Mushishi ve Yağmurlu Havalarda Bir Fincan Yeşil Çay

Ve arkadaşlar gelelim ikinci anime benceme :) İlk anime bencemi buradan okuyabilirsiniz :)

Yağmurlu günlerde içinizi kasvet kapladığında azıcık sakinlik istiyorsanız içinizi ısıtan bir içecekle birlikte Mushishi! :)

Yağmurlu havalarda bir fincan yeşil çay ve tabiki Mushishi. :)

Konusu;Mushiler insanlar tarafından görülemeyen ancak insanları etkileyen yaratıklardır... Mushileri sadece
özel yeteneklere sahip insanlar görebilir ve onlara Mushishi adı verilir... 10 yaşından öncesini
hatırlamayan kahramanımız Ginko'da bir Mushishi'dir. Beyaz saçları ve mavi gözüyle diğer insanlardan
oldukça farklıdır... Gözlerinden birini mushilere kaptırmıştır...
Ginko'nun mushileri kendine çeken bir doğası vardır. Bu nedenle bulunduğu ortanda çok uzun süre
kalamaz... Sürekli seyahat etmek zorundadur... Köy köy, kasaba kasaba dolaşır ve mushilerden
etkilenen insanlara yardım eder...

Animenin çok farklı bir konusu ve çok farklı bir havası bulunmakta. Her bölümünde Ginko'nun farklı bir macerasını izliyorsunuz tavsiyem her gün bir bölüm izlemeniz çünkü hikayeyi tamamiyle sindirebilmek, özümseyebilmek biraz zaman alıyor :) Konuısunu anlattığımıza göre birazcıkta bölümlerden bahsedelim özellikle beni derinden etkilemiş bir kaç gün unutamadığım bölümler :( Ve anime iki sezondan oluşuyor Mushishi ve Mushishi Zoku Shou. Birazdan anlatacğım gölümler ağır spoi içerir okuyup okumamak size kalmış :) lakin ben ne kadar anlatsamda yine izleyeceğinize eminim :)

Mushishi bölüm 13:

Köyün birinde çok büyük aşk yaşayan kızla oğlanın hikayesini izliyoruz. Birbirlerini çok sevmelerine rağmen önlerindeki en büyük engel ailelerin konum farkı Mushishi edo döneminde geçen bir anime olduğu için zengin kız fakir oğlan durumlarında maalesef tek sanşları kaçmak. :(

Yılın belli bir zamanında köyü diğer dağa bağlayan tek gecelik bir köprü ortaya çıkıyor oğlanımızda bu köprüyü kullanmaya karar veriyor kaçmaları için çünkü onları takip etmek olanaksız köprü bir gece ortaya çıkıyor ertesi gün kayboluyor kıza planını anlatıyor gece olunca hazırlanıp gidiyorlar fakat kızın yükseklik korkusu var oğlan önden gidiyor ve döndüğünde kız baya geride kalmış görüyor kız hareket edemiyor sonra köprü yavaş yavaş yok oluyor ve kız aşağı düşüyor oğlan kurtuluyor kızın öldüğü sanılıyor fakat 1 sene sonra tam köprü zamanında kız köyde ortaya çıkıyor tabi hiç değişmemiş aynı üst aynı kıyafet lakin kız bembeyaz ve ölü gibi ne konusuyor ne yemek yiyor.

Ginkonun yolu bu köye düşünce kızın ailesi bu durumu Ginkoya anlatıyor(bu arada baya bir zaman geçmiş sevdiği oğlan orta yaşlara filan gelmiş kız hala aynı şekilde duruyor) Ginko tam 1 ay sonra olucak olan tek gecelik köprü fenomenini bekliyor ve gece olunca izliyor aslında köprü mushileri diğer dağa götürmek için ortaya çıkıyor mushiler geçincede kayboluyor kızın aşağı düştüğü sırada da geçemediği için içinde uhte kalan kızı mushiler ele geçiriyor olayı tamamiyle anlayan ginko kendi büyüleriyle kızın içindeki mushiyi serbest bırakıyor tabiki kız sizlere ömür :(

Mushishi Bölüm 17:

Bu bölümde iki kız kardeşin hikayesini izliyoruz. Mushiler görev vermek için bir koza evi var eskiden beri gelenek haline gelmiş babadan oğla kıza geçen bir görev. Yanlış hatırlamıyorsam kozaların özel türleri oluyor aynı kozada iki tane mushi bulunuyor kozaların içine yerleşmiş ama iki tane olmak zorunda. bunları toplatıp özel büyüyle iletişim aracı haline getiriyolar bir kozanın içine mektup konulduğu taktirde mektup diğer kozanın içine gidiyor.

Mushilerle başı dertte olan insanlar bu koza merkezine gelip adreslerini veriyorlar mektuba yazıyolar. Mektup kozasının içine konulan Mushiye ulaşıyor ve oda verilen görev yerine doğru yola çıkıyor. Bu koza evinin yaşlanan dedesi varis olarak iki tane akrabasının torunu var ikiside şirin mi şirin ikiz kızlar ve asla birbirinden ayrılmıyorlar :) (yerim onları) Dede birini seçmek zorunda çünkü orda yaşayan kişi ömrü boyunca yalnız kalıp evlenmiyor birinin hayatını buna adaması demek ömür boyu yalnızlık.. O yüzden ikiside aynı kaderi paylaşmasın diyor amma ve lakin bizim zıpır ikizler asla birbirinden ayrılmaz ve sonunda dedeyi ikna edip ikisi eğitim almaya koza evine gidiyorlar.

Eğitimlerde mushiler yırtık olan kozalardan kaçabiliyorlar ve dede en büyük tehlikenin bu kaçan mushisilerin olduğunu söylüyor çinkü mushishi kapalı bir yere girdiği zaman o yeri boşluga sürüklüyor ve orda bulunan insan dışardan kapı açılırsa tamemen boşluğa düşüyor ve kayboluyor o yüzden evdeki tüm kapılar tamamen açık ve hiç kapatılmıyor bir gün çamaşır serilen yerde ikizlerden biri uykuya kalıyor ve üstüne çarşaf düşüyor o sırada kaçan mushilerden biri çarşafın altına giriyor diğer kız kardeş seni buldum diyor çarşafın ucunu kaldırırken diğeri açma diye bağırıyor ama açılan çarşafın altı boş kalıyor kız kardeş yok oluyor :(

Bu sırada kozası eskiyen Ginkonun yolu bir gün koza evine düğşüyor aradan 57 sene geçmiş sanırım olayın üstüne kızların dedesini ve kızların küçüklüğünden beri tanıyan Ginko evde kalan kızkardeşin diğerini bulmak için uğraşlarını görüyor ama bulmasının imkansız olduğunu söylüyor :( (anladığım kadarıyla o kaçan mushinin eş kozasını bulup kardeşini getirmeye çalışıyor) Ginko oradan ayrılıyor ve bir süre sonra bir heber okuyor ipek kozası ayıklayan bir çiftçinin evinde kozadan 5 yaşında konuşamayan ve hafızasını yitirmiş bir kız çıkıyor :))) çok sevinmiştim kız kardeşin tekrar geldiğineee :))

Mushishi Bölüm 19:

Burda da ilk anlattığım hikayenin tam tersisi söz konusu :) Köyde varlıklı bir ailenin bebeklerine bakıcılık yaparken evin ailesinin bekar yakışıklı oğlu :) Bebek bakıcısına aşık oluyor kızın ailesi yok ve doğuştan mushileri görebiliyor,tuhaf hareketleri yüzünden herkes tarafından dışlanan kız yakışıklı zengin erkeğimizin farklı oluşuyla dikkatini çekmeyi başarıyor :)

İlişkileri öğrenildikten sonra oğlanın ailesi istemiyor kız evi terk ediyor o sırada gökten süzülen bir ip görüyor ve ipi yakalayınca gökyüzüne çekiliyor. Oğlan tüm köyü toplayıp kızı ormanda arıyor kızı bir ağacın tepesinde buluyor eve götürdüğü kız bir süre sonra beyazlaşmaya şeffaflaşmaya başlıyor oğlanın ailesi kızın bu durumuna üzülüp (nasılsa ölecek diye :( ) evlenmelerine izin veriyorlar kızla nişan yapıyorlar.

Bir gün kız dışarı çıktığında havaya uçmaya başlıyor o kadarki şeffaflaşmış anlayacağınız oğlan bu durumda kızı uçmasın diğe odalarn birinde direğe bağlıyor ama kızdan yavaş yavaş ümidini kesmeye başlıyor o sıradada ginkoya haber veriyorlar. bir dün odaya girdiğinde kızı bulamıyor kızın uçtuğunu sanıyor saatlerce ağlıyor her gün odayı ziyaret ediyor Ginko bu sırada olaya dahil oluyor odaya girdiğinde kızın orada oturduğunu ama kimsenin onu göremediğini anlıyor kızla oturup konuşuyor ve mushinin ne tür bir mushi olduğunu çözünce bizim salak oğlanı alıyor karşısına :) diyor ki:

Bir mushi etkisi altına almış ve tüm hayat enerjisini çekmiş onu buraya bağlayan tek şey sensin ve sende umudunu yavaş yavaş kaybedince oda tamamen kaybolmanın eşiğine gelmiş bu yüzden ondan umudunu asla kesme

diyor. Oğlan da bunun üstüne baya bir süre kızın odasında kalıyor sürekli onla konusuyor hediyeler getiriyor ve en sonunda kız görünmeye başlıyor ve evleniyorlar alın sıze mutlu sonnn :)))

Bu bölüm yeter size çok konuştum daha aşırı mükemmel bölümler olmasına rağmen şimdilik susuyorum hatta zoku shou'dakilerden bahsetmedim bile :p

Neyse bu benceye bir son verelim artık ve kapanışı Bu animenin aşırı mükemmel ötesi Openingleriyle yapalım Kesinlikle animeye ikiside cukk oturmuş :)

Bu ilk sezonun müziği :)

Bu da bayıldığım sürekli dinlediğim ikinci sezon müziği :)

Lucy Rose-Shiver

And I'll shiver like I used to
Ve eskiden olduğu gibi ürpereceğim
And I'll leave him just for you
Ve onu sadece senin için terkedeceğim
And I'll shiver like I used to
Ve eskiden olduğu gibi ürpereceğim
Just for you
Sadece senin için

Like I used to
Eskiden olduğu gibi

Çok karışık anlaması zor bir anime olduğu için dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım hatalarım varsa kusura bakmayın:)

Diğer animemde görüşmek üzere, hoşçakalın! :)


0|0
23

En İyi Erkek Görüşü

 • güzel bence olmuş emeğinize sağlık. mushi'leri anlatınca aklıma cinler geldi. biz de anlatılır ya falancanın içine cin girmiş, hayattan kopmuş cinler yüzünden v. s v. s diye bir de doğuştan cinlerle irtibat kurmaya yetenekli olan insanlar da var derler sanırım. birine cin musallat olunca çağırıla çağırılan özel kişiler vardır yani bu mushi'lerde kafamda japon cinler mushisi'de japon cinci hoca olarak canlandı biraz :))

  1|0
  0|0
  • Aynen öyle güzel bir benzetim :) ve japonlar bu olayı sanata döndürmüşler :) tesekkur ederim yorumun icin

  • Hepsini Göster
  • tamam takipteyim merakla bekliyorum. bu arada attack of titan'ın 4 bölümünü izlemiştim sanırım da devler son derece acımasız rasyonel düşünme yeteneği olmayan odun gibi varlıklar gibiydi. ileride öyle olmayan devlerde mi çıkıyor yoksa o hallerini mi seviyorsunuz :)

  • Neler neler çıkıyor bir izlesen :)

En İyi Kız Görüşü

 • Güzel paylaşım olmuş

  1|0
  0|0

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 2

 • ve ben bu animeyi kışın izlemiştim müzikleri içimi ısıtmıştı izlerken adeta kafam yeni doğmuşum gibi hafifliyordu. Güzel paylaşım arigato :)

  1|0
  0|0
 • beğendim..

  1|0
  0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...