#KızGibi Yaparak En İyisini Yapan KScanlar'la Görüşlerini Paylaş!
Kapat

6 Maddede Boy Uzatma Formülü ve Boy Uzatma Teknikleri

Gizli Üye

Evde nasıl boy uzatılır?

Malum genel olarak boyu kısa bir ırkız aramızda çok uzunlar olduğu gibi kısa arkadaşlar da var. Kısa boylu olmak birçok açıdan zor. Bir kere insanın öz güvenini en aşağılara çekiyor. Fazla uzatmayıp yöntemlere geçiyorum.

1- Genetik

Öncelikle herkesin yanıldığı bir konudan bahsetmek istiyorum. Elbette ki boy uzamasında genetik oldukça önem taşır ama bu demek değildir ki annesi babası kısa olan birisi ille de kısa olacak diye. Ayrıca şöyle bir saçmalık daha var anne babanın boyunu topla 13 ekle-çıkar 2ye böl falan.

Buna hiçbir şekilde katılmıyorum çünkü bende dahil bu ortalamayı geçen bir sürü insan tanıyorum. Boyumuza etki eden faktör sadece genetiğimiz değildir beslenme, spor ve uyku düzenini unutmayalım lütfen.

2- Yaş

Ben şimdi size burada kesin olarak senin 19 yasına gelince boy uzaman duracak senin 20 yaşında kadar falan diyemem. Sitede çok rastladım arkadaşın biri yazmış

"18 yaşındayım uzar mıyım" diye. Ordan çok bilmiş bir arkadaş gelmiş "18 yasına geldin artık senin uzaman imkansız ne yaparsan yap uzayamazsın" falan diyor.

Arkadaşım sen karşındakinin vücudunu nereden bileceksin de bu kadar emin konuşuyorsun. Kimisinin uzaması 19 yasında dururken kimisininki 22 yasında durur. Ama ben kendi görüşümü söyliyim 18 yasına kadar kızların da, erkeklerin de boyu kesin olarak uzar.

Sağlıklı beslenen ve kendine iyi bakan bir insanın 22-23 yasına yolu vardır. 25e kadar gidebilir.

6 Maddede Boy Uzatma Formülü ve Boy Uzatma Teknikleri

3- Spor ile boy uzatma nasıl yapılır?

Öncelikle engelleyen sporlardan bahsetmek istiyorum. Erken yaşlarda yapılan vücut geliştirme sporu boy uzamasını olumsuz etkiler. Çünkü sen o ağırlıkları kaldırarak büyüme kıkırdaklarını strese sokuyorsun arkadaşım. O yüzden 18-19 yaşlarından önce vücut geliştirme sporunu kesinlikle önermem.

Zıplamak: boy uzamasında çok önem taşır.

Çünkü sen her zıpladığında kemiklerinin arasındaki o boşluk açılır ve o boşluklara besinlerden aldığın kalsiyum ve vitaminler dolar böylece kemik uzaması gerçekleşir. Beslenme konusuna daha değinmedim onuda aşağılarda bulabilirsiniz :) 2 kolunuzu da havaya kaldırarak tüm vücudunuzu yukarı doğru atın. Zıplayabildiğiniz kadar yukarı. Günde 100 kere yapmanızı öneririm tabii ki hemen 100 ile başlamayın önce 20 kere ertesi gün 30 sonra 35 40.

İp atlamaya gelirsek boy uzamasına kesinlikle hiçbir katkısı olduğunu düşünmüyorum. Dizlerinizdeki büyüme kıkırdaklarını zorlamaktan ve strese sokmaktan başka bir şey yapmazsınız. Ama tabi uzama derdi olmayanlar yapsın kesinlikle çok faydaları da var, sadece uyumayı olumsuz etkiliyor.

Bacakları hafifçe açıp dizleri hiç kırmadan öne doğru eğilir ayaklarımızdan tutmaya çalışmak; bu çok faydalıdır hem omurgayı uzatır hemde büyük ölçüde üst bacağımızı ama bunu yaparken kendimizi olabildiğince zorlamamız gerekiyor.

6 Maddede Boy Uzatma Formülü ve Boy Uzatma Teknikleri

Büyüme durmuş olsa bile omurga kemikleri her zaman açıktır ve omurga garanti uzar, bacaklara gelince belki kemik uzaması olmaz lakin kaşlar uzar buda size büyük ölçüde cm olarak geri döner :)

Barfiks: bacak için hiçbir faydası yok ancak omurga uzatmak için birebir.

Her gün en az 5 dk sallanın mümkünse (bunu yapmak zorunda değilsiniz) sallanırken ağırlığınızı kollarınıza ya da bacaklarınıza değil omurganıza verin. Yasınız kaç olursa olsun az da olsa uzama görürsünüz. Basketbol voleybol kick boks gibi sporlara oldukça faydalıdır. Kick boks özellikle bacak uzatmak için çok iyidir. Kick boks yapmasanız bile evde havaya tekme atın bu bacaklarınızın gerilmesini ve uzamasını sağlar.

4- Beslenme ile boz uzatma

Önemsiz gibi görünse de aslında çok önemli bir konu. Kemiklerimizin arasına dolacak ve yeni kemik oluşturacak şeyleri nereden alıyoruz? Evet duyuyor gibiyim besinler-den. Bolca kalsiyum ve vitaminler lazım bize. Günde yarım litre süt öneririm mümkünse günlük süt olsun.

Yiyebildiğiniz kadar balık yiyin özellikle siyah etlerini biliyorum tadı tiksindirici ama boy uzamasına faydası tartışılamaz yiyebildiğiniz kadar yiyin. Ayrıca balığın içinde çok faydalı yağlar var bu sadece vücudumuza değil beynimize de oldukça faydalı. Kuruyemiş yemeye de özen gösterin çok faydalıdır. Ayrıca günde bir çanak yoğurt yiyin.

6 Maddede Boy Uzatma Formülü ve Boy Uzatma Teknikleri

Abur cuburdan ve gereksiz yağlı yiyeceklerden uzak durun. Kırmızı, beyaz etler yüksek oranda protein içerir buda kaslarımız için oldukça iyi bir şey. Kaş uzaması olunca bu uzatan kaslar kemiklerimizi de zorluyor ve buda bize kemik uzaması olarak geri dönüyor.

Son olarak domates suyu var. Domates suyunun içinde vücudun hücrelerini yenileyen ve gelişmesini sağlayan likopen adında bir madde var. Ama bu madde yalnızca pastörize olanlarda oluyor yani evde kendiniz sıkmayın marketten alın.

5- Uyku düzeni boy uzamasını nasıl etkiler?

Herkes tarafından ihmal edilen bir konu daha. Vücudumuz büyüme hormonlarını gece 12 ila 2 arası salgılar. Bu saatlerde hormon salgımız üst düzeydedir yani 11 ve sabah 6 arası kesinlikle uykuda olun ayrıca uyuduğunuz ortamın zifiri karanlık olması da çok önemli çünkü bu hormonlar karanlıkta salgılanır gece lambalarınızdan kurtulun :D

6 Maddede Boy Uzatma Formülü ve Boy Uzatma Teknikleri

6- Psikoloji

Uzamayı olumsuz etkileyen şeylerin en başında bu etken var işte. Öncelikle stresten uzak olun ve kendinize sakin ha ben kısayım hep böyle kısa hobbit kalıcam falan demeyin. Kendinize ben uzayacağım! diyin.

Şunu da unutmayın, boş yere boy kompleksine girmeyin. Adamın 1.80 boyu var, hala kısayım diye sızlıyor :D

Ayrıca ciddi anlamda kısa olanlarda üzülmeyin kesinlikle boyun kısa olması dünyanın sonu değil birçok artıları var. Sempatiksiniz ayrıca yaslandığınızda çok sevimli olacaksınız düşünsenize 1.90 boyunda yaşlı bir amcayı ya da 1.75 boyunda teyzeyi ne kadar itici.

Bir de ufak tefekleri düşünün pamuk gibi oluyorlar. Her şeye rağmen mutlu olun, canınızı hiçbir şey için sıkmayın, sağlıcakla kalın :)

6 Maddede Boy Uzatma Formülü ve Boy Uzatma Teknikleri
46
32
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşleri

 • grixxman
  1970‘lerde Japon bilim adamları çocuk işçiler üzerinde yaptıkları çalışmalarda bu çocukların boylarının anormal kısa olduğunu tesbit ettiler. Büyüme çağında ğır yük taşımanın boy uzamasını engellediği sonucuna vardılar. Bu çalışma aslında tipik bir bilimsel metod hatası; Japon bilim adamları diğer değişkenleri gözardı edip önyargılarıyla bir sebep-sonuç alakası yaratmışlar. Halbuki bu çocukların beslenmeleri de çok yetersiz. Vitamin-mineral-kalori-makro gıda eksiklikleri gözardı edilmiş.. Bu çalışma benzeri diğer gözlemler, şahsi anektodlar ve inanışlarla da pekişince bazılarının hala doğru zannettiği “çocuklar ağırlık çalışırsa boyları kısa kalır” miti ortaya çıktı. E tabii zaten “abi üstten basınca kısa kalıyo” mantığı da var.. 1970‘lerde Japon bilim adamları çocuk işçiler üzerinde yaptıkları çalışmalarda bu çocukların boylarının anormal kısa olduğunu tesbit ettiler. Büyüme çağında ğır yük taşımanın boy uzamasını engellediği sonucuna vardılar. Bu çalışma aslında tipik bir bilimsel metod hatası; Japon bilim adamları diğer değişkenleri gözardı edip önyargılarıyla bir sebep-sonuç alakası yaratmışlar. Halbuki bu çocukların beslenmeleri de çok yetersiz. Vitamin-mineral-kalori-makro gıda eksiklikleri gözardı edilmiş.. Bu çalışma benzeri diğer gözlemler, şahsi anektodlar ve inanışlarla da pekişince bazılarının hala doğru zannettiği “çocuklar ağırlık çalışırsa boyları kısa kalır” miti ortaya çıktı. E tabii zaten “abi üstten basınca kısa kalıyo” mantığı da var.. Amerikan Pediatrik Jurnalinde (Pediatrics) yayınlanan kabuller bildirisinde (position paper) çocukların ve gençlerin ağırlık çalışmasının inanılan zararlara sebep olmayacağının altı çiziliyor.
  Yetişkinler ağırlık çalışmaya başlayınca kas kütlesinde artış (hipertropi) sonucu güçlenirken, gençlerde güç artışı her zaman kas gelişimine sebep olmuyor. Güçlenme daha çok sinir sisteminin kasları daha iyi kullanmayı öğrenmesiyle ortaya çıkıyor.
  Görüş hala geçerli mi?
  • grixxman

   Sinir sistemi kaslara daha iyi hükmedebilmeye başlayınca kullanılmayan kas lifleri (güç potansiyeli) aktif hale getirilebiliyor. Günümüz koşullarında vucudumuzu olması gerekenden çok daha az kullandığımız için çocuklarda ve yetişkinlerde direnç (ağırlık) antrenmanlarının aslında “gerekli” olduğu sonucuna varılıyor. Saatlerce okul sandalyesinde, sonra evde ödev, TV, internet vs için koltukta ve hafta sonunda dershanede oturan çocuklar için ağırlık çalışmak belki de tıbbi ihtiyaç. Kaslar-kemikler-bağ dokular uyarılmazsa nasıl gelişecekler?
   Bazıları “çocuklar ağırlık çalışırsa sakatlanabilirler” diye düşünebilir. Ama eğer saksıyı birazcık işletirsek aslında günümüz koşullarında ağırlık çalışmayan çocukların sakatlanmaya-ve ideal gelişememeye daha müsait oldukları anlaşılacak.

   Tabii ki çocuklar yetişkinlerin gözlemi altında egzersiz yapmalılar. “Saldım çayıra mevlam kayıra” diyerek halterlerin-makinaların içine bırakılmamalı. gözetim altında olmalı.

 • Gizli Üye
  Genetiğine zıçım ben 1.82 yim ben niye kısa kaldım o zaman

  Babam: 1.93
  Amcam: 1.90
  Dayım: 1.95
  Abim: 1.98
  Erkek kuzenler: 1.85 +
  Kız kuzenler: 1.70 +
  Ben: 1.82

  15 yaşındaki yeğenim bile benden daha uzun boylu. Sülalede en kısa boylu erkek benim. Akraba bir araya geldiği zaman kendimi hobbit gibi hissediyorum.
  Görüş hala geçerli mi?
  • Gizli Üye

   Zaten uzun boylusun genetik boyuna erisemedigine göre beslenmen uyku düzenin sporun falan yoktur

  • Gizli Üye

   Hepsi var inan ki. En dirençlileri benim aralarında Uykumda beslenmem de yerinde.

  • bobob

   malzemeden calmislar :D

  • Hepsini Göster

En İyi Kız Görüşleri

 • Gizli Üye
  şu an 18 yaşındayım annem babam kısa ama amcam halam dayım falan kısa değiller. Boyum 1.50 falan 15 yaşındayken doktora gittim el rontgenimi çekti ve bana kıkırdağımın kapandığını falan söyledi bundan sonra taş çatlasa 5 cm o da belki dedi. Bende doktordur biliyor diye hiç asılmadım. Annem 157 falan onun kadar bile olamadım. O doktora gittiğim güne lanet olsun psikolojime işledi resmen. Asılsam uzardım 14 15 yaşında ne uzamam duracak.
  Görüş hala geçerli mi?
  • Gizli Üye

   Dediklerimi uygula illaki bikaç cm faydasını göreceğini düşünüyorum zor şeyler değil zaten denemeye değer

  • milka61

   Sanki beni anlattn ayni bende senin gbiym 1.50 boyundym anem 1.57 1.60 boylarnda dr. Dedi uzaman zor ama anendn uzun olman lazmdi aa nie böyle kaldın

  • Gizli Üye

   @milka61 uzar miyim bu saatten sonra bilmiyorum cok kisayim ya bide balik etliyim

  • Hepsini Göster
 • ece_e_e
  1.57 ben :D takmıyom yaa taki yanımdan uzuunn bir kız geçene kadar hehehe
  Görüş hala geçerli mi?
  • mertcs

   Geçse nolcak senideki qzellik yoksa onlarda

  • ece_e_e

   :)) oy teşekkür ederimm @mertcs

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

3044
 • Baknediom
  1. Vücut geliştirme boy uzamasini engellemez. Squat dişinda.
  2. Olarak hormonlar 23 ve 3 gibi salgılanır.
  3. Olarak bilimsel kanıt var mı bilmem ama ip atlamak katkıda bulunur.

  Aksini idda ediyorsan kaynak göster.
  • Antis

   Kas yapmak boy uzamasini durdurmaz yavaslatir

  • Baknediom

   Engelliyor diyor yalnız. Bende yapıyorum ve sporcu arkadaşlarım da var.

  • Gizli Üye

   Önce okuduğunu bir doğru anla istersen. Erken yaşlarda yapılan vücut geliştirme olumsuz etkiler dedim. 16-17 yaşında yapanlar var bu sporu. Bilinçsizce okadar ağırlığın altına giriyolar ve kaslarını sıkılastırıyolar. Buda uzamayi olumsuz etkiliyor ayrıca bunuda herkes bilir biraz internetten arastirmani öneririm

  • Hepsini Göster
 • Lunactis
  İyi güzel yaşmıssında Vücud geliştirmeyi önermem demişsin vücud geliştirme ile ugraşanların vücüdunda testesteron miktarı artar ve bunun yanındada büyüme hormonu salgılanır zaten 3 tane boy uzaması için temel hormon bulunuyor treoid bezlerinin salgıladıgı büyüme ve testesteron yani daha iyi etki saglar vücud geliştirme
  • Gizli Üye

   Ben orda 16-17 yaşında ergenlikte abartipta vucutlarina fazla yüklenen gençleri kastettim. Abartilmadigi sürece tabiki zararindan çok yararı var :)

  • Lunactis

   Kişiye baglı birazda o ya ben 14 yaşında powerlifting (halter) çalışıyordum 1.65 di boyum sonra 16 yaşında fitness geçiş yaptım 19 yaşına kadar 1.86 oldu hayla daha uzuyorum sanırım :D

  • ailende de genetik mi uzun boyluluk?

  • Hepsini Göster
 • fatalemonstrum
  170 boyundayım sırf benden daha uzun kızlar seçimlere katıldı diye podyum mankenliğini kaçırdım. Öz abim 190 annem 170 babam 185 ben böyle kaldım galiba. Teyzem 180 ama umarım uzarım daha
  • Gizli Üye

   Genetik super. Beslenme uyku spor duzeninde tamamsa uzarsin dert etme :)

  • fatalemonstrum

   Ayy hadi bakalım :)) teşekkür ederim bu arada bence harika olmuş eline emeğine sağlık :)))

 • __Vintage__
  E iyi de, adamların kompleks yapmalarının sebebi, ortada ''ayy kısa erkek mi o ne be!'' diye dolanan kadınlar zaten..

  Benim, 1,55'lik dayıoğlu var, gel ayarlıyayım desem burun kıvırırsın..
  Kendin inan önce yazdıklarına..
 • biricevapliyor
  Hani o 18 yaından sonra boy uzamaz diyenlerden birisi de Benim bok atmışsın da, Sen de gidip kendi görüşünü yazmışsın zaten bilimsel verilerle gelmemişsin ayrıca yapılan çalışmalar ergenlik geçtikten sonra en fazla 3 cm artacağını gösteriyor o da hormonel bozuklukla gerçekleşiyor.
 • Biospili
  Ya kardeşim boyunun uzun olması okadar kötü bişey ki ahali halinize şükredin 18 yaşında 2metre boy 46 numara ayakkabı insanlar bana sarılırken kayıp oluyo kıyafetler olmuyo ayakkabı yok yani uzun boylu olmak hiç iyi bişey değil ve ayrıca hiçbirywrden geçerken kafanın o tam ortasını vurmak nedir bilirmisiniz
 • mirsat-kerim
  merkezi sinir sisteminin düşmanı olan sigara ve alkol tarzı maddeler kullanılmadığı sürece boy illaki uzar kızlardaki ve erkeklerdeki yaş sınırına kadar. ben lise bittiğinde uzamam sanıyordum. 180 civarıydım. ama üniversite ikinci sınıfta arkadaşlarımın sen uzadın mı yahu diye yorumları üzerine boyumu ölçtürdüm 183 çıktı. ne zaman sigaraya başladım vücut gelişim sürecime kendi elimle sç*tım boy 183 te kaldı.
  • Gizli Üye

   Ona deginmeyi unutmusum tesekkurler verdigin bilgiler icin :)

  • xoxo07m

   Bende sigaraya basladim 3 ay once falan ama 1 haftada en en fazla 10 tane iciyorumdur heralde o da en fazla yani. boyum da 1.59 daha uzamaz miyim sizce? :(

  • Gizli Üye

   1 tanesi bile okadar zararlı ki. Uzamak için değil sağlıklı olmak için bırakın lütfen. Yaşınız daha genç dediklerimi uygulayın belki 1.62-63u bulursunuz. Belkide daha cok. Birazda sizin vücut yapınıza bağlı

 • JusTiMe
  balık eti kırmızı et daha hangi et varsa bunlar benim için tamamıyla geçersiz hiç 1 tanesi sayesinde uzamadım boy 1.89 ömrüm boyunca ağzıma et koymadım 3-5sene balık yedim şayet onu da yiyememeye başladım ama sürekli organik halde yaşadığım için genetik sayesinde 1.89 oldum
  • JusTiMe

   bu arada 1.89 boyuma 23yaşımda ulaştım :D

 • Miskinn
  Güzel bilgiler, teşekkürler. Ben Besyo okuyorum. Oradan edindiğim bilgiye göre basketbol boy uzatmaz. Basketbol için çocukları özel olarak seçerler. Ayak numarası, anne-baba boyu yani genetik vs. Boy uzatan spor: yüzmedir. Çünkü bütün kaslar çalışır. İp atlamanında boy uzatmaya etkisi vardır. En önemlisi beslenme :)
 • mlm90
  hiç bir sporun veya fiziksel aktivitenin boy uzattığı gibi bir gerçeklik yok ve vücut geliştirmenin uzamayı engelleyeceğide tamamen safsata inanılmaz kulaktan dolma şeylerle yazı yazmışsın besinlere bakıyoruz anlam vermek bazıları sıradan insanın günlük ihtiyacından fazla bazıları doymuş yağ ve kaloriden başka birşey değil şunu kabul edin şartlar ve koşullar asla genetik sınırınızın 5 cm bile üstüne çıkmanızı sağlamayacak sporun insanların uzattığı yanılsamasıda sadece postüre kazandırdığıdır kemiklerde boyuna büyüme gözlenmesi gibi bir durum yok millete boşuna ümit verme :D:D
  • Antis

   Asıl sen salliyon uzatir tabiki spor babamdan 18 cm annemden 25 cm uzunum?

  • Gizli Üye

   Spor ve doğru beslenmeyle ortalamayi 13 cm geçtim ailem genel olarak kısa boylu. Ayrıca bu şekilde birçok tanıdığım var :) beslenmeye gelince ben orda gereksiz kalori veren bir besin ile ilgili hicbisey yazmadım

  • mlm90

   babasından uzun yığınla adam tanıyorum ne alaka sporla :D çerez ne peki

  • Hepsini Göster
 • WOLKYDJ
  bu yaştan sonra boy uzamaz artık 1.65'te kaldım herkeste bir boy takıntısı var ille sevgilim 1.80 1.90 olacak diyor benim işim zor kimse boy yüzünden kabul etmiyor beni kısalığın Allah belasını versin.
  • cobanavcısı

   Iste hayatin gercegi

  • hammaamamia

   Reis boya bakaninda Allah belasini versin ki cevremde cogu kiz boya bakmiyo kisilige bakiyo

 • uyusukk
  1.65'im 18 yaşımdayım, 5 cm daha uzamak için ne gerekiyorsa yaparım 😊
  • Gizli Üye

   Ailen ne durumda?

  • uyusukk

   hepsi 1.60/65 arası ailecek pigmeyiz yani

  • Gizli Üye

   Evet ama hersey genetik degil tabiki bunun daha sporu beslenmesi uykusu var dediklerimi uygula illaki faydasini gorursun :)

  • Hepsini Göster
 • ArifAKB
  Kesinlikle yazdığın her şey doğru.
  Bir yorumun özellike çok hoşuma gitti, boy uzaması 18 de 20 de durur diyenlere bende katılmıyorum 20'den sonra 16'cm uzayan basketciler var ve fazlasıda tabiki.
  • Gizli Üye

   Kesinlikle öyle. Ya 18-20yi bosver 16 yaşında durur diyip insanlarin morallerini bozanlar var. Bu arada okuduğun için teşekkür ederim :)

  • ArifAKB

   Evet öyle, therapium tekniğini ekleseydin güzel olurdu o teknik gerçekten işe yarıyor diyebilirim.
   Rica ederim ne demek her zaman.:)

  • sakinimmmm

   benim boyum 33 e kadar uzadı beslenmeye bağlı d vitamini eksikliğinden biraz sanki kısalma oldu gibi basketbol oynadım lisede ve spor çok yaparım ama beslenme bence daha önemli

  • Hepsini Göster
 • yazaribrahim
  Ben 14 yasindan sonra uzayamadim. O yuzden gecen sene estetik uzatma ameliyatiyla 6 cm uzadim. 1.68 im artik. Eskisinden uzun olmak guzel bir duygu
  • yazaribrahim

   Boy uzatma konusunda detayli ve yararli bilgiler icin asagidaki siteyi inceleyebilirsiniz.
   Boy uzatma tavsiyeleri

  • Dexser005

   Maliyeti ne kadar oldu ne kadar zahmetli olr 17.5 yasnda 170 boyundaym uzamassm ilerde bende olrm lutfen bilgi ver

 • davinciii
  Şu an 1.80 ile 1.85 arasında bir boyum var tam bilmiyorum ama 1.80+ olduğunu biliyorum ve boy uzamakta istiyorum. Yaşım şu an 18 ve 1 ay oldu geçeli 18 yaşına. Günde +8 saat uyuyorum 10 saat bile oluyor bazen :) yoğurt süt tüketirim genelde her gün kilolu biri de değilim 65 kiloyum ve uzamak için daha neler yapabilirim öneri? :)
  • JusTiMe

   puding profiterol büyümix türü yoğurtlardan ye ve kendini uzayacağına ikna et tamamdır olay bu kadar :D etsiz olarak uzayan nadir örneklerdenim ben boy 1.89 beyaz et kırmızı et hiç tüketmeden

 • MelankolikCadu
  Basketbol etkili bide zayif insan daha uzun duruyor
 • Romiyo_
  Kuzenim 21 yasinda 6 santim. uzadi napti ne etti bilmiyorum
 • melezimsii
  1.91 im kısayım dersem çarpılırım. Ayrıca dede olunca gayet de tatlı olurum ya
 • DgenerationX
  kardeşim 16 yaşında boyu 175. Annem 158 Babam 168
  Aile kısa olduğu için 178 cm bana yeter diyor. Evde zıplama hareketleri falan yapıyor.
  Sizce 3 cm uzar mı?
 • TomFord_
  Boyum 1.83 ve açıkcası 1.85 ve üzeri olmadığımdan dolayı kendimi kısa hissediyorum. :))
  • Gizli Üye

   Boyun harika! sakın öyle hissetme :)

  • JusTiMe

   pilotaj bölümüne girmek istiyorum ve 1.90 üzeri alınmıyor diyor anadolu üniversitesi ben yukarıda yazdığım gibi 1.89um uzamak istemiyorum daha :D

 • soruyorum_girl
  ve de esneme gerilme harekeltleri omurga yapısını uzatır
 • sevtapalcan
  17 yasında, 9 yıl boks yapmış bir erkek sizce uzar mı?
  • sevtapalcan

   Kickboks

  • Gizli Üye

   Bunu ben bilemem. Insan kendi vücudunun doktorudur. Şartlar el veriyorsa uzar

  • sevtapalcan

   Bunları yapsa uzar ama değil mi

  • Hepsini Göster
 • siestalife5
  Boyum 180 ama cidden çok kısa hissediyorum kendimi :(
  • Gizli Üye

   Sakinim bisey demicem :D

  • siestalife5

   Öyle amaaa yaa arkadaşlarımın çoğu 190+ daha karizmatik geliyor kızlara :D kompleks yapıyorum öyle tepeden bakıyorlarmış gibi hissediyorum :D

  • Gizli Üye

   1.90+ isteyen kizlarin coguda 1.55 civari oluyo sinir oluyorum ona ya :D

  • Hepsini Göster
 • rasolve
  Çok güzel bir paylaşım bacak açma esneme işe yarıyo plates gibi
 • DarkSideOfTheMoon
  Büyüme plakların kapandıysa istediğini yap bir işe yaramaz.18 yaş altı için uygun bir yazı.
  • hammaamamia

   Doktor bile 21 derken sen kimsin :D

  • @hammaamamia tıpçıyım kardeşim proflardan öğrendiğimize göre 18 yaştır genel olarak 25 yaşa kadar da sürebilir şimdi kaybol.

  • hammaamamia

   @DarkSideOfTheMoon herkes burada 190 boyunda tipci yakisikli karizmatik zaten kardesim sende o yalancilardsn birisin iste kendini kandirirsin anca ne yapcaksinki baska kendini buraya adamis asosyallerdensin

  • Hepsini Göster
 • esmerkeyunus
  1,80 im ve cok memnunum 1,85 den sonrasi kotuye kaciyorr cok uzun boylu olmakda bir bokaa yaramyr
 • badboyyyyyyyyyyys
  vallahi ben 18-19 yaşlarında 10 cm uzadım ama ergenlige 16da girdim :D
 • DarkBoy06
  Boyu kısa olup takıntı yapan arkadaşlarımız için faydalı
 • _RobinHood
  uzatmayın pişman olursunuz :( bunu 190 lık bir insan olarak söylüyorum
 • ghostrider22
  Gravity boots barfiks demirinde ters asılı kalmak cok etkili yöntem buda.
  • Gizli Üye

   Evet biliyorum ama ters asilmak bana nedense hiç sağlıklı gelmiyor korkutuyor biraz beni :D ondan eklemedim sonuçta bunyeden bunyeye degisiyor kimisine hicbisey olmaz kimisine beynine okadar kan gittigi icin basi doner fenalasir ayrica bu konuda pekte bilgim olmadigi icin girmedim hic :)

  • ghostrider22

   Zaten asili kalırken basini falan oynatacak mekik falan cekecek yoksa durulmaz

 • wajwoood
  belli bir uğraştan sonra yapılabilecek pek bir şey yok.
  • JusTiMe

   kafada bitiyor herşey istediğin kadar kırmızı et beyaz et ye spor yap nafile boş yere yaparsın uzamam diye düşünerek

 • Lebron26
  devede de boy var ama akıl olmadıkdan sonra
 • Rellnea
  Seviyorsanız basketbol oynayın o da uzatıyor :D
 • Bilim-insanı34
  Yaaa size bir şey sora bilirmiyimmmmmmmmmmm 😢
 • FZDMR
  Yüzme omurganın uzamasına yardımcı olmaz mı?
  • Gizli Üye

   Benceyi paylastiktan sonra aklima geldi ya o. Eklemeyi unutmusum o an. Evet yuzmede kesinlikle cok onemli bir egzersiz sadece omurgayi degil butun kaslari calistiriyor yani sadece omurgayi degil vucudun her kismina faydali

  • FZDMR

   Yaniyüzmeye gitsem 1-2 sene kaçcm atabilirim bilgili kardeş bir de bu hareketler kç cm uzatıyor ne kadar yapılması lazım

  • Gizli Üye

   Senin vücut yapina bagli nekadar ziplayabilirsen zipla en az 100 kez olsun ama günde. Günde 10 dk civarida dizlerini kırmadan ayaklarına dokunmaya calis ama kendisi zorlaman çok önemli. Bu çok basit bir egzersiz gibi görünsede boy uzamasi için çok iyi bir egzersi. Tek seferde 10 dk yapma ama mesela sabah 2 dk kal öyle. Öğlen 3 4 dk falan ayarla kendine göre.

 • Roxette
  güzel bence tebrikler
 • Tropikolik
  18 yaşndaym, ve boy um 1,73 normalmi sizce
  • Gizli Üye

   Türkiye standartlarında gayet normal. 20-21e kadar uzarsin diye düşünüyorum böyle ilgili sıkıntın varsa yazdıklarımı mümkün olduğu kadar uygula :)

  • Ben 1.72yim ya :( turkiyeddki kısa boylu erkek sorunsalı...

  • Tropikolik

   Uygularm tesekkur ederm :)

  • Hepsini Göster
 • sakinimmmm
  bilgi için teşekkürler
 • selindmr
  Yüzme bacak boyunu uzatırmı?
  • Gizli Üye

   Evet

  • selindmr

   Üst beden uzayıp alt beden kalmaz dimi yani

  • Gizli Üye

   Hayir vucudun her kasini calistiriyor

 • doktorelaa
  1.65 im uyguluycam. Şöyle 1.70 olsaaam ;)
  • fuocoturco

   165 nyi varki

  • doktorelaa

   @fuocoturco yaşlaninca kisaliyoruz ya ;)

  • fuocoturco

   yaşlanınca kısalınca nolcak sanki 60 yasında erkekler mi begencek tövbe tövbe :D

  • Hepsini Göster
 • gizeminizz
  Boyum 166 ve hiç stres Yapmıyorum 😀
  • Gizli Üye

   Yapicak bir durum yok zaten ortalamanin ustundesin bir kiz icin en uygun boy :)

  • gizeminizz

   Teşekkürler

 • Qeonella
  boyum 170 :( biraz kısa olsaydım iyiydi
  • cnskr

   Neden ki bende 173üm uzun olmak kotu mu bacim

  • Bende @.72yim :) farkımız tarzimiz :D ortalamanın ustundeyiz daha ne kanka

  • Qeonella

   Ne biliyim uzun erkek lazım benim var o ayrı ama şimdiki erkeklerin çoğu kısa

 • GoldenBoy41
  1.90 ım uzamama gerek var mı :D
  • SaltanaT12

   Kardeşim öyle bir yazmışsın ki dünyanın en uzun adamı sensin sanki bende 1.96 yım senin gibi yazıyom mu sağa sola :)

  • GoldenBoy41

   ne alakası var la makara olsun diye yazdım boyum 1.90 ama cevreme göre kısayım yani

 • HarfendazKalender
  bu tavsiyelerin kaç yaşındakilere hitap ediyor?
  • Gizli Üye

   Aslında her yasa. Kemik uzamasi 21 yasa kadar. Ama omurga uzamasi her yaşta olur çünkü omurga kemikleri arasındaki boşluklar hicbi zaman kapanmaz ve büyümeye açıktır

  • BadBoy71

   Omurga en fazla 2 cm egzersizle. Egzersizi bırakırsan eski halin geri gelir. Kisaca ergenlik bittiyse hiçbiri kalıcı olmaz.

 • hammaamamia
  Bildigim seyleri yazmissin
  • Gizli Üye

   Senin icin degil bilmeyenler icin yazdim zaten

  • hammaamamia

   Babam 160 annem 150 ben 186 abim 178 genetik cok ise yariyo beyler

  • Gizli Üye

   Belli sende cok ise yaradigi baksana nekadar kisa kalmissin :D

  • Hepsini Göster
 • CansuŞimşek
  Güzel olmuş
 • kızgel
  uyku
 • cobanavcısı
  Yas 35 hala uzuyorum biri beni durdursun
 • yLmZme
  yüreğine sağlık emeğine sağlık
 • SezaiY
  kızların işine yarar
 • bayatkahve
  1.75 im keşke biraz kısa olsaydım ya
 • SystemOFDown
  Emeğine sağlık 😆
 • ElmaSekerimmmmm
  Güzel bir bence olmuş :)
  • Gizli Üye

   Teşekkür ederim umarım faydasını gorursun:)

 • Acseus
  21 yaşına kadar şansınız var yürüyün bee
 • Depay12
  Beslenmede et şartmı
  • Gizli Üye

   Sart diyemem ama çok önemli bir yeri var. Vejeteryan falansan etlerden alicagin vitaminlerin falan açığını meyve sebzelerden kapatmaya calis :)

  • Depay12

   Et yasak maalesef boyum 1.70 ne kadar daha uzarım

  • Gizli Üye

   Güzel beslenir spor yaparsan belki 1.75i bulabilirsin ama dedigim gibi o birazda senin vücut yapina bagli yazdıklarımı uygula zaten zor şeyler değil :)

  • Hepsini Göster
 • Gizli Üye
  Ip atlayarak 3-4 cm boy attim
 • Gizli Üye
  paylaşımın için teşekkür ediyorum.
  • Gizli Üye

   Rica ederim faydalı olması dileğiyle..

 • Gizli Üye
  1. ci madde ve beslenme hariç
  hepsi yalan beslenme derken de fakirlik anlamında söylüyorum
  yağla balla beslen genetiğin uygun 180
  genetiğin uygun yağla balla beslen 170
  genetik uygun değil yağla balla beslenme 160
  bu mu dur?
  bu dur
 • Gizli Üye
  Peki ya bacak boyumuzu nasıl uzadabilirs ve bir sorum daha var Selolit için çözümün var mı yardım edersen sevinirim çünkü ben sıkı spor yapan biriyim ama ne garip selolitler gitmiyo
  • hammaamamia

   Bacak boyu ustiyosan 2 dambil al elinediz uzerine cok 1 tanesini sirayla

 • Gizli Üye
  Babam 180 annem 163 abim 182 bn 167de kaldim ya kisa hisediyorm kndimi
  • Gizli Üye

   Hicte kısa değilsin boyun bir kız için harika! Moral bozmak yok :)

  • Gizli Üye

   Oyle diyorlr da bn 173 olmk isterdm snn boyun kac

  • Batuhan_95

   1.67 erkek boy siniri askeri okulllarda ve bu sinir yuzunden onlarca kisi elendi kizlarda 1.62 ve en cok kizlarin elendigi boy oldu sukret bence babam 1.80 abim 1.87 ben 1.84 annem 1.68 17 yasimda boyum uzamaya basladi bir anda boy attim ve en fazla 1.70. Olurum saniyordum belki uzarsin

  • Hepsini Göster
 • Daha Fazla (14)
YÜKLENİYOR...