Kıyamet ve Hesaplaşma Mahşer

Sizlere önceki bencem'de kıyamet ve hesaplaşmayı anlatmıştım devamı olarak kıyamet, hesaplaşma ve mahşer ile devam edeceğiz.

Resulullah (s.a.v) buyurdu ki: 40 sene boyunca iman diye birşey olmayacaktır. Ne Medinede, Ne Şamda ne Bosnada, Ne Afganistanda, Ne Pakistan da iman diye birşey kalmayacak. Resulullah (s.a.v) bir cuma günü dedi, kıyamet cuma namazından sonra kopacak. Resulullah (s.a.v) buyurdu ki: Kıyamet birden kopacak ve kimse farkına bile varamayacak. Resulullah (s.a.v) buyurdu ki: kıyamet, iki kişinin ticari anlaşma yaptığı an kopacak bir insan lokmasını ağzına götürdüğü an, lokma ağzına varmadan kopacaktır.

Kıyamet ve Hesaplaşma Mahşer

Herşeyin yaratıcısı Allah (c.c), İsrafile(a.s) surayı üflemesini emredecek. İsrafilin (a.s) gözleri ALLAH(c.c)'in tahtında bu emri beklemektedir. Sura'nın tek bir deliği doğu ve batı'dan daha büyüktür. Gözünü bile kırpmadan bekliyor. Neden? Çünkü ALLAH (c.c)'in emrini kaçırmaktan korkuyor. Ve o surayı üflediğinde, ne himalaya kalacak, ne everest tepesi. Hepsi sonra erecek. Sura'nın o kadar korkutacak ki, 14, 15, 16 yaşındaki çocuklar bu sesi duyduklarında yüzlerı kırışacak. Saçları bembeyaz olacak, 100 yaşından daha yaşlı bir yüzü olacak.

Neden? Çünkü o gün KIYAMET GÜNÜDÜR! Kıyamet koptuğunda dünya dümdüz olacak, çekilmiş lastik gibi olacak. ALLAH (c.c) göyüzüne yağmuru emredecek. Ve gökyüzü 40 gün boyunca yağmur yağdıracak. Biriken su 12 arşını aşacak. ALLAH (c.c) şöyle buyuracak: Dönüşün! ve tüm cisimler dönüşecekler.

ALLAH(c.c) buyurdu: Cebrail, Mikail, İsrafil, Al-Maut tekrar hayata dönün, ve onlar tekrar yaşamaya başlarlar. Ve ALLAH(c.c) şöyle buyuracak: Ruhları getirin! Ve inananların ruhları getirilecek, ve onlar aydınlanacaklar. Ve inanmayanların ruhları gelecek onlar karanlık yüzlü olacaklar.

Ve ALLAH(c.c) tüm ruhlara, sura'nın deliklerine girmelerini emredecek, sonra da İsrafile, surayı üflemesini emredecek. Ve İsrafil Sur'u üfledikten sonra tüm ruhlar, arı kovanından çıkmış gibi gökyüzünü dolduracaklar, sonrada bedenlerine girecekler. Hepsi uyanacak çıplak ve sünnetsiz olacaklar. Ayakarı çıplak ve başları öne bakacak. Düşünsenize, vudusunu en mükemmel şekilde gerçekleştirmiş gibi o katda ışıklar ellerimizi, kollarımızı, her yerimizi kaplayacak.

Önünde ışık olacak. Arkasında ışık olacak. Sağında ışık olacak. Solunda ışık olacak. Her yanı ışıklarla kaplanacak. Allahu Ekber! Sonra hacılar gelecek. Allahu Ekber! Allahu Ekber! Ve şöyle diyecekler: Lebbeyk Allahumme Lebbeyk! onlarında her tarafı ışıklarla kaplı olacak. Sonra islam'ın savaşçıları gelecek. Bazıları ellerinde bağırsaklarını, bazıları uzuvlarını tutacak. AKan kanları misk'e ulaşacak. Onlarında her yerini ışıklar kaplayacak.

Sonra Müezzin gelecek. Bir ezan okumaya başlayacak. Allahu Ekber! Allahu Ekber! Hiç durmadan okuyacak ezanı. Ve onunda heryerini ışık kaplayacak. Allahu Ekber! Allahu Ekber! Bunlar iyi insanlar. Şimdi gelenler arsız, uyuşturucu satan, casus ve hayırsızlar. Tüm uyuşturucular orada olacaklar ve kullananların boğazına düğümlenecekler ve dili dışarı fırlamış köpek gibi dilleri dışarıda olacak. Etiyle derisi arasında yılanlar ve akrepler olacak, cehennem takunyalarını giyecek ve onlar, o'nın beynini kaynayan su gibi kaynatacaklar.

Zina yapanlar da gelecek, Allahu Ekber! Cinsel organları yüzlerinde olacak, kanları ve irinleri akacak! Allah(c.c)'in tüm peygamberleri, anneleri, babaları, o kişinin zina ettiğini bilecekler.

Dedikoducu insanlar Allahu Ekber! Onların yüzleri, onların yüzleri, maymunların yüzlerine dönüşecektir. Haram işlerde bulunanların yüzleri domuzunkine dönüşecek. Haram işlerde bulunanların yüzleri domuzunkine dönüşecek. Alalhu Ekber! Faizcilik yapanlar, kendi yüzleri üstünde dolacaklar! İki yüzlüler onlarda orada olacak! Hemde öyle bir durumda olacaklar ki, iki tane kafaları olacak. Başka ir hadiste onların iki tane de ateşten dilinin olduğunu söylüyor. Ve zalimler onlarda orada olacaklar.

Öyle bir karanlıkta olacaklar ki vallahi Resulullah (s.a.v) hadisinde şöyle buyuruyor: Onu öyle bir karanlık kaplayacak ki yüzünü kapamak için ellerini yüzüne götürdüğünde karanlıktan kendi elini göremeyecek. Başka bir hadiste de kör olacağı söyleniyor. Ve komşusuna zorluk çıkaranların kollarının olmayacağını da. Farklı günahlar işleyen insanlar, günahlarına göre farklı uyanacaklar. Kimisi çıplak, kimisi sünnetsiz, kimisi çıplak ayakla.

Bunlar olduktan sonra 70 sene bu durumda kalacaklar. 70 sene bu durumlarıyla kalacaklar. Allahu Ekber! Hadiste, onların ayak bileklerine, diz kapaklarına kadar terleyecekleri, hatta bazılarının kendi terlerinde boğlacakları buyruluyor. Çığlık atacaklar! Haykıracaklar! O gün gözyaşları akacak, kan gözlerinden fışkıracak.


0|0
32

En İyi Kız Görüşü

 • Dini konuda bence yazan birinin olması çok güzel. Sitede görünce şaşırdım. Teşekkürler.

  0|1
  0|0

En İyi Erkek Görüşü

 • Kıyamet akşam ezanından sonra kopacak diye biliyorum. Ezanından makamı onun için hızlı okunuyor diye biliyorum.

  0|0
  0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 2

 • Senin yazdiklarinin cok iyi olmus ateist olanlari yazmissin yazmissin da bir sey daha var intihar edenler neyle intihar ediyorlarsa neyle onunla sey olacak

  0|0
  0|0
 • Guzel bencen icin tesekkurler! Herkes okusun herkes bilgi edinsin!

  0|0
  0|0

Erkekler Ne Diyor 1

 • Süper bir bence şu sitede gördüğüm en güzel bencelerden. Eline sağlık reis :)

  0|0
  0|0
Yükleniyor...