En iyi zayıflama yöntemi nedir; fitness mı yoksa yürüyüş mü?

Gizli Üye
1.63 boyunda 63 kiloyum. Yalnız şöyle bir şey var en fazla 58 durduğumu söylüyor insanlar zaten yüzden kilo alıyorum bir de hafif göbekten. kalçam bacaklarım midem filan yok. İnsanlar beni olduğumdan zayıf gördükleri için kilomın çok normal olduğunu zayıflamam kilo almamam gerektiğini söylüyorlar ama gerçek kilomu bildiğim için sorun ediyorum dar badi de ayva göbeğim çıksın istemiyorum. eylüle kadar 1 sene içinde aldığım 8 kiloyu geri vermek istiyorum 55 kilo olmak istiyorum şimdi bu 7 8 kiloyu spor salonuna giderek mi daha iyi veririm yoksa düzenli yürüyüş yaparak mı 3 ay içinde vermek istiyorum bu kiloyu. Ramazanda zorlanır mıyım oruçluyken? Yemek düzeni olarak ne önerirsiniz?
Güncellemeler:
+1 yıl
Spor salonumu derken diyetisyene gideyim dedim iyi bir diyetisyen tavsiyesi ile zar zor bugüne randevu aldım. Çok yogunmuş neyse 63 kilo değil 61 kiloymuşum. sıkı spor yapmaya gerek yok dedi yürüyüş verdi önümüz ramazan olduğu için 2 haftada kaç kilo versek gözüyle bakıp 2 haftalık diyetimde çoğu şeyi yasakladı. Bakalım neler olacak :) He bu arada normalsin dedi en fazla 5 kilo veririz dedi birkaç ay yeter bize dedi. Ben demiştim size asıl kilomu göstermiyorum diye :)
En iyi zayıflama yöntemi nedir; fitness mı yoksa yürüyüş mü?
17
6
Görüşünü yaz