Babaannemden Hala Yaşamasını İstemek Bencillik Mi?

92 yaşında bir beden.. 10 yıldır Alzaimer hastası...

Geçmiş haricinde hiçbir şeyi bilmiyor.. Daha önceleri biraz daha iyiydi akli dengesi ama şu an hastalığı son evrelerde.. Beni, bizi, ailesinden hiç kimseyi tanımıyor.. Yaşadığın zamanın farkında değil.. Ne acıktığını biliyor ne de ağrılarının şiddetini.. Onun için yaşamanın pek bir anlamı kalmamış gibi görünüyor...

Benim ise tek anlamım babaannem.. Doğduğumdan beri aynı evde yaşıyoruz.. Tam 19 yıldır.. Beni doğduğumda ilk kucağına alan da o.. Hala sarılıp uyuduğum yine o.. Çocukluğumdan bu yana hep yanımda hissettiğim belki de tek kişi..

Babaannemden Hala Yaşamasını İstemek Bencillik Mi ?

Ve her ne kadar beni bilmiyor olsa bile huzur buluyorum babaannemde.. Yanlışlıkla da olsa adımla seslenmesiyle gözlerimin dolması bir oluyor.. Bir gün yanında olmayınca özlüyorum.. Sarılmak, onu öpücüklere boğmak bana huzur veriyor..

Gözümün önünde sevdiğim insanın eriyip gidişini izliyorum..

Yaşamasını istiyorum.. Sağlıklıyken okullarımdan mezun olmamı görmek istediğini söylerdi görsün istiyorum.. O benim en yakın arkadaşım.. Nasıl aksini düşünebilirim ki..

Ama gün geçtikçe hastalığının ağırlaşması, yaralarının büyümesi, çektiği acıların şiddetleniyor olması, organlarının görev göremeyecek kadar yaşlanmış olması... Ve babaannemin bu yükün altında savunmasız kalması beni mahvediyor.. Bir gün ölecek olma hissini kendime ne kadar alıştırmaya çalışsam da bunu yapamıyorum.. Çektiği acıları görmeye de dayanamıyorum bazen ölmesini o kadar çok istiyorum ki sonra kendime kızıyorum.. Allahım dan hayırlısını istemek dışında elimden hiçbir şey gelmiyor.. Ailemle ben babaanneme o kadar alıştık ki ayrılığın ne kadar zor olacağını düşünmek bile istemiyorum..

Allah bütün herkesi sevdiklerine bağışlasın..

Siz de sevdiklerinize sıkı sıkı sarılın unutmayın yarın o fırsat eliniz de olmayabilir...


0|0
11
chevrolettt64 KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 1

 • :( :(
  Ben babaannemi 2 yıl önce kaybettim...
  İnan oda bana kahvaltıda daha çayımı karıştırmadan
  ALLAH bilir aynı soruyu kaç defa soruyordu :(
  şu an gözüm doldu ama tatlı da bir gülümse var suratım da :(
  Ananemi de 1 yıl önce kaybettim..
  Çok iyi anlıyorum seni... Bende ananemle büyüdüm 23 yaşıma kadar annem de babam da çalışıyordu :(
  ALLAHtan hayırlısını dile...
  Daha yazardım ama şu an yazacağım hiç bir şey onları geri getirmeyecek bana :( :(
  Sen onu hiç üzme son zamanlarında lütfen !

  1|0
  0|0
  • Öncelikle başın sağolsun.. Onu nasıl üzerim ki kanım canım o benim... Yorumunu okurken benim de gözlerim doldu.. Ama sayende birazcık olsa da dayanma gücü buldum ya kendimde çok teşekkür ederim..

  • Onu acılarla hatırlama hep yüzünü güldür ki...
   hep o gülen yüzü gelsin gözünün üstüne

   *Teşekkür Ederim baş sağlığın için
   ALLAH herkese dayanma gücü versin inş.

  • Amin inşallah

Kızlar Ne Diyor 1

 • okadar duygulandım ki bende babaannemi çok severdim oda beni çok severdi öldüğünde çocuktum daha ama günlerce kendime gelememiştim hala fotosu odamın baş köşesinde durur bana verdiği hediye vardı onuda sandıkta saklarım.. bencillik değil senin ki ama hayat bu işte bizde bigün yaşlanıp ölücez Allah sıralı ölüm versin

  1|0
  0|0
  • Amin.. Çok zor bir durum insan kaç yaşında olursa olsun.. Allah bizlere sevdiklerinin ardından dayanma gücü versin...

Yükleniyor...