Spora başlayacağım ama vücut tipim ne bilemiyorum neye ağırlık vermeliyim bilmiyorum bilgisi olan yardım edebilir mi?

20 yaşındayım 164 boyum var kilom 48,5 49 falan ölçülerde 80-60-89 spora başlayacam ama vücut tipime göre yapmak istiyorum bunu armut mu kum saati üçgen falan diyorlar ya benimki hangisi bilemiyorum bilgisi olan var mı?

fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/.../...073206_n.jpg

scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/.../...172584640_n.jpg

scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/.../...819111212_n.jpg

Güncellemeler:
buarada sporla kilo vermeyecem kas yapcam zaten yeterince zayıfım bilginize :D

0|0
511

En İyi Erkek Görüşü

• Fiziğin gerçekten çekiciymiş şınav çek squat yap şekle girersin ağırlıklarla fazla uğraşma orantıyı kaçırırsın çok bilmen lazım bende vücutçuyum

1|0
    0|0
    • nereleri çalıştırmam gerek sizce? bir de ben zaten zayıfım kilo vermek değil amacım kas yapmak sporla 1 2 kilo alabilmem ve kas yapmam mümkün mü acaba?

• zaten bitek akşam vaktim var o zaman süper :D

• spor çalışmanın en uygun zamanları sabah ve ve geceye doğru zamanlardır. Bunlar hormonların en yüksek olduğu zamanlardır ve spor yapmaya değişmeye en uygun vakitlerdir

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 10

• Fizigin zaten guzel fazla yuklenmene gerek yok yavas yavas calisarak kas yapmalisin, acele etmemelisin.

1|0
    0|0
  • daş daş gafamıza daş yağacak :D

1|0
    0|0
  • Fiziğin iyi. Beline göre kalçan biraz büyük. O yüzden bölgesel çalışmanı tavsiye ederim.

1|0
    0|0
    • ama zayıfım nasıl kalçam büyük olur 48 kiloyum en fazla 49 boyum da 164

• Ben sana kilolusun demedim ki :) sadece beline göre kalçan biraz büyük görünüyor dedim. bir resimden tam olarak ayrıntı çıkaramıyorum ne kadar zayıf ya da kilolu olduğuna dair.

• Yapma ya

1|0
    0|0
    • ne yapmayıım niyekıi?

• etim serttir benim uygun olduğunu düşünüyorum ve daha şekilli olur vücudum belki bikaç kilo alırım ama kasa dönüştürerek tabii

• Bence bu kararını yeniden gözden geçirmelisin... Ne güzel narin bir fiziğin var, niye kimyasını bozuyorsun bu inceliğin?

• ayrıntıları sana koçluk yapan kişi belirleyecek kasma kendini tombişko :)

1|0
    0|0
    • ne tombişi abim ya zayıfım zayıf!!!

• ne konuda iyi? 164 boya 49 kilo?

• off. cevaplarından asabiyet fışkırıyo ben gidiyorum.

• SEN BİR FİTNESS HOCASINA gorun o sana yardımcı olur

1|0
    0|0
  • zayısın kilo vermene gerek yok bence

1|0
    0|0
  • fitness yap vücudu sıkılaştırmaya yönelik zayıfsın zaten kolay olur

1|0
    0|0
    • evet zayıfım zayıf insanların kas yapması daha mı kolay?

• evet haklısınız teşekkürler

• önemli değil ama sen yine bir doktara başvur ya da spor danışmanlarına onlar seni daha iyi yönlendirir

• Bak pilates yuzme kosu tempolu yuruyus bisiklet gibi egzersizler yap cok isini gorur bu ne ya boyle genc yasta

0|0
    0|0
  • Daha önce spor yapmışsın gibi

0|0
    0|0
    • sadece bacak kası için evde egzersiz yaptım neden böyle dediniz?

• bence almaya çalışma bu halin iyi ayrıca zaten yaş ilerledikçe ileride alırsın

• tamam teşekkür ederim

Kızlar Ne Diyor 5

• En iyi kas yapan spor dalı yüzme ve haftada 5 gün bir saat yuruyus. Buna ek olarak gunde bir yane yumurta iki bardk süt yogur veya 4 bardak ayran icmelisin protein alman lazim ki kas ypsin vucut.
    Bu arada benimde kas yapmam lazim diyeyisyenim onerdi kafadan fikir degil yazdiklarim :)

1|0
    0|0
  • Armut senin tipin kalçalarında var biraz bişey ama kilo verme sakın sıkılaş verecek bişeyin yok çünkü iyisin :D

1|0
    0|0
    • armut mu iyimiki? kilo vermeyecem kas yapacam

• sergilemek isteyen şort giyer frikik verir yüzünü göstermeden boşver takma sen pilatese başla bence sen spordan daha çok fitnessa düzenli olarak gidilmiyor ama haftada 2 3 gün pilatese gitsen düzenli iyi olur evdede yaparsın gitmediğin günler evde mekik falan çekersin daha iyi olur senin için

• sağolasın teşekür ederim

• Squat yapabilirsin bir de bel inceltme haraketlerine yoğunlaş zaten vücudun güzel çok bişeye gerek yok bence

1|0
    0|0
    • hmm tamam anladım peki belim kalın mı kardeş?

• Evet kum saatisin :) belin biraz daha ince olsa daha da hoş olur ama :)

• hmm senin kilo boy durumun nedir kardeş vücut tipin ne?

• kendini sergilemekle eline ne gecıyorsa

0|0
    2|0
    • offffffff!!! yazma kardeşim yaa Allah aşkına millet gibi soru başlığına (resimli) de demedim sergilemek istesem öyle yazardım ben de bilen yorum yapsın dedim sporla ilgilenen

• neyin zayıf yaa ben 172 boya 47 kiloyum 82 60 85 im ben o kadar zayıf durmuyorum sen nasıl zayıf durcan hiç uğraşma bence fiziğini bozmaya değmez

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;