İçki Kültürü Nasıl Geliştirilir?

İyi içki nedir, nasıl içilir ?

Merhaba kendini bu elit kültür hakkında geliştirmek isteyen okuyucularım. Öncelikle bu yazıyı yazmamda ki amaç, oldukça geniş çaplı bir kitlenin içki kültürü hakkında bilgi araması ve gençlerimizin kulaktan dolma saçma sapan bilgilerle kendilerini rezil etmesi. Bu yazıda içki türleri, içim tarzları ve favori tercihlerin hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz, o zaman başlayalım;

İçki kültürünün ilk kuralı! Asla sarhoş olmak için içme, eğer niyetin buysa ucuza bir sürü köpek öldüren bulabilirsin bizim burada ki amacımız nezih bir kültürü öğrenebilmek.

İkinci kural! Sınırlarını öğren, tek başına ya da rezil olmayacağını bildiğin yakın bir arkadaşınla bünyeni test et bu ileride işine yarayacaktır. Tutupda bir kadeh viski içtikten sonra kusmaya başladığını önemli bir buluşmanın ortasında öğrenme.

Üçüncü kural! Her yurtdışına çıktığında freeshopu bombala malum içki vergileri neredeyse içkinin kendi fiyatı kadar ülkemizde.

Dördüncü kural! Parayı asla esirgeme, merdiven altı üretilen bizim moonshine dediğimiz kaçak içkilere denk gelme ihtimalin artar herzaman TAPDK ve üretici firma bandrollerinş kontrol et.

Bunlar ana kurallarımızdı. Şimdiki kısımda içkiler hakkında ufak tüyo ve uyarılara değineceğiz ardından mekanlardaki seçeneklere aşina olmanız açısından markalara gelicez;

- Gençler gerek ucuzluğu gerek de cahilliklerinden vodkayı tek içki opsiyonu olarak kullanırlar nitekim bu yanlıştır ! Vodka bir parti içkisidir. Markasından markasına değişmekle birlikte ortak özellikleri çabuk ve hissettirmeden sarhoş etmeleridir. Clublarda çok görürüz bazı zırtapozlar hop hop atar shotları bünye sağlam diye bir de ahkam keserler ama yürüyerek çıkamazlar mekandan. O bakımdan vodka tüketilirken dikkat edilmeli ve aralıklı içilmelidir. Arada bir ayağa kalkarak etkisini tartabilirsiniz. Bununla birlikte vodkaların vücuttan atılması çok sıkıntılıdır ve içkiler arasında en kötü sabahı bunlarda geçirirsiniz, baş ağrısı mide bulantısı gırla gider bana göre kalitesiz bir içkidir ama illa içmem gerekirse iskandinav vodkalarını tercih ederim.

- Laf vodkadan açıldı madem sırada içkilerin nasıl tüketilmesi gerektiğine geldik. Sek tüketilemeyen içkiler kalitesiz olarak geçmektedir. Bunların başını vodka çeker tabiki de. İçkilerin buz ve meşrubatla karıştırılarak tüketilmesi yanlıştır ve görgüsüzlüktür. Hele hele aranızda bazı fütursuzlar var viski-kola gibi saçma sapan ve gavatça hareketler yapıyorlar hayır bu yanlıştır. Buz içkinin sekliğini etkiler ve tadı kötüleştirir meşrubatlara değinmiyorum bile. İçkinin kalitesi sek içilebilirliğinden gelir, önemli olan tadı almaktır.

- Bir bayanın içkisi her zaman ısmarlanır. İçkiyi bir hanımefendiye ödetmek kabalıktır. Bu club ve rave ortamlarında geçerli değildir ama.

- Her şarap yıllanmaya uygun değildir, tutupda kipadan 20 liraya aldığınız şarabı yıllandırmaya kalkmayın( evet bunu yapan birini gördüm )

- Viski ve konyak da yıllanmaya uygun içkilerdir.

- Viski ve scotchla kaliteli bitter çikolata tüketilebilir ve gayet hoş olur, konyakla ise truffle çok güzel gider.

- Rakı dışında türk öarkası içkiler tercih etmeyin, kalite bakımından düşük oluyorlar.

- İskandinav vodkaları rus varyantlara göre daha sert olurlar.

- Rakının yaş ve boğma gibi çeşitleri vardır boğma biraz daha sert iken yaş üzüm rakıları biraz daha kolay içimli olur. Boğmalar daha kaliteli kabul edilir nitekim tercihim yaş üzümdür. Uzo ve rakı benzerdir ama aynı değildir ufak farkları vardır.

Şimdi size bazı marka tavsiyeleri ( kendi tercihime göre iyiden kötüye sıralı ) ;

-> Viski :

Chivas

Jack

Johhny Walker Black label

JB

-> Konyak :

Cognac Prunier

Louis Royer

Hennessy

Courvoisier

-> Vodka :

Finlandia

Smirnoff

Absolut

-> Şarap :

Dows vintage porto

Castello di Ama

Leeuwin estate

Don Melchor

-> Rakı :

İzmir yaş üzüm

Yeni rakı

Anadolu boğma

-> Kokteyller :

Long island ice tea

Irish coffee

Mojito

Bloodymarry

Old fashioned

Martini

Sezerac

Margarita

French 75

Negroni

Sidecar

Mai tai

Cosmopolitan

Vieux carre

Last word

101 içki kültürüne giriş dersinin ilk kısmını almış bulunuyorsunuz fakat bu iş burada bitmiyor artık kulaktan dolma bilgileri atıp işin içine girme vaktiniz geldi, aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.


2|0
11

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor... ;