Kıyamet ve hesaplaşma isimli bencem'de sizlere kıyameti ve hesaplaşmayı anlatacağım.

O gün çocuğu olan bir anne dahi çocuğunu unutacak. Neden ? çünkü sura üflenecek diye Sura sesi o kadar dehşet verici olacak ki insanlar bir an için kendinlerini sarhoş sanacaklar gerçeği ise kendileri zerre kadar sarhoş değillerdir. Ebu Hureyre'nin (r.a) şu hadisi aklımıza gelsin: Buyuruyor ki: şeytan ve ordusu etrafa dağılıp kaçmaya çalışacaklar kaçmaya çalışıp, saklanmaya çalışacaklar ve Kuran'da: ''O Gün kimseye sığınacak bir yer yoktur.'' İnsanlar başlarını göğe kaldıracaklar ve ne görsünler? Gökyüzünü siyah ve yağlı birşey kaplamış. Gördükleri şey parça parça etrafa dağılacak. Yeryüzü'de parçalara ayrılacak.

Kıyamet ve HesaplaşmaO gün okyanusu yangın saracak ve yerinden kalkacak. Allahu Ekber! Bunu göz önüne getirin. Okyanusu yangın sardığını ve yerinden oynadığını! Yıldızlar o kamaştırıcı ışığını kaybedip, yeryüzüne çarpacaklar ve her yeri karanlık saracak ve karanlık sardığında hiçbişrey etrafta kalmayacak. Dünya'da olan her canlı varlık sona erecek. Ebu Hureyre'nin (r.a) hadisinde: Ölüm Meleği Allah'a (cc.) diyecek ki: Ey Allah, Gökyüzünde ve Yeryüzünde olantüm varlıklar'ın canları sona ermiştir. Senin iznin ile hayatta olanlar müstesna. Allah (cc.) buyuracak: Kimler geriye kaldı? (biliyor tabi ki ALLAH) ve melek cevap verecek: Ey Allah Cebrail hayatta, Mikail hayatta, İsrafil hayatta ve senin Ars'ına sahip çıkan Melekler hayatta Allah (cc.) yine buyuracak:

''Ölüm Cebraili, Mikaili, İsrafili ve Arş'ıma sahip çıkan Melekleri yakalasın! Sonra Allah (cc.) diyecek ki: ''Daha geriye kalan var mı?

Biliyor tabi ki. "Ya Allah geriye kalan birisi yoktur". Ey Allah, ben varım, sen varsın ve bizden başkası yok. Allah buyuracak: ''Seni sadece bir neden için yarattım. Sana düşüni'de erine getirdin. O halde ölüm senide yakalasın!'' ve böylece Azrail'de ölecek. Ve Allah (cc.) Gökyüzünü ve tüm Dünyaları eliyle yuvarlayıp saracak sonra Allah(cc.) sesini yükseltip şöyle diyecek:

Herşeye gücü yeten 'ALLAH'' benim! Bugün kimin'dir o kutsal yönetim ? Bugün kimin'dir o Kudret? Bugün kimin'dir o krallık? Krallar Kralı benim! Nerde O diktatör'leriniz? Nerde o zalim önder'leriniz? Hiç kimse cevap vermeyecek ve ALLAH (cc.) diyecek ki: Kuvvet Allah'a (cc.) mahsustur! Kudret Allah'a (cc.) mahsustur! Bir olan, tek olan, kendisine hiçbir şey karşı konulamayan.

Bir kafir başka bir kafiri dünyaya getirdi. İmam Ahmedin Müsnedinde bulunan hadis şöyle buyuruyor. Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed (s.a.v.) buyurdu ki: Vallahi, kıyamet 30 kafir dünyaya gelmeden, kopmayacaktır ve sonuncusu, tek gözlü, kendini ilah ilan edendir. Bu sahih hadisler, İmam Buhari ve İmam Muslim kaynaklıdır. Ebu Hureyre hadisinde, onların her birinin, Allah'ın peygamberi olduğunu iddia edeceğini söylüyor.

Bir çok sahte peygamber geldi ve geçti. Müseylime, Tüleyha, Seccah, Ab-u Munsur, Raşit halifa, Muhammed ibn-i Said, Gulam Ahmed, Dr.York, Jasmin, Mahmud el faraj, Muhtar, Nostradamus. Allah ayette buyuruyor ki: Muhammed, sana kıyamet gününü soracaklar, onlara şunu söyle, ''Bunu sadece ALLAH(c.c) bilir'' Ve ALLAH (c.c) tekrar şöyle buyurdu ''Muhammed sana kıyamet gününü soracaklar onlara söyle söyle ''Bunu hiç bir peygamber söylemeyez, neden? Çünkü hiçbir peygamber, kıyametin ne zaman kopacağını bilemez'' Şunu bilin ki! Peygamberimiz (s.a.v. buyurdu ki, sadece Allah'ın bilidiği ve sadece Allah'ın bileceği 5 şey vardır. Bu 5'den biri kıyametinne zaman kopacağıdır.

Allah'tan başka kimse kıyametin ne zaman kopacağını bilemez. Allah (c.c) şöyle buyurdu: ''Sadece şunu bilin, kıyamet günü belkide yakındır.'' Allah (c.c) tekrar şöyle buyurdu ki: ''Hesap gününüz yaklaşıyor.'' Allah (c.c) buyurdu ki: ''Kıyamet günü yaklaştı ve ay ikiye bölündü.'' ve bunca ikaz ve uyarıya rağmen, itaatsiz ve günahkar bir yaşam sürdürüyoruz. Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed (s.a.v.) buyurdu ki;

Kıyamet alametlerinden biri de annelere yapılan saygısızlıktır. Gerçeklşemedi mi? Daha ne olsun?

Çocuklar dünyaya gelir gelmez büyüyorlar. Heleki Müslümanlar, annelerine küfür edebilecek hale geldiler. O kadar ileri gittilerki, öz annelerine el kaldırmaya başladılar. Resullullah (s.a.v)'ın hadisi ne kadarda haklı. Resullah (s.a.v) buyurdu ki : ''Öldürmek artacak.''Bugünde öyle değil mi? Ve tekrer buyurdu ki : Küçük yaşta çocuklara tecavüz çoğalacak bugünde öyle değil mi? Tekrar buyurdu ki, İnancı kötüye kullanmak çoğalacak bugünde öyle değil mi?

Resullah'ın şu hadisi ne kadarda doğru: Kıyamet günü yaklaştığında, deprem ve zelzele çoğalacaktır. Ve tekrar buyurdu ki: Kıyamet günü yaklaştığında, dans eden kadınlar, şarkı söyleyen kadınlar ve müzik aletleri çoğalacaktır. Tirmizi hadisidir. Bugünde öye değil mi? Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed (s.a.v.) buyurdu ki; Kıyamet gününe yaklaşıldığında insanlar kurana inanıp hadisleri reddedecekler. Bugünde öyle değil mi? Hadisleri reddeden kardeşlerimize sorulduğunda biz sadece Kur'an'a inanırız hadisi tanımayız diyorlar. ve onlara namaz kılmalarını söylediğinde şöyle diyorlar:

Kur'an ile ispat et. Kur'an da namaz nerede geçiyor? Sen nasıl kiliyorsun?

Kur'an da namaz, at yarışları ile ilgili biz namaza inanmıyoruz. Allah'ın günde 76 kere istediği namaza. Bu kardeşlerimiz Kur'anda geçen namaza inanmıyorlar çünkü namaz değil at yarışı geçiyormuş. Hazreti Muhammed (s.a.v.) buyurdu ki: Kıyamet günü yaklaştığında insanlar, annelerini ihmal edecekler. Bu kadar açık ve net uyarıalra rağmen hala itaatsiz ve günahkar bir hayat sürdürüyoruz. insanlara çok geç olmadan pişman olun dediğin zaman sana gülüyorlar. Hazreti Muhammed (s.a.v.) buyurdu ki:

Kıyamet günü yaklaştığında sarhoşluk çoğalacak bugünde öyle değil mi? Hazreti Muhammed (s.a.v.) buyurdu ki: Küçük işaretlerden sonra büyük işaretler gelecek ve kıyamet kopacaktır. Size soruyorum gün gelecek ve evlatlar babalarının başını kesmek için çabalayacaklar? Biliyor musunuz ki gün gelecek Müslüman bir anne müslüman kızlarını sopa ile dövecek. Ona kocan nerede? diye sorulduğında şöyle yanıtlayacak Tak şöforu diyecek. Biliyor musunuz ki gün gelecek 11 yaşındaki bir erkek çocuğu eve geldiğinde 2 küçük kız kardeşine tecavüz etmeye çalışacak ve şöyle diyecek:

''Bunu okulda öğrendim.'' Biliyor musunuz ki gün gelecek eşcinseller eşcinsel bir imamın arkasında namaza duracaklar ve bunu gayet normal sanacaklar. Biliyor musunuz ki gün gelecek bir baba ve kızı bir film izleyip ardından zina yapmaya başlayacaklar. Biliyor musunuz ki gün gelcek bir müslümana şehir merkezinde Kur'anı elinde tutması söylenecek ve o şöyle cevap verecek: Kardeşim tüm arkadaşlarımın gözü üstümde Kur'anı tutmamı isteme benden herkes bana güler kızlar bana güler.

O'na denilecek ki : O zaman cebine koy O'da hayır bu riski göze alamam takip ediliyorum diyecek. Kardeşlerinden birisi, Kur'anı Allah(c.c)'ın kitabını ona uzatacak ve o şöyle diyecek: Kardeşim, bana uzatma, arkadaşıma ver, o benim yerime tutacak. Hazreti Muhammed (s.a.v.) buyurdu ki: Öyle günler gelecek ki günah işeleyen insanların yüzleri birden maymuna ve domuza dönüsecek. Aynı lut kavmi yok eden kasırga ve rüzgarlar yeniden gelip bu günahkarları yok edecektir ve aynı taşlar bu insanları yok edecektir. Ad kavmini yok eden aynı rüzgar ve kasırgalar bu insanları yok edecektir. Ve kıyamet günü dünya bu insanları yutacaktır. Kıyamet günü yaklaşıyor ve biz hala gerçeklerden kaçıyoruz.

Bu bencenin devamı gelecektir sizlere mahşer günü ve yaşanacakları anlatmaya devam edeceğim şimdilik 1.kısımın sonuna geldik...


0|0
21

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 2

  • Senin yazdiklarinin bir cok sey gercek oldu, bir sey daha var, yer yüzündeki insanlar ateist olacak inanci olan birisi kalmayacak, ateist oluyorlar, sen de görüyorsun inanclari yok oluyor insanlarin

    0|0
    0|0
  • Ne muhteşem bir yazı.

    0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor... ;