Kıyamet ve Hesaplaşma Mahşerde Sorguya Doğru

Arkadaşlar bu bencede sorguya değineceğiz kıyamet ve mahşerde sorgu zamanına 1. ve 2. yazıları okuyabilirsiniz.

Diriler arasında olanlara ne mutlu. Neden mi? Çünkü orada insanlar bir araya getirilecekler. Ve bu gerçekleştikten sonra 70 sene bu durumda kalacaklar. 70 sene güneş tepelerinde olacak. Gözünüzde canlandırabiliyor musunuz? Allahu Ekber! Allahu Ekber! Orası diriliş katı.

Kıyamet ve Hesaplaşma Mahşerde Sorguya Doğru

Resulullah (s.a.v) şöyle buyurdu: İnsanlar o durumda 70 sene umutsuz kaldıklarında Hz.Adem(a.s) koşacaklar. Ve şöyle diyecekler: Adem bizim için aracılık yap. Adem(a.s)'da şöyle diyecek; Ben kendi akıbetimi bilmiyorum. Allah (c.c) hiç olmadığı kadar çok öfkeli Nuh(a.s)'a gidin! Tüm insanlık Nuh(a.s)'a koşacak. Ve yine diyecekler ki: Bize aracı ol. Nuh(a.s)'da şöyle buyuracak: Allah(c.c) hiç olmadığı kadar çok öfkeli, ben kendi akıbetimi bilmiyorum, İbrahim(a.s)'a gidin! Tüm insanlık İbrahim(a.s)'a gidicek ve o da Allah(c.c) hiç olmadığı kadar öfkeli, ben kendi akıbetimi bilmiyorum, Musa(a.s)'a gidin! Tüm insanlık Musa(a.s)'a gidecek ve o da Allah(c.c) hiç olmadığı kadar öfkeli ben kendi akıbeti bilmiyorum Isa(a.s)'a gidin! Tüm insanlık İsa(a.s)'a koşacak. Hazreti İsa(a.s)'da ondan önceki Peygamberlerle aynı cevabı verecek. Allah(c.c) hiç olmadığı kadar öfkeli, ben kendi akıbetimi bilmiyorum. Muhammed(s.a.s)'e gidin! Şimdi Muhammed nasıl bir pozisyondaymış göreceksiniz. Şimdi Muhammed(s.a.v) gerçek gücünü göreceksiniz. Tüm insanlık! Düşünebiliyor musunuz? Tüm insanlık Hz.Muhammed(s.a.v)'e koşacak ve bize aracı ol diyecekler. Ve Hz.Muhammed(s.a.v) Allah(c.c)'a dönüp onlara aracı olacak. Ve Allah(c.c) Muhammed(s.a.v)'in hatrını kabul edecektir. Ve Allah(c.c) o kata inecek tüm insanlık kimisi terden boğulacak kimisinin yüzü hayvanların yüzüne dönüşek.

Bazıları kendi yüzünün üstünde yürüyecek bazılarının derisi ile eti arasında yılanlar dolaşacak. Resullullah(s.a.v) onların durumunun böyle olacağını bildirdi. Ebu Hureyre'nin hadisini hatırlayalım. Ebu Hureyre(r.a) büyük bir patlama olacak diyor. Büyük bir patlama! Öyle bir patlama ki insanlar kafalarını yukarıya bakacaklar ve gökyüzü'nün ilk katı parça parça yere düşecek. Ve Melekler ordusu insanlığın etrafını kuşatacaklar. Sayıları insanlar ve cinlerin toplamından daha çok olacak. Ve gökyüzü'nün ikinci katı parçalanacak ve ikinci katın Melekleri'de yeryüzüne inecek. Onların sayısıda 1.katın Meleklerinden insanlardan ve cinlerden çok olacak ve onları kuşatacaklar. Sonra gökyüzü'nün 3 katı parçalanacak ve 3.katın Melekleri dünyaya inecek. Allahu Ekber! Allahu Ekber! Onlar daha güçlü olacaklar ve Allah(c.c)'ı övecekler. Bütün insanlığı ve diğer Melekleri kuşatacaklar ve sayıları hepsinden fazla olacak. 4.katın Melekleride inecek 5.katın Melekleride 6.katın Melekleride 7.katın Melekleride. Nemi yapacaklar? İnsanlığı ve diğerlerini kuşatacaklar sayıları diğerlerinden daha fazla olacak ve diğerlerinden daha güçlü, daha büyük ve tüm insanlık aydınlanacak. Resulullah(s.a.v) buyurdu ki: O gün Allah(c.c)'in tahtını 8 tane Melek getirecek ve buyurdu ki tahtı taşıyan meleklerden birinin ayaklar dünyanın en derininde. Omuzları en yüksek dağlardan da yüksek ve Allah(c.c)'ın tahtı onun omuzlarında. Kulak memesi ile boğazı arasında ki uzaklık 70 sene. Şu anda Allah(c.c)'ın tahtını 4 melek taşıyor. Ama hesap günü 8 Melek taşıyacak. Neden mi? Çünkü Allah(c.c) hiç olmadığı kadar öfkeli olacak. Resulullah(s.a.v) şöyle buyurdu: Allah(c.c) Meleklere, ben sizi tek bir görev için yarattım ve siz görevinizi yerine getirdiniz. peki biliyor musunuz? ne için? Melekler de: Allah'ım sen en doğrusunu bilensin diye yanıtlayacaklar. Ve Allah(c.c) şöyle buyuracak: Ben sizi tahtımı taşımanız için yarattım ve siz görevinizi yerine getirdiniz, benden birşey isteyin, yerine getireyim. Ve ilk Melek atılarak Allahım bana dünya'nın gücünü bahşet diyecek ve Allah(c.c) o'na bu gücü verecektir. 2.Melek: Allahım bana rüzgarın gücünü bahşeyle der ve Allah(c.c) o'na bu gücü verir. 3.Melek: Alalhım bana gökyüzünün gücünü bahşeyle der ve Allah(c.c) o'na bu gücü verir. 4.Melek: Allahım bana yağmurun, okyanusların, suyun gücünü bahşeyle der ve Allah(c.c) o'na bu gücü verir.

Ve Allah emreder: Tahtımı kaldırın! Allah(c.c)'ın tahtını kaldırmaya çalışacaklar ama güçleri buna yetmeyecek. Ve Allah(c.c) şöyle buyuracak: Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm diyin. Dedikleri an Allah(c.c)'ın tahtı yükselmeye başlayacak. Ve o gün 8 tane böyle Melek, Allah(c.c)'ın tahtını taşıyacak. Ve Allah(c.c) adına yaraşır bir şekilde iner.

Bir sonra ki bencede hesap gününe ve o gün olacaklara değineceğiz.


0|0
34

En İyi Kız Görüşü

 • Allah razı olsun böyle Bence'ler görmek ne kadar güzel paylaşımını çok beğendim kardeşim.
  Emeğine, yüreğine sağlık.

  0|0
  0|0

En İyi Erkek Görüşü

 • bir kısmını okudum ve yine ne kadar saçma olduğunu hatırladım İslam'ın. Hatırlatma için teşekkürler.

  'Şimdi Muhammed nasıl bir pozisyondaymış göreceksiniz. Şimdi Muhammed (s. a. v) gerçek gücünü göreceksiniz.'

  Tüm insanlar eşittir diyen Tanrı'nın, sırf Mudammed'e ne kadar değer verdiğini göstermek için tüm insanlığı 70 sene boyunca bir yerde bekletecek olması...

  1|0
  1|3
  • O duasını Ahiret'e sakladı Peygamberimiz (sav) o yüzden. Şefaat edicek o günde. Diğer peygamberler o gün Allah'a gidemeyecekler Allah'ın ofkesinden çekinecekler. Peygamberlerin bile çekindiği korktuğuno günde vay bizim halimize. Sen o kısmı tam okumamıssın.

  • Hepsini Göster
  • Dostum ben misyonerlere inanmıyorum. Yahut ben edindiğim her bilgiye de inanmam iyice araştırıp öyle karar veririm. Kuran mucizelerini de haber veriyor mu Sumer Mitolojisi :D Yahu sabahtan beri akılsız olduğumu ispata çalıştın bense senin fikrinin yanlış olduğunun farkına varmanı sağlamanı istedim. 18 yaşında olabilirim belki ama Fatih de İstanbul'u fethederken 21 yaşında idi. Sumer mitolojisi falan hikayeden başka bir şey değildir. Yeterince dinledim seni bu dialog bir yere varmaz. Selametle

  • @EniyiYorumcu
   Anlamadığın şey şu; ben senin akılsız olmadığını söylemedim, öyle bir iddiada da bulunmadım. Sen benim anlatmaya çalıştığım şeyi anlamayıp, üstüne söylediğim şeyle tamamen alakasız olan bir şey söyledin.

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 2

 • Yaptığım onca bel altı şey aklıma geldi of of

  1|0
  0|0
 • Yuregine saglik

  0|1
  0|0

Erkekler Ne Diyor 3

 • Ya böyle seyler okuyunca hep bir imana geliyorum 😂😁

  1|0
  0|0
 • Muhteşem bir bence olmuş emeğine sağlık Allah razı olsun reis. :) Bencelerinin devamını bekleriz. :)

  0|0
  0|0
 • Rabbim bizi affetsin.

  1|1
  0|0
Yükleniyor...