Türkiye'de Erkek Olmak

Sanılanın aksine kadın olmaktan kat kat daha zor olandır...

-Doğuştan devlete borçlu olmaktır; zekiyseniz 5 ay, değilseniz 12 ay, şanslıysanız 18bin liradır borcunuz.

Türkiye'de Erkek Olmak

-Maço olmaktır. Kibar davranırsanız gay damgası yiyebilirsiniz.

-Kavga etmeyi bilmek zorundasınızdır. Bilmiyorsanız bir çok kez ezik duruma düşersiniz, haksızlığa karşı susup kalmak zorunda kalırsınız. Kadınınızın yanında dayak yiyip rezil olursunuz.

-Duygulanıldığında ağlamamaktır. Hatta şarkısı bile var "erkekler ağlamaaz"

-Kadından fazla kazanmak zorunda olmaktır. Her daim hesaplar bize aittir.

-Kaliteli mekanlara damsız giremeyecek olmaktır.

-Potansiyel abaza damgası yemektir. Merhaba diyerek yaklaştığınız bir bayandan "ayy hoşt ulan mna koduğum" cümlesini duymaya hazırlıklı olmaktır.

-Vasfınız yoksa iş bulmanız zordur. Makyaj yapıp, mini etek ve dekolte kıyafet giyer, bir şirkete iş başvurusu için giderseniz, muhtemelen kapıdaki güvenlik sizi kovar, yolda sizi görenler video kayda alır. Bayansanız, yüksek ihtimalle o şirkette size uygun bir iş bulunacaktır.

-İlk cinsel birlikteliğinizi bir genelevde ya da paralı kadınlarla yaşayacak olmanız kuvvetle muhtemel.

Bu arada;

Veeee en önemlisidee;

-Cebinde para varsa; nazik, kibar, efendi, yakışıklı, zeki, anlayışlı, delikanlısındır. Cebinde para yoksa; öküz, anlayışsız, kaba, kıro, gerizekalı, korkak, nasıl erkeksindir.

-Ne kadar emek verirsen ver yazdıklarının, sırf erkeksin diye, şu başlık kadar; https://www.kizlarsoruyor.com/toplum-sosyal-iliskiler/a10808-turkiye-de-kadin-olmak ilgi toplamayacağını bilmektir; Türkiye'de Erkek Olmak.

Saygılar, sevgiler...


4|4
79112

En İyi Kız Görüşü

 • Şimdi bütün hemcinslerim saydiracak olsalar da ben çok hak veriyorum sana
  Kadınlar acisindan bakarsan bazilarinin hatta çoğunun kafalarinin bir şeylere basmadigini düşünüyorum sirf kizlarin olduğu bir bolumde okuyorum en iyi ben bilirim bir insan sadece kiyafet makyaj sevgili konulariyla geçirir mi hayatini?-evet
  Düşünüyorum kadinlarin dogurganliklarini bir nevi cinsel cazibelerini geriye cikarip atsak ne olurdu?
  Söyleyeyim senin yukarıda anlattigin hicbir durum olmazdi is görüşmesine senin yerine kadin almazlardi mesela buradan şöyle bir sonuç cikardim ben kendim için itiraf ediyorum biz kadinlarin dogurganligimiz dişinda hicbir özelliğimiz. yok ...
  Bu sonuca nereden vardimmm alman felsefeci var schopenhauer onun aska ve kadınlara dair kitabi var onu okuduktan sonra boyle bir görüş edindim sanirim.)

  0|6
  1|0

En İyi Erkek Görüşü

 • 1- TACİZ TECAVÜZ

  Kezbanın biri diyordu geçen ''yaa tinerciler beni süzdü, bana kötü kötü baktılar, tecavüz edecekler sandım. türkiye'de kadın olmak zor''

  Tamam kadın olmak zor olsunda, o tinerciler bana bıçak çekip 50 liramı aldılar l*n . çünkü 4 kişiydiler bir şeyde yapamazdım. Sanki biz erkeğiz diye tinerciler bizi çiçeklerle karşılayıp ''oooo sen erkeksin! abiii bir çay söyleleyim mi sana? bizden olsun'' diyorlar.

  Şimdi biride diyecek ''olsun sen gene para kaptırmışsın, bir kadının tecavüze uğraması daha kötü olacaktır''

  Sen şimdi bunu dedin? Peki tinercilerin bıçaklayıp sakat kalmasına sebep olduğu veya öldürdüğü erkeklere ne diyeceksin? Onu şu kıt aklına sok: bunun kadın olmanın zor olmasıyla alakası yok!

  2- İNTİHAR

  Dünya genelinde yapılan hesaplamaya göre intihar eden erkeklerin sayısı, intihar eden kadınların sayısından 6.5 - 7 kat daha fazlaymış. bu haberi bana arkadaşım yollamıştı çünkü biliyordu bu erkek kadın olma durumlarına çok meraklı olduğumu. hürriyet ya da milliyet haberi olması lazım googledan araştıran bulabilir.

  Kadın olmak çok zor olduğu için; erkekler onlardan kat kat daha fazla intihar ediyor olmalı.

  3- ÇEKİNGENLİK

  Çekingen bir erkeğin, çekingen bir kıza oranla sevgili yapması çok daha zordur. Çünkü ilk adımdan tutun bir çok ataklık isteyen taraf hep erkekten beklenir.

  Benim eski arkadaşım o kadar çok reddedilmiştiki, adamda özgüven diye bir şey kalmadı morali bozuldu adamın. Çünkü onun teklif etmesi gerekiyor o erkekti. Ama onun yanında sürekli abazalardan teklif alan bir kezban ego kasmakla meşguldü. Ha buradan tüm kızlar böyle yapıyor demiyorum yanlış anlaşılma olmasın.

  Çekingen bir erkek her zaman kadından daha kötü bir konumdadır çünkü erkek çekingen olamaz! Hele hiçbir kıza açılamayan tamamen çekinik erkekler var onların durumu daha kötü umarım. umarım çekingenliklerini yenip iyi bir ilişkiye başlayabilirler.

  0|7
  0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 78

 • Haksız değilsin, ama bir kaç konuda genelleme yapmışsın ve bir kaç konuda haksizda sayılırsın bir müddet.
  1. Allah erkeklere kadınlarda bulunmayan bir güc vermiş bu güc kizlarda olsaydı bizde askere giderdik ayriyetten kızlar duygusal olduğu için yanında biri ölse ya da birini vursalar depresyona girip intihar eder. Ayriyetten kadınlarında devlette bur borcu vardır oda hayırlı bir evlat yetiştirmek bunuda unutmayalım. 9 ay karnında taşımak dogum sancısı emzirmek beslemek yetistirmek bunlardan bahsetmiyorum bilene.
  2. Nazikliğinde bir sınırı vardır erkeklerde bir bayana kapıyı tutmak gaylik degildir ama "ay canim cok sekersin nasılsın bugün" dieyerek nazik olamazsın. Yani herseyin fazlası zarar.
  3. burada ne yazikki haklısın biz kızlar eşimizin dayak yediğini görmek istemeyiz çünkü bir erkeği yanımızda Bodyguard gibi görürüz nedense artık.
  4. "Erkekler aglamaz" deniliyor ama bence bunda demek istedikleri erkekler duygusuz olmak zorunda demek değil, biz erkekleri güçlü olarak görüyoruz duygularına yenik düştüğünü gormek bizi hayal kırıklığına uğratır , bu erkekler duygusal olamaz anlamına gelmez tabikide olabilir Sonuçta oda bir kul ama kızlar gibi "tırnağım kırıldi" gibi sacma sapan seylere ağlarsa o erkek ciddiye alınmaz. Kizlarda ciddiye alınmıyor zaten cilvemizden dolayı olan oluyor ağladiğmız için değil !
  5. Buna sadece buadar diyebilirim ! https://hizliresim.com/rm3qy1
  6. Ee kizlarda farklı bir durum mu? Anlamadım.
  7. Bir kızın karşısına doğru bir görüntüyle çıkıp "Merhaba" diyorsan ve bu kız sana Abaza damgası vuruyorsa sorun kızdadır sende değil. Kız Kezbansa erkek napsın?
  8. Bu konuda haklısın, ama bir erkek kendine ve kalitesine güveniyorsa böyle şirketlerde işi ne?
  9. Sıkıntı nedir bunda? Ne güzel işte sizin için genelevine gidiyorsunuz sonrada Namuslu bir kız arıyorsunuz evleniyorsunuz. Daha ne?
  10. Bu konuda sadece kendi adıma konusabilirim bence bir erkeğin seviyesi parasıyla degil karekteriyle ölcülür , bunu kabullenin artık.
  Saygılar

  2|3
  0|1
  • Yazdıklarını anneme okuttum ip numarandan adresini bulup seni istemeye gelecekmiş :D

  • Hepsini Göster
  • Haha tahmin etmistim :D

 • İlginçtir bu ülkenin kadınları alsalar da hepimiz askere gitsek diye düşünürler.

  Kadınlar kibar erkeklere gay gözüyle bakmazlar aksine takdir ederler bunu yapan sizin hemcinsleriniz.

  Kadınlar saldırgan erkeklerden hoşlanmazlar. Hiçbirimiz sizin ulu orta bana omuz attı diye saçma sapan bir sebepten millete dalaşmanızdan hoşlanmazlar. Hatta itici bulurlar.

  Kadınlar ömrünün sonuna kadar duygularını en açık şekilde açığa vuran erkek ararlar. Ağlaması bize göre sevdiği anlamına gelir çoğu zaman.

  Kadınlar evliliklerinde kimin daha çok kazandığını hesaba katmazlar. Bunu kendine sorun eden erkeklerdir az kazanınca kendinizi ezik hissedersiniz. Hesap konusunu kendi kendinize erkek adam kadına hesap ödetmez şekline gurur meselesi yaparak asalak kadın sürüsünü oluşturdunuz.

  Kaliteli mekanlarda sapıkça davranan hemcinsleriniz yüzünden zor durumdasınız bunda bizim payımız olduğunu kimse iddia edemez.

  Kadının merhabasına yazıyor mu l*n bu kız bana düşüncenizle tek cinsin yapmadığını söylememiz zor olmasa gerek.

  Et sevdanızı eğitimden öte tuttuğunuz için kadınlar üniversite birincisi olsa bile iş veren patron bulunmuyor iş bulsa erkek egosu yüzünden yükselemiyor malum. Vasfınız yoksa vasıf edinmek için kurslara giderseniz çaba sarfederseniz iş bulabilme imkanınız yüksek zira ülkede vasıflı eleman bulunmuyor.

  İlk cinsel birlikteliği illa erken yaşta yaşamak zorunda değilsiniz kimse sizden bunu beklemiyor kendi keyfiniz için yapıyorsunuz ben bir zorluk görmüyorum. Kadın evlilik dışı bir şey yaşadığında o. damgası yiyor skor sevdasına izbe yerlere gitmek zorunda değilsiniz.

  Para kadın için adamlık kriteri değildir. Bunu kendinize kriter haline getirip cebinde para olunca ilk iş eşini boşayan, aldatan erkek sayısı ortada.

  Kadın olmak bu ülkede boyun eğmek, itaat etmek zorunda bırakılmaktır. Söyleyecek onca şey varken susturulmaktır. Öldürüldüğü, dayak yediği, tecavüze, tacize uğradığı halde suçlu bulunmaktır.

  5|0
  0|5
  • Bekledigim yorum tebrikler👏👏👏👏

  • Hepsini Göster
  • Sosyal ağlarda espiri amaçlı yapılan yorumları bu kadar ciddiye alan başka ırk erkeği var mıdır acaba? Farkettin mi en iyi cevapta hemcinsinizde evlilik teklif etmiş :) @saygın22

  • Trajik durumdasın :) Kızların yazdıklarının da aynı kapıya çıktığını anlatmaya çalıştım ama akıl buraya kadar tabi :) @saygın22

 • Simariklik. Erkek olarak fitratiniz geregi görevinizi getirmek agir gelmeye basliyorsa... Bu basligin adini "Türkiye de delikanliligin bitisi" koyardim.

  Seni anliyorum, haksizliklari dillendirmek istedin hani cifte standartlari. Evet positif ayrimcilik haksizliktir fakat şu an gereklidir. Zamanla toplum icinde oturacaktir birseyler yerli yerince. Ben klasik erkek kadin rolu taraftariyim, insanlar fitratindan uzaklastigi icin olur olmadik toplumsal dengesizlikler ortaya cikiyor. Mesela kadinla rekanet hissi...

  Evet simariklik tamamen keyfi... Peki kadinlari dinlemek istermisin? Hangi kizlara gore yazdin anladim ama o toplumun hepsini ifade etmez. Kendi hayatina yon vermek icin kurallari cignemek zorunda kalmalardan baslayip, mecburi butun ev isleri gorevini ustlenmeye kadar gider. Kadinin mecbur tutulmasi...

  Tabi ki amac ajiyasyon degil ama su yazi simarik kizlar vs simarik kizlar karsilastirmanin yazisi olaun. Ha o zaman haklisin:)

  2|0
  0|3
  • Yazdıklarım %100 yaşanmışlık ve tecrübe sonucudur. Tekinde dahi abartı olduğunu düşünmüyorum hepsini örneklerle açıklayabilirim. Tv karşısında oturup hayata oradan bakarak gördükleriniz değil madam gerçek hayat..

  • Hepsini Göster
  • @serefli git fitratini ögren. Bilseydin zaten boyle kaba konusmazdin. Terbiyesiz.

  • Türk erkeklerine delikanlı değilmi diyorsun hepimizin askerlikten kaçtığınımı düşünüyorsun

 • Devlete borçlu olmak çok mu koyuyor anlamıyorum? Kadınlar için de zorunlu askerlik önersinler hemen giderim, hatta askeri lise'ye gitmek istediğimde kızları almıyoruz diye bir ayrımcılık yapılmış olmasa şu an askeri kariyer bile yapıyor olurdum. Maço olmak zorunda değilsin, sözlü bir tartışmada üstün gelebilecek birinin fiziksel kavgaya da ihtiyacı olmaz, ağladın diye kimse seninle dalga geçmez ve artık çoğu kadın hesabı ödüyor zaten. Bunlarda cinsiyet ayrımcılığı yüzünden ortaya çıkan sorunlar, yani temelde yine kadın olmanın zorlukları var.
  O kadar saçmalamışsın ki. Türkiye'nin biraz olsun muhafazakar bir kesiminde 1 hafta kadın olarak yaşasan intihar edersin.
  İnan en büyük sorunlarım bunlar olacaksa şansım olsa hiç düşünmeden erkek olurdum, sadece ben değil birçok kadın bunu isterdi.
  Empati kurabilen erkekler zaten kadın yaşamının zorluklarının bilincinde ve saygı duyabiliyor, her halta üste çıkmaya çalışacağınıza onları önek alın biraz.
  Kendinizi bu şekilde acındırmanız sebebi kadınların bilinçlenmesini kaldıramıyor olmanız. Kadın hep ezik kalsa sizin işinize gelirdi zaten.

  2|0
  0|9
  • Aptal insanların aptal politikları yüzünden bir hayatın son bulması çok koyuyor evet. Sözlü tartısmadan bahsediyorsun meclisin fotoğrafını attım l*n siyah giyen adamlar bile buna ihtiyaç duyuyorsa gop da yaşayan genç ne yapsın. Şu hesabı ödeyeni de bir biz göremedik. Saçmaladığımı söylemişsin de 20 yıldır doğuda yaşadımm yemin ederim ayak basmadığım doğu ve güneydoğu toprağı kalmadı bu saydıklarınız artık doğuda bile azaldı. Siz çok fazla türk dizisi ve müge anlı programı izlemişsiniz. O başlıkta kadın nufusunun yüzde birini ilgilendiren şeyler yazıyor burada ise %100 ümüzü ilgilendiren gerçekler.

  • Hepsini Göster
  • Kadın sorunlarıymış.. Arkadaş artık kızını okutmayan mı kaldı? Milyonda bir belki vardır. kazan adam gibi bir üniversite istediğin şehire yerleş kafanı yaşa sana kim ne diyor. Ama erkek için durum öyle değil asla kendin olamazsın sana biçilen rolü hayatın boyunca oynamak zorundasın.

  • sen benim yazımıda oku

 • Erkek olmak mi daha zor yoksa Kadin olmak mi bunun cevapini vermek bana göre oldukca zor. Nedeni ise her ne kadar empati gücüm yüksek olsada ben bir erkek degilim. Bu yüzden tam olarak onlarin zorluklarin anlayamam elbette. Fakat erkeklerde biz kadinlarin cekdigi zorluklari tam anlamiyla anlayamaz diye düsünüyorum.

  Güzel bir paylasim olmus.

  0|1
  0|1
 • Doğru tesbitler

  0|2
  0|0
 • Vay be ne zormuş erkek olmak.

  0|2
  0|0
 • Bir üniversite bitirmek bu kadar mı ağrınıza gidiyor? Cok mu zor ya 2 yıllik oku sinavi bos kagit versen gidersin üniversiteye o derece soyluyorum

  Duygusal oldugu icin etrafinda birsuru kiz olan erkek arkadaslarim var her defasinda sunu söylemeniz baydı artık. Türkiyedeki kızlara gercekten üzülüyorum gercek bir hayatlari bile yok ama erkekler eskortla da olsa hayatları harika

  Türkiyede yasamadigim icin cok sansliyim

  3|0
  0|6
  • Ağrına gitmek? Ne alaka amma saçmalamışsın ayrıca 2 yıllık mezunları kısa dönem yapamıyor. Hah işte o duygusalık kendileri gibi gördükleri için yanındalar ama o duygusalın maço arkadaşı varya ona veriyolar. Boşuna üzülüyorsun paris teki kızın tr deki kız şansı yok çünkü orada mıyla bu kadar prim yapamaz daha güçlü olmak zorunda. Dilinize dolamışsınız bir toplum baskısı gidiyor. arkadaş artık kızını okutmayan aile mi kaldı bu baskı gören kızımız kafayı kullanıp maraştan eskişehir anadolu üni kazanıp gelemiyor mu geliyor eskişehire pardesüyle gelip 1 ay sonra deri taytla disconun tozunu attırmıyor mu attırıyor okulu bitirip iş kadını olamıyor mu oluyor... Dünyada kadın olmanın lütuf olduğu tek ülke l*n ağlamayın..

  • Hepsini Göster
  • O zaman iki seçeneğin var laura ya benimsin ya yollu :D

  • Hicbiri degilim :)

 • Tüm bu iğrenç yargıları siz oluşturdunuz. Biz kadınlar güçlüydük siz erkeklerden, eskiden. Ama siz bir olup güç kavramını üstünüze aldınız, yetmiyormuş gibi de güç kavramını fiziksel yargıya dönüştürdünüz. Biz kadınlar hep ağladık, bilirdik ki ağlamak güçsüzlük göstergesi değildi, duyguları ifade ediş şekliydi. Bilirdik ki ağlamak güçlülüktü. Ama ağlayan erkeğe 'ne ağlıyorsun karı gibi?' dendi ve o an başladı tüm bu iğrenç ayrımlar. Askerlik elbet zor iş, söyleyecek lafım yok fakat ülkemizde kadının öyle bir yeri var ki kadın evlendi mi asker olur, ölene kadar sürer. Hanginiz çocukluğunuzdan beri acıktığında annesine söylemek yerine kalkıp kendisi hazırladı, kaçınız çamaşır makinesi çaliştirmasini biliyor? Ben söyleyeyim, çok azınız. Daha çok para kazanmanızın gerekmediğini iki taraf da biliyor. Hiçbir zaman karşımdaki erkeğin gelir durumuyla ilgilenmedim, hiçbir zaman tüm hesabı karşımdakinr kitlemedim. Eminim ki benim gibi birçol kız var. Kendini bilen adam az önce sıraladığın toplum yargılarından korkmaz. Biz kadınlar toplumdan böyle dışlanmışken şikayet etmek siz erkeklere düşmüyor efendi.

  3|0
  0|2
  • Ne kadar eskideen? Maymundan geliyoruz şekerim aç maymun adam belgeselini izle bak nasılmış eskiden sosyal ilişkiler 😄

  • Hepsini Göster
  • Çok güzel espiriler yapıyorsun bana komik gelmiyor. Konuyu başka yerlere çekmeye çalişma.

  • Haberin yok mu senin padişah baban kızımı güldürene vereceğim diye ferman salmış bir şansımı deneyeyim demiştim 😳

 • Turkiyede erkek olmak kadar rahat bir sey yoktur ama sizin ruhunuz bedeniniz kadar güçlü olmadigi icin kucucuk seyleri abartıp koyar bir de kadınların çektiği zorluklarla karsilastirirsiniz

  1|1
  0|2
 • kadından daha uzun boylu olmak zorundadır da eklenebilir :)

  0|1
  0|1
 • Çok gerçekçi

  0|3
  0|0
  • Gerçekçi evet hatta şu an sırf güncel kalsın diye görüşlerinize gereksiz yorumlar yazıyorum sebep? Çükümün olması.

  • Süper seçilmiş hayret ettim

 • Ben aylardir cevremdiklere bunu anlatmaya clisiyorum. Dibine kadar haklisin.

  0|4
  0|0
 • Erkekler de ama kızlar göre çok güçlü dayanıklı ve özgür
  İnan çoğu abartı olmuş yine de emek verdiğinden takdir ettim

  0|0
  0|1
  • Canım sıkılıyordu kadın olmak başlığını gördüm kızlar sürekli gereksiz ağlıyor diye oturdum yazdım yoksa erkek olarak en büyük derdim mekanlara damsız olduğum için girememek :D

 • Kadınlarda çocuk doğuruyo. 9 ay karnında taşıyıp büyütüyo kolay mı? O doğum acısını erkekler mi yaşıyo saatlerce? Hamileyken her hafta neredeyse o sancıları ağrıları.. evleneceğiniz kızın bakire olmasını isteyip sonra kızların da sekse ihtiyacı var.. bekareti olmayan birine oro. psu damgasını koyan yine sizin gibi geri kafalı aciz pislikler. Artık kadınların parası fazla olmak zorunda ki erkek birlikte olsun. Erkek evine bakmakla yükümlüdür ama kadınların çalışmasınıda bir o kadar gerekli bulursunuz. Kızlar konusundaki seçiciliginize laf yok zaten. Maymuna dönüşmesine ramak kalmış biri sırf parası var diye gül gibi kızları harcıyor o ne olacak? Erkekler için zor diyosanız erkekliginizden utanın be. Onca Yıldır kadınlar ezildi dayak yedi sokağa atıldı 5 parasız çocuğuna bakmaya çalıştı, dinini yaşayamadı vs vs... sen gelmiş vatana olan borcunu soyluyorsun. Keşke ben bile askere gidebilsem diyorum bazen. Siz? Bitek yapacağınız bu zaten ama bundan da yakınıyosunuz. Senin gibiler kendine erkek mi diyor ciddenmi?

  1|1
  1|3
  • Çok güzelsin l*n şimdi ben sana nası kırıcı konuşayım..

  • Hepsini Göster
  • Askerliği elinde silah tutup savunmak mı sanıyorsun.. En ufak hatada ayağl dklarca yersin

  • @yeninedenki ne demiş moruk çok uzun diye ben okuyamadım :D

 • Yaw he he :s

  2|0
  0|2
 • Ilk madde gercekten cok üzücü...
  Artik hesap olayina kizlari da karistirsaniz diyorum ne o olye hep erkek oder mantigi cozmus degilim

  1|1
  0|0
 • Guzel yazmissin tek katilmadigim nokta seksini evlenince yap sart mi oncesi ^

  1|1
  0|0
 • Cok zekice yazilms. Sevdm :)

  0|1
  0|0
 • Evet toplayamazsın çünkü yazdığın şeylerin çoğu kendi kendinizi soktuğunuz tripler ve durumlar

  2|0
  1|2
 • Kızlar Devam
  58

Erkekler Ne Diyor 111

 • O kadar doğru anlatmışsın ki alnından öpesim geldi.
  Evlenmek için erkeklerden düğün (10 bin lira ) + ev (150.000 Lira) + araba (10 bin lira )+ (3 bin lira ) dolgun maaşlı düzgün bir iş istendiğini de yazsaydın keşke.

  Olay parada bitiyor zaten. Paran varsa, yakışıklı , cesur, centilmen, naziksin ama parası olmayan adam bunları hiçbir ortamda göstermeyeceği için ona potansiyel abaza gözüyle bakılır.

  Sahilde askerlerin gelip bikinili kadına bakmasından rahatsız olurlar, aynı adamın bir yerde bekleyen arabası, iyi bir vücudu, parasını belli edecek başka bir özelliği varsa kendilerini sergilerler. Kadınların önemli bir kısmı çifte standart yapar.

  1|5
  2|0
  • Bir kötü özelliği de daha çok emek verilir ama sırf cinsiyetin yüzünden ancak 10 cevap alırsın.

  • Hepsini Göster
  • Bunun değerini bilmiyorlar işte. Toplum içinde de böyle oluyor. Kadın her yere sığınabilir, bir işte ihtiyaç yoksa bile orada çalışabilir, staj yapabilir ama erkekler rekabet olarak görülür ve gerçek bir eleman açığı yoksa alınmazlar. Babaları kızlarını dersanelerinden, okullarından araba ile alır bu sahiplenmeyi kadınlar severler ama aynı babalarının nerede olduğunu sormalarına gelemezler. Kadınlar pozitif ayrımcılığa da karşı çıktıklarında özgürleşecek. Şuanda resmen engelli gibi pozitif ayrımcılğa sahip oluyorlar ve bunun avantajlarını redddetmeyip dezavantajlarını eleştiriyorlar.
   Keşke kadın olsaydım ne çalışmama ihtiyaç olurdu, ne de hayatın getirdiği yüklere.

  • Bak leyla ile mecnuna bak ferhat ile şirin e bütün derdi yükü yine erkekler çekmiş leyla ile şirin sıcak yuvalarında g*t büyütmüş

 • kadınlar neler yaşadığımızı üzerimizdeki baskıları bilmeden Türk erkeklerine saydırıyor az bile yazmışsın fakir büyüdükleri için kısa boylu vitaminsiz olan Türk erkeğine Türk erkekleri kısa boylu çirkin diye aşağılayanlara yazıklar olsun, spor nerdeee hiç düşünmüyorlar spor salonuna vs verecek paramız olmadığını ya da et alacak paramız olmadığını, askerlik konusunda gerektiğinde kimse merak etmesin vatanı için canını verir Türk erkeği

  2|3
  1|0
  • gerektiği zaman kadın haklarınıda savunuruz kimse yanlış anlamasın

 • kesinlikle çok doğru bir paylaşım özellikle

  -Vasfınız yoksa iş bulmanız zordur. Makyaj yapıp, mini etek ve dekolte kıyafet giyer, bir şirkete iş başvurusu için giderseniz, muhtemelen kapıdaki güvenlik sizi kovar, yolda sizi görenler video kayda alır. Bayansanız, yüksek ihtimalle o şirkette size uygun bir iş bulunacaktır.

  ve

  -Maço olmaktır. Kibar davranırsanız gay damgası yiyebilirsiniz.

  bu cümlelerin üstüne söylenecek laf yok ha birde benim anlamadığım şey var bu kadınlarda yolda giderken her hangi bir erkek ünlü elle taciz etse ( kıvanç tatlıtuğ , kenan imirzalıoğlu , kerem bursin gibileri ) kadının aklından geçen
  -ayy çok seks i yim kıvanç bile beni arzuluyo , bence bana aşık , olur
  yolda geçen normal bir erkek ''sözlü olarak ''
  - nekadar güzelsiniz hanım efendi dese
  kadının vereceği tepki %90
  -ohaa , polisss bu adam bana tecavüz ediyo olur
  bunu anlamış değilim hala...

  0|2
  2|0
 • erkege şiddete hayır

  0|3
  0|0
 • Helal olsun çok güzel olmuş cidden, surekli Abaza damgası yemek sapık gozuyla bakılmak erkek değilmi iste demek kibar olmak ıstememıze ragmen olamamak ha bide bunlara ek sürekli toplumun bizden para iş kariyer beklemesi anca bu kadar güzel özetlenirdı. Tabii askerlik kısman katılmadım belırtıyım onu oğrenmek bilmek lazım en modern ülkede bile var

  0|2
  0|0
 • yahu Türkiyede önce insan olmaktan bahsetsek ya, kadın ya da erkek olmayı ikinci plana alsak?

  aslında ben yazıya yukardaki gibi girmeyecektim ama hemen aşağıda benden önce yazılanları görünce yazıya giriş de öyle oldu.

  gelelim sebeb-i ziyaretimeeeeee
  herşey iyi güzel gidiyordu aheste aheste okuyup konu resimlerine bakarken, taa ki "-Potansiyel abaza damgası yemektir. Merhaba diyerek yaklaştığınız bir bayandan "ayy hoşt ulan mna koduğum" cümlesini duymaya hazırlıklı olmaktır." kısmını okuyana kadar. bu bölüm beni benden aldı. nereye koydu bilmiyorum :D asdfgsasdfg

  güzel olmuş ellerine sağlık :)

  0|1
  0|1
 • şu kızlar feminzimini ötede yapsınlar. biz görmeyelim onları. doğru tespitler kardeşim. emeğine sağlık.

  0|4
  0|0
 • türkiyedeki kadınların her erkeğin bana asılıyor.. beni skicek diye anlamasının nedeni çoğunun lümpen olması ve alt beyin olan cinsel organlarıyla dünyaya bakmaları.. gelişmemiş.. niteliksiz.. asosyal olmasından... bununda sebebi ataerkil toplum yapısından dolayı kapalı tolum.. kadının namus olarak algılanması ve iktisadi ve sosyal alanda statü kazanamamaları.. böyle garip pisko-nörolojik tavırlarda olmalarının bir diğer kelebek etkiside erkeklerdir... çünkü kadınları bir insan gbi değilde obje olarak görmeleridir...

  3|0
  0|0
 • Türkiye'de kadın olmak 17 yaşında Bingöllü bir kızın 34 kişi tarafından tecavüze uğradığı olayın mahkemesinde kızın ruhsal bozukluk yaşamadığı gerekçesiyle 34 sapığın serbest kalmasına şahit olmak demektir...

  Genellemelere karşıyım, ama sayısal verilerin girdiği her ezici üstünlüğün altına imzamı atarım.

  Türkiye'de insan olarak yaşamak zor, Kadın olmak daha da zor...

  3|0
  0|2
 • Kızlara karşı nası davranacağımızı artık bilemez olduk kibar olsak alay ederler sert olsak direk kovarlar Allah ın selamını verdiğimizde bile direk abaza sapık oluruz

  0|4
  0|0
  • Selam vermene gerek yok altında 100bin lira üstü pahada araba yoksa abazasın dostum

  • Kesinlikle bem mesela sırf şu dış görüntüm yüzünden herkea beni sapık olarak görüyor ve nefret ediyor daha tanımadan

 • Maddeler çoğaltılabilir. Yinede eline, yüreğine sağlık.

  0|2
  0|0
 • Ayakta alkışlıyorum. Fazlasıyla güzel açıklamışsınız. Duygularımıza tercüman olduğunuz için de ayrıca teşekkür ediyorum.

  0|1
  0|0
 • Turkiyede erkek olmak bir kizi sevip onu yillarca unutamamak ve... nin tekine gitmesi ve senjn
  sadece arkasindan bakman kafana sikip hayata goz yummaktir Turkiye de erkek olmak cunku yurtdisinda insanlar birbirlerini para icin degil ask icin seviyolar cok zenginler haric tabi

  0|1
  0|1
 • Hocam eline saglik, hepimizin ihtiyaci vardi buna=)

  0|2
  0|0
 • Çok güzel anlatmışsın, fazlası var eksiği yok. Ne yazık ki erkek olduğun için sırtına yüklenen daha çok yük var ancak kadın erkek fark etmez bu ülkede insan olmanın kendisi bile çok zor. Ve hiç anlayamadığım şey bu toplumda kadın kutsal sayılıp her yerde saygı duyulurken kadınlara bu kadar şiddetin cinsel tacizin yaşanıyor olması. Garip bir milletiz vesselam

  0|1
  0|1
 • Emret vuralım asd

  0|2
  0|0
 • Öyle bir yazmşsnki kestiresim geldi

  2|1
  0|2
 • Okuyun Kezbanlar bunlar sizin yol açtığınız sıkıntlar

  0|4
  1|0
 • İyi tespit dostum.. Zengin olmaya bakın

  0|2
  0|0
 • Sorulara artı eksi verilseydi 50 bin eksi pembe olmuştu kardesim :DD eline sağlık gercekler bunlar...

  0|2
  0|0
 • Erkekler Devam
  91
Yükleniyor...