Evlenince neden erkeğin soyadı geçiyor? ?

2 ay sonra evleneceğim ve nişanlım evlendikten sonra sadece onun soyadını kullanmamı istiyor (yani kızlık soyadımı da kullanmayacakmisim).Ya çok saçma değil mi? Ben onun soyundan gelmiyorum ki. Ve ileride çocuğumuz olursa da onun soyadını alacaklar. Bu da çok saçma. O çocuğu tamam ikimiz 'yapacağız' ama 9 ay ben karnımda tasiyacagim bütün zorlukları ben çekeceğim doğururken dünyanın acısını ben yaşayacağım, beyefendinin sadece 'yapımında' katkısı olacak, bu durumda neden çocuk onun soyadını alıyor ki? Ya bu soyisim şeyleri çok saçma arkadaşlar bu hayat neden böyle?

0|0
1118

En İyi Kız Görüşü

• Ben gurur duyarım sevdiğim adamın soyadını aldığımda

1|0
    1|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 18

• Artık Eskisi gibi değil ki yenş yasada şöyle

evlendinde

1- sadece kızlık soyadını kullanabilirsin

2- kızlık soyadın ve eşin soyadını kullanabilirsin

3- eşin senin kızlık soyadını kullanabilir

1|0
    0|0
  • Anlayışlı Ol.Türkler Hep Bunu Gördü.Farklı Davranmasını Bekleme.(:

1|0
    0|0
  • Bu iki taraf arasında konuşulup karara varılacak bir konu... Artık yasa değişti kendi soyadını kullanabilrisin...

1|0
    0|0
  • Soy erkekten yürür diye bir anlayis var.erkek egemen dunyada yasadigimiz icin sanirim

0|0
    0|0
  • 1- sen dokuz ay sonunda bir tane doğuracan ama kocana 30 tane doğurtturacan bu kesin

2-dokuz ayın sonununda herif hala tırlatmadıysa 10. ayında herifin ağzına s...n buda kesin

3-hani evlilike sana ona gelip geçecek şeylerin haddi hesabı yokken sen bir ona mı taktın be kuzum hade boşverde sen düğüne odaklan ..odklanıyoruzz z mmmmm...hep beraber ımmmmmmm

0|0
    0|0
  • İnsanoğlu artık ataerkil bir tür olduğu için durum böyle.

1|0
    0|0
  • hayırdır osmanlı soyundan mısın bu soy takıntın ne hepimiz insanız çocugunun babasının soyadını taşıycak olması neden bu kadar zoruna gidiyoki

0|0
    1|1
  • Seni gidi feminist seni :)

0|0
    0|0
    • bence feministlikle alakası yok bunun. sadece ataerkil bir toplumsunuz ondan yakınıyor.

• evet düzelt bu durumu. ilk önce babanın soyadını bırak annenin kızlık soyadını kullan

0|0
    0|0
  • soy isim soyun belli olsun diye işte hadi önemli değil diyelim resmi işler için gerekli en azından

0|0
    0|0
  • neresi saçma türklerde soy erkekden devam eder

0|0
    2|1
  • Kabul etmeyebılırsın..kendı kızlık soyadını kullanma hakkın var problem degıl

0|0
    0|0
  • dugun arefesinde daha mantıklı seylere takılabilirdin sanıyorum :)

0|0
    0|0
  • bunu. bunu burdan alın!

0|0
    1|0
  • Saçma değil. Sevdiğin insanın, bir ömür geçireceğin insanın soy ismini taşımaktan tiksiniyor musun yoksa ?

0|0
    2|0
    • kocasıda karısını seviyor o halde neden karısının soyadını almıyor?

• Türk kızıyla evlilik felan olmaz abi. neyle geçineceğiz düğün iyi mi olacak sevgilimin parası ne kadar paraya göre herşey olsun diye düşüneceklerine boş boş şeyler düşünüyorlar

abi alacan yabancı kızla evleneceksin, seviyorsa varya ne para ne soyad ne başka birşey önemli değil onlar için

0|3
    3|0
  • ileride çocuğun olduğunda anne benim neden babamın soy adını taşımıyorum dediğinde ozamanlar feministlik damarım tuttuydu mu diecen :)

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum. dvonm

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• ataerkil toplum yapısına sahip olduğumuz için erkeğin soyadı alınır.istiyorsan eşinin soyadını almayabilirsin böyle bir hakkın var.fakat o zaman hiç bir mal varlığı talep edemezsin.senin tercihine kalmış bir durum.

1|0
    0|0
  • O zaman nişanlına baştan söyleyecektin ,evlenince benim soyadımı alacaksın diye.Ama çocuğun soyadı senin soyadın olursa da eşine haksızlık olacak senin mantığınla.Öyleyse çocuğunuz için ortak bir soyadı bulacaksınız :)

0|0
    0|0
  • Ben onurla alırım soyadını. Zaten soyadlarımız o kadar uyumlu ki :D Benimkinin devamı gibi onun soyismi. :D

0|0
    1|0
  • Soyadıyla nufus kütük her şey eşinin kütüğüne kayıt oluyor ...

0|0
    0|0
  • itiraz et o zaman boyun eğme.

0|0
    0|3
  • sevdiğin insanın soyadını taşıycaksın işte bundan dha gzel ne olabilirr?

0|0
    1|0
  • Soyadı denilen şey alt tarafı bir kelime. Bu kadar büyütmemek lazım bence.

0|0
    0|0
  • Ne Kadar sacma bir soru.

Seni istemeye geliyorlar.

"Gelin alma" Fln oluyor.

Artik adamin senin koruyucun oluyo.

Alien Ona emanet ediyor.

Sen Evde cocugu dogurdukdan sonra ise gidemiycegin Icin o size bakio.

Bunlarin birininde ters yasandigini duydunmu?

Hic kiz tarafi erkegi istedigini duydunmu gördünmü.

0|0
    1|0
  • Sevgilim diyo ki soyadımı kabul etmeyen beni de kabul etmis sayılmaz ... Ben seve seve taşırım soyadını

0|0
    1|0
  • Ama ilerde cocugun soyu esinden gelecek. Isterseb ortaya karisik bir soy isim yapabiilrsiiniz. Benin teyzemlerin karisiktir

0|0
    1|0
    • yo hayır. ikisinden de gelicek soy. şu ataerkil insanlara inanmamanı öneririm

Yükleniyor...