Türkiye'de Eşcinsel Olmak

Selam KS Canlar, bir adet "bilinçlendirme" bence'si ile karşınızdayım, okuyup düzelen herkese buradan bol teşekkürler :)

Maalesef böyle, biz rengarenk insanlar açık sözlü olduğumuz-başka bir deyişle-cinsel kimliklerimizi açıkladığımız zaman, bu ülkede kabullenilmiyor, dışlanıyor ve birçok eleştri ve insanlık dışı muameleyle karşı karşıya kalıyoruz. Hakkımızda doğru sanılan yanlışların ve karşılaştığımız durumların bir kısmını 17 madde de sizin için derledim; okuyacaklarınızın hepsi gerçektir ve yaşanmış olaylardır.

Lütfen okurken önyargılarınızı bir kenara bırakın ve objektif bir bakış açısı ile okuyun.

Bilinçlenmeniz ve yanlışlarınızı düzeltmeniz dileği ile.....

1- İş bulamıyoruz

Correction of myTake

Evet, her ne kadar düzgün ve namuslu olsak da kimliklerimizi açıkladığımız zaman, ya sahip olduğumuz işten oluyoruz ya da iş bulamıyoruz. Geçtiğimiz aylarda bir polis memuru türlü hakaretlere maruz kalarak işinden atılmıştı, olayın tamamını merak edenler internete göz atabilirler. (link veremiyorum)

2- Ev kiralayamıyoruz

Evde bulamıyoruz, hatta eşcinsel olduğu ortaya çıkan bir arkadaşım, sırf cinsel kimliği nedeni ile gecenin 12'sinde ev sahibi ve komşuları tarafından eşyaları ile sokağa atılmıştı (kirasını düzenli ödemesine rağmen).

3- Tecavüzcü muamelesi görüyoruz

Toplumun heryerinde insanlar bize tecavüzcüymüşüz gibi bakıyor ve böyle yargılıyorlar. Birer sosyopat muamelesi görüyoruz. Tabi Efendim:"Eşcinseller satanist, yamyam, saldırgan, cani ve vatan hainidir. Kesin bilgi, yayalım(!)"......

4- Ateist olarak görülüyoruz

"Eşcinselin dini yoktur" deniyor. Hayır efendim vardır, islam dini eşcinselliği onaylamasa da içimizde dini bütün müslümanlar da var, ben de islam terbiyesi ile büyümüş bir insanım.

İşin detayını merak edenlere bir çift söz:"Livata yapan erkek ya da kadın suçüstü yakalandığında cezası ölümdür, fakat bunun dışında bu suçun herhangi bir had cezası bulunmamaktadır, birçok İslam alimi bu konuda ihtilaf etmişlerdir, Ebu hanife livatayı zina ile bir tutmuş, faili muhsan (evli) ise recim , muhsan değil ise zina cezasını uygun görmüştür". Daha fazla delil ve detaylı bilgi için bknz: Türk diyanet vakfı İslam ansiklopedisi cilt:27 sayfa:199/livata

5- Çoğumuz cinayetlere kurban gidiyor

Türkiye dünya üzerinde homofobik cinayetlerin en çok işlendiği ülkelerden biri maalesef. Bu cinayetler genelde aileler tarafından "Töre" adı altında işleniyor, bugün bile çoğu cinayetin üstü hükümet tarafından örtülüyor, bir çok insanın mezarının yeri belli değil.

6- Cinsel hayatımız didik didik ediliyor

Komşulardan tutun da patronumuza kadar, hiç alakaları olmayan insanlar yatak odalarımıza burunlarını sokuyorlar, ve hanemize tecavüz etmeyi en temel hakları olarak görüyorlar. Bir arkadaşımın ev sahibi sırf eşcinsel diye evin yatak odasına gizli kamera sistemi kurmuştu.

7- Yaşlandığımızda yalnız kalıyoruz

Devletin sunduğu sosyal imkanlardan yararlanmak gibi bir hakkımızda yok, inanmıyorsanız araştırın.

8- Çoğumuz tecavüzlere uğruyoruz

Çoğumuz tecavüze uğruyoruz, hem de pek namuslu(!) heterolar tarafından. 2 yıl önce üç arkadaşıma tecavüz etmişlerdi, bir tanesi intihar etti, diğer ikisi ise hala utançlarından olayı örtbas ediyorlar.

9- Kadın gibi görülüyoruz

Toplum bize tabiri caizse:"Oynak" olarak bakıyor, medya da bunun gibi filmleri piyasaya sürerek işi daha da ballandırıyor. Eşcinsel bir erkek kendini kadınlara kıyaslamaz ya da kadınlara benzemeye çalışmaz, sadece uydurulmuş bir safsata bu...

10- Medya organları durumumuzu "cinsel tercih" olarak lanse ediyor

Hem medya hem de ünlü isimler sık sık:"İnsanların cinsel tercihlerine saygı duyulmalı" gibisinden "tuhafiskonto" açıklamalarda bulunuyorlar, doğrusu için 16. maddeyi okuyunuz.

11- "Hastalığımızı" belgelediğimiz takdirde gitmekten men edilebileceğiniz bir askerlik sisteminizin olması

Gelsin Pembiş teskereler...,

12- Çocuklarını bizden "koruyan" komşularımız

Yaşanmış bir diyalog:

-Merhaba Mehmet Abi!

+Günaydın Erolcuğum.

(Balkonda oturan "Anne" bağırarak ve koşarak can havliyle gelir)

-Erol! Kiminle konuşuyorsun sen? Çabuk eve gir!

+Anne ben birşey yapmadım ki! Hem Mehmet Abi senin dediğin gibi sapık değil, o çok iyi bir insan!

(Annenin yüzü kızarır çocuğunu yaka paça döve döve eve götürür, Mehmet de öylece kalakalır sokağın ortasında.)

13- Sokakta, halka açık alanlarda sevdiği kişinin elini tutup yürümek isteyen eşcinselin, ya da çiftin en iyi ihtimalle küfür yiyecek olması. (Genelde hastanelik ediyorlar.)

Sanane kardeşim, istersem elini tutarım istersem öperim, buna sen mi karar vereceksin?

14- "Eşcinsellik bir hastalıktır tedavi edilmesi gerekir"

Hayır efendim değildir! Eşcinsellik doğuştan gelir ve kişinin kendini değiştirmek gibi bir imkanı yoktur. (Zaten böyle olsaydı emin olun biz bu halimizle yaşamazdık.)

15- "Eşcinsel erkek gördüğü her erkeğe ilgi gösterir"

Bu da toplumun uydurduğu başka bir safsata: "Eşcinseller mi?Aman allah korusun! Hemen sarkıyorlar adama". Amin amin, Allah toplumu sizin gibilerden korusun!

16- Eşcinsel bir kişi eğer isterse heteroseksüel olabilir

Marketten aldığımız ürünü değiştirmemizi talep eder gibi: "Değişebilirsin" diyenler var ya... "Zaten ben bugün heteroyum, yarın biseksüel olucam, çarşamba günü de gay olmayı planlıyorum."

Arkadaşlar yok böyle bir zihniyet! Sen nasıl eşcinsel olmayı istesen de olamıyorsan ben de hetero olamıyorum, öyle herşey kafa da bitseydi ne güzel olurdu....

17- "Her ilişkide bir femin birde maço taraf vardır" nakaratı

Hayır, bu da safsata, bizim ilişkilerimizde partnerler eşittir, ve herkes birbirini normalden daha iyi anlar, ayrıca partnerlerimize karşı sizden daha çok sevgi besleriz, bir kez bir araya gelirsek birbirimizden çok zor ayrılırız. Yani eşcinsel aileler birbirinden kolay kolay kopamazlar.

Son söz:

İnsanları dışlamanız onları değiştirmez, toplumda huzursuzluk ve çatışmalara sebep olur, siz kabullenseniz de kabullenmeseniz de bizler böyleyiz ve değişemeyiz...

Daha huzurlu bir toplum dileği ile.

Sürçi-lisan Ettiysem affola! Kalın sağlıcakla ;)


4|7
4247

En İyi Kız Görüşü

 • En yakın arkadaşımdan duyduğum en ağır ithamdı:
  ''Sapkın! Yıllarca yanımda durarak beni de günaha sürükledin.''

  -Nasıl olur-
  Ne zaman gözleri yaşlansa vicdanı sızlayan ben'i, onu günaha sürüklemek ile suçlar ve bir ''Sapkın'' olarak görürdü.

  O ne zaman erkek arkadaşı ile bir şeyler yaşasa, sevmenin ne denli ''yüce'' bir duygu olduğundan bahseder,
  sevmekten vazgeçmemesi gerektiğini tembihler, ve bir gün mutlu olacağı konusunda temenni verip, hep yanında olacağım üzerine yemin ederdim.

  Her şeyi değiştiren tek şey, ona, bir kızı seviyor olduğumu söylememdi :)
  Ki o kadar çaresizdim... mümkün olmayan bir aşka kapılmıştım ve canım yanıyordu. Ben dostumdan kalbimi okşamasını beklerken, o yerle yeksan benim üstüme bastı.

  Aslında özetle şunu diyecektim, ''En sevdiğiniz insanların sizden vazgeçmesidir.'' Türkiye'de homoseksüel olmak

  Günah benim günahım, değil mi :)

  Onları da alet ettiğim için, var olduğum için, kalbim sevgiyle attığı için...
  tüm dünyadan özür diliyorum.

  2|1
  0|1

En İyi Erkek Görüşü

 • Ya benim anlamadigim insanlar neden kendileri dort dortluk gibi o insanlara nefret duyuyorlar.
  Milletin namusuna göz dikerler kac kizin bakireligini alirlar sonra vay efendim bunlar i*ne filan.
  ben gayet saygı duyuyorum escinsellere kendi hayatlari bana laf söylemek düşmez

  6|4
  1|3

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 41

 • Onur Haftasına 1 hafta kalmışken çok güzel bir bence olmuş. Ben biseksüelim. Çevremde doyumsuz o* veya kararsız olarak görülüyorum. Ancak yinede eşcinsellerin yaşadıklarının yanında hiçbir şey. Ülkemiz ataerkil bir düzende olduğu için özellikle gayler bu konuda baya zorluk yaşıyor sanırım. Çünkü lezbiyenler sadece fantezi olarak görülüyor ve resmen varlıklarına inanılmıyor.
  Ayrıca şu homofobikleri gerçekten anlamıyorum. Tecavüz oranı heteroseksüellerde daha yüksekken sapık biz oluyoruz. Umarım bir gün bizi anlayacaklar :)

  4|1
  2|3
 • Benim anlamadığım o kadar şey var ki, eleştirip saygı bile duyamayan insanlar onlara ne zararınız olduğunu bir söylese mesela? Glee'deki iki homoseksüel karakteri yakıştırdığım için bile garip karşılanmış insanım harbiden anlayamıyorum. Annem babam desem onlarda da kınayıcı bakışlar, ne zaman desteğimi belirtsem uzaydan gelmişim gibi tavırlar. Herkesin yaşayabileceği bir hayatı var ve herkes istediği gibi yaşayabilmeliyken savunana sen de 'öylesin' denen bir yerde yaşıyoruz. Peki 'öyle' olsam nolucak? Evet ben bir kızım, heteroseksüelim ama destekliyorum işte, aklı olan herkesin yapması gereken şey. Eğer öbür dünyada cezası çekilirciler varsa bırakın da her koyun kendi bacağından asılsın.

  0|2
  1|2
 • Sonuna kadar destekçinizim.

  3|4
  3|2
 • anlamazlaaaaaaaaaaaaaar... :D uğraşmayın dostum boşuna :D uzuuuuuuuuuuuuun bir süre kimse türkiyede lgbtnin önünü açmayı bırak varlıklarını kabullenmeyecekler bile... yurt dışında iş bulacağımı bilsem anında kaçarım :(

  1|2
  1|1
  • Bende aynı fikirdeyim iş bulabilsem.. İşte tüm mesele bu :)

  • Hepsini Göster
  • Maalesef yok, milletin birbirine sarktığı yerler çok, netten tren yapanlar bile var :D :P, ama henüz öyle sıcak bir aile ortamı bulamadım bende :( :( :(

  • Nasılsın Sazan, günün nasıl geçti?

 • Allah yardımcınız olsun; eşcinselsiniz diye değil, böyle hırçın ve vahşi bir toplumla boğuşmakta olduğunuz için. Farklı olanı dışlama, saygısızlık yapma insanın doğasında var fakat bu ülkede nedense hat safada. Avrupa'da böyle şeylerle karşılaşmamıştım yani herkes rahattı. Eşcinseli en iyi eşcinsel anlayabilir o yüzden şunu yap bunu yap demem yanlış olur sanırım. Bana kalırsa kişisel çıkarların için eşcinsel kimliğini gizlemelisin. Buraya başka şeyler de yazmak isterdim de bir avuç çok zeki insancıkla uğraşmak istemiyorum :) Ellerine sağlık..

  1|1
  1|0
 • Var olan doğal bir düzen var ve eşcinseller bu düzene bir nevi başkaldırmış oluyolar, bir toplum içinde yaşanıyosa ona uymak daha mantıklı değil mi? Neden kendinizi zor durumda bırakıyosunuz? Ben saygı gösteririm çünkü herkesin hayatı kendine ama suçlu hisseden siz oluyosunuz

  2|2
  0|0
 • Bu tarz konudaki yorumlar hep açın kuranı okuyun şeklinde. Fakat kuranda hangi kavim eşcinsel olduğu için helak olmuş diye sorulduğu zaman, buna cevap veremeyecek kadar kuranın "ikra" suresinden uzak insanlar. Ben inançlı bir insanım fakat nolursa olsun eşcinsellere ölümün meşru görülmesi taraftarı değilim. Aksine bunun zulüm olduğunu düşünüyorum. Allahtan başka kimse hesap sorucu olamaz. Eşcinselliğe olan tepkiler sırf günah olduğu içinse ilk önce herkes kendi günahlarına tepki göstersin. İnsanların kendi kirini görmeden, başkalarının kirini görüp yargılaması kadar iğreti bir şey olamaz.

  1|1
  4|1
 • Eşcinsellik doğuştan falan gelmez.

  4|3
  3|3
 • Sizin ne cektiginizi ne hissettiginizi kimse anlamaz. Sizin adiniza o kadar cok uzuluyorum ki. Kendi ulkenizde dislanmak o kadar gunah kecisi varken bir tek sizin yaptiginiz gunah gibi gorulmesi. Destekciniz cok az bir kesin var. Bunu hastalik ve tedavisi varmis gibi dusunen cok insan var. Her zaman ddestekciniz olan insanlarda var. Sizi seviyoruz bundan supheniz olmasin 😙

  2|0
  2|2
 • Kim nasıl istiyorsa öyle yaşasın. Toplumun ve başkasının haklarına tecavüz edilmediği sürece herkes dilediği gibi yaşasın. burada din şaklabanlığı yapanların çoğu güzel bir kızın zina teklifine hayır günah diyemeyecek kadar zayıftırlar. Ben böyle bir ilişki yaşarmıyım hayır keşke hiç olmasa düşünsene herkes gay herkez lez toplum ne olurdu insanlığın sonu olurdu galiba. Ama bir insan eşcinsel diye ona öcü gözüylede bakılmamalı diye düşünüyorum.

  1|0
  0|1
 • Aynı şeylerin çoğu lezbiyenler için de geçerli, yakın iki arkadaşımı okulda dövdüklerini hatırlıyorum. Sonuna kadar destekliyoruz!

  2|1
  0|0
 • Bunları okumalarına rağmen daha şeytan vs bilmem ne diyenler var. Yok kardeş eşşeğe altın semer vur eşşek yine eşşektir sen boşuna parmaklarını yormuşsun.

  0|1
  1|2
 • Harika bir bence olmus. Insanlar kendilerini birakip nasil oluyor da bir baskasinin cinsel ve dini tercihlerine karisabiliyor, hala anlamis degilim

  2|1
  1|4
 • ben pride a gitmeyi isterken içimde aile korkusu varsa, bu insanlığın büyük bir ayıbıdır. işte bu yüzden gitmek ve haykırmak gerek! her geçen gün bunun doğuştan olduğunu daha iyi anlıyorum.. annem küçüklüğümde kızlarla ilgili kurduğum cümleleri bana anlatırken daha iyi anlıyorum.. ama o hala anlamadı.
  -feminen gaylerin varlığını, bazı gaylerin gerçekten rahatsız edici olduğunu, kadın erkek rollerini inkar etmeni saçma buldum çünkü hepsi gerçek, sadece genellenmemeli.

  0|0
  0|0
 • Baska bir pencereden baktim şu an sanki escinselige.
  Katilmadigim yerler var ama, mesela bu mumkun olsa Allah bunu gunah kilmazdi.
  Ama bize ne dedim. Biz insan gibi yasayalim, birilerini kirip kotulemekten ne cikar var?
  Guzel bence. Ama ben genede dilerim ki dogru yola gelmenizi...
  Turkiye'de yasadiginiza sukredin. burada anlayisli insanlar var.
  Rusya'da kendi cocugunla escinsellik hakkinda konusmak bile yasak.

  1|0
  0|1
 • tövbe tövbe :D gece gece

  0|2
  1|0
 • faydalı, emeğine sağlık

  1|1
  1|0
 • umarım hep mutlu ve dik yürürsünüz. allah yardımcınız olsun

  1|0
  0|2
 • Cok cok guzel yazmissin okuyunca insanlar anlamistir begenmistir diye dusunmustum ama yorumlara indim ve yine husran. Hicbir sey demeyecegim herkes kendi rengiyle guzel! Baskasinin rengini ayiplayan sapik beyinleri umursamayacagiz asla

  1|1
  1|3
 • İnsan eşcinsel olmuş, hristiyan olmuş ne önemi var önemli olan dürüst ve iyi kalpli bir insan olması bence :)

  1|0
  1|0
 • Kızlar Devam
  21

Erkekler Ne Diyor 46

 • Eşcinsel doğulmaz, eşcinsel olunur.

  Bu olayın %80 ni psikolojiktir.

  Suçlu birey olmayabilir, bilinçaltına aile ve çevre "renkli" dokunuşlar yaptığı için kayma oluyor.

  Bu yolun içine girdikten sonra, çıkmak tabi zor, yasak hep tatlıdır.

  Ama bu hastalığın toplumda giderek yaygınlaşması ciddi zararlı.

  Gördüğü her şeye özenen bir gençlik, mutlaka bunda da kendine bir rol bulmaya çalışacaktır...

  İçinde olsan bile, bunun doğru yol olmadığını söylemen yeterli!!!

  9|3
  2|3
 • Git escinselligini evinde yasa, kimseyi igrendirmeye hakkiniz yok.
  erkek erkege nedir mk? bide yaslaninca yalniz kaliyoz demis, napcan dildo hediye ederim sana

  6|5
  5|3
 • Vala yalan yok açık konuşıyım. Homofobik adamım zaten homofobiğin kralıyım. Neyse töbe. Nerde böyle eşcinsel görsem gay görsem lezbiyen görsem valla acımam yapıştırırım damgayı. Dalga geçerim, laf sokarım, yüzüne karşı söylerim bunların hepsini. Bu tarz birisine böyle laf sokmak falan şahsen çok güzel oluyo çok da hoşuma gidiyo. O yüzden ne zaman karşıma böyle birileri çıksa laf sokup kaçıyorum.

  5|5
  5|4
  • Karşı taraf senin laflarını anlayabiliyormu ciddi ciddi merak ediyorum
   Mesela n diyosun ya da kendine en çok güvendiğin bir laf sokman nedir lütfen kırma beni

  • Allah seni de aynı duruma düşürsün odun kafa... Bide hoşuma gidiyor diyor... Zerre kadar beyin yok sizde...

  • Töbe de l*n . Allah yazdıysa bozsun yeminle var ya midem bulandı ha. Olm sizde nası mide var l*n töbe ııy öğğğ l*n olm susun la.

 • -----------------------------------
  https://youtu.be/a1ZvB1rUkl8

  7|2
  5|0
 • tecavüz konusunda hak veriyorum lgbt den nefret eden erkekler bize saldırmasın o zaman asıl pislik sizsiniz.

  2|0
  1|1
 • Ya şimdi onu bunu boşver de, alayınıza gıcığım; ama başka bir sebepten:

  Sizin alayınız, normal erkeklerin ellerinde bulunan kadınların kanına girmekten başka bir işe yaramıyor birader:

  ''Ay üzüleceğin bir hareket yapma Burcu, o çocuk seni sevmiyor!!''

  Sana ne oğlum, ben doğanın bana verdiği yetkiye dayanarak binicem kalçasına kadının, ekmeğimi taştan çıkaracağım. Sen niye hiç bir cinsin derdini çekmeyen en tuzu kuru halinle gelmişsin parazit yapıyorsun arada ya?

  Kadın kankası olmayın arkadaşım, allah rızası için bak..

  : ))

  0|1
  2|0
  • Kadın kankası değiliz zaten. Birbirini seven insanları ayırmak gerçekten çok mide bulandırıcı bir davranış. Ben böyle bir insan değilim. Aşık olsam bile birisine, hayatına müdahale etme hakkım yoktur. ;) :)

  • dostum o dediğin genelde amerikan filmerinde gay kanka modası varken oluyordu... türkiyede öyle bir moda yok.. eskaza yakın arkadaşı lgbt birine denk gelmişsen de normaldir. arkadaşlarımızı seviyoruz biz... sana ekmek çıksın diye kızım git şunu becer de sussun mu diycez?

 • Ben üzerime düşeni yapıyorum evimi iki gay sevgilşye kiraladım iş konusundada 2trans çalışanım var ve hepsindende çooook memnunum ve her ortamımada sokarım.
  Sizler olmasanız bu hayatta geriye ne kalır?
  sizleri çooook seviyorum siz olmadan güzel bir yaşam dahi hayal edemiyorum. Bu ülkede buna alışacak moron toplumu olmaktan çok yakında kurtulucaz herkes ker kre inanca yaşama vb saygı gösterecek.
  Burayıda okumalısın. https://www.ulkeblog.com/2015/05/transexsuel.html

  2|2
  1|4
 • 4|2
  1|0
  • Direk şikayet, net ve açık.
   1-Üyeleri hedef alan paylaşım.
   2-Kaba paylaşım
   3-Polemik ve sataşma amaçlı yorum.
   Sn. Homofobik Ergen, bencemden DEFOL!

 • alkol kumar zevkleri özgürlük için bir çok kişi ateist iken eşcinsel olan birinin müslüman olabilmesine şaşırdım doğrusu. eğer eşcinsel bir müslüman varsa bilsin ki, kişi istediği zaman Allah'ın izni ile düzeltilmeyecek dert yoktur. eğer İslama inanıyorsa bu durum bir sorundur. düzeltilmesi gerekir.

  0|1
  0|0
 • Saygi duyarım desteklemem.

  4|0
  1|0
 • Ya şaçmalamayın fizyolojik olarak boyle bir olgu yok! Insanin kendi neslini yok etme luksu yoktur! Allah insanlari ya kadin ya da erkek olarak yaratir. Bu bir tercih meselesidir. Bunu bir anlayin bir zahmet.

  1|6
  4|2
 • normları toplulukların çoğunluğu ve ahlaki altyapısı belirler. aslında yanlışlık cevaplarda değil sorularda kesinlikle niyet kötü değil ama biraz bilinçsizce bir soru. bir erkeğin bir erkeğe ya da bir kadının bir kadına aşkı islam dinini temel alan bir toplumda norm (kalıp) ların dışında kalır. devlet her ne kadar teokratik olmasada 90 yıl öncesindeki hilafet ve teokrasi kültüründen kopulamamıştır. insanlar bütün yargıları önce din kurallarına sorgulatır dine uyan norm içinde kalarak normal uymayanda norm dışında kalarak anormal olur. evet eşcinsel bireylerin soy devamlılığının olmayışı ve birey sayısının genel birey sayısına oranının düşük olması sebebiyle yalnızca insanda değil bütün canlılarda anomali olarak kabul edilir. bu arada hayvanlardaki eşcinsellik genel hatlarıyla devamlı lifelong bir durumdan ziyade kızgınlaşma döneminde cinsel güdülerini giderecek dişi bulamadıklarında gerçekleşir (tabi kuğulardaki gibi hayat boyu eşcinsel yaşam istisnadır ki onlardaki de genelde ebeveynsiz büyümüş hayvanlarda sıktır ki bu da bir çeşit anomalidir.). sigmund freud kendi kitabı olan toplum psikolojisinde detaylı bir şekilde anlatmıştır. yetiştirme ortamındaki baba figürünün çekinikliği ya da annenin baskınlığı bireyi cinsel kimlik ve yönelim arayışında ufak yaşlarda yönlendirir. tabiki her baskın annenin çocuğu eşcinsel olmaz ama bir çok parametreden itici sonuçlar çıkarsa birey ufak yaşlardan itibaren hemcinslerine ilgi duymaya başlar. hatta bireyi isteyerek kaç yaşında almış olursanız olun eşcinsel dürtülerle doldurmak çok zordur. bu yüzden popülasyon zayıftır. iyi ya da kötü birşey oldugu göreli bir konu olmakla beraber sanat fikir ve edebiyattaki başarıları takdire şayandır. ancak gelişmemiş ya da az gelişmiş toplumlarda ki yargılar aleyhte ve yıkıcı oldugu için istenmeyen bir durumdur. annelerden çok babalara görev düşer aile içinde. unutmamak lazım ki üstün zekalılık ta dehalık ta bir anomalidir.

  0|0
  0|0
 • Erkekler eşcinsel olduğumu duyunca "aman bize yavşama" diyolar. Varya sanki kendisi o kadar yakışıklı o kadar kaslı birşey ki ağzının içine düşücem. Kendi kendilerine gelin güvey oluyo zavallılar.

  2|1
  1|0
 • bir gay ile arkadaşlık etmek istemem kesinlikle
  kendimi rahat hissedemem çünkü
  ayrıca denk geldiklerimi de engelliyorum

  3|1
  3|3
 • Çok güzel özetlemişsin, okuması gereken homofobik arkadaşların gözüne ilişmesi dileği ile.

  0|0
  0|0
 • Ne karisma nede engelleme gibi bir hakkimiz var bir heto olarak daha bir homonun yanlisini okumadim bir haberini gormedim kimseye zararlari olmadan yasiyorlar insanlari siniflandirmaya bayiliriz sonda onlari dinsiz ilan ederiz yaptiklarimizi gormeyiz dinimizden laf ettirmeyiz.
  Hayatinizda basarilar dilerim :)

  0|0
  0|0
 • İlginç bir o kadar da üzücü bir durum bu yaşananlar. Eşcinsellere karşı gösterilen tepkileri (zorbaca ve kırıcı tepkiler) kabul edemesem de tepki gösterilmesini doğal karşılıyorum.

  Eşcinsellik herşeyden önce doğaya ve evrime ters düşüyor.

  1|2
  0|1
  • Merhaba, öncelikle eşcinsel olmadığımı belirtlerek söylüyorum ki doğada en az 300 farklı canlı eşcinsel ilişki yaşamaktadır. Yani evrim ve doğaya hiç ters düşmüyor.

  • Evrimemi ters?
   araştırmanı mail adresimi versem yollarmısın rica etsem

  • *Fark ettiniz mi bilmem ama yorumumda homofobik bir dil kullanmadım. Kişilerin sadece kendilerini ilgilendiren tercihleri yüzünden baskı altına alınmalarına taraftar da olmadım. Ama bunu düşünmem "anormal" olarak karşılanabilecek bir durumu normalleştirebileceğim anlamına da gelmiyor.

   "Beslenmek ve çoğalmak" tüm canlıların can alıp can vereceği yegane konudur. (söz konusu insan olduğunda can alıp can vermek için sebep neredeyse sınırsız olabiliyor ayrı bir durum bu tabiki)
   Eşcinsel bir ilişkide "çoğalma" faktöründe bahsedemeyeceğimiz için elbette ki doğaya karşı bir durum oluyor.

 • bir biseksüel olarak söylüyorumki evet çok zor şartlar içinde yaşıyoruz. Ben şanslıyım annem babam kültürlü insanlar ve bunu anlayışla karşıladılar arkadaşlarım beni böyle kabul ediyorlar ve sevgilimle gayet rahat dolaşabiliyoruz allah diğerlerinede nasip etsin bunu

  0|1
  0|2
 • üşengeçliğimden dolayı başlıklara baktım biraz yalnızca :) ve LGBT vardır ve var olmaya devam edeceklerdir diyorum...

  0|0
  0|0
 • Çok ileri görüşlü bir insan değilimdir eski kafalı bir insanim ama yinede bir insan eşcinsel diye hor gormem cocugum olsaydı bir eş cinsele takılmasına da karışmazdım bu bir hastalik değilki çocuğuma bulaşsın din konusuna gelince allahdan başka kimse hicbirimiz in içini bilmiyor bizim hatimize değil bir insanin dinini yargılamak

  0|0
  0|1
 • Erkekler Devam
  26
Yükleniyor... ;