Kilo veremiyorum Delirdim iyice yardım edin?

Son 2 yıldır kilo aldığımdan beri böyle arkadaslar. Fazla kilolarımı verince mutlu olucam her şeyde başarılı olucam ne giysem olucak daha mutlu olucam diye düşünüyorum. Beni mutsuz eden tek şey bu kilolar arkadaslar. 10 kilo fazlam var. Başlarda alırken pek onemsemedim ama herkes kilolusun dedikçe psikolojim bozuldu mu desem tam öyle de değil 2 haftada bir diyete başlıyorum bırakıyorum. Ne zaman baslasam bu sefer olacak diyorum olmuyor. Artık ne zaman başlasam ben bırakirim yine diyorum başa sarıp duruyorum. Bırakınca daha çok yiyiyorum. Neden boyleyim şimdi diyetteyim sporda yapıyorum ama tekrar bırakıcam yapamiycam korkusu sıkıyorum dişimi ama hep o korku. Bir türlü devam ettiremiyorum

0|0
29

En İyi Kız Görüşü

• boy ve kilon kac?
    simdi ben gecen sene yaklasik olarak 22 kilo verdim... söyle düsün simdi sen bu kilolari vericeksin ve daha sonrasinda diyet kilo falan düsünmüceksin sadece diyelim su 3 ay kendini tutucaksin... bunu nasl yapicaksin öncelikle sekerli ve yagli yiyeceklerden uzak durucaksin... imkanin varsa 30 dakka günde yürü sonrasnda temponu ve süreyi yükselt... yediyin yemeklerin kalorisi say 1400 kaloriyi günde gecme... sabahlari karboniyat aksamlari ise protein tüketmeye bak... ben 10 ayda vermisdim

1|0
    0|0
    • Peki kahvaltıda öğlen akşam ne yiyiyordn neyden kaciniyordun? Ayrıntılı yazar mısın? Yorumun için teşekkür ederim

• ben aslinda hemen hemen herseyi yemisdim acikcasi ama az ve haftada bir gün kendime izin vermisdim.. kalori saymisdim yedigim herseyin kalorisi yaziyordum dedigim gibi sabahlari karbonhidrat (ekmek, patates vs.) agirlikli yiyodum öglenleri daha az yiyodum bunlari aksamlarida hic... aksamlari salata ve protein ( et, yogurt vs.) agirlikli besleniyodum... birde ben haftada 3 gün spor yapiyorum spor salonu daha cok kosuyordum birde zumba dansi yapiyordum... gitmedigim günlerde mutluka yürüyüs rica ederim

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 9

• Bak; kesin çözümünü söyleyeyim.
    Şunu ye bunu yeme falan gibi şeyler emin ol uydurmaca şeyler.
    Ben 5 yıl önce günde 3 kişinin yiyeceği kadar yemek yiyerek ve spor yapmayarak 80 kilodan 69 kiloya düşmüş bir insanım.
    Nasıl mı?
    Sadece birkaç önemli husus var.
    1. Kesinlikle protein ağırlıklı beslenmelisin, sabah yumurta mutlaka olmalı, gün içinde yağsız köfte ve tavuk kızartma yemelisin.
    Bizim Şile'de yazlık bir iş yerimiz vardı ve orada her gün ızgara yapıldığı için ben de sevdiğimden dolayı her gün 2-3 öğün köfte ve tavuk yerdim, kahvaltı dahil 1 günde yediğim ekmek 2 ekmeğe yakındır, pilavlar da cabası.
    Şekerpare ve benzeri tatlıları da eksik etmedim.
    2. olarak da bol bol su içmelisin. Evet, günde en az 6-7 litre su içeceksin, ki bize yakın müthiş bir kaynak su olduğu için ben şişeyi doldurur doldurur su içerdim, günde belki 7-8 litre rahat içmişimdir.
    Bol proteinli yiyecekler ve bol su sayesinde ben o yaz 3 ayda 10 kilonun üzerinde kilo verdim ve incecik bir belle 38 beden pantolon giymeye başladım.
    O yıl anladım ki, diyetmiş bilmem neymiş, hepsi yalan... Bolca protein ve su, tek çare ve en etkili yol bu.
    Tabii bir de her gün denize girer, güneşlenirdim, az da olsa bunun da o konuda faydası olmuştur.

0|0
    0|0
    • Protein yiyince şişkinlik hissi oluyor daha da kilo alıyorum gibi geliyor sana da olmuyo mu? Şimdi ben sadece meyve ve leblebi yiyiyorum

• Asla!
      Onları nasıl pişirdiğin önemli.
      Mesela haşlarsın, haşladığın suyun içinde ya da yemeğin içinde yağları gitmediği, aynı yerde kaldığı için o şekilde yağ da depolarsın.
      Ancak ızgara yaptığında ya da kızarttığında pişene kadar alttaki boşluğa yağları aktığı için, o etin-tavuğun-balığın yağlarından arınmış, proteinlerinden faydalanmış olursun.
      Ayrıca sadece şunları yiyorum-bunları yemiyorum gibi kısıtlamaların hiçbir faydası olmaz, sana söyleyeyim.
      Gıdalardan mahrum kalarak anca bünyeni atağa geçirtir, aç kaldığın için koruma tepkisiyle bolca yağ depolarsın.
      Ben bunu yaşamasam, sana bu şekilde tavsiye yazmazdım... Emin ol ben de şaşırmıştım, ''ya o kadar hayvanlar gibi yedim, nasıl bu kadar zayıfladım'' demiştim kendime.
      Ama sonra düşündüm ki, hiç daha önce yapmadığım gibi bütün yaz boyunca her gün et-tavuk ızgara ve bol bol su tükettiğim için, bu sonucu alabildim.
      Ki tatlıları bile eksik etmezdim, düşün! Ona rağmen kilo verdim.

• Düzenli spor yap kendine bir çizelge hazırla şu gün şunu yapcam gibisinden bence çok işe yarar bendede aynı sorun vardı kendimi sıktım 4 5 gün devamlı spor yaptım yemegi azalttım Allaha şükür kilo verdim ve memnunum inşallah sana yardımcı olmusumdur.. :)

0|0
    0|0
  • al kendi yazım oku anla uygula değişik gelecek sana bırakmazsın bu sefer.
    https://i.hizliresim.com/V2lJqv.jpg

0|0
    0|0
  • Arkadaşım nedeni çok basit vücut bünyen kiloyu tutuyor yani böyle kişiler 3 ay sonra forma giriyor ve çoğu genelde fitness salonuna gidip vücut bölgelerine yaptıkları farklı hareketlerinden dolayı bünyeyi kandırıyor ve vücut 3 ay sonra bir anda tüm kiloları veriyor dik duruyor eskisinden de sıkı oluyor ve ayrıca boyunda uzuyor.

0|0
    0|0
  • Kardes bende cok zayifim 180. 58 giyecek bir sey bulamiyom beli olsa boyu olmuyor boyu olsa beli olmuyor. Her sey problem

0|0
    0|0
  • sana yardım edebili, rim ama dediklerimi uygulaçaksan uygulamam diyosan boşuna yazmıyım

0|0
    0|1
    • Lütfen dinliyorum

• öncelikle ayna karsısına geç ve bir resim çek ve görebilçeginv bir yere ekran resmi falan yap pcc tel gibi böyleçe psikolojik olarak hazır olursun sonrasında ne seviyosan ondan ye ama az ye bol yürüyüş yap evde müzik aç roman havası yabanccı Ankara farketmez bol bol oyna hem eglenirsin hem çok kalori yakarsın

• diyetle olmaz be güzelim spor yapmalısın

0|0
    0|0
  • Yemeğin salçalısı kadının kalçalısı :D

0|0
    0|0
  • 30gunde evde verirsin o kiloyu basit

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Ayran detoksu yap tıkandığın noktalarda, kilidi çözüp kilo vermeye başladığında hevesinde yerine gelir.

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;