En Karanlık Gece Bile Sona Erer Ve Güneş Tekrar Doğar!

Victor Hugo ne güzel söylemiş: " En karanlık gece bile sona erer ve güneş tekrar doğar." diye.

En Karanlık Gece Bile Sona Erer Ve Güneş Tekrar Doğar!

Dün ne kadar kırgınsam, yorgunsam bezginsem bugün tezat bir şekilde mutlulukla açıldı kapılarım ardına kadar. Uyandığımda içimde anlamlandıramadığım bir mutluluk hakimdi. Sanki güneş daha parlak, kuşlar daha cıvıltılı, hava daha berrak, ruhum daha ışıltılıydı. Kanatlanıp uçacak gibi hissettim uyanmamla birlikte. Kuş seslerini yüreğimin içinde hissedip onlara şarkıların tatlı nağmeleriyle eşlik ettim. Güneşe baktım pırıl pırıl haliyle içim daha da açıldı, ona içten gülümseyen yüzümle günaydın dedim.

Pencereyi açtım, çiçeklerin harikulade kokusunu ciğerlerimde hissettim.

Renkli gülüşleriyle yüreğime su serpti kelebekler. Masmavi bulutlar kolkola girmiş sanki seyahat ediyorlar birlikte neşeli bir edayla. Dağlar taşlar farklı bir havada bugün sanki raks ediyorlar çılgınlar gibi. Yollar göz alıcı bir şaşaya kapılmış sükseli çiçeklerle donanmış, Ağaçlar meyvelerini bezemiş tıklım tıklım ve bana göz kırpıyor meyveler sanki muzip bir şekilde. Çocuklar daha neşeli sanki bugün belki de bana öyle geldi. Daha tınısı yüksek voltta gülüyorlar ve eğlencelerinin dibi tutmuyor bol keseden keyiflerini çıkarıyorlar çocukluklarının.

Çoban ve sürüsü geçti şimdi evimin önünden.

Onlar bile farklı bugün. Çoban sanki kaba tavırlarını rafa kaldırmış bugün eskiden olduğu davranmıyor. Sopayla kovalamıyor hayvanlarını. Sadece seslenmekle yetiniyor ve kaval çalıyor hevesle. Hayvanlarınsa yüzünde gülücük dillerinde meleme ilerliyorlar yol boyunca. İçime Polyanna mı kaçtı anlamadım ki? Sinekler bile güzel görünüyor gözüme bugün.Sinekler diyorum ne tatlı vızıldıyor sanki dalga şırıltısı gibi narin narin. Evim daha güzel görünüyor gözüme bugün. Yola bakan manzarası daha da içimi açıyor, denize nazır hallerinden yüreğime çocukluk tohumları dökülüyor.

Mutluluk akıyor gözlerimden bugün.

Yüzüme bakan kim varsa hepsi ayırdımına varıyor bunun "Sen bugün ne kadar pozitifsin" , diyerek dile getiriyorlar. Çok haklılar böyle düşünmekle, içimdeki ses mutluyum diyor bugün, hem de çok. Sebebini bilmediğim fakat buna rağmen gönül gözümle hissettiğim bir günümdeyim. Gözlerim hayata renkli bakıyor, olumlu düşünmeye endekslendi beynim. Dilim güzel düşünceli sözler temellendirmeye ant içmiş sanki bugün. Kulaklarım her sözü güzel duymaya meyletmiş, şarkılara bile ayrı bir mutluluk teması yüklenmiş sanki.

İçimdeki mutluluğu, coşkuyu, yaşama sevincini çocukların küçük gözlerinden algıladıkları kocaman dünyaya benzetebilirim.

Onlar gibi masum onlar gibi kırılgan ama bir o kadar da enerji depolu ve yarına her daim umutla bakan..Tıpkı Aziz Nesin'in söylediği gibi " Bizim kalbimiz hep kırıktır çocuk ama yine de eksik etmeyiz sol cebimizden umudu".


1|0
12

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 2

  • Çok beğendim paylaşımınızı. Her yeni güne umut dolu bakmalıyız

    1|0
    0|0
  • Her yerde güneş doğar mı bilmem ama Gazze'de, Suriye'de güneş bir daha doğmayacak gibi. https://i.hizliresim.com/MpZVMa.jpg

    0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor... ;