Türkiye'de Kadın Olmanın Erkek Olmaya Göre Avantajları

Türkiye'de Bir Kadın Olarak Yaşamanın Erkek Olarak Yaşamaktan Çok Daha Güzel Olması

1) Askere gitmez.

2) Üniversite okuyup eğitim almasa da, çalışmasa da kendisine bir ömür boyu bakacak birini bulabilir.

3) İlk adımları her zaman erkek atar. Çıkma teklifini erkek yapar, ilk mesajı erkek atar, evlenme teklifini o yapar, kızların ise tek yapması gereken beklemektir.

4) Randevularda hesabı her zaman erkeklerin ödemesi beklenir. Sanki sadece erkeklerin geliri varmış gibi.

Türkiye'de Bir Kadın Olarak Yaşamanın Erkek Olarak Yaşamaktan Çok Daha Güzel Olması

5) Dünya’nın en çirkin kızı da olsa kendisiyle ilgilenecek birini mutlaka bulur. Ördek ve damacananın tecavüze uğradığı bir ülke olduğumuzu unutmayın.

6) Genç bir erkek yalnızlık krizleri çekebilirken, genç bir kız kendisine aynı anda yavşayan 5-6 erkeğin mesajlarını cevaplamakla meşguldür.

7) Kendisini hiç bir zaman yalnız hissetmez. Eğer hissederse tek yapması gereken bir sosyal medya hesabı açmaktır.

8) Okulda öğretmenler erkeklere hakaret edip onları döverken, kızlara bırakın dayağı en ufak laf etmeye çekinilir.

9) Bir ihtiyaçı olduğunda insanlardan erkeklere göre daha iyi yardım alır. En basitinden sokağa çıkıp yol sorulsa bile insanların kadınlara erkeklere göre nasıl daha kibar ve yardım sever yaklaştığı görülebilir.

10) Bir ortamda küfür edildiğinde “yavaş olun bayan var” gibisinden uyarılar yapılır. Sanki kadınlar ayrı bir dünyadan ve erkekler ise duygusuz robatlarmış gibi.

11) Aileler onların üzerine daha çok düşer.

12) Ücretli cinsel ilişkilerde her zaman erkek para öder, kadın ise para alan taraf olur.

13) Eğer bir erkek cinsel ilişkiye girmek isterse para ödemesi gerekir, bir kadın ise kendisiyle birlikte olacak birisini bulması için 5 dakika uğraşması yeterlidir.

14) Erkekler gibi, kendisiyle ilgilenen birinin eksikliğini çekmediğinden çoğu zaman özgüvenleri daha yüksektir.

15) Otobüs, metro gibi toplu taşıma araçlarında yaşlı olmasalar dahi erkekler tarafından kendisine yer verme teklif edilir.

16) Sokakta bir kız erkek arkadaşına tokat atarsa hiç kimse ses etmez, ancak erkek aynısını yaptığı takdirde linç edilir.

17) Aynı eğitimi almış bir erkek ile bir kadın karşılaştırıldığında kadının iş bulması daha kolay olur.

18) Güzel olmasan bile ilgi görürsün, daha çok ilgi görmek için de oranı buranı hafiften açmak yeterli olacaktır.

19) En basitinden bir şort giyerek dışarı çıktığında 10 erkekten 8 inin sana baktığını görebilirsin. Erkeklerin ise bu oranı yakalaması için çok yakışıklı olması gerekir.

20) Kız arkadaşlarınla yakın olduğun takdirde erkekler gibi eşcinsel damgası yemezsin.

21) Ülke çapında tüm insanlarda “Bayanlara öncelik” gibisinden saçma bir ilke vardır. Bu sayede her şeyde avantajlı olabilirsin.

Türkiye kadın ve erkek nüfusu neredeyse eşit olduğu halde erkeklerin kadınların kölesi halinde olması sizce neyin ürünüdür?


0|1
229

En İyi Kız Görüşü

 • 2- Bulabilirdim... Kendi ayaklarımın üzerinde durmak gibisi yok. Bir erkekte zengin bir kadın bulup evlenebilir. Toplumumuzda evi olan ya da çok yüksek maaşlı kadınla evlenen çok (bu kişileri de eleştiriyor değilim)
  3-Evlenme teklif eden kadın az ama ilk mesaj atmamız hiç görülmemiş bir şey değil.
  4-O hesabı ya ortak ya yarı yarıya ya da tamamını ben ödemişimdir. onun ödedikleri bir kahve, bir çay gibi küçük hesaplar olmuştur
  11-Asla doğru değil. Erkek kardeşimin evi ve işi olsun diye gösterdikleri çabayı benim için göstermiyolarlar. çünkü onun evinin olması gerek işinin olması gerek gibi saçma bir algı var bu ikisinin kadında da olsa güzel olmaz mı? ki muhtemelen o daha çabuk evlenecek...
  14- Yer verilir de biz kadınlar alır mıyız? diyelim ki aldım toplu taşımadan indiğimiz ilk anda o yer aldığımız şahıs arkamızdan takip ediyordur...
  17-Bir kadın evlenip başka şehire gider ya da çocuğu olur işi bırakır ya da sevgilisi çalışmasına karışır diye iş veren kadın işçiye düşündüğün gibi bakmaz... hatta en az 5 iş mülakatında yakında evlilik var mı evlenip işi bırakıyorsunuz da diye sorularla karşılaştım
  18-Oramı buramı açtığım için bana bakacaklarsa bakmasınlar. Oramı buramı açmadım açmam
  20-Çağ öyle bir çağ ki kankiyiz diye elele tutuşan kızlar var onlarda lezbiyen diye damgalanıyor...
  21- Neden bayanlara önecelik verildiğiyle ilgili makale yazmam gerek bir cümleyle anlatılamaz!
  Kadın erkek nüfusu eşit değil kadınlar daha fazla... Kadınların kölesi olmayın zaten. Özgüvenli olur her söylediğini yapmayın.
  Neyin ürünüdür biliyor musun?
  Ali bak. Ali kıza bak. mantığının ürünüdür.
  Her kıza bakmayın seçici olun ki sizinde değeriniz artsın. sizinde bir gururunuz var.
  Uzun oldu biliyorum ama sizin kide uzundu
  ZAHMET EDİP OKUYANLARA TEŞEKKÜRLER...
  - VERENLERE İSE DERDİM PUAN DEĞİL

  8|1
  0|0

En İyi Erkek Görüşü

 • Hiçbirine katılmıyorum. Sırasıyla:

  1: Askerliği kadınlara yaptırmayan yine erkekler.
  2: Eğitimsiz bir kadın eşine bağımlı bir kadındır ve boşanmalarda asla birine sığınamaz, bu yüzden de zaten boşananaz.
  3: İlk adım atma, evlilik teklifi gibi şeyleri erkeklere görev gibi yükleyen yine biz erkekler.
  4: Bu da yine gurur yapan ve "Erkek, kadına hesap ödetmez" diyen erkeklerin ürünüdür.
  5: Erkekler genelde karşı cinse sadece cinsel ilişki yaşabilmek için yaklaştığından o anlık duruma göre değişmekle birlikte güzel/çirkin ayrımı yapmaz.
  6: Yanlız krizi çeken bir erkek görmedim, yokluk krizi çeken erkek gördüm ben hep ve bu yine karşı cinse cinsel bir obje gibi yaklaşmaltan kaynaklanır.
  7: Kadınlar basit bireyler değildir, aslında kadınlık basitlik değildir. Her kadının bir gururu vardır ve yalnız olduğunda "biri bana vursun" diye bağrınmaz.
  8: Bu hocalarla ilgili bir durumdur. Ayrım yapmadan vuran/kızan hocalar da görmüşlüğüm var.
  9: Evet kolay yardım aldığı doğrudur ama bu ülkede tecavüz ve taciz olaylarında "Kız kuyruk sallamasaydı" düşüncesiyle hareket edildiği için yardım istemeye çekinir.
  10: Bu da kibarlıkla ilgilidir, kızların uzaylı oluşu veya erkeklerin robot oluşuyla bir alakası yoktur. En basit yoluyla empati yapılarak bir kişi kardeşi, eşi veya annesi yanında küfür edilmesini hoş karşılamaz.
  11: Çünkü dişi bireyler daha savunmasızdır. Bu yüzden de erkeklere göre üstlerine daha çok düşülür.
  12: Ben hiç bu işi ilk seçeni görmedim. Hep hayatın zorlukları sonucu bu tür işe girerler.
  13: Yine kadınlar basit bireyler değildir ve "X gel bu gece bana vur" demez.
  14: Yine söylüyorum; erkekler yalnızlık çekmez, yokluk çeker.
  15: Toplu taşımada taciz edilenler de dişi bireylerdir, unutmamalı.
  16: Erkeklerle kadınlar fiziksel olarak eşit değildir. Bir kadının vurmasıyla bir erkeğin vurması da eşit değildir. Kadın vurduğunda en fazla can yakarken erkek vurduğunda fiziksel hasarlara bile yol açabilir.

  Devamı yorumda (karakter sınırı).

  2|0
  0|0
  • 17: Erkekler fiziksel olarak gelişmişken kadınlar zihinsel olarak gelişmiştir ve bir işte zeka daha önemlidir. Eğer siz "Ama neredeyse bütün bilimciler erkek" derseniz bunu sebebi erkeklerin kadınları 2. plana atmasıdır.
   18: Yine cinsel obje olarak yaklaşmanın bir sonucudur.
   19: Bu da cinsel obje gibi görmenin sonucudur.
   20: Öncelikle eşcinsellik kötü bir şey değildir ve eşcinsel damgası yenmez. Eşcinselliğin bir çok doğal sebebi vardır ve keyfe keder bir seçim/tercih değildir. Ayrıca dişi bireyler daha duygusal olduğundan hemcinslerine daha kolay yaklaşırken erkekler en fazla aynı anda maç izler.
   21: Bayanlara öncelik verilmesini sebebi bundan en fazla 100 yıl öncesine kadar kadınların 2. sınıf insan muamelesi görmesinden kaynaklanır. Yaklaşık 10 yıl öncesine kadar üniversite diplomalarında anne adı bile yazmazdı.

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 21

 • ''En basitinden bir şort giyerek dışarı çıktığında 10 erkekten 8 inin sana baktığını görebilirsin.''

  Bu kadınlar için avantaj değil, dezavantaj. Biz bundan rahatsız oluyoruz.

  10|2
  0|0
 • Sizin gibi bu zihniyetler oldukca bu ulke gelismez yazik...

  3|1
  0|2
 • Sizde bu zihniyet oldukça bırakın eşitliği insanlık kalmayacak saçma bir bence olmuş ilk beş madden sonrasın bile bakmadım 😒 cehalet dolu geldi bana

  3|1
  0|1
 • Yazdıklarının çoğu cinsellik temelli. erkekler çükleriyle düşünerek yaşamaya devam ettikleri sürece de beynini çalıştıran kadınların kölesi olurlar tabi. ayrıca, bunu geçersek yazdığın öbür şeyler hep ufak tefek. türkiyede kadın olmak erkek olmaktan çok daha zordur. tecavüz, şiddet, gasp, taciz bunların kurbanları%95 kadındır. sence hangisi o yazdığın maddelerle kıyaslanabilir? Biraz mantık lütfen.

  3|2
  0|0
  • Doğru Allah kimsenin başına vermesin ama bu yazdıklarım da herkesi çileden çıkaran şeyler çükle düşünme kısmına katılıyorum

 • Şimdi burada kavga çıkar yine... Kadınlar biz daha dezavantajlıyız der erkekler biz daha dezavavantajlıyız der... Ben karışmam, benceni okudum ama bazı noktalara katılmıyorum, gerçekçi yaklaşım fakat, kültürel ve edebi manada yetersiz buldum... Eline sağlık.

  3|0
  1|0
 • Iyimis :D

  1|2
  1|0
 • hadi şimdi biri de erkek olmanın avantajlarını yazsın

  3|0
  0|0
 • Gerçekçi yaklaşım yapmışsın. Hiç haksızsın falan demeyeceğim. Sen kadınların avantajlarını yazmışsın, hemen dezavantajları sıralamışlar. Tamam zor olabilir Türkiye'de kadın olmak. Ama bu avantajları yok demek değil ki.

  0|1
  2|1
 • Öncelikle 2. madde hakkında şunu söylemek istiyorum kadın olmak üniversiteye gitmese de kendine bakacak birini bulmak değil, o kadar yıl didinip bir bölüm bitirmek ama sonunda kadın bekar dahi olsa yok doğum iznine çıkar yok şu yok bu diye işe alınmamasıdır. 3. madde ise şahsen ben kendimce bunların erkeğin yapması gerektiğini düşünmüyorum, ilk mesajı vs benim attığım erkekler olmadı değil. Burdan 4'e gelirsem her kadını aynı görmemek lazım ben ve daha nice kadın alman usulü ya da eşit ödemeyi tercih eder. 5. madde hakkında bir şey demek istemiyorum buna cidden avantaj demiş olamazsın değil mi? 6. madde ise kadın erkek olmakla alakalı değil, insanların güzelli anlayışı ve sığlıklarından kaynaklı aynı durumda olan kadınlar var. 7. maddeyi kendimden biliyorum, bir twitter açmıştım ve 1 ay boyunca aktif bir şekilde kullanmama rağmen sadece 12 takipçim vardı. 11. maddeyi kesinlikle yanlış buluyurum senin 2. maddede bahsettiğin sığ düşünceden dolayı çoğu aile erkek çocuklarını okutup, mal mülk sahipi yapıpı üzerine titriyor kızlaraysa sadece kibar ağırbaşlı durması söyleniyor, malum talipleri olabilir... 12 ve 13. maddeler jigololar var? 14. maddede ise şöyle bir durum var a-) bazen bu ilgi taciz boyutunda olabiliyor kadınlara karşı ve b-) kadının tipine göre değişiyor güzel bir kadın tabii ki çok ilgi çeker ancak güzel bulunmayan bir kadın için bunu söyleyemeyiz. 17. madde tamamen hatalı aksine erkeklere daha çok iş verilir. 18. ve 19. maddede gösterilen ilgilin kadınlar için "ilgi" manasına gelmez, aksine rahatsız edicidir. Ora bura açmakdan kastını bilemem ama örneğin kadın v yaka giydiğinde bile öküzün trene baktığı gibi bakılması takdir edersinki hoş değildir. Ama 1,9.10,15,16,20,21. maddedelerde haklısın, bunlar toplumun üzerine yapışmış gelenek (?) ler ve çoğunu ben de yanlış buluyorum.

  0|0
  0|0
 • askere gitmemek ne zamandan beri ayricalik olmus?

  2|1
  0|0
  • bu devirde ayrıcalık niye başkaları için canımı veriyim ki? vergimi veriyorum bu vatan hiç bir görevim yok! onun bana var hatta

 • Anlamıyor musunuz? Biz kız ve erkekler eşitiz. Artık yeter kendinizi bizden ayırmayın eşitiz

  1|3
  0|0
 • Erkekler kadinlarin kolesi olmaz sapiklar olur.

  2|1
  0|0
 • Hasta misin arkadaşım ya sizi buraya inci sözlük'ten zorla mi göç ettiriyorlar tamamen saçmalamışsın

  2|0
  1|1
 • Biz bu maddelerle kendimizli avantajli görmüyoruz. Ömür boyu bize bakacak birine muhtac kalmamak icin cabalayip okuyoruz.

  1|0
  0|0
 • Ne yani biz oramızı buramızı açıp erkeklerin bakmasını istiyoruz sanki ne saçma

  1|0
  0|0
 • Hiç biri de doğru değil. Daha fazla abart hadi, cok az abarttın

  0|0
  1|1
 • Eline sağlık :)

  0|0
  1|1
 • Icerigini okudum. Guldum. Travestilerle empati kurdum. Emegine saglik

  0|0
  0|1
 • abaza olmasanız bunların çoğu olmaz :D

  2|1
  0|0
  • Keşke cahil olmasan :( belki bu bizim elimizde olmadığnı ve doğanın bak bir daha söylüyorum "DOĞANIN" Bize veridği görev say istersen yoksa o buruşmuş kokuşmuş he r ay pis kanını tüküren iğrenç işletim sisteme girmeye meraklı değiliz hatta bu konuda özel atanmıaz tstesteron ve enzimlerimiz olmasa soakkata bir birinizle yalaşsanız dönüp bakmayız bize tür çoğalsın diye bu en zimler verildi yoksa :) bizim onu yapmamaız için 20.000 tl den aşağı yapan olmazdı!!! çünkü zevk almıyon bişey yapmıyon anlamına gelirdi yapmasan daha iyi boş boşuna yorulmazsın ha bide aşk aşk olmazdı sevgi olmazdı!!! hepsi aşk+sevgi=sex, cinsel ilşki... işte yani doğa assınd a üreme üstüne kurulmuş bu şeyler gitse :) kisme bir birinin yüzüne bakmaya ihtiyacı olmuyucak

  • Hepsini Göster
  • Keşke gizliden konuşmayacak kadar cesur olabilseydin. Adama ezik diyorsunda ezik olan sensin.

  • Buranın abazanlari ağlamasın diye gizli oldum. Pardon da bence yazanda gizli bilmem farkında mısın beyin yoksunu

 • Kızlar Devam
  1

Erkekler Ne Diyor 8

 • benc ekızlarda askere gitmeli

  3|1
  0|0
 • Valla çok doğru hep aklımdan geçen şeyler ama @pelino nunda dediği çok doğru birşeydir. Onada hak veriyorum doğrusu. Gerekeni o yazmış..

  1|0
  0|0
 • önyargı ve cahillik birleşmiş gibi bunlar avantaj mı?

  0|0
  0|0
 • Durumumuzu süper açıklamış ne diyeyim.

  0|0
  1|1
 • Helal olsun çok iyi tespit

  0|0
  1|2
 • Cidden la. Ondan sonra da feminizm derler. Erkeklerde olmuyor o feminizm

  1|0
  1|2
 • Adam haklı beyler ister cınsellık agırlıklı deyın ıster demeyın ama adam haklı.

  1|4
  5|2
 • Son zamanlarda okuduğum en iyi yazılardan biri durumun özeti teşekkürler ve tabi bunlara rağmen hala ezilen kadınlar barbar erkekler :)

  1|1
  2|1
Yükleniyor... ;