6 Adımda Boy Uzatma Hakkında Her Şey

Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlerle beraber ülkemizce çokça merak edilen ''Boy Nasıl Uzar?'' ve ''Boy Uzatma Yolları Nelerdir?'' gibi soruları 6 adımda anlatmaya çalışacağım. Başlayalım :)

1) Kaç yaşına kadar uzarız?

6 Adımda Boy Uzatma Hakkında Her Şey

Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalara göre boyumuz sadece 19-22 yaşlarına kadar uzamaktadır. Bu yaşlardan sonra vücudumuzdaki uzama bölgeleri maalesef uzamayı durdurmaktadır. Bu yaşlardan sonra boyumuzu uzatmaya değil boyumuzun kısalmaması için uğraşmamız gerekmektedir.

2) Egzersizler boyumuzu uzatır mı?

6 Adımda Boy Uzatma Hakkında Her Şey

Evet arkadaşlar yaptığımız egzersizler bizim boyumuzun uzaması için çok önemli bir faktördür. Aynı zamanda; beslenme alışkanlıklarımız, doğru nefes alıp verişimiz, düzenli uyku uyumak, esneme egzersizleri, sporlar da bizim sağlıklı bir şekilde uzamamızın yegane yollarından bir kaç tanesidir.

3) Spor boy uzatır mı?

6 Adımda Boy Uzatma Hakkında Her Şey

Boyumuzun uzaması aslında uzmanlara göre %75 şeklinde genetik %25 ise sonradan yaptığımız aktiviteler (beslenme alışkanlıklarımız, doğru nefes alıp verişimiz, düzenli uyku uyumak, esneme egzersizleri, sporlar) sonucunda uzamaktadır. Ama tabii ki de sporla uzamak mümkün. Bu sporlardan; hentbol, yüzme, basketbol, voleybol, pilates bizim boyumuzun uzaması için yapabileceğimiz en önemli spor dallarındandır.

4) Yiyecekler boyumuzu uzatır mı?

6 Adımda Boy Uzatma Hakkında Her Şey

Yediğimiz içtiğimiz çoğu şeyin bizim uzamamızda pay sahibi olduğunu unutmamalıyız. Özellikle; süt ürünleri, balık, yumurta, muz, havuç, kuru yemiş, yulaf ezmesi gibi gıdalar boyumuzun uzamasında oldukça etkili olacaktır.

5) Vitamin ve minaraller boyumuzu uzatır mı?

6 Adımda Boy Uzatma Hakkında Her Şey

Vitamin ve minerallerin de bizim boyumuzun uzamasında sahip olduğu etkiyi unutursak olmaz. C vitamini, D vitamini, kalsiyum, protein, magnezyum boyumuzun uzamasında ekstra etki sahibidir.

6) Gizli topuk ve uzama hapları

6 Adımda Boy Uzatma Hakkında Her Şey

İşin hilesine gelecek olursak topuklu ayakkabılar ve gizli topuk kullanmak sizi olduğunuzdan daha uzun gösterebilir. Öte yandan boy uzaması için satılan haplara ve ilaçlara güvenilmemesi gerektiğini düşünmekteyim. Fakat ergenlik çağındaki bireyler için doktorlar tarafından önerilen vitamin takviyeleri boy uzamasında ve kemik gelişiminde yarar sağladığı için güvenle kullanabilirsiniz.

Tabii boy demişken 2 metre 51 santimle dünyanın en uzun adamı unvanını taşıyan, milli gururumuz Sultan Kösen'i unutmak olmaz :)

SULTAN KÖSEN
SULTAN KÖSEN

Görüşlerinizi benimle paylaşmayı unutmayın...

Esen kalın :)

#ƛƬMƛƇƛ
#ƛƬMƛƇƛ
6 Adımda Boy Uzatma Hakkında Her Şey
8
5
Görüşünü yaz

Senin görüşün nedir?

En İyi Kız Görüşü

 • Hiypnos

  Kemikler kapanmazsa 22den sonra da uzanır istisna olarak ama kapanırsan 18den sonra bile uzamaz biraz gen meselesi, 1.60dan kısaların dualarını kazandin wihewieuowueow

  Görüş hala geçerli mi?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

75
 • Yaşı ufak üyeler için güzel bir paylaşım olmuş.
  Ellerine sağlık :)

 • aydamlası

  Zaten yeterince uzunum gerek yok bunlara

 • cikolatalideniiz

  61 de kaldım resmen kdjsksks

 • basakkk61

  Daha uzamam diyordum bu yaştan sonra bir senem daha varmış 😄😄

 • Küçük arkadaşlara güzel paylaşım

  • kendim de açıp okurum ara sıra diye paylaştım ajklasjdklasdjklasdlkjasddas

 • AlbinaGrn

  22 yaşından sonra işe yarar mı peki?

 • KUMARBAZBARON

  1.70 boyum var

 • ateist_tanrıçalar12

  1.70 boyum

 • kira2snjbd

  Kesin çözüm uzaya çık

 • burak_gunes

  Birazda genetik ya

 • gokcemdere99

  1.67😂😂

 • AslanÇakar

  Belli bir yaştan sonra uzamaz

Yükleniyor...