Türkiye'de Kadın Olmak

Türkiye'de kadın olmak..

Türkiye'de kadın olmak zor ama coğrafi konumu yüzünden değil dar görüşlü, geri kafalı zihniyetler yüzünden zor ülkemde kadın olmak...

Kısa giyme. Yasak. Hamileysen otur evde, gezme aman diyim yasak. Sen kadınsın, sokakta gülemezsin. Yasak. Kim daha çok başlık parası verirse onunla evlenirsin sen kadınsın sevmek yasak. Senin asla ve asla ihtiyaçların olamaz. Ama ihtiyacı olan karşı cinslerin tarafından hor görülebilirsin, karşı gelmek mi? Yasak. Sen sadece evde oturup yemek yapmalı en az 3 çocuk doğurup onlara bakmalısın. Sen kadınsın. Çicek babandır, kadınsın sen. Geç satte dışarı çıkmak neymiş, kadın milleti çıkar mı? Kadın yahu, oturmalı. Sevişemezsin. Söyleyemezsin. Bağıramazsın. Dinleyemezsin. İsyan edemezsin sen. Yasak. Kadınsın sen.

Türkiye'ye hoşgeldin...


4|1
95139

En İyi Erkek Görüşü

 • Bunlar sadece yaşadıklarınızı daha iyi reklam ettiğiniz , herkese anlattığız için bilinen şeyler. Türkiye'de kadınlar 8 sene daha fazla yaşıyor ilerde aradaki fark artacak.

  *İş yerlerinde kadın derler ağır iş vermezler. Servis evinin önünde bırakır. Bir baloda arabası olmayan erkek değil kadınlar evlerine bırakılır.

  *Kadınların babalarının sosyal güvenliğinden (evlenmezse) ömür boyu faydalanabilir. Evlenirse eşinin sosyal güvenliğinde faydalanır.

  *Evlenmek için kadınlardan düğün (10 bin lira ) + ev (150.000 Lira) + araba (10 bin lira )+ (3 bin lira ) dolgun maaşlı düzgün bir iş istenmez; erkekten istenir.

  *Kadınlar genç kızken babalarının, abilerinin üzerinden geçinir erkekler geçinemez.

  Devirin totonuzu yatın, hayat size güzel.

  2|13
  1|0

En İyi Kız Görüşü

 • Daha profesyonelce ve sosyolojik bir yazı beklemiştim hayal kırıklığına uğradım. Bu saydıkların günümüzden 50 yıl öncesinin sorunları. En yaygın sorunumuz erkeklerin kadın başarılarını kabullenememesi. Ne kadar iyi de olsa kadının yaptığı şeyi kusurlu bulmaları ve artık kadınlara sadece cinsel obje olarak bakmaları. Aslında bakarsak bunun sorumlusu da kadınlar. Çünkü çocuğu kadın yetiştirir ve o çocuklar toplumu oluşturur

  5|4
  0|0
  • 3 çocuk, hamileyken dışarı çıkmamak ve gülmemek son yıllarda olmuş şeyler. Belki hiçbirimiz önemsemiyoruz bunları, hatta dalga geçiyoruz ancak bu ülkenin başındaki insanların bu kadar cahilce cümleler kurması bile burada kadına verilen değeri anlatıyor. Ve kesinlikle 50 öncesinde değil, doğu şehirlerinde hepsinin hala uygulandığını görebilirsin.

  • Hepsini Göster
  • @coffeyyJohn daha fazla uzun uzun bir şeyer anlatmaya çalışmayacağım biraz sakin kafayla siz düşünün

  • Anlat ve kendini haklı çıkar. Ayrıca böyle bir durumun içine doğduğumuz için sakin olacak bir durum yok; zaten sinirli değilim.

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 138

 • Ben İstanbul'dayım, gecenin 3 ünde dışarıda geziyorum. Eğlence mekanlarında kadınlar var. Yaz gelince bayanlar özgürce giyiniyor. Türkiye'nin tatil beldelerinde gayet bikinisiyle yüzüyorlar. İstediğiniz gibi gülebilirsiniz. Yanlış görmüyorsam kadınların özgüvenleri tavan yapmış durumda burada. Bence bulunduğunuz ile, ülkeye, çevrenize ve ailenize göre özgürlüğünüz değişir.

  3|6
  3|0
 • türkiyede kadınların yaşamazı sor dediklerin doğru olabilir ama genelleme yapamazsınız çünkü her zaman kadınlara kötülük gelmiyor öyle kadınlar var ki kadını dövmediği halde krallar kadar yaşatıyor burada illaki para olması gerekmez ama herseyi izin veriyor ama ne oluyor bakıyorsun kız aldatıyor ya da kocasını öldürüyor sen buna ne diyeceksin. Ayrıca O kadar erkek aldatılıyor ki sonra kadının durup duruken aldatmaz felan birde hayata dayak atmayacak erkeği birşeyler yapıyorki sinir tepesine geliyor sadece kazayla tokat attığı ama erkek pişman olsada kadın nediyor yok bu erkek bana siddet uyguluyor. Yani erkek dövmez diye kalkıp sinirlendirmeyin örnek sevgilin baskasına bakmasından hoslanmadığını biliyorsun ama sen inadına bakıyorsun bunu yapma diyor yapıyorsun ama erkek yapmayınca bana karşı geliyorsun diye evden kacabiliyorsun işte bunlar var Tamam kötü erkelerin sayısı fazla olabilir ülkemizde ama lütfen genelleme yapmayın iyi insaların iyi erkeklerin kadınlara saygı duyan insanları neden bu köülemeye alıyorsunuz bunu yapmayın genelleme yapmayın yani biri erkek bir kadını dövüyor ya da öldürüyor diye her erkek kötü olmak zorunda söyleyin lütfen Genelle yapmayın kadından dayak yiyen erkek sevgilimden dayak yiyorum dese bütün herkez gülüyor yok kadın kocasını öldürse hiç konuşulmuyor ama erkek öldürse bütün kadınlar hemen erkekleri suçluyor lütfen bunu yapmayın

  0|2
  1|0
 • Sana en güzel cevap Nur süresi 31. ayet;

  Ve mü’min kadınlara söyle, bakışlarını indirsinler (haramdan sakınsınlar) ve ırzlarını korusunlar. Zahir olan kısımlar (görünen el, yüz ve ayaklar) hariç, ziynetlerini açmasınlar. Ve başörtülerini yakalarının üzerine koysunlar (örtsünler). Ve ziynetlerini, kocaları veya babaları veya kocalarının babaları veya oğulları veya kocalarının oğulları veya erkek kardeşleri veya erkek kardeşlerinin oğulları veya kız kardeşlerinin oğulları veya kadınlar veya ellerinin altında sahip oldukları (cariyeler) veya erkeklerden, kadına ihtiyaç duymayan hizmetliler veya kadının avret yerlerinin farkına varmayan çocuklar hariç, açmasınlar. Ve gizledikleri ziynetleri bilinsin diye ayaklarını vurmasınlar. Ey mü’minler, hepiniz Allah’a tövbe edin! Umulur ki, böylece felâha eresiniz.
  Şimdi söyle kaçını yapıyorsun. Biz oluşturma bir toplumuz Osmanlı yı bölmek için onları dinlerindem ve ahlaklarından uzaklaştırmak lazımdı ve öyle de oldu. Koskoca Kanuni Sultan Süleyman muhteşem yüzyıl ile tanıtıldı kendi topraklarında. Sen kimsin ilk önce bunu düşün! Elhamdülillah demekle bitmiyor bu işler o kadar ben ecdebiler gibi yaşamak istiyorum diyorsan da git ibizada yaşa.

  2|2
  1|0
  • Sen inanıyorsun biz inanmak zorunda değiliz? bir ülkede çoğunluk dini neyse herkes o dine mensup olmak zorunda değil veya herhangi bir dine mensup olmak zorunda değil. Sen inanıyorsun inancın kendine neden bir başkasının giyimi kuşamı yapmak istedikleri yapacakları seni rahatsız ediyor sen kendinden sorumlusun elalemden değil, arkadaş burada rahatsız olduğu şeyleri yazmış onun rahatsız olması seni niye rahatsız ediyor? Ki bir insan 18 yaşını aştıktan sonra çocuğuna bile karışamaz, en yakın arkadaşımın babası tıpkı senin kafandaydı, zorla başını örtmesini istediler yoksa dışarı çıkamazsın dediler örttü ne mi oldu yine çıkamadı. Düşün istemeyen bir insanı zorla örttüler adiliğe baksana? sonra ne mi oldu bir insanın kafasındaki düşünceyi değiştirilemeyeceğini anlamadı o GERİ KAFALI aile ve arkadaşım kaçtı, henüz 18 yaşındayken öz ailesinin zulmünden kaçtı. Şimdi aşık olduğu insanla evli, mutlu. Baskısız ve aşkla yaşıyolar. Baskılarınız caydıramaz düşünceleri. iyi günler.

  • İşte o aile cehaleti ve senin cehaletin aynı. Dünya güzelliklerinden kopamamak böyle ters etkiler yapıyor tabi. Keşke kötü alışkanlıklarımızdan kopup dört dörtlük müslümanlık görevimizi yapabilsek ama bu kadar çok subliminal mesaj aldığımız bu devirde gözümüzü kapatıp kalp gözümüzü açmak çok zor. Unutma Deccal Dünyaya indiğinde senin şimdi ki kafanda olanlar ona inanacaklar. Konu çok derinleşmeden kalın sağlıcakla.

 • Ya bir yürü git, ajitasyon yapmayı artık bırakın. Bırakın da hak eden yapsın bunu. Hangi devirde yaşıyorsun. O at gözlüklerini çıkar objektif bak. Artık kadınlar erkekleri kullanır oldu, kaç kişiyle yattığını sayar oldu ve bunlarla övünür oldu. Bana kimse karışamaz diye milletin altına yatarak bununla övünüyorlar. Yıllardır kadınlar eziliyor diye zenciler, Yahudiler gibi ajitasyon yapıyorsunuz. Erkeklerin başına daha ne kadar çıkmaya niyetlisiniz?

  İşinize geldiğinde kadınlığın verdiği avantajların arkasına sığınmayı biliyorsunuz. Her şeyi erkeklerden bekliyorsunuz, zora gelince ''ama ben kızım yea. s. s. s'' diye zırvalıyorsunuz. Koduğumun ülkesinde bile biz o kadar kafa patlatıp okuyalım bir kadın gelsin sırf memesi büyük diye işe alınsın. He kadın olmak zor, çok zor he.

  1|3
  0|0
 • Haklısın hemde sonuna kadar. Bu dünyada özellikle bizim bu ülkede kadın eşitliği olmayan bir ülkede kadın olmak çok zor paylaşımın için teşekkür ederim

  3|0
  1|3
 • Kadının önemini belirtiyorlar deger veriyorlar sahip çıkıyorlar muhafaza ediyor aileler. Suçmu? Dısarıda üç beş şerefsiz tarafından kandırılsınmı? Sen hiç olabilirsin ama benim annem ve kardeşim degerli benim için.. Dünya cennet ya da bir oyun parkı degil

  1|4
  1|1
 • Gerçekten üzücü bir durum. Ben bir erkek olarak o kadar üzülüyorum ki... Yobaz iğrenç bir ülkedeyiz. Güzelim Türkiye'yi ne hale soktular. Cinsel açlığın afrikası diye boşuna denmiyor. Kadın müslümanlıkta kutsal olmasına rağmen bu gerici yobazlar yüzünden geri planda kalıyor. Sen git bir ananın 9 ay çilesinden sonra Dünyaya gel o kadıncağız seni ömrü boyunca büyütsün beslesin bağrına bassın sen o cinse git her şerefsizliği yap hayatını kısıtla. Her insan özgürdür ve kadınlar da "insandır". Herkesin hür iradesi vardır buna kimse karışamaz.

  4|0
  0|3
 • Sabahtan aksama kadar pasta borek tikinip kilo alan bide buna sasiran, dizi izleyen, babasinin evinde gormediklerini kocasindan isteyen, surekli basi agriyan , kendinden guzel birini gorunce beyenmeyen, onun evinde var benim evimde niye yok diyen, surekki konusan dunyadaki kadinlar bu ulkede yasiyor

  2|5
  3|0
 • kafanız güzel siteye girmeyin dünyanın en rahat kadınları olan türkiyedeki kızlarını sokaklarda avmlerde... turistlik tesislerde.. üniversitelerde görüyoruz...18 yaşından sonra sktirgit iş bul çalış diyen avrupadaki gibi ananız babanız yok babanızın annenizin sonra kocanızın kanatları altında ekonomiye hiçbir katma değer vermeden ot gelip ot gidiyoruzsunuz türkiyede birde ortadoğuda... öyle yasak masak bir geçin... babanızın ödediği internetle mağdur edebiyatı yapmayın.. sizler avrupada doğsaydınız hepiniz açlıktan ölmüştünüz.. çünkü çalışmak zorundasınız yüzde 73ünüz gibi ev kadınlığı ev kızlığı gibi meslek uyduramazsınız... çalışsanız bile 60 yaşına gelmeden emekli olamazsınız.. iki bulaşıkla off hayat ne zor diyen tipsiniz.. onunda makinesini alıyorlar ya neyse.. babanız öldüğünüzde size devlet maaş bağlamıyor.. kocanız öldüğünüzde size devlet maaş bağlamıyor o yüzden oturun oturduğunuz yerde.. sokaklardaki yarı çıplak kızları görüyoruz şu sitede bile kukunuz memeniz havalarda uçuyor gelmiş yasakmış ya kafan güzel ya da bağnaz bir ailede büyümüşsün... bence ikinci seçenek.. ailen bağnaz yobaz diye bütün bir toplumu yargılayamazsın ailene söyle bunları...

  0|0
  1|0
 • Yobaz takımının topluma dayattığı cinsellik tabusu ve cinsiyetçilik yüzünden bunları olması gereken şeyler sanan ve hiç düşünmeden kabul eden masum ama bir o kadar da saf insanların yüzünden bu durumdayız. Üstüne bir de şeriat gelsin diyenler var. Üstelik kadınlar diyor bunu. Şeriat ülkelerinde çarşafla dahi araba süremiyor kadınlar. Gidişat kötü aklını başına alsın herkes. Adam hayatında kız görmemiş, kız erkek ayrı eğitim isteriz diye geziyor. 2 cilve yapan biri çıktı mı da eli ayağı birbirine giriyor. Yokluktan bunlar hep. Karşı cinsin birbiriyle daha çok iletişim kurmaya ihtiyacı var, ayrılmaya değil. Bkz: Meslek liselerinin hali. Kız meslekler de dahil, onların da bir farkı yok. Farklı cinsiyetteki insanları iyice ayırarak nasıl sağlıklı bireyler yetiştirilmesi mümkün olabilir ki? Ataerkil toplum yapısından da kaynaklanıyor bu ayrıca. Kadının da bir birey olduğunun gözardı edilmesinin de payı büyük bu durumda. Neyse yaz yaz bitmez. Ülkemizin hatunlarına bol bol sabır diliyorum.

  2|0
  1|6
 • doğru ama göreceli açıl saçıl özgür ol peki
  sen hiç dışarda sort giyip gezinen kendini ön plakana çakartan erkek gördün mü varsa bile sayılırdır. ya da sokakta gögüsünün az üstünü görebilimisin herhangi bir erkekte (gerçi evet homoları unutmuştum)
  ben sana empati yaptım peki sen bana empati yapıp bunun tersi olduğunu söyleyebilirmisin.

  Evet korunmak zorundalar çünkü insanlarımız bu vatanı kurtaran kadınlarımızı unuttular evet doğuran analarımızı unuttular. Aslında tüm insanlar ne için yaşadığımızı unuttular

  1|0
  0|0
 • Aşırı az yazmışsın. Hele ki cinsel tabuların hepsi kadın bedeninin üzerinde olduğu bir ülke için aşırı az ve kısa bir yazı olmuş. Abartma diyenlere bir soru soracağım.

  Siz hiç sevişmediniz mi erkek arkadaşınızla ya da sevişmeyecek misiniz kocanızla. Kalabalık bir tuvalette çantınızı yere düşürdünüz. İçindekiler döküldü. Yanınızda da arkadaşınız var. Doğum kontrol hapı görse nolur? Hadi onun için yalan var yok adet düzenliyor gibi. Peki kondom görse? Nolur hele ki evli değilseniz. Sevişmek kadar doğal bir şey neden tabu ve neden namus sadece kadın bedenindeki kakanın anüsden vajinanın içine girmesini engelleyen bir zar tabakasından ibaret olarak görülüyor? Sevişmek olmasaydı biz nasıl olacaktık? Yaşamın kökeni değil midir sex? Ve hal böyle iken kadın vücudu kadın giysisi kadın davranışları neden sürekli tartışma konusu? Neden erkeklerle ilgili hiç bir şey görmüyoruz?

  Namus bence erkeğin kadına bakış açısıdır.

  Ayrıca itiraz edenlere inat. Bu ülkede erkekler eşlerini ne sıklıkla neden öldürüyor? Evli erkekler evlilik dışı ne kadar ilişki yaşıyor? Kadına tecavüz ne sıklıkta? Kadına taciz ne sıklıkta?

  Lütfen her açıdan uzun uzun düşünüp öyle yorum yapınız.

  1|0
  1|1
 • O yüzden evlenmeyi ve çocuk yapmayı düşünmüyorum. Es kaza öyle bir şey olursa da derhal yurt dışına yerleşirim.

  Erkek olursa zorunlu askerlik zırvalığı ve başka saçmalıklar, kız olursa yukarıda saydıkların ve daha fazlası... Bu ülke de insan olmak zor aslıda...

  2|0
  0|0
 • hiç güleceğim yoktu ben yurtdisinda hristiyan ülkesinde yasiyorum hristiyan kizlar bile sizden daha temiz be... resmen orospulasmissiniz siz anoreksi olan kadinlar gibisiniz der kemik kalmis ama hala sisman saniyo anlayana artik

  2|6
  8|1
 • Asıl doğuda kürt-türk kadını olmak zordur. Yoksa ülkenin batısına doğru herşey normalleşiyor. Batıda hiçte zor değil hatta kız olmak isterdim, hatta batıya gidildikçe erkeklerin işi zorlaşıyor diyebilirim. başkalarının çektikleri zorlukları kendi üzerinize pay biçmekten vazgeçin

  1|1
  1|0
  • türk erkeğinin türk kadınına verdiği değeri başka ülkelerde hiçbir erkek hiçbir kadına vermez nankör olmayın

 • Bunları savunan kadın da son derece çok var. Kendinizi acındırıp erkeklere saldırmak yerine önce kendi hemcinslerinizi eğitin. Erkeği yetiştiren de kadındır nihayetinde. Ayrıyetten ekonomik özgürlüğü olan özgüvenli hiç bir kadın bu dediklerini yaşamaz.

  1|0
  1|0
 • çünkü bu ülkede herkes kafasına göre hareket ediyor dinimizce yaşamıyoruz ki Allah akıl vermiş kullanmasını bilmiyoruz islamı hakkıyla yaşasaydık bunlar olmazdı

  3|0
  1|2
 • Bu kadar dertliysen bu görüşe sahip insanlarla evlenmezsin. İlk önce bazı şeyleri idrak etmelisin. İslam sana ne anlatmak istiyor islama mensup insanlar ne anlıyor ve nasıl uyguluyor? Aynı doğrultuda aynı paralelde iki insan evlenirse zaten bu dediğin problemleri yaşamaz. İki eş birbirini üzmez ve gül gibi geçinir. İlk önce kafa uyuşacak inanç uyuşacak sonra ten ve sevgi gelir.

  Direk çat diye "Türkiye'de kadın olmak." adlı bence açıp kafana her eseni yazarsan doğru üzerinde yürüyen bacılarımıza abilerimize ayıp edersin. Her ne kadar yanlış görüyorsak doğru da görmeliyiz ki bir şeyler için umudumuz olsun ve bu doğrultuda kendimizi eğitmeliyiz ki yarınımıza garantimiz olsun. O yüzden senden ricam genelleme ve gereksiz bence açma.

  0|0
  0|0
 • " kız kısmı okuyupta ne olacak otursun evinde " denilip hastaneye gidince hanımına yana döne bayan doktor arıyorsa birileri işte orası da Türkiye dir.

  2|0
  0|0
 • Erkekler Devam
  118

Kızlar Ne Diyor 94

 • Ulkede cocuk gelinler bolca bulunurken, tecavuzcu serbest birakilirken, kadina siddet git Gide artarken sadece elitist kesimi gorup ozgoorsonozz socmolomoyon diyen denyolara ayar oluyorum

  4|0
  0|2
 • Şu sanal sitede bile görüşümüzü bildirince sataşıyorlar, katlanamıyorlar.
  En saçması da sevişemiyor olmamız. Erkekler sevişebiliyorsa, hepsi gay o zaman :)

  5|0
  0|1
  • akıl dolu bir yorum.

  • Erkek sevişir "delikanlı" olur. Onunla sevişen kız ise "orospu" olur. Kafşılıklı yapılan bir eylem, birbiriyle sevişen bir erkek ve bir kadın ama biri "e erkek canım" diğeriyse ahlaksız. İronileri anşayıp öyle yorum yapsak keşke. Konuşmak kolay.

  • @BerensuGözen aydınlattığın için sağol :D :D :D :D

 • Türkiye'deki bazı kızların özgürlük anlayışı kısa giyinmek, geç saatte dışarı çıkmak, sevişmek... Aydın zihniyete alkış tutalım, bir siyasetçi kadın sokakta gülmesin diyor tüm millet sanki böyle düşünüyor e pkkyı da hdp destekiyor, herkes istediği düşünceyi savunur adamın biri öyle dedi diye herkes öyle mi düşünecek, hamilesin otur evde nedir? Bazı erkekler bebeğe birşey olcak karım yorulcak diye yapar, çocuk doğuran kadına olan geleneksel bir saygı bu tamam abartıdır ama karnın burnunda çalış bakalım yapabiliyor musun? Herkes masabaşında çalışıyor ya :) Özgürlük anlamını öğrenmek gerek önce geri kafalı zihniyet olmak Türkiye'de onca acı çeken çocuk varken, ben kısa giyinemiyorum diye kadının sesi olduğunu sanmaktır, en gelişmiş ülke Japnya'da özellikle taşıtlarda olan tacizin haddi hesabı yok, ingiltere'de kadınlar geceleri kaldırımlarda sürünüyor alkolden, o değilde ben sabahın 4'ünde 3 kız clupten çıkıp yürüdüğümüzü bilirim, biraz da kardelenleri anlatın ya sevişmekten daha önemli...

  0|0
  0|0
 • yani kadının batı toplumlarına göre kısıtlanmış olduğu doğru ama bu kadar abartı durumlar doğuda diye düşünüyorum çevremde öyle bir insan henüz olmadı.. siz nerde yaşıyorsunuz bilmiyorum ama çok abartılmış... birde şöyle bir durum var ki biz kadınlar insanların cümlelerine kulak tıkamayı öğrenmeliyiz yoksa toplum baskısı denen durum yüzünden çok daha kendimizi kısıtlarız.. şahsen kendi adıma konuşuyorum hiç bir kısıtlanma hissetmiyorum gayet rahat bir bireyim çok şükür.. birde insanların cümlelerini duyan biri değilim belki de bu yüzden bu kadar rahatım..

  1|2
  0|0
 • Ve türkiye de kadın olmak neredeyse her saat başı bir kadın ölürken , çöp kutularında nehir kenarlarında yakılmış , başı kesilip atılmış kızların haberlerini alırken hala abartılıyor , hayal ürünü demektir ne olması gerekiyor inanmanız , görmeniz için anlamıyorum illa da annen mi kız kardeşin mi karın sevgilin mi yaşamalı bu vahşetleri? demişsin ya aşağı da kadınlar balo çıkışı arabayla bırakılır , erkek bırakılmaz , babasından , abisinden geçinir diye. Geceler bu kadar tehlikeli olmasaydı gecenin karanlığında laf atmayan medeni insanlar olsaydı da o kız balodan çıkışı korkmadan tek başına gitseydi , çalışan kadınları öldürmeseydiniz okutsaydınız da de babasından abisinden geçinmeseydi... ne güzel yazmışsın bir kaç şey eklemek isterdim ama alttaki yorumları okuyunca sadece bunları söylemek istedim.

  0|0
  0|0
 • Birçok geri kalmış ülkede kadınlar satıldı! Çünkü onlar erkeklerden daha değerliydi, hayvanlar ve eşyalar gibi değerli ve işlevseldiler... Birçok geri kalmış ülkede kadınlar öldürüldü! Çünkü erkekler onların güçlerinden ve kadınlıklarının verdiği olağan üstü çekimden korktular. Birçok geri kalmış ülkede kadınlar yüzlerini gizlemek ve yere bakmak zorunda bırakıldı! Çünkü erkekler onların gözlerindeki gerçeklerden kaçmak istediler. Ve artık kadınların genlerine yerleşmiş bu olmamışlık, yıllar süren kabullenilmemişlik kadınları anlaşılmaz varlıklar yaptı. Dünyada bir kadını anlamanın tek yolu aynı yoldan geçmektir. O yüzden asla bir erkek bir kadını anlayamaz! Bir kadın yanında bir erkeğin durmasına izin veriyorsa, ona hayatını adayabiliyorsa, bütün geçmişine, varlığına dadanmış çirkinliklere rağmen... O kadın doğaüstü bir varlıktır.

  2|0
  0|2
 • çok zor.. kadınlar kahkaha atamaz hamileyken sokağa çıkamaz kocası aldatır suçlu kadındır namus sadece kadınlar için geçerlidir mal gibi satılan yine onlardı mini etek giyer yollu olur ne insan muamelesi görürsün de kadın olduğun için değer yeri gelir kösesindir, hizmetçisindir, çocuklarının bakıcısısındır yatakta zevki adam olmayanlar için sadace busundur. TÜRKİYE DE kadın olmak çok zor

  4|0
  0|1
 • Yorumlara bakıyorum da hep kadınların gelişmesini kendine yediremeyen erkekler ve bu erkeklerin egemenliğine girmiş kadınlar hakaret etmiş.. Elbette ülkede bu yazdıkların gibi olmayan bir kesim var ancak çok büyük bir çoğunluğu gerçekten gerikafalı, üstelik feminizmin anlamını da bilmeden atıp tutuyorlar. Türkiye'nin son bir kaç yılda yaşadığı gerileme geleceğimiz hakkında iyi şeyler düşündürtmüyor bana. Beyni 90 yıl öncesinde kalmış insanlar sözünü geçirebildiği, bir kadın tecavüze uğradığında sırf açık giyindi diye erkeğin ceza indirimi aldığı, kadın cinayetinde "sinirlendirmesi" sebebiyle erkeği tahrik etti diye yine adamın ceza indirimi aldığı bir ülkede cahil olan veya olmayan herkese acıyorum.

  0|0
  0|1
 • Kesinlikle haklısın Türkiye'deki zihniyet bu. Hangi erkek karşı çıkarsa çıksın, hepsi kendisini kadınlardan üstün görüyor. Gece dışarıda bir kadın görse ayıplıyor, laf atıyor belki de daha fazlasını yapıyor. Ama bir erkeğin dışarıda olmasını yadırgayan yok! Bir kadın tecavüze uğruyor, söyledikleri tek şey 'kısa giyinmesin' oluyor. Kendilerini hep bir adım önde görüyorlar. Oysa ki ne kadınlar, ne de erkekler üstündür. Hiçbiri kabul etmese de iki taraf da birbirine deli gibi muhtaç arkadaş şunu anlayın artık!

  1|0
  0|2
 • İzmir'de yaşıyorum ama bana göre tüm Türkiye'de böyle. Buraya bir soru sordum ve herkesten aynı tepkiyi aldım. "Kaşar" biz kadınlar olarak istediğimiz her şeyi yapabiliriz. Erkekler ilişkiye girdiklerinee böbürleniyorlar ama biz yapsak KAŞAR muammelesi yiyoruz. Bu ülkeyi eskiden kendi vatanım gibi görürdüm ama artık bıktım. Zaten sokağa bile çıkamıyorum erkekler değil kızlar bile laf atıyor. Onun için artık Rusya'ya -ülkeme- dönmeye karar verdim. İyi ki de bu kararı vermişim. Umarım siz de kurtulursunuz bu abazalardan, dar, gerikafalı şahsiyetlerden kurtulursunuz.

  3|0
  0|5
  • bende İzmir liyim ve düşüncen çok yanlış bu tip şeyler yaşadığın muhit ve çevreye göre değişir evet burdaki insanların çoğu cahil salak vs. erkekler mantıksız ve en kötü yanları ise ooo bu yabancı diyerek seks gözüyle bakmaları.. herkes özgürlükten bahseder ama kimsenin özgürlükten haberi yok faln falan ama genellemeye vurmak yanlış rusyaya gitsen ne olcak ordada hayat çok gzl değil dünyanın her yerinde böle insanlar var önemli olman çevre ve muhit.. önemli olan dimdik ayakta durmaktır git rusyaya orda sanki abazalar yok komik şeyler yazmayın

  • Benim tanıdığım güvenmek istediğim herkes böyle yaptı. Önyargılı davranmak ve genelleme yapmak istemezdim ama buradaki insanlara karşı güvenim sarsıldı. Ayrıca hiç Rusyaya gittin mi de konuşuyosun?

  • Rusya'da pek yaşanılası bir yer değil ama orada kadınlar bir cinsel obje veya evcil hayvan olarak görülmüyor. Zeki bir kadınsan toplumda değer görüyorsun. Orada değer görecek niteliklere sahip olmayan Türkiye'ye geliyor zaten.

 • abartma canısı bizde bu ülkede yaşıyoruz

  1|3
  0|0
 • Senin kadın olduğun çocukluktan belli değil mi?
  Sen daha çocukken eline verdikleri oyuncaklar bile çaydanlık tabak çanak ve bunlarla hizmet bekleniyor senden çocukça. eline veriyorlar bebeği onu uyutman isteniyor. küçüklükten işleniyor içine senin yapacakların. senin görevin çocuk bakmak hizmet etmek deniyor.
  Karşı tarafada amcana pipini goster. bu zihniyetle ne kadar devam edebiliriz merak ediyorum.

  0|1
  0|0
 • İşin tuhaf yanı ; Hemen her erkek babalarından çok annelerine düşkündürler. Anneleri de bir Kadın :) ama mesele kan bağı yok. Kan bağının olmadığı her dişiye asılabilirsin, şiddet uygulayabilirsin, tecavüz edebilirsin. Direnirse öldürebilirsin. Erkek olmak üstünlükse zayıf olmayı biz seçmedik beyler! Bide 'ben erkeğim' cümlesi var. Özgüvensiz, aciz insanlar. Toprağın üstünde atın fink. Toprağın altında çok işleyecek erkekliğiniz :)

  0|1
  0|0
 • Katılmıyorum.
  Açıklamasını uzun uzun yazardım ama sizin gibilerin zihniyetleri kolay değişmez. Ezbercisiniz çünkü.

  0|1
  2|0
 • Doğuda, yobaz bir yerde yaşamıyorum. Bu saydıklarınızın sadece bir kaçı, çok çok hafif bir şekilde hissediliyor Ankara'da bulunduğum bölgede. Türkiye'ye hoşgeldin demek yanlış olmuş. İzmir, Ankara , İstanbul, Muğla, Eskişehir gibi illerimiz var sonuçta

  0|1
  1|0
  • Ayrım yapıyorsun, o saydığın illerde gerici kişilikler yok mu zannediyorsun? Bodrum'da yaşıyorum ve yerliden çok doğu kesimlerden göç eden insanlar var. Böylesine güzel bir yerde yaşarken, özgürlüğüm kısıtlanıyor bu zihniyet yüzünden.

  • Hepsini Göster
  • @amatue o harikasından sonraki ifadeleri göremedim ama güzel bir şeydir sanıyorum :D Evet biliyorum güzel güzel hoşuma gitti nickin :D

  • Şaşırmış suratlar ve alkışlayan eller vardı :D hala inanamıyorum ya amatör p*rno gibi birşey sanıp geliyor hepsi sen ilk ve tek bilensin :D @-Zed- peki seninkinin anlamı ne, led zeplin gibi birşey sanki :D

 • "Ben bir kadınım. Şiirlerden çok küfürlerde geçti adim"

  5|0
  0|0
 • Erkek sevişince yok kadın sevişse aman aman 40 yıl lafını yaparlar üstelik sevgilinle. Bara gidersin eglenmeye müzikli bir halt zannederler acik giyinirsin gözle taciz ederler ulan koca koca evli barkli adamlar yaşlı başlı utanıyorum kendi araban olmadığı sürece rahat olmuyo bu zihniyet varken daha cok sorun çıkar kadın şiddetleri

  2|0
  0|2
 • Zed adli yorumcunun goruslerini cok begendim bravo sanirsam boyle erkeklerin oldugunu bilmek gurur verici.. bu ulkedeki en buyuk sorun su insanlarin cinsel sapkinliklari ikincisi zihniyet bozuklugudur bakin avrupaya adamlar niye herseyleri super erkeklerinin kafasi uckuruna degil gelisime sanayiye bilime herseyden onemlisi sosyal devlet olmaya calismis
  Bizim ulkemiz ise
  Kadinin orasi burasi acikmis vay kadindir ikinci planda olsun bu duygular bastirilmis duygularin sonucunda olusur bu ulke erkeklerinin bir kisminda su sorun var kendi komplekslerini egolarini kadinlar uzerinde tatmin ediyorlar kendileriyle barisik erkek vizyon sahibi bir erkek kadina saygi duyar kadini yuce bir varlik gorur unutmayin cennet erkegin babanin ayaginda degildir ama ananin ayagindadir :)

  0|0
  0|1
 • Bölgeler ve insanlara göre değişebilmektedir bence bu durum. Zira çok dar görüşlü insanlar da var özgürlüğüne düşkün olan da. Yine cogu sey için sukretmek lazım bizden daha kötü ülkeler de var ustelik ülkenin genelinde böyle şeyler yaygın. Bizde en azından farklılıklar var. Ulkemi seviyorum.

  0|0
  0|0
 • çok güzel omuş

  0|0
  0|0
 • Kızlar Devam
  74
Yükleniyor...