Türkiye'de Erkek Olmanın Zorlukları

Türkiye'de kadın olmanın zorlukları olduğu gibi erkek olmanın da zorlukları var. Bana göre ülkemizde ki erkekler psikolojik baskılara daha çok maruz kalıyor. Erkek, toplumun ona biçtiği görevleri yapmadığında cinsiyeti yok sayılıp hiçleştirilebiliyor. Ben bunun çok ağır bir duygu olduğunu düşünüyorum.

Bakalım Türkiye'de erkek olmanın zorlukları nelermiş?

Sünnet Olmak

Türkiye'de Erkek Olmanın Zorlukları

Erkeklere hangi dini seçeceği ve sünnet olup olmamak istediği bile sorulmuyor. Üstelik sünnet olduğunda düğün yapılıyor ve tüm çevreye 'Oğlum erkek oldu diye' duyuruluyor. Sünnet olmayan erkek, erkek değildir düşüncesi var.

Oysa erkekler organlarından parça alınmasından memnun mu kaldılar?

Otomatik olarak bu etkinliği kabul etmek zorunda kalıyorlar. Ve ilk cinsel kimlikleri bu şekilde toplum tarafından onaylanmış oluyor. Yani toplum erkeğe sünnet olunca erkek, olmayınca erkek değilsin diyor. Kadınlar da sünnet olmayan erkekle evlenmek istemiyor.

Askere Gitmek

Sünnetin benzeri başka bir olay ise askere gitmek, Özellikle fakir ailelerin eğitim düzeyi düşük erkekleri çatışmaların yoğun olduğu bölgelerde askerlik yapıyor. Yani yaşam ile ölüm arasında mekik dokuyorlar. Sizce bundan daha tehlikelisi var mı? Üstelik askere yine davul ve zurnayla gönderiliyorlar.

'En büyük asker bizim asker' gibi parlatılmış cümlelerle. Askerlik mesleğine karşı değilim. Ama profesyonel askerliğin gelmesi taraftarıyım.

Türkiye'de askere gitmeyen erkek, erkek sayılmaz.Yani yine erkeğin cinsiyeti bir anda hiçleştiriiebiliyor.

Erkeğin belki kişiliği buna müsait değil ya da aylarını harcamak istemiyor. Hizmet sektöründe çalışmak istiyor ama ona niceleri sorulmuyor ...

Milli Olmak Aslında Sorundur

Evet yanlış duymadınız. Seksin iki cins tarafından da özgürce yaşanmadığı ülkelerde özellikle erkek olmak demek milli olmaktır. Özellikle Türkiye'de erkek ilk ilişkisini genelevde ya da eskortla yaşıyor.

Tecrübesiz erkek,belki de hijyenik olmayan bir ortamda, tam olarak beğenemediği ya da bir şey hissedemediği kadınla, sadece 5-10 dakika geçirdiği eylemle onca para bayılıp erkek oluyor.

Hele de lise çağlarında cinselliği keşfeden erkekler için bunu yaşamadığını söylemek acayip ezik bir durum. Aslında bu erkeği beğenilmeyen değersiz bir varlık gibi yapıyor.

- Sen daha yapamadın mı?


- Oğlum seninki iş yapmıyor mu?

Gibi... Özellikle bazı babalar, erkeklere cinsel eğitim dersi vermiyor ya da aksine çapkınlık yapması kadınlarla ilişki kurması için gereğinden fazla baskı yapıyor. Bu yüzden erkeğe cinsel hastalık bulaşabileceği gibi erkek kalitesiz ilişkiler yüzünden tecrübe sahibi de olamıyor. Yani aslında tam anlamıyla erkek de tatmin olmuyor.

Cüzdan Olarak Görülmek

Özellikle bizim ülkemizde, düğünlerde en büyük masrafı erkek yapıyor. Kadın sadece yatak odası takımı ya da mutfak takımı alırken erkek genelde tüm odaların masrafını karşılıyor. Pek adil paylaşım yapılmıyor. Her ne kadar çalışan kadın oranı yükselse de erkekler evi geçindirme yükünü üstüne alıyor.

Çalışmayan erkek, erkek değildir algısı var. Rusya'da öyle miydi bir zamanlar :)

Erkeklerin kişiliğinden çok arabasına, oturduğu eve, mesleğine itibar ediliyor. Özellikle Türkiye'de erkekler para koparılacak bir makine gibi görülüyor. Hesabı erkek öder. Avukatsa zengindir, katipse sadece gönül eğlendirilir.

Sürekli para harcamak ve bu yüzden değer ölçülmesi erkekleri sinir ve strese sürüklüyor.

Ağır İşlerde Çalışma

Genelde bedensel güç gerektiren inşaat, maden, ağır fabrika işlerini erkekler üstleniyor. Herhangi bir kaza durumunda engelli kalmada söz konusu. Üstelik bazı kadınlara iş bulma konusunda pozitif ayrımcılık da yapılıyor. Yani bir popo bir beyinden daha çok nitelikli kabul edilebiliyor.

Ve Diğerleri;

- Tüm magandaların, tecavüzcülerin ve tacizcilerin yüzünden genelleme yapılarak suçlanılmak.

- Penis büyüklüğünü sorun edip, kadını tatmin edememe korkusu yaşamak.

- Sürekli çevresindeki kadınları koruması baskılarının yapılması. Sanki bodyguard :D

- Zamansız ereksiyon yaşamak.

- Sevişememek ve cinsel ilişki için para bayılmak.

- Erkek renkli giyinmez, küpe takmaz, ağlamaz, korkmaz gibi saçma baskılara maruz kalıp duygularını içine gömmek.

Erkeklerde toplumumuzda epey zorluk yaşıyor. Özellikle güçlü erkeklerin altında ezilip asosyal, sevilmeyen, haklarını savunamayan sevgisiz birine dönüştürülmek.

Aşağıya kadın olmanın zorluklarını yazıp xper kasmak isteyenlere ve çözümleri olmayıp sidik yarıştınlara şimdiden selam olsun. Bye Bye


14|45
3592
dobrakadınn KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Erkek Görüşü

 • güzel olmuş bir kaç tane ekleyeyim kızmazsan.

  - erkekler ağlayamaz. çünkü ağlayan erkek erkek değildir kimsenin gözünde.
  -erkekler duygularını göstermez. başkalarının yanında eşine duygularını gösterirsen kılıbık olursun mesela. ya da hanım köylü vs çok tanımı var.
  -fazla kıllı olursan kro olursun tamamen kılları aldırırsan gay olursun. artık hangisini tercih etmek kişiye kalmış.(giyim konusunda da bu böyle genelde)
  -saçlarını uzatırsan komünist olursun, sakalları uzatırsan işidçi olursun.
  -otobüslerde bayan yanı diye bir kavram varken sen erkek yanı dersen direk gay olursun ve yanına kimse oturmaz :D
  -düğün masraflarını falan geçtim bugünlerde adam 25 yaşında kız istemeye gidiyor evin araban var mı diye soruyorlar :D yahu zaten bir insan 21-22 de anca çalışmaya başlasa (askerlikte var arada) hangi ara ev araba alacak?

  2|0
  0|0

En İyi Kız Görüşü

 • Buraya ne yazarsam yazayım 1 xper kazanacağım son cümleyi anlamadım 😐 neyse sünnet olmak sağlık açısından gerekli bir şey ben dinen bakmıyorum o olaya.. askerlik ise her ülkenin ordusu var ve keşke kadınları da alsalar en azından gönüllü. Diğerlerine katılıyorum.. Guzel bence ☺☺

  2|0
  0|0

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 91

 • Yastığınıza sinen şampuan kokusu hatrına sizi sevebilecek adamlar varken, saçlarımızı bir kez olsun sevmeye yeltenmemiş adamlara "aşk" dediğiniz için kaybettiniz belki de kızlar. Onun için şikayet etmeyin artık.

  4|1
  0|0
 • Ulu ortalıkta utanmadan paçaları kıvırarak gezen oğlanlar için kumaş pantolonunu jilet gibi ütüleyip kundurayla kombinleyen adam gibi adamları üzdünüz kızlar...

  8|4
  0|0
 • Sünnetin zararları eksik yazılmış alınan hazzı inanılmaz azaltan birşey sünnet. Pek çok yabancı forumda sünneten sonra his kaybının yüksek olduğunu söylüyorlar.
  Sünnetin zararsız ve his kaybı yaratmadığı hakkında çıkan haberler asılsızdır. Her sene bazı para ile tutulmuş doktorlar sünnetin his kaybı yapmadığını söyler. Bunun tek sebebi amerikadaki sünnet operasyonu olan çocuklardır. Sünnet operasyonu olan gençler hükümetten yüklü miktarda tazminat aldı.
  tr-tr.facebook.com/.../
  Bu ülkenin erkeklerine attığı en büyük kazık sünnettir. Sünnet islamiyette zorunluluk olmamasına rağmen aileler zorlanır ve erkek sünnet ettirilir. Sonuç olarak cinsellikten aldığımız zevk sonsuza kadar alındı ve kızlar erkeklerin dertleri olmadığını iddia ediyor.
  Kadın olmanın zorlukları hakkında popülerlik kasan elemanlar sadece burada yok. Pek çok medya cambazını görebilirsin sahte feministlik yaparak ergen kızların gönlünü kazanma yoluna giderler. Bu sistem şuna benziyor; Bazı yerlerde kasada çekici veya güzel kız olur. Bu kişi masaya gelen müşterilere posta atar. Müşteri de o kişiye aşık olur ve o yerden sürekli alış veriş yapar. Sistem aynı biçimde işliyor bunu en iyi yapanda Nejat İşler'dir.
  Yahudiler dini açıdan zorunlu olduklarından ötürü sünnet olurlar. Yahudi olsaydık sünnet normal karşılanırdı ki yahudilerin olduğu pek çok ülkenin durumu iyidir.
  Siz bunları anlatırsanız amerikada isyan çıkar resmen çok fazla çocuğu sünnet ettiler. Bu yüzden geçin şu kadın olmanın zorluğu ayaklarını erkeklere yapılan canice uygulama neyse sizede yapılıyor.
  İki cinsede yapılan canice uygulamaları görmezden gelmeye devam ettikçe o kadın hakları dediğiniz şey sadece konuşulur çözülmez.
  Kadın bedeni metalaştırılıyor olayı var bide hadi metalaştırılıyor neden televizyondaki erkeklerin hepsi kaslı? Sorsan erkek bedeninin metalaştırılmadığını söylerler acı ama gerçek.

  1|1
  0|0
  • Bunun dışında Stockholm sendromuna sahip olup kocasından şikayetçi olmayan kadınlar lütfen kadın haklarını savunmasın komik oluyorlar. Başka erkekleri ezerek gerçekten kadın olamazsınız sadece kadın olduğunuzu sanırsınız. Erkek tarafından kullanılıp erkekler ölsün modunda olan kızlarda var onlarda aynı iticiliğe sahip. Androfobi ile ilgili eğitim verilmeli bence okullarda sahte feministlere azda olsa çözüm olur. Yazdıklarıma inanmayanlar için sünnetli penisle sünnetsiz penis fotoları arasındaki farka baksın zaten olayın ne kadar vahim olduğunu anlar.

 • Sonra bana neden bu kadar durgunsun diyorlar, bu kadar saçmalıkla baş ettikten sonra bizde hal mi kalır.

  3|2
  0|0
 • Ama sünnetin birde sağlık yönü var. Doktorlar öneriyor. Ben çok aile bilirim sünnet zamanını 4 yaşına kadar düşünmeyipte çocuk rahatsızlanınca doktorların müdahale ederek sünnet ettirdiğini. 2. Askerlik demişsin bu vatanı sen koruma o korumasın kim koruyacak. Ben severek gittim askere. Nasılki bizden öncekiler yaptı bizde yapacağız. Ha şunu diyorlar yok işte profesyonel asker gerekli. Savaş olsa zaten gideriz. Sen savaş olmayan ortamda gitmiyorsan savaşta nasıl gidersin. E seferberlik zamanıda birde eğitimlemi uğraşılsın. Kaldıki paralı asker sayısı düşük olur oda sınır güvenliğimizi zayıflatır. Ha tabi engelinden dolayı yapamayanlarıda ayıplamak hoş değil.

  2|0
  0|0
 • Keşke öldürülen kişilerdeki erkek kız oranınıda koysaydın. Keşke bıçaklanma veya darp oranlarını da koysaydın. Evlilikte kimin daha fazla öldürüldüğünü de koysaydın keşke. Paran yoksa ve erkeksen değersizsin keşke bunu da koysaydın.

  Bu keşkelerimi aslında senin için yazmadım, bencen çok güzel eline sağlık.

  2|1
  0|0
 • Camiye giden erkekleri üzdünüz kızlarr

  4|2
  0|0
 • Erkek olmak zor değil. Güzel birşey. Ben katılmıyorum size hele ki sünnet ve askerlik konusunda hiç katılmıyorum :)
  Erkek yaradılış olarakta toplumumuzdaki yeri olarakta zorluklara sıkıntılara seve seve katlanabilecek güçte bir cins. Bu saydıkların ve fazlası konusunda dayanılmaz diyen tek bir kişi olmadı hayatımda. Ama asıl dayanılmaz gördüğümüz siz kadınların tüm bu sıkıntı olarak gördüğünüz herşeyin altında sakladığımız güzel temiz çocukça saf duygularımızı hiç etmeniz arkadaşım etmeniz.
  @Ehlivukuf arkadaşımında dediği gayet doğru. Bizi yıkan gönlümüzü ruhumuzu verdiğimiz kadınların asla aynı duyguları hissetmeyene gidip bizleri dayanması zor bir duyguyla başbaşa bırakmanız.
  Sonrasında noluyo biliyo musun. İki taraflı yalnızlık stepne ilişkiler geçici hazlarda aranan mutluluklar.. Çünkü hiç bir kadın gerçekten sevene değil gerçekten sevmeyene gidip güzele dair ne varsa yok ediyorlar. İşte bizim için asıl zorluk sizin bizi yaşamak zorunda bıraktığınız duygular..
  Ama kırılmak tek kullanımlık birşey artık. Sonrasını siz düşünün çünkü kadın olmak daha zordur.. ;)

  0|1
  0|0
 • Bekar ve yetişkin insanlar olarak, çeşitli saçma sapan kısıtlayıcı toplumsal kalıplara sıkıştırıldığımız sürece,
  bekar, yetişkin, kadın ve erkek olarak değil de,
  bekar, yetişkin insanlar olarak özgürce cinselliğimizi yaşayamadığımız sürece;
  yazdıkların ve yazdıklarına benzer sorunlar yaşanmaya devam edecek gibi görünüyor.
  Paralı sekse karşıyım. Ülkemizde cinsel özgürlük düşüncesi olmadığı ve benimsenmediği için, hemcinslerimin paralı seks yaptıklarını düşünüyorum.
  Yapmayan yapmıyor, o ayrı konu.

  Güzel bir "bence" olmuş, yazdıklarına katılıyorum.

  2|0
  0|0
 • Çok iyi tespitler yapmışsın haklı olduğun yerler de var haksız olduğun yerler de.

  Ama biz erkekler için en kötü olan şeylerden birisi de ortalıkta kendinizi suçlu hissetmemiz ve ortalıkta şüpheli gibi gezmemiz. Örneğin bir kadına bakınca yanlış anlar diye kafamızı eğmemiz ya da işiniz acele olsa bile kadın korkmasın diye onun arkasındayken hızlı yürümememiz veya toplu taşıma aracında yanlış anlaşılma olmasın diye tuttuğumuz yere iyice yapışıp sağa sola hareket etmememiz.
  Aslında buna sebep olan da yine bizim içimizde olan bazı erkekler ama yine de erkeklerin tamamına şüpheli gibi bakılmamalı.

  Emeğine sağlık😃

  1|0
  0|0
 • Şu sitede böyle tarafsız ve anlayış dolu bir yazıyı heralde senden başkası yazmazdı..
  Laf olsun diye demiyorum, şunları okuyunca ve bunun bir kadın tarafından yazıldığını düşününce gerçekten duygulandım.. :/
  Meğer ne çok ihtiyacımız varmış, karşı cins tarafından anlaşılmaya.. :(

  1|1
  0|0
 • Erkeklere karşı empati yapıp, erkek olmanın bazen kadın olmaktan daha zor olduğunu gören kızlar karizmadır :-D Kızların hep mağdur edebiyatı yapıp kadın olmanın çok zor oldupunu söyleyip erkek olmanın çok kolay olduğunu görmeleri cidden biz erkekleri sıkmıştı artık. Biz erkeklerin yaşadığı fakat kızların anlamadığı çok olay var. Kendi en ufak kadınsal sorunlarını önemseyen, abartan fakat erkek olmanın zorluklarını göremeyen kızlar cidden çok basit kız olarak geliyor bana.

  1|0
  0|0
 • Sünnet penisin ucunda his kaybına neden oluyo.
  Askerlik aslında kutsal ve memnun olduğum bişey ama günümüzde vatanı savunmaktan ziyade teröriste yem olmak anlamına geliyo.
  Genelev ve millilik konusunda şanslıyım, hep mantıklı düşündüm bu konuda 15 yaşında geneleve gidip de ne iğrenç yer diyip dönmüştüm (eniştem götürmüştü)
  Cüzdan olarak görülmek özellikle Türkiyede çok çok yaygın olsa da dünyanın her yerinde karşılaşılıyo.
  Ve evet erkek olmak da zor Türkiyede 😅 Keşke herkes senin gibi düşünse, emeğine sağlık.

  1|0
  0|0
 • Kadın sanki erkek olup yasamıs hepsini sjshsj hepsi doğru :D

  3|3
  0|0
 • Türkiyede 100 kişide 1 kişi maddi durumu eğitimi iyi erkek olarak
  peki kadınlar aradığı gibi erkek bulamaz ise kadınlar ne yapar?
  begenilmeyen ve istenmeyen erkek kaderine razı olup... beklentisiz kadın tercih etmek zorunda ki beklentisiz kadın zaten istemediği erkeği tercih ediyor ve erkekte mecburen istemediği kadın ile evleniyor... yani sosyal denge bana göre 1000 kişide 1 kişi yaşıyor..

  bu sorun nerden kaynaklanıyor benimde annem ve kız kardeşim var.
  Yıllardır feminizm adına kadın hakları diye hep calışma yürütüldü gerek eğitim gerek toplumsal gerek siyasi ve avrupalasma uğruna yapılan her türlü etkenin sorunları...

  1- kadın ne ister : Yakışıklı erkek işi olsun asaletli olsun kültürlü olsun her imkanı karsılasın ve anlayıslı olsun vss.. bu kriterler arttıkca bulma ihtimali azalır :)

  böyle hepsi bir arada erkek var ama bunları isteyen kadın sayısına cevap vermez o zaman burda bir yanlış var

  2- erkek ne ister yine aynı.. güzel olsun eğitimli olsun anlayıslı olsun asaletli olsun mesleği olsun vs.. uzuyan bir süre ile herkes birilerini bekliyor ama nedense hep bekliyor.. bir değişimin içinde olduğumuzu farkediyormusunuz?

  bu konuda neler düşünüyorsunuz?

  1|0
  0|0
  • Feminizmle alakalı olduğunu düşünmüyorum. Ve bunu feminist olmadığım halde söylüyorum. Çünkü Türkiye'deki feministler kadınların bir takım haklarını kaznmasına yardım etmedi.
   Amerika'da ve Avrupa'da ise feministler, erkeklerin mirastan adaletsiz pay almasını engelledi, kadınların oy kullanmasını sağladı. İş hayatında destekledi.
   Ama Türkiye'deki feministler ne tecavüze uğrayan, ne taciz gören ne şiddet gören ne de yardıma muhtaç kadınlara yardım etmediler.
   Sadece provakasyon yapıp ajitasyon çekenleri, erkek düşmanlığı yapanları oldu. Türkiye'de feminizmi kadınlar bile anlayamadı. Çoğu feminist saçmalıyor.

  • Ve feministlerin din, milliyet, kültür gibi değerlere saldırması, insanların hassasiyetlerini düşünmeyip çarptırma yapması objektif olmaması ve bireyci değil cinsiyetçi yaklaşımı feminizme destek vermememin nedeni.
   Kadınlarda erkeklede belli derecede dış görünüşe önem verir ve geçinebilecek derecede maddiyat olmazsa o ilişki yürümez. Bu her ülkede böyledir.
   Kadın ekonomik özgürlüğünü kazanacak kı erkeğin üzerine yük binmeyecek. Kadını eve hapsedip buna karşı çıkan erkeklerde bu coğrafyada yaşıyor neticede.
   Peki o zaman nasıl adaletli bir yaşam olacak?
   Kadınlar ilgi, saygı, aşk haricinde pek bir şey istemiyor.
   Ama erkekler asıl tv ve sinema dünyasında gördükleri kadınlarla birlikte olmak istiyor.
   Erkekler maddi anlamda yetersiz buluyorsa kendisini kadın hiç bir şey yapamaz.
   Sizin dediğiniz gibi iki cinsiyette aşırı talepkar olmamalı.
   Ülkeniz fakir ise her şeyi çok istersiniz aç gözlü olursunuz.
   Ülkemizdeki sorun cehalet.

 • Ben 2 yıllık üyeyim 200den fazla bence yazdım ama bu kadar temiz bir yazı görmedim
  Helal olsun

  2|1
  0|0
 • Güzel olmuşta hani insan olmak daha zor erkek dolu piyasa da adam az kadında da öyle bir sürü memeli ve poposu dolu ama çoğunda karakter yoksunu insan ahlaklı olmalı önce yoksa cinsiyet yaratıcının belirlediği önemsiz bir şey

  Emeğine sağlık

  1|0
  0|0
 • Sünnet olmak şart ve kadınlar takıları sevebilir ama erkeğe takı takmak uygun değil çünkü erkeğin kişiliğinde yok en fazla yüzük saat belki de bileklik şahsen ben sevmem ve takılar şöyle dursun erkek asla küpe takmaz

  Askerlikten ve erkek olarak üzerime düşen yüklerden memnunum çünkü her milletin kendine göre gelenekleri yükümlülükleri var

  Ve erkek yapısı gereği evin geçimini sağlamak zorundadır. Evi erkek kurar ve evlenmek hayat kurmak istiyorsa işi olmak zorundadır

  Yaratılış olarak insanlarda erkek avcı sert ve güçlü vücut yapısına sahip yerine göre neslini devam ettirmek için ölmesi gereken bir yapıda yaratılmıştır Allah ın takdiri budur asırlardır savaşıp ölen erkektir.

  Kadının yaratılışı zarif naziktir annelik duyguları yetiştirme ve yetiştirdiği çocuğu için ölümü göze alma iç güdüleri vardır yine onlar da asırlardır savaşlarda ve aile kavramında ikinci planda dursalar da verdikleri cesaret motivasyon ve emeklerle neslin devamı için çok önemli roller üstlenmişlerdir.

  Kısaca olaya erkeklere yüklenen sorumluluklar ya da kızlara yüklenen sorumluluklar olarak bakmamalı ve erkekleri kızlarla kızları da erkekerle kıyaslamamalıyız iki cinsin de yeri ve önemi vardır

  Benceniz güzel empati kurup yaratılıştan verilen sorumluluklarımıza üzülmeniz sizin inceliğiniz ve güzelliğiniz teşekkür ederim.

  0|1
  0|0
 • Açıkçası güzel bir noktaya değmişsin. Herkes kadın olmanın zorluklarını biliyor da Ya ERKEK olmanın zorlukları.
  Erkek adam ağlamaz.
  Adam mısın sen.
  Erkek adam korkar mı.
  Tarzında toplumumuzun hepsinin genel (farketmeden) baskı uyguladığı bir gerçek var ve bu görmezden geliniyor. Neden böyle? Örneğin kendi kız arkadaşım bana sürekli iş bul iş bul dedi durdu. Ben yatıyor muydum sanki o bu düşüncedeyken?
  Daha sonra erkekler neden içine kapanık.
  Buraya yazıyorum diyecekde gerçekten yazıyoruz neyse :D bir erkek sığınma evi açılsa, sığınan kişi sayısı kadınların sayısını geçer. Çünkü toplumda insanlar batırılıyor.

  Bu konu uzun konu valla. Ama modern toplumun, Kitle toplumunun bu düşünceyi yıkması gerekiyordu. Modern toplum afedersiniz her b*ku yıkmış bir bunu yıkmamış :D

  1|0
  0|0
 • Kuzum benim anlayışlı aşkım benim sonunda beni anlayan bir kız buldum seni kaçırmam kurtulamazsın 😃. Bencen çok güzel olmuş tebrikler...

  1|0
  0|0
 • Erkekler Devam
  71

Kızlar Ne Diyor 34

 • Güzel paylasim olmus :)

  1|0
  0|0
 • erkeklerinde çok fazla sorunu var ya. ben kadın ve erkeğin eşit olduğunu düşünüyorum.

  1|3
  0|0
  • Pek eşit olduğumuz söylenemez, çünkü bir erkeğin sokakta ya daiş yerinde tecavüze uğrama riski kadına oranla kat kat düşük...

 • Kadın olmak çok daha zor... bir hesap ödeyince "erkek olmak zor" diye gezinen cimriler için erkek olmak daha zor olabilir

  3|0
  0|0
  • Keşke bu kadar basite indirgemeseniz bazı şeyleri, sanki hayat sadece 100+ tllik adisyonlardan ibaret...

 • kızlar üzülse nolcak demi.

  4|1
  0|0
 • Eline sağlık

  1|0
  0|0
 • Haklısın ellerine sağlık 👏

  2|0
  0|0
 • Kiz hakli bayanlar tek kelime edemeyiz 😱😱

  1|2
  0|0
 • Asıl sorun Adam olamamak

  3|0
  0|0
 • Milli olamamak mı zorluk? Ulan erreklerin zorluğuna bak be zorlukları bile lüks, uçkur düşkünlüğüyle ilgili. Kadınların zorlukları bile daha realist en azından

  1|0
  0|0
  • Tamam bir tane madde saçma olabilir ama sünnet olmak, askere gitmek, ağır işlere küçük yaşta maruz kalmak, toplum tarafından önyargıyla karşılanmak bunlar kolay şeyler değil. Sadece kadınlar mı zayıftır zayıf erkeklerde var başkalarının şamarlarında sinek gibi eziliyoruz çoğumuz.

  • @pit_bull Onlara laf ettik mi?

 • Benceyi çok güzel yazmışsın güzel olmuş ama sünnet erkeğin sağlığı için gerçekleştirilen bir eylem aksi takdirde ilerde onunla ilgili olarak sıkıntı yaşayabilir

  1|0
  0|0
  • Sağlık açısından söylediklerin doğru, fakat işin cinsellik kısmına gelindiğinde erkeğin genital bolgesinden alabildigi zevk (orgazm hariç) sunnet ile %90 azaltiliyor yani çok az zevk alabiliyor arastirabilirsin

  • @SeriousMuggle bunu bilmiyordum. Ama pek mantıklı gelmedi yinede araştırıcam

 • Amacım acıtasyon yapmak değil ancak bunların hepsi çok saygısızca.
  Tecavüz edilen kadınlar, bunun üzerine eski sevgilimdi, tahrik edici giyinmişti indirimi alan erkekler, genç yaşta örtülen;evlendirilen, erkek çocukları istediği gibi oynarken kısıtlanan kız çocukları...
  Bu liste uzar da gider, kendi eşeyinize saygınız olsun.

  2|0
  0|0
  • Hep biz erkekler siz kadınları anlamaya çalıştık. Baydınız artık çakma mağdur edebiayatlarınızla. Az kadınlar erkekleri anlamaya çalışıp erkek olmanında zor taraflarını görse bir yeriniz mi eksilecek? Biz erkekler çok kolay bir şekilde mi yaşıyoruz? Erkek olmak kolaysa, al eline silah, sırtında 30-40 kilo çanta vatken eksi bilmem kaç derecelikkarlı ve yüksek dağlarda pkkyla savaş, acımadan öl ve cesurca ölmeyi göze al. Sen askerlerin çatışmalarda yaralanıp, kolunu, bacağını, gözünü kaybetmesini çok mu basit ve kolay sanıyorsun. Çevrende varsa Kore SSavaşı'nın gazilerini dinle. Çoğu psikolojisi bozuk halde geliyor. Erkeklere empati yapıp anlamaya çalışan kızlar karizmayken, erkek olmayı çok kolay sanan veya erkeklerin yaşadığı zorluklara gözlerini kapayan kızlar basit kız olma konusunda ileri düzey olan kızlardır.

  • @KızılErik2
   Çok düşmanca ve bilgisizce yaklaşmışsın.
   Kurtuluş savaşını ele alırsak, erkek askerlerimiz kadar da cephe arkasında Anadolu bacıları, kızları çalıştı.
   Asla kimsenin durumunu aşağıladığım yok ancak toplumun kadına karşı olan görüşünü de inkar edemezsin.

  • Ben sadece popüler kültürle yetişmiş ve erkeklere empati yapmak için kendilerini yormaya gerek duymayan kızları eleştirdim :-) Kurtuluş Savaşını kazanmamıza emeği geçmiş kadınlara saygım büyük :-)

 • Turkiyede kadin olmanin zorluklari yaninda bunlar hic bisey

  3|0
  0|0
  • bu kadar feminen olma. objektif ol biraz.

  • Hepsini Göster
  • Feminen olmakla feminist olmayı birbirine karıştıran ataerkilciklere cevap bile verme boşver :D @broadwayli

 • aman cok zor mus...

  3|1
  0|0
 • Acaba bunun kiz versiyonunuda yaptin mi hemcinsim

  2|0
  0|0
 • Askere gitmeyi zorluk olarak görmen üzücü.

  4|1
  0|0
 • Bazı noktalarda haklısın. Eline sağlık beğendiğim bir yazı olmuş.

  1|0
  0|0
 • süper olmuş

  1|0
  0|0
 • Sünnet ve askerlikten sonrasını okumadım bile. Ne alaka Allah aşkına toplum baskısı değil Allahın emri. Ben her erkeğin askerlik yapması taraftarıyım sağlık sorunları yoksa 18 bin tl verenlere sinir oluyorum. Boş bir bence.

  1|0
  0|0
  • Ve erkeğin penisinden bir parça alınmaz derisi kesilip bağlanır daha bunu bilmeden yazı yazıyorsun.

  • Hepsini Göster
  • @JulioCruz Mağdur edebiyatı yapmamız lazım kardeşim yoksa Superman sanıyolar bizi ağlamaz, yıkılmaz sanıyolar söylemek lazım bazı şeyleri

  • Mağdur edebiyatı şudur :

   Trip atmak, şikayet etmek, ağlamak, sızlamak, çaresizlik...

   Sen şikayet eder yakınırsın. Benim öyle bir lüksüm yok. Erkek şikayet etmez, çözüm bulur.

   Çözüm bulmak "zorundadır"

   Ortak özelliklerimiz de var ayrılan özelliklerimiz de. Bazı konularda cinsiyetçi olacaksın bazı konularda olmayacaksın. Bu cinsiyetçi olunacak konulardan biri

 • Saçma sapan bir yazı

  2|0
  0|0
 • Sen bide kadın olmanın zorluklarını gör, diyorum. Eminim yazan çoktur. Bunların arasında en zorunu ağır iş olarak görüyorum.

  0|0
  0|0
  • askere git bakim 1 ay sonra görürüm ben seni siz bide Türk erkeğini özgüvensizlikle suçlarsınız 4 yaşında elimizi kolumuzu tutup penisimizin ucunu kesiyolar nasıl bir travma olduğunu tahayyül et o yaşta bir çocuğa sadece kızlar zayıf değildir zayıf erkeklerde vardır ve erkekler daha duygusal sadece içine atarız çoğumuz herşeyi başkalarının şamarlarında eziliriz çoğumuz

  • @pit_bull dağda askerlik yapıp bir operasyon da 2 gün aç durduklarını ulan yılan yerler miş

  • Bazi seyleri bir an yasarsin, bazilarini bir omur. Kadiar bir omurluk kisimda.

 • Kızlar Devam
  14
Yükleniyor... ;