Beslenme ve hayat tarzımda hiçbir değişiklik olmamasına rağmen kilo alıyorum. Neden olabilir?

periisu

normalde kolay kolay kilo verip alan birisi değilim 15 yaşından beri neredeyse hep 52 53 kiloydum. hayatımda neredeyse hiçbir değişiklik olmadı ama şu an tartıda 56.5 gibi sayıları görüyorum. yani bu çok anlamsız geliyor bana sebebini çözemediğim için de bu sorunu çözemiyorum ve mutsuz oluyorum. tiroid hormonlarıma baktırdım onlarda bir sıkıntı çıkmadı. antidepresan kullandım bir süre ama kullandığım antidepresan kilo aldıran bir antidepresan değildi. ilaçlardan dolayı alsam daha çok kilo alırdım diye düşünüyorum. çok garip geliyor sebebi ne olabilir?

Beslenme ve hayat tarzımda hiçbir değişiklik olmamasına rağmen kilo alıyorum. Neden olabilir?