
  gucu belki bir kac ay dayanmaya yetecek bir esnaf bir nalburun yardim cabasi hakikaten takibe deger :)
  eba tv hocalarinin belkide tamami bu zor zamanda gorev bilincindeler :)
  aslinda herkesin hepimizin yapabilecekleri var bu zor gunlerde ve basari belkide mucizeler yaraticak herkese mutlu guzel gunler temennisi ile :)
  sagol Funda :)
 • Affedilmeyen
  Zor zamanlarda birbirine insanlar daha çok sarılır
  Bizim Türk milletinde bu özellik fazlasıyla var
  daha güzel haberler vermen dilegiyle..
 • Güzel haber ama öyle kolay değil insan üzerinde denemesi lazım çünkü insanlar üzerinde bu virüs farklı semptomlar gösteriyor yani şu virüsü tedavi ederiz ama bu aşının vucudu ne kadar etkiler nereden patlak verir onu çözemezler fransada bir profesör açıklama yaptı aşıyı afrikada test edelim diye afrikalılar tepki gösterdi inş bulurlar tedavisini
 • PaintMotors
  Bunun sorunu yeni insanlardır ben Çinli doktora kafayı taktım Corona çıktı bu doktor Çinli doktor öldü
 • StromAnqel
  Kesinlikle duyduğumda hepsini bu zorlu süreçte azda olsa yüzümüzü güldürdü ama umutla bakmamizi sağladı yeneceğiz bu koronayi hep birlikte el ele👏😇💪
 • Ansur
  İnternette kokuşmuş fenolar da bu 4 numaradaki öğretmeni yeriyorlar. Varoş çöplüğünden gelme kokuşmuşun 2 kelime ingilizce konuşmasıyla kazandığı budala özgüveni ile şu kadının çabasını yermek , çok aşağılık bir durum.
  Her ne kadar iyi şeyler olsa da , daha da fazla kötülük mevcut.

  Ercüment hocaya saygımız sevgimiz sonsuzdur. Kendisi iyi bir Atatürkçü ve vatanseverdir. Fetönün ergenekon saldırısında gözaltına alınmıştı. Kendisi ülkemizin kıymetli değeridir. Baaaağzı khk lı fetöcü doktorları sahaya göndermek isteyen baaağzı şuursuzlar, Ercüment hocamızın tırnağı olamaz.

  2 ve 3 numara ise bu halkın, aslında yapması gereken harekettir. Elinde varsa paylaşacaksın. Dayanışma budur, insanlık budur. ORada burada ben devletim , oradaki beni yönetemez naraları şovları bizlere hiç katkı sağlamaz, tam tersi geriye götürür.
 • Akbey_52
  Vallahi hepsini tebrik ederim çok güzel olmuş ellerine sağlık ve bu insanlardan da Allah razı olsun zaten bunun gibi insanlar olmasa Türkiye'de insanlar açlıktan birbirini yer gerçekten iyi insanlar hep bir yerlerde var
 • Yapboz79
  Yardıma ihtiyacı olan insanlara yardımda bulunup , ben yardım ettim diye böbürlenen insanların samimiyetinden şüpheliyim.
 • Kara_biberim404
  Prof. Dr. Ercüment Ovalı yı ve ekibini yürekten kutluyorum ve destekçileriyim. Yürekli bir işe kallkışmış kendisi. Büyük bir risk ve sorumluluk altına girmiş yüce gönüllü ve insanlığa hizmet etmek isteyen bir Dr. un yapacağı bir iş bu.. Allah yardımcısı olsun ve işini iyi sonuçlandırmayı nasip etsin..
  Prof. Dr. Bilal Karabulut'u da tebrik ediyorum. Gönlüne yüreğine sağlık. 'Gönlü zengin' diye bir söz vardır. Tam olarak karşılığını vermiş bir doktorumuz. Kendisine eşine ve ailesine Sevgiler..
  Bingöl lü Murat Tiryaki, senin yaptığın bu davranıştan büyük bir sosyal psikolojik ders çıkar ama anlayana tabi. ya da anlamak isteyene diyim.. Kendsine burdan kalpten sevgiler yolluyorum..

  Güzel moral arttırıcı ve umut vaat eden bir benceydi..
  Elinize sağlık.
 • Nükleerteori
  26 Kanser hastanesini KTÜ'de çalışırken aşı var deyip deney faresi gibi öldürmüştü Ercüment Ovalı. Üstelik herkesten 30 bin lira almıştı.
  Yalandan sallayanın birisi. Acıbademde yattığı günlerden biliyorum. Bir halt yapamaz. Gönüllü olanları da öldürür yine ve Erdoğanın desteği ile kurtulur yine.
 • Mr_Hyper
  3. Numara gerçekten takdir edilesi adamın eti ne budu ne helal olsun
 • barraquda
  plazma tedavisi mantıklı geliyor kulağa.. öte yandan aşı konusunda , dünya ilaç devleri pastayı Türklere yedirmez gibi de geliyor.. anca mucizevi bir şekilde nokta atışı yaparak doğru aşıyı üretirsek çok kısa bir sürede.. ki testleri şunlar bunlar yine seneler almalı mantıken , hani bir nebze belki.. ki onu da kopyalarlar zaten ve üzerine otururlar tedavinin.. gavur böyle şeyleri çok sever...
  Müşterilerinin hesap defterini silen arkadaşın günahlarını da Allah silsin inşaallah..

  yalnız... gözlerimizi en alttaki Supernatural abimizin yaptığı gibi silmemeliyiz bu günlerde ama.. kötü örnek olmayalım lütfen :D neymiş , elimizi gözlerimize ağzımıza burnumuza götürmüyoruz , mendil kullanıyoruz.. öhö .
 • Allah böyle insanları başımızdan eksik etmesin, gurur verici tebessümler bakkal amca 10 bin ttlik borç silmiş, Allah daha çok versin inşallah. İnşallah ilaçı da bay profösör bulur.
 • bjkandahmet
  İyi ve güzel insanlar hep var kötü ve cahil insanlara inat...
  Güzel bir bence olmuş yüreklerine vve yüreğinize sağlık ☺️❤️
 • proko
  Biraz tebessüm, biraz umut çokça insanlık birakan samimi bir anlatımla insanı içine çeken bir bilgi paylaşımı ❤
 • biradetmehmet
  Şu 3 numaradaki adam ülkenin genel bakışı
  Biz zor zamanlari kolay atlatmayı seven bir milletiz
 • fangoria
  güzel haberlere gerçekten çok ihtiyacımız var bu günlerde
 • AşkıოS01
  Gündemi hep takip ederim gerçekten harika insanlar hepside çılgın prof umudumuz bekliyoruz inşallah kurtulacaz bu illetten emeğine sağlık.
 • _Larviya-
  Aşı bulunursa hem dünyada marka kurtarıcı oluruz hemde virüs belasından kurtuluruz bu çok güzel olurdu hayali bile güzel😊
 • okan_gun
  asıl ovguyu hak eden gizli kahramanlar daima arka planda olur bu gercek kahramanlık demektir.
 • Kaitass
  Keyifle okuyup yarınlar için umut dopingledim. Böyle insanlar umarım çoğalır.
 • hasat_ak21
  güzel haberler umutlandırıcı ama vaka artışıda tedirginliği artırıyor malesef
 • dervisan
  Hemşehrim murat abi devrimcidir : )
 • ƘíηgAятнυя
  Allah yar ve yardımcıları olsun.
  Milletçe dua ile destekliyoruz.
 • ShöVale
  Güzel çalışma. Ama EBU değil EBA
  • Afedersin. Onu bende fark ettim🙏

  • ShöVale

   Olsun. Sen ve benden başka kimse bilmiyor zaten

  • Eminim..😁✋

 • _mehlika
  Kötü günlerin süper kahramanları
 • concordance
  Harika bir paylaşım eline sağlık
 • kkkık
  Harika ya umarkm başarılı olurlar
 • babyocconer
  Güzel paylaşım olmuş elinize sağlık
 • İngilizce öğretmeni bir harikaydı bence
 • Ne güzel insanlar işlerini hakkıyla yapanlar.
 • BlackSpace8
  Çok güzel haberler
 • darkleyl96
  Harika haberler 👏🏻
 • BanaMesajAtt
  Dunyanin adamlari bunlar herhalde ADAMM lar yaaa
 • laviniaa25
  İnşallah en yakın zamanda biter
 • bugencyazar
  bu 4 insan da süpermiş
 • Ben inanıyorum Ercüment hoca bulacak.
 • BLACKQUEENGRANDE
  Ellerine sağlık, harika bir paylaşım olmuş 🌼 🌸
 • gannicus06
  Krallar
 • coşkuu
  İnşallah biter bu virüz tez zamanda
 • KafamKatliam
  Güzel haberler
 • alixa
  Güsell beğendim
 • SıkıntıdanGeldim
  İnşallah bu gunlerde geçecek
 • Sırrı06
  Karantina bize etki etmedi
 • Taurruus
  Ne güzel insanlar
 • ÇılgınAntalyalı
  Coronanin bittiği
 • dertlicucuq
  Ne karantinasi be kardesim calisiyoruz
 • Gizli Üye
  3. Numara gerçekten taktir edilmesi gereken biri.
  Ayrıca, inşallah bu günlerde geçecek. Biraz sabır, elinize sağlık güzel bir paylaşım olmuş.
 • Gizli Üye
  neler geçmedi ki geçer geçer
 • Gizli Üye
  Maşallah
 • Gizli Üye
  Ellerine sağlık
 • Gizli Üye
  İnsanın yüzünü güldürüyorlar gerçekten.
YÜKLENİYOR...