Sohbet

Haberin Merkezinden: İstanbul Eski Asayiş Şube Cinayet Büro Amiri Orhan Kemiksiz ile 'Bir Katilin Anatomisi'

Funda_a

Sizde eminim farkındasınız ki haber bültenleri bu pandemi döneminde dahi bitmeyen, azalmayan cinayet haberleri yüzünden izlenemez hale geldi.. Kadın cinayetleri başta olmak üzere genel bir cinayet artışı toplumu fazlasıyla rahatsız ediyor. Bende bugün tüm bu konuları konuşmak istedim. Hem de bu işin tam da göbeğinde, başlıkta da belirttiğim gibi 'haberin merkezinden' bir isimle..

Orhan Kemiksiz

Emekli İstanbul Asayiş Şube Cinayet Büro Amiri
Emekli İstanbul Asayiş Şube Cinayet Büro Amiri

Orhan Kemiksiz Samsun doğumlu. Emniyet Genel Müdürlüğünün en değerli polislerinden biri. İstanbul Asayiş Şube Cinayet Büro Amirliği’nden 2017 yılında emekli olduktan sonra yine mesleğiyle ilgili çalışmalarına kendi adını taşıyan danışmanlık şirketinde devam etmiş. Halen de etmekte. Bu günlerde usta haberci Didem Arslan Yılmaz'ın sunduğu ve hafta için her gün öğleden sonra Show Tv de yayınlanan 'Vazgeçme' programında danışman olarak yer alıyor.

İstanbul Teknik Üniversitesi 'Temel Bilirkişilik' eğitimimi tamamlayarak Asayiş olayları üzerine avukatlara ve şahıslara danışmanlık ve araştırma hizmeti sunuyor..

Didem Arslan Yılmaz Vazgeçme programı
Didem Arslan Yılmaz 'Vazgeçme' programı

Kendisini uzmanı olduğu konu ve bu konunun ele alındığı programların müdavimi olan canım annem sayesinde 3 yıl önce tanıdım. Cinayetlerdeki bu artışın ve cinayet işleyen bir katilin motivasyon sebebini, ruh halini, kişilik yapısını, mesleki tecrübelerini konuşmayı çok istemem de okuduğum Agatha Christie romanlarının bir etkisi var mı bilmem. Ammavelakin ilgi, merak ve konunun özüne gitme dürtüsüyle hazırladığım yazı ve kendisinin değerli görüşleriyle örülmüş, hayli ilginç bir söyleşi var bugün KizlarSoruyor'da..

Bir filmdeki 'gerçek hayattan uyarlanmıştır' yazısındaki 'gerçek' olaylarla akıp gidecek dakikalar, sizi bekler.. :)

Orhan Kemiksiz ile 'Bir Katilin Anatomisi' başlıyor..

Haberin Merkezinden: İstanbul Eski Asayiş Şube Cinayet Büro Amiri Orhan Kemiksiz ile Bir Katilin Anatomisi

● Sevgili Orhan bey Kizlarsoruyor’a hoş geldiniz demek istiyorum öncelikle.. Toplumumuz için önemli bir konuyu konuşacağız bugün. Çok sorum var ama sizi daha yakından tanıyarak başlayalım diyorum?

Öncelikle bu nazik söyleşi davetiniz için teşekkür ediyorum. Hoşbuldum. Çocukluğum ve lise yıllarımda hep polis olmak istiyordum. Çünkü meraklı ve araştırmacı bir yönüm olduğunu keşfetmiştim aslında. 1993 yılında Elazığ Polis Okuluna mezun oldum.

İlk görev yerim olan İstanbul iline geldim ve Türkiye’ de yeni kurulan Motosikletli Polis Timi (Bilinen adıyla Yunuslar) da göreve başladım. Sonrasında Cinayet Büro Amirliğinde göreve başladım. Bu birim çok dikkatimi çekti. Çünkü Cinayet işlendikten sonra özellikle de faili meçhul bir cinayet ise “nasıl işlenmiş?”, “neden öldürülmüş?”, “kim tarafından gerçekleştirilmiş?”, “faili nasıl yakalarız?” gibi soruların cevabını bulmanız, kaçan bir katil gibi düşünmeniz ve en sonunda onun bir adım önüne geçmeniz gerekiyor.

Otopsi; ölünün bize son mesajıdır.

Haberin Merkezinden: İstanbul Eski Asayiş Şube Cinayet Büro Amiri Orhan Kemiksiz ile Bir Katilin Anatomisi

İşte buda tam olarak benim kişiliğimi yansıtan bir birimdi. Her şeyden önemlisi de; yakınını kaybeden birilerinin o çaresizliğine çare, acılarına ortak ve sonunda katilin yakalanmasından duydukları mutluluğu gözlerinden okumak, size dua etmelerinden büyük bir mutluluk olabilir mi?

Bugün yeniden doğsam ve yeniden polis olsam kesinlikle yine aynı birimde çalışırdım. Bu nedenle de emekli olduktan sonra da gerek televizyon programında gerekse danışmanlık ve araştırma işimizde de aslında aynı işleri yapıyor ve aynı mutluluğu yaşıyorum.

● Her şüpheli ölüm cinayet midir? Şüpheli ölüm olayının hangi aşamasında cinayet büro işin içine girer ve hangi aşamaya kadar işin içindedir?

Eğer bir ölüm normal yollardan gerçekleşmemişse şüpheli ölüm olarak değerlendirilir ve yapılacak otopsi sonucunda ortaya çıkar. Çünkü otopsi; ölünün bize son mesajıdır. Ölüm sebebi anlaşıldıktan sonra Cinayet Bürosu olayı devralır ve sonlandırıncaya kadar işin içindedir.

Tarihin en azılı katillerinden biri. 300 den fazla çocuğa tecavüz edip öldüren Pedro Lopez Monsalve
Tarihin en azılı katillerinden biri. 300 den fazla çocuğa tecavüz edip öldüren Pedro Lopez Monsalve

● Size genel olarak bir katilin anatomisini sormak istiyorum. Bir insanın katil olduğu/olabileceği / potansiyeli nasıl anlaşır?

Bir katilin neden öldürdüğü sorusunun cevabını bulursanız, o katilin anatomisini de çözmüş olursunuz aslında.

Birinin katil olduğunu anlayabilmeniz ise gerçekleşen cinayetten kim fayda sağlamıştır yani o ölüm kimin işine yaramıştır sorusunu cevaplamanız gerekiyor. Bu soruları buraya yazmak kolay ancak cevaplarını bulmak bazen çok uzun sürebiliyor. Şunu da söylemek gerekiyor aslında. Bazen çok uzun süre plan yaparak cinayet işleyen bir insanın anatomisi ile o an cinayet işleyen kişinin anatomisi farklılık gösterecektir.

Aslında hiç birbirini tanımayan iki insanın trafikte tartışması sonucu işlenen cinayet gibi mesela. Bu nedenle katil için genel bir anatomi yapmak yerine, meydana olayı işleyen katilin anatomisi olarak bakmak daha doğru olacaktır.

Eğer psikopat değilseniz hiç kimse katil olmak istemez.

Türkiyenin en azılı seri katillerinden Ayhan Kartal İzmir canavarı
Türkiye'nin en azılı seri katillerinden Ayhan Kartal 'İzmir canavarı'

● Bırakın bir insanı, bir hayvanı, canlıyı öldürmek, zarar vermek bile çok kötü iken, sıradan, herkes gibi toplumda yaşayan, aynı havayı soluduğumuz, görünürde ‘iyi insan’ olarak nitelenen insanlarda katil olabiliyor. Mülayim bir insanı bile öldürmeye sevk edecek motivasyon kaynağı ülkemizde en çok ne olarak görülüyor?

Eğer psikopat değilseniz hiç kimse katil olmak istemez.

Genellikle işlenen cinayetlere baktığımızda; alacak-verecek, arazi anlaşmazlığı, namus, töre, uyuşturucu ticareti, mafya hesaplaşması v.s gibi sebeplerden kaynaklandığını hepimiz biliriz.

Bu sebeplerden birinin içindeyseniz, çevrenizde ne kadar iyi birisi olarak ta bilinseniz, o an kabul edemediğiniz tüm olumsuzlukları karşı tarafa yükler, içinizdeki kötülüğü dışa yansıtarak katil olursunuz.

Didem Arslan Yılmaz ve Orhan Kemiksiz
Didem Arslan Yılmaz ve Orhan Kemiksiz

● Orhan bey şu sıralar Show Tv de tecrübeli gazeteci-televizyoncu Habertürk’ün eski habercisi Didem Arslan ile Vazgeçme programında danışmanlık yapıyorsunuz. Orada da olaylar oldukça sıcak gördüğüm kadarıyla. Program nasıl gidiyor?

Program çok yeni olmasına rağmen oldukça iyi gidiyor. Deneyimli gazeteci Didem Arslan Yılmaz’ ın payı çok büyük. Orada da mağdur olan insanlara yardımcı oluyor, yeni yaşanmışlıklara şahit oluyoruz. Aslında yine sevdiğim işi yapıyorum. Umarım program uzun soluklu olur ve daha çok insana yardımcı oluruz.

Hiçbir savcı, hakim ya da kolluk kuvvetleri bu tür programlardan yardım talep etmez. Sadece o yayının kaydını resmi olarak ister.

Haberin Merkezinden: İstanbul Eski Asayiş Şube Cinayet Büro Amiri Orhan Kemiksiz ile Bir Katilin Anatomisi

● Özellikle bu tür programlara, medyaya yansıyan davalarda izleyici kitlesinin rolü nedir? Bunu merak etmişimdir mesela. Gerçekten çözüm sürecinde medya ve halkın desteği ile olay aydınlanıyor mu? Yoksa başkalarının atıfta bulunduğu gibi önceden kurgulanmış şeyleri mi izliyoruz? Uzun yıllardır bu tarz program yapan bayan sunucu 'Gerektiğinde savcı hakim bizden yardım istiyor' demişti. Gerçekten kamuya yansıması ve kilit noktaların çözülmesinde etkili mi yoksa katili uyandırıp kaçıracak olumsuz bir durum da var mı?

Bahsedilen herhangi bir olaya şahit olmuş ancak varlığından haberdar olunmayan bir tanığın televizyonda olayın işlendiğini görmesi ve yayına bağlanarak bildiğini anlatması veya olayın hiç bilinmeyen bir yönünün söylemesi olayın çözümüne yardımcı olacaktır. Bu nedenle de bu tür programların olaylara katkısı olduğu bir gerçektir. Ancak;

Hiçbir savcı, hakim ya da kolluk kuvvetleri bu tür programlardan yardım talep etmez. Sadece o yayının kaydını resmi olarak ister ve ilgili kanal tarafından gönderilir.

Bir tarafında adli makamlar, bir tarafında polis-jandarma, bir tarafında ulusal bir kanalın olduğu yerde 'kurgu' kelimesinden bahsedilemez.

Haberin Merkezinden: İstanbul Eski Asayiş Şube Cinayet Büro Amiri Orhan Kemiksiz ile Bir Katilin Anatomisi

Gelelim 'kurgu' konusuna. Bir tarafında adli makamlar, bir tarafında polis-jandarma, bir tarafında ulusal bir kanalın olduğu yerde bu kelimeden nasıl bahsedilebilir anlayamıyorum gerçekten. O yüzden cahilce olduğunu söyleyerek sesli gülüyorum sadece.

Olayın kamuya yansıması veya konunun programda işlenmesi sırasında, polis ya da jandarmanın teknik yöntemlerini söylerken biraz dikkatli olmak ve hassas davranmak gereklidir. Çünkü izleyen kişilerin tedbir almasına yol açabilir.

Her temas bir iz bırakır.

● Kusursuz cinayet var mıdır?

Eğer ekip çalışmasını dikkat, titizlik ve sabırla yaparsa, teknolojik imkanları sonuna kadar kullanırsa kusursuz cinayet kalmaz. Belki önceki yıllar için bunu söylemek biraz zor ancak şu geldiğimiz noktada teknolojik, biyolojik ve kriminal bulguları iyi analiz etmek gerekiyor. Unutmayalım ki her temas bir iz bırakır.

Kadın cinayetlerinde bana göre en büyük sebep; daha çocukluktan başlayan eğitim.

Haberin Merkezinden: İstanbul Eski Asayiş Şube Cinayet Büro Amiri Orhan Kemiksiz ile Bir Katilin Anatomisi

● Kadın cinayetleri ile ilgili de herkes farklı çözümler öneriyor. Eğitim, caydırıcı yasalar, yasaların uygulanmasında yaşanılan sorunların çözülmesi gerekliliği, medya desteği, farkındalığın arttırılması gibi, gibi. Peki tüm bunların içinde biri olarak (tanık olmuş biri olarak) bu konuda kendi görüşleri nelerdir? Gerçekçi bir çözüme nasıl ulaşılabilir?

Maalesef kadın cinayetleri daha önceden de oluyordu bu ülkede. Sadece o dönemlerde internet ve sosyal medya yoktu. Avrupa ülkelerine baktığımızda kadın cinayet oranları çok düşük. Bana göre en büyük sebep; daha çocukluktan başlayan eğitim. Eğitimden kastım sadece okulda verilen eğitim değil, ailelerinde aldıkları eğitimi çocuklarına aktarması.

Bir diğer sebep ise, hukuka olan güven. Elbette ki bizim ülkemizde de hukuk var yanlış anlaşılmasını istemem ama tamamlayıcı unsur olan eğitim eksikliği var. Biraz önce yukarıda da söyledim. Kişi yaşanan olumsuzlukları karşı tarafa yüklememeyi öğrenmeli ve işi adalete bırakmalı. Buda eğitimle olur.

Kendini bir erkek karşısında savunamayacak bir kadın ya da kızımızı gördüğümüzde mutlaka çevreden de destek alarak yardımcı olmaya çalışmalıyız. Arkamızı dönüp gitmemeliyiz

Haberin Merkezinden: İstanbul Eski Asayiş Şube Cinayet Büro Amiri Orhan Kemiksiz ile Bir Katilin Anatomisi

Ayrıca eskiden mahalle kültürü dediğimiz çok önemli bir kavram vardı. Mahallemizde meydana gelen her türlü olaya işbirliği ile müdahale edip destek olurduk. Örneğin mahallede bir aile kavgasında eşini ya da çocuklarını döven biri olduğun süratle müdahale edilir ve olay bertaraf edilirdi. Hatta polise gerek kalmaksızın yerin sulh edilirdi. Toplumca dışlanır ve cezalandırıldı.

Yine mahallemizde bir kızımıza sarkıntılık ya da sözle taciz gibi bir olay olsa hemen müdahale edilir, yüzümüzü çevirip gitmezdik. Ne oldu da biz bu değerlerimizi kaybettik. Bu nokta demek istediğim, kendini bir erkek karşısında savunamayacak bir kadın ya da kızımızı gördüğümüzde mutlaka çevreden de destek alarak yardımcı olmaya çalışmalıyız. Arkamızı dönüp gitmemeliyiz. Ancak bunu söylerken şiddet uygulayana şiddet uygulamamalıyız. Unutmayalım ki !.. O kadın ya da kızın yerinde bir gün kendi ailemizden biri olabilir….

İçişleri Bakanlığının yeni uygulaması KADES ile tek bir dokunuşla en yakın kolluk kuvveti, şiddete uğrayan kadının yardımına koşuyor. Hem de 4-5 dakika içinde.

Haberin Merkezinden: İstanbul Eski Asayiş Şube Cinayet Büro Amiri Orhan Kemiksiz ile Bir Katilin Anatomisi

Android ve ios marketlerde ücretsiz indirebileceğiniz KADES uygulamasına ilk etapta bilgilerinizi giriyorsunuz ve herhangi bir sözlü, fiziksel şiddet, tehdit karşısında her nerede olursanız olun bir tek dokunuşla en yakın polis/jandarma bulunduğunuz yeri tespit edip yardıma geliyor.. Hemde dakikalar içinde..Bu uygulamayı 'ihtiyacım olmaz' demeden tüm kadınların yüklemesini rica ediyorum..

● Sizin de malumunuz kadına yönelik şiddet ve kadın cinayetleri ne yazık ki dur durak bilmiyor ne yazık ki. Normal şartlarda biz kadınlar sevgi ve şefkat ararız. Güven ararız bir erkekte. Flört aşamasın da her şey güzel. Nişan, söz güzel. Ama ne zamanki evlilik gerçekleşiyor, o adam gidiyor bir canavar çıkabiliyor içinden. Sanki sevdiğin adam o değil gibi. Bir kadın daha ilişki yaşarken ilerisi için tehlike arz edecek erkeği nasıl anlar? Nelere dikkat edelim?

En başta kadınlar, genç kızlar gözünü kör edecek kadar duygusal olmadan biraz şüpheci davranmalı. Mantıklı olmalı.

Haberin Merkezinden: İstanbul Eski Asayiş Şube Cinayet Büro Amiri Orhan Kemiksiz ile Bir Katilin Anatomisi

İleride yapacağınız evlilikte karşılaşabileceğiniz sorunları tespit edip ara ara küçük testler yapmak size önemli ipuçları verecektir.

Örneğin hangi sorunda nasıl tepki veriyor? Aile ilişkileri nasıl? Yalan konuşuyor mu? Şiddete yöneliyor mu? gibi sorular sorabilirsiniz. Son dönemlerde bize de sıklıkla başvurulan konulardan birisi oldu evlilik öncesi araştırma. Gerçekten şaşırtıcı sonuçlar aldığımız oldu. Örneklemek gerekirse; evli çıkan, adresini yanlış söyleyen,sabıkaları olan v.s gibi.

● Sizin bir de özel danışmanlık şirketiniz var. Özel dedektifisiniz. Başarılar diliyorum bu arada. Yaşadığınız en ilginç olay neydi?

Başarı dilekleriniz için teşekkür ederim. Ülkemizde maalesef halen yasal olarak özel dedektiflik olmadığı için biz Araştırma ve Danışmanlık adı altında hizmet veriyoruz. Tüm Avrupa ve Amerika da hatta az gelişmiş ülkelerde bile Özel Dedektiflik yasalarla düzenlenmiştir. Umarım en kısa sürede ülkemizde de yürürlüğe konulur.

O kadar ilginç olaylarla karşılaşıyoruz ki hangisini anlatayım bilemedim ama şunu söyleyebilirim, bizde genel prensip olarak gizlilik esastır.

Haberin Merkezinden: İstanbul Eski Asayiş Şube Cinayet Büro Amiri Orhan Kemiksiz ile Bir Katilin Anatomisi

İsim vermeden anlatmak gerekirse, bir beyefendi bize başvurdu ve bir bayan ile 5 yıldır görüştüğünü evlenmek istediğini ancak her defasında bir engel çıktığını söyleyerek araştırma yapmamızı istedi. Yaptığımız araştırmada bayanın asıl isminin beyefendinin söylediği isim olmadığı, bayanın yaptığını söylediği mesleği yapmadığı, evli olduğu, yurt dışında yaşadığı aslında bambaşka bir hayatı olduğunu tespit ettik. Üstelik yaşadığı ülkede adresini ve asıl iş yerini bizzat yerinde tespit ederek delillendirdik.

Polisin yetkileri net olarak belirtilmeli şaibeye mahal verilmemelidir.

Haberin Merkezinden: İstanbul Eski Asayiş Şube Cinayet Büro Amiri Orhan Kemiksiz ile Bir Katilin Anatomisi

● Türk polisinin dünyadaki yeri nedir? (yetki sorunu yaşıyor mu?)

Bana göre Türk Polisi birçok gelişmiş ülkeden daha iyi çalışmaktadır. Başarı oranı oldukça yüksektir. Şöyle örneklemek gerekirse; 2016 yılında İstanbul ilinde 408 cinayet olayı gerçekleşmiş ve bu olayların 403 tanesi aydınlatılmıştır. Sadece 5 olay o yıl içinde çözülmemiş ama takip eden yıllar içinde çözülmüştür. Ama şu konuda bir eleştirim olabilir. Polisin yetkileri net olarak belirtilmeli şaibeye mahal verilmemelidir. Gelişen teknolojiyle birlikte suç çeşitliliği de artmıştır. Bu doğrultuda yetkisi artırılmalıdır.

● Polisiye bir film önermenizi istesem bu hangisi olurdu?

Mutlaka izleyenler olmuştur ancak izlemeyenler için ve benim beğendiğim; “Seven”, “Cinayet Gecesi”, “Kemik Kolleksiyoncusu”, “Sherlock Homes serileri”, “Ceset”, “Zodiac”, “Kayıp Kız”, “İris’e Ne Oldu” önerebileceğim filmler arasında olabilir.

Geldik bir söyleşinin daha sonuna.. :) Sevgili Orhan beyin önerdiği filmlerden biri olan şahsen benim için de unutulmazlar arasında yer alan polisiye filmlerin şahı 'Seven' & '7' nin fragmanıyla veda etmek istedim.

Uzun zamandır çok istediğim ve yapmaktan çok mutlu olduğum söyleşilerin başında gelecek olan Orhan Kemiksiz söyleşisi için kendisine çok teşekkürlerimi ve sonsuz başarı dileklerimi iletiyorum..

'Olur böyle vakalar. Türk polisi yakalar..' sözünde ki kinaye de bile başarısına dem vurulan Türk polisimiz hep var olsun.. Muhtaç olmayalım ama eksikte olmasınlar.. :)

Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır.. Mustafa Kemal Atatürk

İnternet Sitesi

İnstagram

'Vazgeçme' Programı İnstagram

Sevgiyle..

#funda

Haberin Merkezinden: İstanbul Eski Asayiş Şube Cinayet Büro Amiri Orhan Kemiksiz ile 'Bir Katilin Anatomisi'
37
21
Görüşünü yaz
21Kız Görüşü
37Erkek Görüşü
Kapat
Babalarımızla #KonuşalımArtık

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2137
 • bu_da_kim_ki
  Mahalle kültürü neden kalmadı? Neden kafamizi cevirip gidiyoruz? Bu kismi okuyunca aklima ilk gelen Kadir Seker davası. Cunku adaletle ilgili sıkıntılarımız var. Polis bile bazı durumlarda seyirci gibi bakıyor biz çok şahit olduk. Mahallede bekçi geziyor bir evden ciglik cigliga ses geliyor bekçi dönüp bakmiyor bile. Yan binamizda adam karisini dövüyor ögrencilerden biri polisi arayalim diyor digeri arama evin icinden aranmayinca mudahale etmiyorlar diyor. Bunlar mantikli seyler mi sizce?
 • HürreemSultaaN
  Orhan Kemiksiz çok güzel söylemiş "çevrede eşinden dayak yiyen kişilere yardım edin" diye ama yardım eden Kadir Şekerci'nin sonu ne oldu? İnsanlar yardım etmekten de korkuyor. Samimi bir röportaj olmuş. Türk polisi eksik olmasın 🌺
 • superpsikolog
  Muhteşem bir röportaj olmuş. Her adımında bilgiler hazine gibi.
 • AdanaLiii_ks
  Üşenmeden okudum çok yerinde bir paylaşım olmuş. Kades uygulamasını hep indirim diyorum unutuyorum şimdi ilk işim indirmek ne zaman lazım olacağı bilinmez. Dedektiflik yasalara gerçekten geçmeli. Kendisine başarıların devamını diliyorum😊
 • Cramella
  Pandemi döneminde daha bitmeyen mi şaşırdım bence pandemide insanlar daha cok çıldırdı
  • Funda_a

   Tabi ki öyle. Ama insan aksini bekler ya. Kendi canını, sağlığını daha çok düşünüp başka kişilerle uğraşmaz diye düşünüyor insan. Ama oluyor ne yazık ki.. Bunu demek istedim..👍😊

  • Cramella

   Evde kaldıkça kadin dırdırı başladı iyice

 • nomorebets35
  konu süper
  söylesı muthis :)
  hele ornek film seven mukemmel
  her ne kadar bu konuların gercek muhattabı polis olsada bu programlari tasvip etmesemde sanirim talibi cok.
 • hhyynn84
  vicdanim sizladi okurken iyi insanlar birlesmedikce kotu insanlar hep kotuluk edecek tesekkur ederim guzel bi konuya deginmissin ve ayrica sende dikkat et
 • Affedilmeyen
  Samimi bir söyleşi olmuş..
  Türk polisi hep var olur umarım ve kendisini yetiştirmiş mesleğine aşık insanlarla suçlardan arındırılmış bir toplum olabiliriz
 • biradetmehmet
  Funda yine harika bir is çıkartmışsın güzel sorular güzel cevaplar var eğitimin önemine olan vurgusu orhan beyin çok önemli gerçekten... umarım ilerleyen zamanlarda bu insanlara fazla is çıkmaz diyorum eline emeğine sağlık
 • tastycock
  Bahsetmiştn bu söyleşiden. Merakla bekliyordum. Her zamanki gibi yine harika, dolu dolu bir söyleşi. Emeklerine sağlık Funda hanım.
 • proko
  Beklenen söyleşi geldi😊 Çok güzel samimi bir söyleşi olmuş keyifle okudum. Çok önemli notlar var içinde umarım kadın cinayetleri son bulur bu yazıları sadece bilgilenmek için okuruz
 • Yine dolu dolu bir bence, bir söyleşi olmuş. Emeğine sağlık. :)
 • semxsem
  Biraz okuyabildim sinirlerim kaldırmıyor zaten haberde tv de izlemiyorum
 • Gvn_kc
  Böyle insanlar lazım devletimize keşke emekli olmasaydı
 • Jidotojimoshi
  TV izlemiyorum fakat bu beyefendi için bakabilirim, teşekkürler bilgiler için...
 • Ayşenur100
  İdam cezası gelmeli bence geriye bu cinayetler için.
 • RubbieRolePlayy
  Güzel röportaj, severek okudum. Bazı soru işaretlerini de gidermiş söyledikleriyle.
 • ugurBYZEUS
  çok güzel yararlı ve bilgilendirici bir söyleşi olmuş, eline emeğine sağlık :)
 • darkleyl96
  Güzel bir sohbet olmuş emeği geçen herkese teşekkürler 🤗
 • El_miram04
  Gerçekten çok Güzel paylaşım olmuş eline emeğine sağlık
 • fangoria
  dedektiflik işi iyice artacak ülkemizde diye düşünüyorum
 • Lejyoner3434
  kadın cinayetlerinin artışı şimdi ki hükümet ne yazıkki aile ortamı ve kültürümüz el altından yok edildi ilk önce aile yapısı yokedildi sonra ekonomik zorluklar karı_koca mutlu olamıyor kanunlar saçma sapan bir hal aldı zina yasası vardı erkek ne kadar aldatmaya meyilli olsada orda onu korkutan bir yasa kanun vardı en önemlisi çaydırıciligi vardı küçük küçük ihmaller bu hale getirdi kızlara sorsan nasıl bir evlilik bekliyorsun zengin olmalı diye cvb veriyor adamda merhamet şefkat sadakat insanlık haysiyet aramıyor para parayı bulurken namussuz adamda şiddete meyilli zaten sonra kadına şiddet kızım sen adamda merhamet şefkat sadakat mi aradın zenginlik aradın sonu böyle olur
 • Kaptan_Cousteauu
  Emeğine sağlık fundacım. Biraz uzun bir paylaşım olmuş. Devamını dileriz
 • Cracker0
  Orhan abi Erdoğan gitsin her şey Süper olacak bak burası çok önemli abi
 • KırıKMerdane
  Çok güzel bir yazı olmuş eline emeğine sağlık
  • Funda_a

   Çok teşekkür ediyorum..🙏💜🙋

 • BirKadınınGüncesi
  Bıkmadan okudum. Psikopatların beyninin kimyasalının da İsleyisibib de farklı oldugunu biliyordum
 • _BLACKBÍRD_
  Teşekkür ederim. bilgi için çok sagolun.
 • Alıcanguney
  Gayet başarılı
 • marcus26
  valla güzel bir çalışma olmuş
 • restinerest
  Guzel begendim
 • BADLOWE3461
  Bilgi verdiğin için saol
 • Dinazortreni
  Ellerine saglik
 • BuraksS1
  bilgi icin tesekkurler
 • Denizdibindeinciiii
  Faydalı bilgilerin için teşekkür ederim🌸
 • kkızıl
  vayh be
 • esmeralda72
  Güzel olmuş tebrikler
 • ŞEREFXAN_KARDAŞ_21
  Ellerinize sağlık çok güzel bir çalışma olmuş
 • suntotheworld
  Piskopat çok ama
 • zeynarin
  Çok güzel olmuş yararlı
 • nirhamm
  Hayatta neler oluyor neler
 • Orhan_nermin
  Anlatıkları çok önemli
 • ben_ozgurlugum
  Kusursuz cinayet var mıdır?
 • Hüseyin_33
  Güzel inceleme olmuş, teşekkürler.
 • MagRipOgLu
  Türk polisi herzaman var olsun.
 • Sevgicck
  Olabilir
 • anewbeginning
  Uygulamayı indirdim, teşekkürler
 • Glasnauer
  Yetişmiş insan farklıdır.
 • emircan2001
  çok güzel bilğiler emeğine saglık severim bende
 • esesliatilla
  Böyle bilgileri seviyorum teşekkürler
 • SarışınHukukçu
  Ne kadar güzel dünya 45 yaşında emekli olmuş.
 • Gizli Üye
  Güzel ve değerli bir sohbet olmuş. Emeğine sağlık.
 • Gizli Üye
  çok başarılı güzel çalışma olmuş
 • Gizli Üye
  Basarili bir soylesi olmus
 • Gizli Üye
  Şimdi tv den buluyorlar ya o zaman neden niye bulamamışlar bir müge anlı emniyet teşkilarından iyimi
 • Gizli Üye
  Çok ilginç
 • Gizli Üye
  Yazı iyi güzel ama benim dikkatimi çeken Münevver Karabulut cinayeti oldu. O olay sıradan bir cinayet değildi, çok gizemli ve derin bir olaydı. Şu olayın iç yüzünü bilmek için servet verirdim.
 • Gizli Üye
  Güzel bir söyleşi olmuş çok teşekürler.
 • Gizli Üye
  Güzel inceleme olmuş, teşekkürler.
YÜKLENİYOR...